Skocz do zawartości


Zdjęcie

KRAV-MAGA co się trenuje...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

Sloniak - nic dodać nic ująć. Combat proponuje modlitwe ja mysle ze KM proponuje jakas szanse


Rany to był żart :lol: - szansa jest - ale TYLKO gdy przeciwnik naprawdę nie chce zrobić nam krzywdy (to samo co przy nożu, broni palnej etc.)
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...
Hej cmbat, mam odpowiedź na twoje wątpliwości odnośnie ataku sikierą. Przecież ta obrona to dziób statku (lub krzv dziób jak chcą niektórzy), ćwicząc obronę przed pałką, ćwiczymy obrone przed atakiem toporkiem bojowym z góry :) , takie wash and go, dwa w jednym :) . Jest tylko drobny niuans techniczny różniący obie wersje ale w zasadzie to jest to samo.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

No tylko że wcześniej jednak była szarpanina.


Wiesz - znam to z praktyki znajomego i bywa czasem - trochę inaczej :wink: :lol: Wojsko co prawda, nie policja - ale podejrzewam tą samą zasadę "najpierw się strzela, a potem pyta kto zacz?" :) :twisted:
(a potem się strzela w powietrze - był strzał "ostrzegawczy"?? BYŁ! No problems sayonara).
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...
Chciałbym, naprawdę spotkać człowieka który byłby w stanie gołymi rękoma obronić się przed siekierą, nożem itp. - w dłoni fachowca, czy też średnio agresywnego psychola :) :roll:
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...
Dlatego w Krav maga ćwiczy się też biegi..... :) , walczymy jak nie mamy wyjścia to oczywiste, nikt normalny nie chciałby się spotkać z facetem który wrzeszcząc leci na ciebie z siekierką. Ale to nie znaczy że nie mamy mieć nic na taką ewentualność. Z takim podejściem darujmy sobie sztuki walki, a gdy będziemy w sytuacji bez wyjścia to najlepiej samemu doczołgać się do grobu, wturlać do trumny i zakopać.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

A esesamni? :)


Co SS-mani??!

Rostrzeliwali albo pod murem czy stertami ziemi, albo w tył głowy - ale w pewnym dystansie (do ostatniego) - żeby się nie pobrudzić :X

Rzecz w tym że większość ludzi jednak ogląda te filmy i naśladuje bochaterów, mimo że na zdrowy rozum za bardzo rozsąde to nie jest.


I dlatego trzeba uświadamiać...

23-letni policjant z Będzina zginął w nocy z soboty na niedzielę, trafiony przez bandytów strzałem w głowę. Do strzelaniny doszło po tym, gdy jadący na interwencję policyjny patrol chciał wylegitymować dwóch idących ulicą mężczyzn, podejrzewając ich związek z najściem na pobliski dom.

I to tyle jeśli chodzi o szanse, gdy ktoś z bronią chce skrzywdzić!!!!

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kraver
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...
Chciałbym Cię zobaczyć na treningu kravki i pokazać Ci te,,śmieszne'' techniki.Bez taryfy ulgowej dla mięczków.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

Chciałbym Cię zobaczyć na treningu kravki i pokazać Ci te,,śmieszne'' techniki.Bez taryfy ulgowej dla mięczków.


Ho ho - odważny jesteś naprawdę...

Jak ci chłopcze coś nie pasuje - to używaj argumentów...

Ile lat trenujesz? Jakie masz doświadczenie??
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

Chciałbym Cię zobaczyć na treningu kravki i pokazać Ci te,,śmieszne'' techniki.Bez taryfy ulgowej dla mięczków.


Aha i najwięcej mięczaków to widziałem na KM właśnie...
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

Chciałbym Cię zobaczyć na treningu kravki i pokazać Ci te,,śmieszne'' techniki.Bez taryfy ulgowej dla mięczków.


Aha i najwięcej mięczaków to widziałem na KM właśnie...


Różni ludzie przychodzą na KM, są i dupy wołowe są i zdolniejsi są i średni tak jak w każdej grupie walki wrecz. Nie wyróżniaj KM, Combat tylko dla tego że chcesz doładować gościowi ktorego nie lubisz a jest z KM.

Zdarza się że przychodzą ludzie bardzo różni, żeby ich zabijania nauczyć :) :) :) :) :) :) itd..., kiedyś pamiętam przypadek przyszedł do nas facet który zaliczył w czambuł trafienie sikierką bojową na meczu! :) . Pokazywąl nam nawet ślady na łepetynie, miał szczęście bo sikierka się omskneła i tylko mu trochę skalpu zdjeła. Są ludzie po traumatycznych przeżyciach, dorwali go gówniarze i skopali na ziemi, 2 miechy w szpitalu i gorycz porażki zmusiła go do szukanie rozwiązań na ulice. Są ludzie którzy dopiero zaczynają jakąkolwiek znajomość z walką wręcz i ci którzy mają doświadczenia. Są zdolniachy (talenty ruchowe) tzw walczaki, i są łamagi- ale to nie znaczy że trzeba takim ludziom mówić sory stary nie nadajesz się do tego odpuść sobie, jest nadzieja kiedyś może przepracuje swoje wady (choć bedzie go kosztowac to ocean pracy). Większość jednak 60-70% grupy to średniouzdolnieni (czyli ani nie talenty ani nie antytalenty).
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

Aha i najwięcej mięczaków to widziałem na KM właśnie...


Miałem na myśli głównie grupy początkujące i seminaria :)

Ale umiejętności mają się nijak do twardości. Znam takiego jednego czarnego pasa - normalnie porażka.

Różni ludzie przychodzą na KM, są i dupy wołowe są i zdolniejsi są i średni tak jak w każdej grupie walki wrecz. Nie wyróżniaj KM, Combat tylko dla tego że chcesz doładować gościowi ktorego nie lubisz a jest z KM.


Tak - ogólnie jest tak w każdej MA, grupie początkującej ok. 20% się do czegoś nadaje.

ale to nie znaczy że trzeba takim ludziom mówić sory stary nie nadajesz się do tego odpuść sobie, jest nadzieja kiedyś może przepracuje swoje wady (choć bedzie go kosztowac to ocean pracy).


A wiesz jaki jest PRAWDZIWY, główny powód? :)

Większość jednak 60-70% grupy to średniouzdolnieni (czyli ani nie talenty ani nie antytalenty).


A to jest dobrze - zgadzam się w 100% - czasem wymaga to DŁUGIEJ nauki.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

ale to nie znaczy że trzeba takim ludziom mówić sory stary nie nadajesz się do tego odpuść sobie, jest nadzieja kiedyś może przepracuje swoje wady (choć bedzie go kosztowac to ocean pracy).

A wiesz jaki jest PRAWDZIWY, główny powód? :)


Wiem, ale inaczej instruktorzy poumierali by z głodu :) :) :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

Wiem, ale inaczej instruktorzy poumierali by z głodu :) :) :)


W 10!! KASA, KASA, KASA. I to występuje gdziekolwiek - i nie ma w tym nic złego... :?
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...
Przed chwilą zauważyłem tematy postów, ktore przewijają się od jakiegoś czasu :rofl: .
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

Przed chwilą zauważyłem tematy postów, ktore przewijają się od jakiegoś czasu :rofl: .


heheheheh - to ten super-hiper-mądry kraver ustawił... hehehe
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...
Odnośnie rozbrajania

po pierwsze primo, nie zapominajmy że do tego dzieła przystępujemy jak facet jest rozbity, po iluś tam ciosach.

po drugie primo, jesli bijemy się z facetem który macha nożem lub pałą to jednak lepiej po naszej pierwszej akcji kontrolować broń przeciwnika, inaczej facet może nam zrobić kilka dodatkowych otworów skórnych (he he) i tym właśnie jest rozbrajanie.

po trzecie primo, rozbrajanie nie jest dogmatem w KM, Avigzar pokazywał obronę przed nożem która zakończyła sie nie przechwytem dłoni z nożem i jej rozbrojenie ale ucieczką. Wyglądało to tak: napastnik z nożem atakuje, broniący się blokuje po czym kontruje zasypując faceta gradem uderzeń i:
a) ucieka
B) przechodzi na drugą stronę faceta (w stosunku do strony po ktorej tzymany jest nóż), zapewnia mu to względne chwilowe brezpieczeństwo (taki patent taktyczny).

Eli doszedl do wniosku że na poziomie ulicy, samoobrony ulicznej nie ma sensu wiązać się z facetem w szarpanie i mu nóż wyłuskiwać, uprościł KM! jego rozwiazanie to po bloku seria uderzeń i [patrz punkt a) lub B)]
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

Odnośnie rozbrajania
po pierwsze primo, nie zapominajmy że do tego dzieła przystępujemy jak facet jest rozbity, po iluś tam ciosach.


Odważne stwierdzenie. Dzisiaj gość chciał mnie rozbroić - ekhm - jego doświadczenie m.in. 2 lata KM... (Ja: Nóż -atrapa) - Próbował gołymi rękami oraz łańcuchem (ok. 50 cm)... I co? Nawet mnie dobrze nie trafił - już był pocięty i pokłuty w nogi, szyję, brzuch. A przy łańcuchu robiłem yop chagi (boczny kick) lub lowkicka skrót dystansu i do akcji nożem lub kolanami. CO WIECEJ - w paru akcjach POZWOLIŁEM na założenie duszenia tym łańcuchem, a atrapę noża miałem schowaną - zanim mnie dobrze przydusił - wyjąłem ją i zrobiłem porządek!!!

TAK, że wygląda to DOKŁADNIE jak opisałem i szanse są podobne... (Wiem, wiem - Combat nie porównuj się, laicy, bla bla bla etc. - a weźcie pod uwagę zaskoczenie i to, że gość cokolwiek wyjmuje to chyba się trochę zna... Szanse: niewielkie, przy wymuszeniach DUZE, przy agresywnym ataku średnio zaawansowanego - NIE MA PRAKTYCZNIE SZANS.

Przy pałce to samo - ale nawet nie sprawdzam - szkoda partnera (nie trenuję tego na razie atrapą).

POZA TYM: JAK WYOBRAZASZ SOBIE PRZECIWNIKA "po iluś tam ciosach" w przypadku szantażu bronią palną?? A w przypadku pałki rozbrojenie TRACI SENS - po co rozbrajać - jak mamy na tyle kontrolę, że lejemy przeciwnika? To lepiej uderzyć jeszcze raz i się oddalić.

Jak ktoś ma pałkę i daje się bić - to jest DEBILEM. To samo w przypadku broni palnej i noża.

Coś bez sensu!! Atak i ciosy są połączone z blokiem, wejściem (zachwalana i podstawowa reguła KM).

po drugie primo, jesli bijemy się z facetem który macha nożem lub pałą to jednak lepiej po naszej pierwszej akcji kontrolować broń przeciwnika, inaczej facet może nam zrobić kilka dodatkowych otworów skórnych (he he) i tym właśnie jest rozbrajanie.


Heh - a ja bym powiedział, że rozbrojenie to ZABRANIE BRONI, a nie kontrola - kontrola też... Patrz komentarz do P1.

PYTANKO: Obrońca a zabrałeś kiedyś nóż czy pałkę - średnio wkurwionemu oponentowi?

PAŁKA: A sieknął Cię nią najpierw w nogi, a potem w łeb?
NÓŻ: A pociął Cię ktoś kiedyś w zwarciu?

LUDZIE TRENUJCIE SOBIE DALEJ- PROSZE BARDZO -ALE NIE WIERZCIE W CUDA I NIE OSŁABIAJCIE MNIE...
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...
Ja szczerze mówiąc wolałbym znać samoobrony przed bronią bez broni niż ich nie znać wcale. Jednak jakoś mi się nie widzi np. blokowanie uderzeń noża. Jakbym to ja atakował to pierwsze co bym zrobił to pociął blokującą rękę. Zaraz ktoś powie, że lepiej mieć pociętą rękę, dalej żyć i się bronić. Jednak nie sądzę, że po nacięciu na głębokość kilku centymetrów można było coś jeszcze zdziałać.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...
Eeeee combat nie mądrzyj się tak, bo coś za bardzo chcesz robić za eksperta który wszystko widział i wszystko wie, sorry ale jednak w tej materii wieżę bardziej Imiemu niż tobie, ma dla mnie większy autorytet.
Każdą technike można oszukać jak wiesz co facet ci chce zrobić, więc twoje próby to żadne dowody
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

Eeeee combat nie mądrzyj się tak, bo coś za bardzo chcesz robić za eksperta który wszystko widział i wszystko wie


NIE -nie wiem wszystkiego. Po prostu co nieco macham nożem, kijem, pałką i nunchako. Po prostu weryfikuję pewne rzeczy- po prostu NIE WIERZE w BZDURY. Kwestionuję co wydaje się nierealne.

I co najśmieszniejsze - to co potwierdzam w praktyce - potwierdzają także inni... patrz niżej.

sorry ale jednak w tej materii wieżę bardziej Imiemu niż tobie, ma dla mnie większy autorytet.


Proszę bardzo - do pierwszej groźniejszej konfrontacji. Jeden gość z TKD (czarny pas) dziwił się że noszę nunchako, na dyskotece zarobił pałką w łeb - i stracił przytomność...

Sluchaj - kto wie lepiej - nieżyjący IMI czy Marc MacYoung (który pisze SAME KONKRETY- POLECAM KŁAMSTWO 17!!!!!)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Lie #17 You can successfully fight an armed attacker
This entire page has been dedicated to disproving this lie. The main reason it is a lie is that you cannot "fight" an armed opponent. You can survive against one and you might even be able to successfully put him down before he causes you any major damage...but, whatever you do, it must be fast, effective and brutal. If it isn't, then you will not stop him before he causes you major damage.

You cannot stand there and engage in a long, drawn out contest with an armed opponent. If you try to do so, you will lose. It is not a matter of if, but of when.

Simply stated, every the touches you with the knife he will cause serious damage. How can you hope to launch a long drawn out retaliation against him when every time he touches you he causes "biomechanical cutting" on you? You are going to bleed out and cease to function long before your strategy comes to fruition.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Każdą technike można oszukać jak wiesz co facet ci chce zrobić, więc twoje próby to żadne dowody


1) ANI ON - ANI JA NIE WIEDZIELISMY JAKI BEDZIE ATAK/ KONTRA DRUGIEJ STRONY!!!! :!:

TO NA KRAV-MAGA ILOKROTNIE TRENUJE SIE W SPOSOB KTORY OPISAŁEŚ!!! Wiesz jaki atak to jest BANALNE, żeby rozbroić.

2) Do dyspozycji mieliśmy obaj ręce, nogi, poziomy wysokie i niskie.

Rób co chcesz - myśl co chcesz - na szczęście konfrontacje z bronią to rzadkość więc twierdzenia wpajane na treningu mogą sobie być całkowicie nierealne...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024