Skocz do zawartości


Zdjęcie

KRAV-MAGA co się trenuje...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

Ja szczerze mówiąc wolałbym znać samoobrony przed bronią bez broni niż ich nie znać wcale


To zupełnie inna kwestia. Nie KWESTIONUJE obron, WSZYSTKICH - tylko niektóre. Mówię, że taktycznie nie mają racji bytu (no chyba, że walczymy ze staruszkami...) IMI przyznałby mi rację - gdyby żył :wink: :wink: :wink: :roll: :lol: (albo i nie - kasa jest ważniejsza- nieprawdaż?!)

Jednak jakoś mi się nie widzi np. blokowanie uderzeń noża. Jakbym to ja atakował to pierwsze co bym zrobił to pociął blokującą rękę. Zaraz ktoś powie, że lepiej mieć pociętą rękę, dalej żyć i się bronić. Jednak nie sądzę, że po nacięciu na głębokość kilku centymetrów można było coś jeszcze zdziałać.


Racja. Wiele razy zdarzyło mi się "oberwać" w rękę przy próbie zbicia, bloku - w realnym starciu to utrata dłoni...

Nie jestem expertem, weryfikuję pewne rzeczy, nie wierzę w bzdury, nie jestem związany ze środowiskiem KM - CHYBA TO WRZUCE DO SIGA...
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

1) ANI ON - ANI JA NIE WIEDZIELISMY JAKI BEDZIE ATAK/ KONTRA DRUGIEJ STRONY!!!! :!:


Przecież my też tak ćwiczymy, jest trening techniczny na którym uczymy się i opanowujemy technikę, jest trening na którym sprawdzamy jak by to wygladało w życiu, rżniemy się gdzie się da bez umawiania się co do sposobu ataku. Moje wnoski są takie: jest pewna sznsa że za pierwszym razem zblokujemy nóż i zrobimy swoje, jednak na ogół zanim uda nam się wyprowadzić swoją skuteczną technikę (w postaci np: przechwytu i rozbrojenia, lub kopnięcia w krocze, rękę z nóżem, w szczenę i dyla-spadać) trocę nas facet potnie. Mój mistrz zawsze powtarzał: nóż na ulicy, trzeba będzie później odwiedzić szewca.
Co do samego trafienia nożem to, okazuje się że w większośći wypadków człowiek ginie od kilku , powtarzam kilku uderzeń nożem, po trafieniu mamy jeszcze szansę (w zależności gdzie trafił), zmniejszającą się z upływem czasu ale jednak, na ucieczkę lub podjęcie walki jeśli to konieczne. Kiedyś do Adamczyka chodził policjant, który mocno dał się we znaki lokalnym bandziorkom, jeden z nich zaczaił się na klatce schodowej mieszkania policjanta. Wieczorem policjant wraca zmęczony po pracy do domu, otwiera kluczem drzwi, z tyłu podleciał do niego bandzior i nożem go z góry ciach!!!, nóż przecioł część mięśni ale na kości się pośliznął, drugi cios był szykowany ale policjant nie dał na to szans facetowi. To dość tragiczna historia więc mam opory by ją prezentować na forum publicznym, no ale jak się zaczeło trzeba dokończyć. Policjant zabił skur...., zanim ten porżnoł go bardziej, później pokazywał długaśną bliznę.
Tak wiec szanse są.

Nie zapomnajmy też o jeszcze jednym aspekcie obron przed nożem:
powtarzalność technik :!: , np obrona 360 stopni, nadaje się przed do blokowania technik z nożem i ręka czy nogą. Większość obron wewnętrznych przed nożem w KM nadaje się do zastosowania w obronie przed uderzeniami :!: . To jest to co się często powtrarza w KM: nie robimy 200 technik każda inna na inne zagrożenie, robimy: jedą technikę na kilka zagrożeń, o tym też trzeba pamiętać i o profitach dla systemu jakie się z tym wiążą.

Zaraz jak znam combata :) , włączy się zacznie zdanie po zdaniu rozbierać, zaprzeczć, udowadniać że nie tak inaczej, że to tylko teoria i my się nie znamy bo to tylko teoria, którą ktoś nam sprzedał dla kasy i jesteśmy naiwni, a na końcu dojdzie do wniosku że on wie lepiej :) bo ma praktykę itd w końcu niejeden co się na niego nadział to dopiero pożałował :) :) :) :) :) :) :) :) .

Sympatyczne pozdrowienia combat :) , i tak cie lubie :) (tylko bez podtekstów ha ha ha) :)
  • 0

budo_kraver
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...
Nie wiem czy moge być dla Ciebie Chłopcem-mam 30 lat.Pytałeś o doświadczenie, oto ono-6 lat Shaolin Lou-Han Kung Fu(głównie jednak sportowa walka San-Da),2 lata boksu.Niestety posiadam też malutkie doświadczenie w realnej walce-2 razy broniłem się przed bandziorami.Obecnie trenuję kravke 1,5 roku i moge go polecic kazdemu z czystym sumieniem.Najpierw trzeba trenowac potem gadac.
Ps
Mówiąc o wspólnym treningu myślałem tylko i wyłącznie o tym a nie bitce.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

Nie wiem czy moge być dla Ciebie Chłopcem-mam 30 lat.


:)

Pytałeś o doświadczenie, oto ono-6 lat Shaolin Lou-Han Kung Fu(głównie jednak sportowa walka San-Da)


Z tego co widziałem to KF większość styli - oceniam b. nisko. No ale mniejsza o to -są być może dobre szkoły.

Moje:

Boks 1 rok (Kukier - stara dobra szkoła),
5 lat TKD,
JJ 1 rok,
i właśnie KM ponadto przygody z mieczem, nożem i nunchako, do tego nieco KF. Poza tym elementy defendo i technik walki wręcz.

poza nie mniej ważne: ok 8-9 lat treningu worek, gruszka, piłka; biegi, pływanie, siłownia.


Obecnie trenuję kravke 1,5 roku i moge go polecic kazdemu z czystym sumieniem.Najpierw trzeba trenowac potem gadac.


Trenowałem KM, chodziłem na seminaria - ale skądinąd wiem jak taktycznie działają różne rzeczy - stąd KRYTYKA niektórych rozwiązań.

Goście po 2-3 latach KM w przypadku natrafienia na choć trochę "kumatego" człowieka w nożu, pałce (atak, nie szantaż) - nie mają dużych szans. W przypadku broni palnej - należy trenować realne schematy - a nie bzdury (w stylu przystawiania broni). O to mi chodziło. Jakbyś uważnie przeczytał wątek od początku i się zastanowił - byłbym wdzięczny.


Mówiąc o wspólnym treningu myślałem tylko i wyłącznie o tym a nie bitce.


Ok.
  • 0

budo_morfen_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...
No to Combacie kto według ciebie jest w stanie coś zrobić gościowi "kumatemu" choć trochę w nożu, pałce jak mówisz (atak, nie szantaż ) No bo pwenie każdy :) A wogóle REALNE SCHEMATY no winszuję winszuję :) To kto ... ? Tak na serio
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

No to Combacie kto według ciebie jest w stanie coś zrobić gościowi "kumatemu" choć trochę w nożu, pałce jak mówisz (atak, nie szantaż ) No bo pwenie każdy :) A wogóle REALNE SCHEMATY no winszuję winszuję :) To kto ... ? Tak na serio


Nikt, bez broni od klasę lepszej od przeciwnika, pod warunkiem że ma ją wyciągniętą i umie "obsługiwać" i zdąży. Przeciwnika z bronią nie da się prosto rozbroić - wiem, wiem marketing KM robi swoje... Wierzcie dalej w co chcecie. Co nieco używałem różnych narzędzi - sprawdzałem w praktyce różnorakie obrony...

Realne schematy - do broni palnej. Cóż mam paru znajomych używających owej broni. Jakoś żaden z nich nie szantażowałby bronią palną przykładając ją do przeciwnika ("No nie żartuj, co za dziwni ludzie zrobili taką stronę WWW i to firmowaną jako krav-maga?!! Przecież każdy średnio rozgarnięty użytkownik broni wie - że jej zasadnicza przewaga polega na trzymaniu na dystans - w przypadku szantażu!!!")
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

Realne schematy - do broni palnej. Cóż mam paru znajomych używających owej broni. Jakoś żaden z nich nie szantażowałby bronią palną przykładając ją do przeciwnika ("No nie żartuj, co za dziwni ludzie zrobili taką stronę WWW i to firmowaną jako krav-maga?!! Przecież każdy średnio rozgarnięty użytkownik broni wie - że jej zasadnicza przewaga polega na trzymaniu na dystans - w przypadku szantażu!!!")


Tak u licha!,
ćwiczymy też obrony przed szantażem bronią palną z daleka. I nikt nikomu bajek nie opowiada, sprawa jest stawiana jasno, przed fachowcem który wie że pistolet trzyma się w dystansie nie przy ciele szantażowanego, szanse na wykonanie naszej obrony są minimalne, trzeba mieć wielką kupę szczęścia by w tej sytuacji uniknąć postrzału. I nie jest to żaden marketning.
Marketning to pisanie sobie na plakatach KM najskuteczniejszy system walki na świecie. A później przychodzą dziwne typy i chcą by ich zabijania nauczyć, flustratów nie brakuje.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...
Oglądaliście Terminatora 3 ?

Wczoraj byłem i się za głowe złapałem, babka zrobiła klasyczną Krav Maga w obronie przed szantażem pistoletem. Na rozproszenie uwagi poleciała facetowi kawa na gębe, błyskawiczny przechwyt broni (wraz z zejściem z lini strzału), wyłuskanie i sytuacja opanowana.

Wielkie widowisko to nie było i matriks też nie, no ale KM jest bardzo skromna w ruchach i hmmm... brzydka, bez całych tych fajerwerków matriksowego Kung-Fu, czy pieknego ruchu aikido.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

Tak u licha!
ćwiczymy też obrony przed szantażem bronią palną z daleka. I nikt nikomu bajek nie opowiada, sprawa jest stawiana jasno, przed fachowcem który wie że pistolet trzyma się w dystansie nie przy ciele szantażowanego, szanse na wykonanie naszej obrony są minimalne, trzeba mieć wielką kupę szczęścia by w tej sytuacji uniknąć postrzału. I nie jest to żaden marketning.
Marketning to pisanie sobie na plakatach KM najskuteczniejszy system walki na świecie. A później przychodzą dziwne typy i chcą by ich zabijania nauczyć, flustratów nie brakuje.


Obrońca - dobrze, że masz zamiar trenować myślenie 8) :) :wink: (jak to wyraziłeś w innym wątku).

Chodziło mi dokładnie o początek dyskusji!! O te dwa zdjęcia co zamieściłem ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] !! O nic więcej.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Broń przystawia się np. szturchając kogoś w plecy bronią "no idź, idź" lub wykonując egzekucję. W każdym innym wypadku to głupota i nierealność (zbyt łatwe rozbrojenie).


Wtedy działa np.

Dołączona grafika

(co zresztą znasz z KM,to akurat Defendo)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

Wczoraj byłem i się za głowe złapałem, babka zrobiła klasyczną Krav Maga w obronie przed szantażem pistoletem. Na rozproszenie uwagi poleciała facetowi kawa na gębe


Nie kawa, a fiolka tabletek.

, błyskawiczny przechwyt broni (wraz z zejściem z lini strzału), wyłuskanie i sytuacja opanowana.


Tego zejścia nie widzę - no mniejsza.

Wielkie widowisko to nie było i matriks też nie, no ale KM jest bardzo skromna w ruchach i hmmm... brzydka, bez całych tych fajerwerków matriksowego Kung-Fu, czy pieknego ruchu aikido.


I całe szczęście. To mi się w KM podoba.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...


, błyskawiczny przechwyt broni (wraz z zejściem z lini strzału), wyłuskanie i sytuacja opanowana.


Tego zejścia nie widzę - no mniejsza.


No a powino być, (tzw: body defense),
jak widać postrzeganie to sprawa bardzo względna :) .
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

No a powino być, (tzw: body defense),
jak widać postrzeganie to sprawa bardzo względna :) .


Nie widzę w tej akcji z T3,a nie w ogóle - żeby nie było niejasności. Dobra wystarczy tego kompa... Powoli odczuwam skutki dzisiejszego treningu :) :paker:
  • 0

budo_bielack
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...
A pro pos tej panny w T3:
Czytałem gdzieś maleńki wywiad z nią, właśnie o jej roli robota. Mówiła, że przytyła 7 kg i trenowała właśnie KravMaga. Trenowała też "robocie zachowanie i gesty". Mój pies podobnie kręci głową jak zobaczy plaster sera :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024