Skocz do zawartości


Zdjęcie

2 jaskółka wiosnę uczyni?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 jaskółka wiosnę uczyni?

autobusie procz kanarow....ktorzy na prosbe "bilecik poprosze"
dostali odpowiedz "nie sprzedaje u kierowcy mozna podobno dostac"

Hehe,bardzo dobre,musze kiedys sprobowac :wink:
  • 0

budo_largo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkie Księstwo Warszawskie

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 jaskółka wiosnę uczyni?
heh i jak zareagował kanar?
  • 0

budo_przedwieczny
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 jaskółka wiosnę uczyni?

rozumiem ze mozna zostac pobitym za frajer w bramie pod sklepem monopolowym i td ale nikt nie wbiega do autobusu i nie bije losowo wybranego typa...

Mam nadzieje że nic nie powaliło mi sie.
A teraz ciekawostka .
Miejsce akcji: Warszawskie metro
Osoby biorące udział:1Młody metal na oko z 18 lat rozpuszczone włosy do połowy pleców.ok 180 cm i 70 kilo 2 Student na oko 185 cm wzrostu 80 kilo. 3 Typek imprezowy w stanie wskazującym ale nie mocno.180cm 80 kilo krótkie włoski w żelu myte ryjek czerwony jak pupa goryla i akcent ze wsi.
Dekoracja scenowa:tłum ludzi.i na szczęście dla metala dwaj koledzy typka.
Akcja:
Metal sobie stoi podchodzi do niego typek mówi kilka słów chwilowa wymiana słów szeptem i metal dostaje z dyśki. Typek pełen eufori patrzy na metala z poczuciem wyższości i dostaje od niego kontrolnego strzała z główki w twarz...(obaj nie potrafili głowy używać:).Rozpoczyna się szamotaninka z użyciem kolan łokci i pieści.Dekoracje usuwają się w najdalszy kąt sceny (na drugi koniec wagonu:)I wbiega student odciąga typka od metala i chyba koniec...Typek wysiada na najbliższej stacji czeka na sygnał y puszcza metalowi ostatni strzał od tyłu(metal jak idiota nawet nie patrzył za kolesiem po prostu odwraca się i dostaje w bok głowy.co za beznadzieja.)metro odjeżdza metal opiera się o drzwi .kurtyna opada.
Widzisz za nic też mozna dostać nawet w metrze.a ty o autobusie mówisz jak o enklawie spokoju

Żegnam

Przybysz
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 jaskółka wiosnę uczyni?
pasjonujaca historia. Zaintrygowal mnie ten "wiejski akcent". Ciekawe po czym poznac ze ktos ma wiejski akcent ?
  • 0

budo_darq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 jaskółka wiosnę uczyni?
Po... akcencie? :) Ludzie ze wsi (przynajneij mi się tak wydaje) posługują się trochę inymi wyrazami tzn. inaczej je wymawiają niż ludzie z miasta...
  • 0

budo_przedwieczny
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 jaskółka wiosnę uczyni?
To ciekawe ale chyba musisz tak jak ja ze wsi pochodzić żeby to załapać.I bez obrazy nie mówie że każdy człowiek ze wsi mówi w ten sposob.
Podpowiedź dla ciebie:ubogie słownictwo.
Żegnam jak ktoś chce porozmawiać o akcencie ze wsi to niech sie wstyrzyma 8) bo nie o tym historyjka była...prawda?
Kończe bo znów za wiele napisze

Żegnam

Przybysz
Ps sorry za przydługiego posta
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 jaskółka wiosnę uczyni?
wiejski akcent to fakt.
u nas mówi się ino, weźta, pójdźta, zróbta, słojk itd
moja była z inowrocławia zamiast ino mówiła "he", nie mogliśmy się dogadać i musialiśmy się rozstać,
prowincjonalizmów w mowie, szczególnie ludzi starszych jest wiele i łatwo je wychwycić, a język to żywa istota i ewoluuje.
moja ulubiona postać pan zagłoba, kiedy miał zaufanie do zdrowej oceny sytuacji i rad rozmówcy zwykł był (to też archaizm) mawiać "spuszczam się w tej sprawie na ciebie". fajny zwrot, ale wyszedł zupełnie z użycia. robiłem ostatnio eksperyment próbując się spuścić na kilka koleżanek, ale one chyna trylogii nie czytały, bo kończyło się to różnie...
sorry za off topic. mam nadzieję, że chociaż się pośmialiście :P
  • 0

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 jaskółka wiosnę uczyni?
Dobre :wink: A co to wlasciwie znaczy "spuszczam sie na ciebie w tej sprawie"Jak to jest w jezyku aktualnym.
Jesli chodzi o niby wiejskie powiedzenia.W moich okolicach mowi sie popularnie "Jo" Jak bylem w wojsku w Gdyni to koledzy z tamtych rejonow i zreszta innych tez,mowili ze to po wiejsku jest.Ja jestem z miasta,i jest to u nas popularne.
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 jaskółka wiosnę uczyni?
sam mawiam "jo"
7 lat mieszkania w toruniu zrobiło swoje.
kiedyś pewna laska zwróciła mi uwagę:
- nie mów "jo" bo to po wiejsku
- a ty misatowa jesteś? - pytam złośliwie
- jo!

jeśli o spuszczanie chodzi to mógłbym to przetłumaczyć jako "pozostawiam to twojej decyzji", pewna analogia jest, bo i tu i tu pozostawiasz coś co należy do ciebie u kogoś innego...
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 jaskółka wiosnę uczyni?
tak wiec stwierdzenie ze ktos ma wiejski akcent zalezne jest od miejsca zamieszkania. Sam pamietam jak smialismy sie nieraz ze warszawiaka poznac na odleglosc. Pamietam ze na studiach w Krakowie nasz wykladowca zwykl mawiacze najwieksza wsia w Polsce jest Nowa Huta a najbardziej prowincjonalnym miastem Warszawa. No coz nie obrazajac warszawiakow wydaje mi sie ze mial racje :) . Mowiac po krakowsku "chyba pojde na pole i szczele z luku w jakies japko"
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 jaskółka wiosnę uczyni?
u nas się mówi "iść w pole"
dość znośnym źródłem gwary z moich terenów sa chłopi reymonta. do lipiec reymontowskich mam jakieś 30 kilometrów
  • 0

budo_przedwieczny
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 jaskółka wiosnę uczyni?
Witam
Złóżcie nowy topic albo jedźcie na forum polonistyki(o ile takie istnieje).Pochwalmy studenta pochwalmy panienke i cieszmy się że ludzie zaczynają reagować.
Kiedy reagować a kiedy nie?Wiemy już że nawet w metrze można za nic dostać więc raczej tekst w stylu: "nleżało mu się a ty w wymierzaniu sprawiedliwości przeszkadzasz." odpada.
Komu pomóc a komu nie?
Żegnam
Przybysz
  • 0

budo_twister
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z ulicy

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 jaskółka wiosnę uczyni?

Złóżcie nowy topic albo jedźcie na forum polonistyki(o ile takie istnieje).Przybysz


Hehehehe.... wystraszyl sie tego ze mowa o Warsiawie :lol: :) :lol: :)
  • 0

budo_darq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 jaskółka wiosnę uczyni?


Złóżcie nowy topic albo jedźcie na forum polonistyki(o ile takie istnieje).Przybysz


Hehehehe.... wystraszyl sie tego ze mowa o Warsiawie :lol: :) :lol: :)

:) :)
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 jaskółka wiosnę uczyni?


Złóżcie nowy topic albo jedźcie na forum polonistyki(o ile takie istnieje).Przybysz


Hehehehe.... wystraszyl sie tego ze mowa o Warsiawie :lol: :) :lol: :)


buahahahahahaha

"in great danger u are"
  • 0

budo_przedwieczny
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 jaskółka wiosnę uczyni?
No I'm not.
Zwarszawy nie jestem.

To ciekawe ale chyba musisz tak jak ja ze wsi pochodzić żeby to załapać

Sam nie darze Warszawy Wielką życzliwością i zgadzam się z większością komentarzy o niej jednak z tematu panowie zeszliśmy.
Żegnam
Przybysz
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: 2 jaskółka wiosnę uczyni?
wniosek z tego jeden bedac w Warszawie trzeba uwazac na akcent szczegolnie gdy jest wiejski w przeciwnym wypadku mozna dostac wpier...... Wiec mamy juz zlota zasade jak uniknac bojki w Warszawie lepiej sie nic nie oddzywac i nie mowic skad sie jest. Szczegolnie w dniu meczow pewnej druzyny ze znakiem L gdzie w tym dniu najwiecej bydla na ulicach spotkac mozna. No coz wylegarnia bydla miesci sie chyba na ul. Lazienkowskiej o ile sie nie myle. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024