Skocz do zawartości


Zdjęcie

Relacja ze stażu aikido i aikitaiso Ińsko 23.07-03.08


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido i aikitaiso Ińsko 23.07-03.08

A cwiczenia aikitaiso to robilem z 15 lat temu na stazach z Kanetsuka sensei


no popatrz, ja tez......to chyba nas robi sempaiami wszystkich aiki taisowcow w Polsce........hmhm......... :oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido i aikitaiso Ińsko 23.07-03.08
Wracajac do obozu w Insku,chcialabym sie dowiedziec,jak traktuje sie takich co nie wytrzymuja poszczegolnych cwiczen taiso,czasowo lub wogole nie bardzo potrafia je zrobic?
I czy instruktorzy udzielaja indywidualnych instrukcji,czy wolno sie pytac,kiedy i czy wolno pic wode? :)
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido i aikitaiso Ińsko 23.07-03.08
Troche z historii powstania aikitaiso (zdjęcie z 1969 roku)

Dołączona grafika

Osoby zainteresowane z łatwością rozpoznają ćwiczenie, które wykonuje Osensei na zdjęciu.

Paskuda,
rozumiem, że zrobiła się wokół taiso niezdrowa atmosfera ale zapewniam cię, że na dobrą sprawę nie było osoby, która robiła ćwiczenia w całości dobrze :wink: , nie jest też tak, że od razu jesteś wrzucona na głęboką wodę.
Odnośnie pytań, to zawsze na koniec zajęć (nie tylko na taiso ale też aikido) Sensei Matoian odpowiada na pytania, które się pojawiają, a trzeba przyznać że jest ich stosunkowo sporo.

Pancer
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido i aikitaiso Ińsko 23.07-03.08

a to ze byc moze sp s. Kobayashi zebral jakies cwiczenia ktore mu msie spodobaly i je cwiczyl nie daje jeszcze tym cwiczeniom praw do terminu system, a K do miany tworcy systemu.


Gdybyś znał senseia K nie pisałbys takich bzdur. Był szalenie skromnym człowiekiem , znającym jednak wartość swojej pracy. Powtarzał, ze trzeba zacierac po sobie slady, by nic po sobie nie zostawić. Nie mianował sie ani twórcą Aikitaiso,ani nie uzurpywał sobie wyłączności do nazwy. Jednak to co wypracował swoją cieżką praktyką stanowi cenny wkład w rozwój aikido. Nie był jedynym który używał ćwiczeń nauczanych przez Ueshibę , ale to co zgłębił i rozwinął bezsprzecznie tworzy SYSTEM!!!, z jego strona formalną, teorią, celami i srodkami, filozofią czy metodyka nauczania. I nie należy tego mylić z dokonaniami czy przekazem innych majstrów.



TATSU:
opisywałaś z wielkim żalem kata hineri, zasmucę Cie pewnie, ale to undo nie oddziaływuje zbyt intensywnie na odcinek ledźwiowy kregosłupa. Poza tym Taiso uwidacznia jedynie słabsze miejsca w naszym organiźmie. To tak jakby nieumiejacy pływać miał pretensje do wody, ze sie topił i winił ją za to.

PASKUDA:

Wracajac do obozu w Insku,chcialabym sie dowiedziec,jak traktuje sie takich co nie wytrzymuja poszczegolnych cwiczen taiso,czasowo


takich się na miejscu rozstrzeliwuje :) :D :)
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido i aikitaiso Ińsko 23.07-03.08
To Marilyn M : od razu lepiej sie poczulam,znaczy pod koniec bedzie obok mnie duzo miejsca :wink:

Musze wyznac ,ze "dwoch takich co ukradli ksiezyc" opowiadajac o obozie w Insku wzbudzili moja ciekawosc i mam ochote sie tam w przyszlym roku wybrac.
Lubie sama wyrabiac sobie zdanie na kazdy,interesujacy mnie temat,a taiso do nich nalezy :)
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido i aikitaiso Ińsko 23.07-03.08

mam ochote sie tam w przyszlym roku wybrac.:)


i myślisz , ze wytrzymam cały rok czekając na Ciebie :(
ech kobiety...
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido i aikitaiso Ińsko 23.07-03.08

mam ochote sie tam w przyszlym roku wybrac.:)


i myślisz , ze wytrzymam cały rok czekając na Ciebie :(
ech kobiety...


Jakie to mile :oops: :wink: :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido i aikitaiso Ińsko 23.07-03.08

Gdybyś znał senseia K nie pisałbys takich bzdur.


Zebysmy sie dobrze zrozumieli - nie pisalem ani o Kobayashim ani do niego, gdybs mnie troche lepiej znal (albo dokladniej czytal) to nie mialbys watpliwosci co i do kogo pisze. Ale never mind...

Nie mam nic przeciwko taiso, ale jakos sposob "promocji" tego "systemu" przez "Wasza" organizacje mi nie lezy. Ale w zasadzie to maly problem, bo co Was to obchodzi ze cos nie lezy jakiemus Smailowi...

Tak na marginesie, to tez sie wybierm na jakies "Wasze" staze czy obozy, bo dociera do mnie sporo iformacji, ktore mnie dziwia. Wolalbym odczuc osobiscie to o czym inni opowiadaja, albo powielaja po innych...

Mam nadzieje ze mnie chetnie zobaczycie i niecierpliwie oczekujecie :)
pozdrawiam
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido i aikitaiso Ińsko 23.07-03.08
O kurde, i co teraz będzie, wszystko sie wyda ;)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido i aikitaiso Ińsko 23.07-03.08
To Garry:
Off topic :) widzę w podpisie znany i lubiany by nie rzec modnego dziś słówka - kultowy - fragment komiksu o Maśloku Śmierdzirobótce :) :lol: z bodaj pierwszego numeru magazynu Relaks 8) Ech łza sie w oku kreci :wink:
A tak przy okazji - czy ten bohater (Maślok) to twój guru? :?: Bo on na aikitaiso na pewno nie uczęszczał :rofl: :rofl: :rofl: Pozdro dla wszyskich wielbicieli starych komiksów i Relaksów w szczególności :!: :P
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido i aikitaiso Ińsko 23.07-03.08

...Nie mam nic przeciwko taiso, ale jakos sposob "promocji" tego "systemu" przez "Wasza" organizacje mi nie lezy. Ale w zasadzie to maly problem, bo co Was to obchodzi ze cos nie lezy jakiemus Smailowi...

Promocji :?: :?: :?: :) Przecież my nie mamy żadnego systemu promocji :? , nie mamy setek ćwiczących i wcale mieć nie chcemy. Kto będzie chciał spróbować, to sam do nas trafi. Na tym forum piszę zazwyczaj jedynie relacje ze staży.
Mówisz, że to nie jest system, a jednak twierdzę, że gdybyś uczestniczył w treningach aikitaiso, prowadzonego przez jakiegoś instruktora z Francji, to stwierdziłbyś, że to jednak jest system. O dokonaniach innych mistrzów nie piszę, bo jak już mówiłem niektóre elementy taiso są powszechnie znane (nie tylko w świecie aikido), a każdy mistrz mógł sobie wypracować i wypracował swoją metodykę ćwiczenia aikido i ćwiczeń, które uważa za pomocne. Jednak tak jak pisał MM, Kobayashi pociągnął dalej i rozwinął, to co zostawił mu Ueshiba i stworzył to, co praktykujemy. Nazwa nie jest zastrzeżona, tak samo jak nazwa aikido :)
A propos promocji to przypomnę, iż pisałem że na razie, nie ma u nas instruktorów aikitaiso. I nie piszemy na plakatach, że takowych mamy :) Jak sensei Matoian stwierdzi, że ktoś z ćwiczących może już nauczać aikitaiso, to z pewnością nas o tym poinformuje :lol:
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido i aikitaiso Ińsko 23.07-03.08

nie pisalem o Kobayashim


Ale i owszem, pisałeś, wytykając do czego to on ma, a do czego nie ma prawa.

Nie mam nic przeciwko taiso, ale jakos sposob "promocji" tego "systemu" przez "Wasza" organizacje mi nie lezy.


Przyznam się,że nigdy nie traktowałem i nie mam zamiaru traktować aikido jako towaru na sprzedaż. Domyslam się w jakim duchu wychowują niektórzy nauczyciele, ale juz dawno podjąłem decyzję o odcięciu sie zarówno od nich, jak i ich praktyk.



Ale w zasadzie to maly problem, bo co Was to obchodzi ze cos nie lezy jakiemus Smailowi...



Gdyby tak było nie rozmawialibyśmy, ale przedstaw swoje obiekcje zamiast uogólniać.

Mam nadzieje ze mnie chetnie zobaczycie i niecierpliwie oczekujecie


wprawdzie wole kobiety, ale przybywaj :lol: :wink:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido i aikitaiso Ińsko 23.07-03.08

poza aikido by Kobayashi tego systemu niet. Być może jest jakiś inny, ale ja mówię tylko o czymś co Kobayashi nazwał aikitaiso.



Wybacz drogi JS ale o aikitaiso to slyszalem zanim uslyszalem ze istnieje takie cos jak aikido kobayashi, zreszta wtedy takie cos chyba nie istnialo, bo watpie zeby sam kobayashi nazywal swoje aikido.

a to ze byc moze sp s. Kobayashi zebral jakies cwiczenia ktore mu msie spodobaly i je cwiczyl nie daje jeszcze tym cwiczeniom praw do terminu system, a K do miany tworcy systemu.

A cwiczenia aikitaiso to robilem z 15 lat temu na stazach z Kanetsuka sensei


przytoczylem tu caly post.

MM przeciez to JS pisze co robil Kobayashi.
Ja napisalem tylko o aikitaiso - raz jeszcze zacytuje : "nie daje jeszcze tym cwiczeniom praw do terminu system" i o tym czy kobaiashiemu przysluguje termin tworcy - "nie daje jeszcze ...K do miany tworcy systemu".

Gdzie tu jest choc slowo o tym co wedlug mnie kobayashi sensei moze a czego nie? i gdzie mu cos wytykam?


Post byl kieowany do JS, a nie do s. K.

Ale w zasadzie nie o to chodzi.
To tylko nieporozumienie wynikle z gry slow (moze i ja zle sie wyrazilem)
Zreszta nie zauazyliscie koledzy ze slowo promocja bylo w "" "". ale kij z tym

przyjade pocwiczymy i bedzie git.

Apropo cwiczenia to bylem dzisiaj na treningu ju jitsu u Eryka Murlowskiego i zostalem zaduszony przez jednego z jego uczniow...
Oddam mu nastepnym razem - z aikidockim pozdrowieniem ;-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido i aikitaiso Ińsko 23.07-03.08

Apropo cwiczenia to bylem dzisiaj na treningu ju jitsu u Eryka Murlowskiego i zostalem zaduszony przez jednego z jego uczniow...
Oddam mu nastepnym razem - z aikidockim pozdrowieniem ;-)


Ja bym na twoim miejscu niezwykle uwazal....Jak tak dalej bedziesz robil cross-training to faktycznie przegonisz mnie oraz Dziadka himself :twisted: :twisted: :twisted: :) Staniesz sie slawnym pogromca kendokow wszelakiej masci oraz nauczysz sie naprawde dusic!!!!

No to zarty sie skoncza......qrcze, pozostaje mi chyba sie tylko pochlastac... :cry:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido i aikitaiso Ińsko 23.07-03.08

Jak tak dalej bedziesz robil cross-training to faktycznie przegonisz mnie ......


He he skromniutki ten nasz Szczepan Kochany :D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido i aikitaiso Ińsko 23.07-03.08
MR Smile: Nie mow do mnie Kochany :twisted: :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido i aikitaiso Ińsko 23.07-03.08
dobrze nie bede Szczepciu Koch... ups...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido i aikitaiso Ińsko 23.07-03.08

JS ale o aikitaiso to slyszalem zanim uslyszalem ze istnieje takie cos jak aikido kobayashi, zreszta wtedy takie cos chyba nie istnialo, bo watpie zeby sam kobayashi nazywal swoje aikido.


jasne ,ze nie .. org. dbala by sie nie dowiedzial :-)))))))))))


A cwiczenia aikitaiso to robilem z 15 lat temu na stazach z Kanetsuka sensei

czyzby pierwszy staz z Kanetsuka we Wrocku ? Fajnie bylo.. Smail.. nusiales byc chudszy i nie miec brody , bo cie nbie poznalem :-))))))))))))
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido i aikitaiso Ińsko 23.07-03.08
ano i hudszy i bez brody, ale nie pamietam czy to Wroclaw byl ;-)
  • 0

budo_diabeł
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja ze stażu aikido i aikitaiso Ińsko 23.07-03.08
Witam wszystkich :twisted: Mr. Smail zaniki pamięci w tak młodym wieku?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024