Skocz do zawartości


Zdjęcie

Noże z USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Noże z USA
Cześć,
Wiem, ze wielu z was ma obawy przed kupnem noża np. poprzez Ebay. Ja nabyłem już 3 noże tą drogą, a dodatkowo pośredniczyłem w zakupie 9 dodatkowych (dla kolegi). Wszystkie noże dotarły do mnie, obeszło się praktycznie bez przygód.

Jeśli stosuje się jedną zasadę: kupować tylko od sprzedawców z dużą liczbą dobrych komentarzy (co najmniej kilkaset) to raczej nic nie grozi. Najlepiej kupić nie od fizola a od sklepu, który dodatkowo sprzedaje poprzez Ebay.

Noże są tam o wiele taniej!!! Przykładowo Kershaw Avalanche kupiłem za 55 USD, w Polsce kosztuje około 900 zł !!!!

Jedyna przygoda, jaka mi się przydarzyła, to jeden raz towar wylądował na cle. W tej paczce szło kilka noży, ostrzałka i kilka dupereli a wartość przesyłki dochodziła do 400 USD. Poprzednio paczki po sto kilkadziesiąt dolarów przychodziły prosto do domu.

Oto co się dzieje jak nóż wyląduje u celników. Trzeba zapłacić cło oraz VAT. VAT jest również od cła. VAT oczywiście 22%. Cło wynosi 9% lub 12%. Zależy to od 2 parametrów. Nóż składany to 9% cła, nóż o stałym ostrzu to 12%. Dodatkowo istnieje drugie rozróżnienie. 9% cła na nóż o klindze rdzewnej, 12% dla tych nierdzewnych.

Pozdrawiam,

MAPET
  • 0

budo_mindrazor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Crystal Lake

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże z USA

Noże są tam o wiele taniej!!! Przykładowo Kershaw Avalanche kupiłem za 55 USD, w Polsce kosztuje około 900 zł !!!!


:? nasuwa mi sie tylko jedna mysl , moze to custom knifezill'i? :wink: bo nie wydaje mi sie zeby nawet w Polsce noz warty $55 kosztowal 900zl ?

Nóż składany to 9% cła, nóż o stałym ostrzu to 12%. Dodatkowo istnieje drugie rozróżnienie. 9% cła na nóż o klindze rdzewnej, 12% dla tych nierdzewnych.


...o clach bylo juz troche pisane, ale o takim podziale jeszcze nie slyszalem, jaka jest roznica dla celnikow czy noz jest z 420 czy z 154CM oraz folder i fixedblade?
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże z USA
Zobacz ten link

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

oraz ten

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Po prostu u nas strasznie sklepy zdzierają !!!!

Z tymi cłami to jest tak, iż celnicy proszą cię o opis towaru. I wg opisu przywalają cło. Na stalach się raczej nie znają. Ale potrafią sprawdzić czy nóż się składa czy nie.
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże z USA
mapet, mozesz podac link, w ktorym jest to rozroznienie, co do stali, badz co do rodzaju ostrza ? :wink:
a na powaznie, to nie wierze w taki podzial, clo jest przydzielane w zaleznosci od kraju pochodzenia, stad jezeli w paczce bedziemy mieli np CRKT i Emersona, to zaplacimy rozne stawki celne. Myle sie ?
Wojtek
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże z USA

mapet, mozesz podac link, w ktorym jest to rozroznienie, co do stali, badz co do rodzaju ostrza ? :wink:
a na powaznie, to nie wierze w taki podzial, clo jest przydzielane w zaleznosci od kraju pochodzenia, stad jezeli w paczce bedziemy mieli np CRKT i Emersona, to zaplacimy rozne stawki celne. Myle sie ?
Wojtek


Oczywiście oto link [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Pozycja 8211

Cło zależy również od kraju z którego jest paczka (kraju zakupu), a nie od kraju produkcji. Jak kupisz z USA, a o tym własnie mowa, to stawki będą dla USA bez względu na typ czy markę noża. Jeśli kupisz sobie BM z EU to cła nie zapłacisz bo na noże z EU nie ma cła. Ale tam to noże są już znacznie droższe...
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże z USA
Kraj pochodzenia to kraj w którym powstaje wyrób, aby mieć pochodzenie europejskie wyrób musi mieć certyfikat EUR1 - uzależniony od zawartości elementów pochodzących z terenu Europy. Z tego punktu widzenie BM wyprodukowany a sprzedawany w Europie nigdy nie bedzie miał prefencyjnej stawki celnej.
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże z USA

Kraj pochodzenia to kraj w którym powstaje wyrób, aby mieć pochodzenie europejskie wyrób musi mieć certyfikat EUR1 - uzależniony od zawartości elementów pochodzących z terenu Europy. Z tego punktu widzenie BM wyprodukowany a sprzedawany w Europie nigdy nie bedzie miał prefencyjnej stawki celnej.


Cóż. Jesli ktoś kupuje sobie nożyk na aukcji w E-Bay pozostaje mu jedynie zapłacić za przesyłkę. Jeśli sprowadza to firma, to (tak jak napisaliście to wcześniej) oprócz transportu ktoś musi zapłacić za cło i podatek (czyli ponad 30% więcej).
Wszystko jest o.k. jeśli przy prywatnym imporcie do paczki nie zajrzy celnik. Mój koleś kupił sobie wiosną aparat cyfrowy na E-Bay`u. Bardzo się cieszył (po cena wyniosła ok 70% ceny w PL) - niestety tylko do momentu gdy musiał zapłacić clo i podatek. Celnicy w nosie mieli to, iż to była tylko jedna sztuka - po doliczeniu kosztów koleś zapłacił tyle samo co na Allegro z tym że nie ma gwarancji (tzn. ma, ale w USA).
Zawsze tańsze jest bardziej ryzykowne. Jedni na to idą, inni nie.
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże z USA
Nie rozumiem dlaczego w Polsce noże sa tak drogie. I to nawet w sklepach internetowych !!! Czasem różnica dochodzi do kilkuset procent!
Dla mnie różnica ponad 50-60% jest nieusprawiedliwiona ( 30% cła i VATu , 20%-30% marży). Jeśli Avalanche mogę mieć za 60 USD (240 zł) a w militaria.pl kosztuje 915 zł. To wolę kupic trzy na Ebayu i mam gdzies gwarancje !!!!
  • 0

budo_maciekbiernat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże z USA
A ja jeden u Pitera :-)
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże z USA

Nie rozumiem dlaczego w Polsce noże sa tak drogie. I to nawet w sklepach internetowych !!! Czasem różnica dochodzi do kilkuset procent!
Dla mnie różnica ponad 50-60% jest nieusprawiedliwiona ( 30% cła i VATu , 20%-30% marży). Jeśli Avalanche mogę mieć za 60 USD (240 zł) a w militaria.pl kosztuje 915 zł. To wolę kupic trzy na Ebayu i mam gdzies gwarancje !!!!


Nie będę komentował cen u konkurencji sprowadzającej noże "na zamówienie" , ale u mnie wygląda to tak, ze noże BM sprzedawane są w cenie wyższej od MSRP o około 8% na dokładnie takich samych zasadach co w USA (czyli z dożywotnią gwarancją oraz bezpłatnym serwisem LifeSharp). Z drugiej strony co miesiąc płacę ponad 2.000zł na reklamy (jak też odwiedzam wspólpracujące z nami sklepy w PL, a to też koszt), co sprawia, że sprzedając kilkadziesiąt noży miesięcznie nie zarabiam na tym, ale też nie dopłacam.
  • 0

budo_maciekbiernat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże z USA
Tatoine, ceny u was są jak najbardziej OK i gdyby każdy producent miał takiego przedstawiciela byłoby normalnie. Ale na razie nie jest. Wspomniny Kershaw Avalanche kosztuj u producenta 130 baksów, na dowolnej stronie amerykańskiego sprzedawcy 80-90 baksów, a u nas oficjalnie 250$ !!!

To nie jest normalne.
Z mojej strony masz zapewnienie, że jeśli zdecyduję się na Benchmada, kupie go u Ciebie. Każdy inny wiadomo gdzie :-) Sponsor patrzy :-)
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże z USA

na dowolnej stronie amerykańskiego sprzedawcy 80-90 baksów, a u nas oficjalnie 250$ !!!


To jest wręcz chore :evil:

Kapitalizm wymusz niestety to, że klient idzie tam gdzie taniej (wiem z własnego doświadczenia). Jeśli u nas pojawi się sklep z niższymi cenami (a nie zapowiada się na to) to większość tam będzie kupować, albo wszyscy zjadą z cenami. Towar, którego poszukujemy jest na naszym rynku zbyt mało porządany, żeby coś się zmieniło.

Dlatego dalej będziemy musieli przepłacać za dobre kosy :(
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże z USA
O jakiej chorobie mówisz ? To nie jest kapitalizm tylko reguły ochrony rynku lokalnego w myśl dyrektyw i strategii Unii Europejskiej.
Po pierwsz mamy cło a po drugie cło, załóżmy że to 30%. Do tego dochodzą bo muszą koszty transportu i ubezpiecznenia bo to powiedzmy że ktoś bystry zamknie sie w 10% no to zostanie dodatkowe 25% tytułem marży. To jest ten spread między ceną w Stanach a ceną w Unii Europejskiej i nie ma się co za bardzo oburzać bo w takim mieszkamy państwie.
Ja się nie oburzam, ale ja tu nie kupuje. Wolę nabyć z dyskontem w stosunku do ceny Polskiej np u WAR. I szczerze powiedziawszy poza obchodzeniem prawa (dość łagodnie w stosunku do naszych polityków) niczego złego nie czynię, a skutki tego dla państwa, sądząc po ilości nożowników są żadne.
  • 0

budo_maciekbiernat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże z USA
Fajnie, ale dlaczego Benchmade są w normalnej cenie legalnie ?
Może dlatego, że producent nie zarobi na nich tyle co w Stanach ale zarobi więcej niż nie sprzedając ich w Polsce ?

Zajmuję się handlem nierdzewką (śruby i takie tam) i wiem coś o tym.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże z USA
U nas, jak na Europę, to i tak w większości przypadków ceny są OK. Proponuje popatrzeć na ceny w Niemczech, Holandii, Austrii czy w UK. Ceny dwa razy takie jak SRP nie są tam niczym niezwykłym, a zwykle jest to po prostu 1,5 razy cena sugerowana przez producenta.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże z USA

A ja jeden u Pitera :-)


No nie, stary, nie odważyłbym się zaproponować 915zł za Ava... nie mam aż tyle tupetu...
  • 0

budo_maciekbiernat
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże z USA
:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Broń Panie Boże !

rzeczywiście mój post może być źle zrozumiany.

Wolałem Kupić u Ciebie, niż na Ebay ponieważ, dostałem go duuużo szybciej i wcale nie tak drogo.
Powiedzmy sobie tak, że za 915 miałbyś Avalancha u Pitera i kasę na całonocne oblewanie zakupu z kumplami i striptizerką :) :) :)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże z USA

całonocne oblewanie zakupu z kumplami i striptizerką :) :) :)

To jakbys kiedyś coś oblewał to daj znać ;)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże z USA

Fajnie, ale dlaczego Benchmade są w normalnej cenie legalnie ?


A co to, przepraszam, znaczy normalnej ? Normalna cena to taka, która znajduje nabywcę, który np. nie waha się wyciągnąć 1120 złotych za MOD Horet jak znalazłem na Alert jakiś tamu. Nie narzekam na brak kasy na swoje zabawki, ale np. taka cena to dla mnie już nawet nie lekka przesada i szczerze powiedziawszy ręka mi drgnęła.

A czy noże BM są w normalnej cenie to nie wiem, nie widzę cennika.

Jestem za prywatnym importem, nie widzę powodu przy tej skali działalności do płacenia podatków i ceł zaporowych.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Noże z USA

:!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Powiedzmy sobie tak, że za 915 miałbyś Avalancha u Pitera i kasę na całonocne oblewanie zakupu z kumplami i striptizerką :) :) :)


Nie wiem czy to taka przenośnia dosadna, czy w takim tanim regionie mieszkasz czy po prostu standard striptizerki się mocno obsunął ? :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024