Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spyderco Tri Angle Sharpener


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
228 odpowiedzi w tym temacie

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Tri Angle Sharpener

popieram rekami i nogami, mialem niedawno przygode z profilowaniem bg-42... raz i nigdy wiecej.

papieros

A jak sie skapi na diamenty - albo sie akurat nie ma - no to zawsze mozna sprobowac upichcic jakis DIAMOND TRIANGLE DLA NIENAJZAMOZNIEJSZYCH :)
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Tri Angle Sharpener
hmmm albo wy jestescie niecierpliwi, albo ja kupilem czarodziejski kamien u ruskich :) :P
Z tym ze, na kamieniu da sie docisnac, a na 3anglu sie boje [bo nie moj byl :P ].
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Tri Angle Sharpener

popieram rekami i nogami, mialem niedawno przygode z profilowaniem bg-42... raz i nigdy wiecej.

papieros

A jak sie skapi na diamenty - albo sie akurat nie ma - no to zawsze mozna sprobowac upichcic jakis DIAMOND TRIANGLE DLA NIENAJZAMOZNIEJSZYCH :)


Skąpi ? :splat: Ja przez tego triangla znowu jadam serki topione ! Na diamenty ni diabła mnie nie stać.
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Tri Angle Sharpener
Toz pisze przeciez "albo akurat nie ma", nie?

A ten mnie tu pomidorami... :(











:)
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Tri Angle Sharpener

Toz pisze przeciez "albo akurat nie ma", nie?

A ten mnie tu pomidorami... :(











:)


:)

Im dlużej sobie kombinuję tym bardziej dochodzę do wniosku , że scorpiona to ja tym nie naostrzę, inaczej jak na płaskim . Specyficzny kształt noża oraz dziwaczny sposób ostrzenia nijak się mają do Triangla .
Nie chciałbym stracić właściwości tej pancernej wykałaczki.
Dlatego byłbym wdzięczny dobrym ludziom za radę .
Ostrzyć gada na 40 stopni ,czy jak dotychczas doostrzać na płaskim jego dziwny kształt krawędzi tnącej.???

Jak narazie nigdy nie golił , za to nie tracił ostrości nawet po dłubaniy w blachach i kabelkach.

Jestem w kropce ,trianglem go czy nie?
  • 0

budo_f'yoda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Tri Angle Sharpener
rybak ma niestety raacje. ja tez osiagnalem poziom wrzenia i wskoczylem w dmt - raczka z trzymaniem kata i jeden wklad. czerwony. end of problems.

dociagam kat w 5 minut, potem 3angle - brazaowy krawedz, brazoy powierzchnia, bialy krawedz i jest po prostu malina. pozniej juz sie na ogol do diamenta na takim nozu nigdy nie wraca.
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Tri Angle Sharpener

Im dlużej sobie kombinuję tym bardziej dochodzę do wniosku , że scorpiona to ja tym nie naostrzę, inaczej jak na płaskim . Specyficzny kształt noża oraz dziwaczny sposób ostrzenia nijak się mają do Triangla .
Nie chciałbym stracić właściwości tej pancernej wykałaczki.
Dlatego byłbym wdzięczny dobrym ludziom za radę .
Ostrzyć gada na 40 stopni ,czy jak dotychczas doostrzać na płaskim jego dziwny kształt krawędzi tnącej.???

Jak narazie nigdy nie golił , za to nie tracił ostrości nawet po dłubaniy w blachach i kabelkach.

Jestem w kropce ,trianglem go czy nie?


Ponawiam pytanko . Czy atak trianglem na scorpiona ma wogóle jakiś sens ? Jeśli ktoś się bawił w przeróbkę w/w na brzytwę ,to proszę o radę.
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Tri Angle Sharpener
Bardzo sceptycznie podchodziłem do Tri Angle'a,ale kupiłem i jestem zadowolony.Ostrzałka umie pozytywnie zaskoczyć....wszystko goli a palce całe.
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Tri Angle Sharpener

Bardzo sceptycznie podchodziłem do Tri Angle'a,ale kupiłem i jestem zadowolony.Ostrzałka umie pozytywnie zaskoczyć....wszystko goli a palce całe.

No prosze :)
Raffii - a jak z ostrzeniem convexow na trojkacie?
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Tri Angle Sharpener
Raffi sobie poradził - przeprofilował konweksa na standardowe V. 8)
  • 0

budo_raffii
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 549 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Tri Angle Sharpener
Nic nie przeprofilowałem. Wczoraj ostrzyłem A1 i część płaska convexu ciut się poszerzyła... zresztą Fallkniven zaleca ostrzenie normalne na płaskim diamencie.....więc OK
  • 0

budo_wysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1649 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Tri Angle Sharpener
A czy czasem ten twój F1 Limited Edition nie ma zjechanego konweksu? Byłem pewien, że tak.
  • 0

budo_pinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Tri Angle Sharpener
:roll: Ja już się pogubiłem. Mam sobie kupić Spyderco Triangla czy Lansky jakiś zestaw co jest lepsze?
  • 0

budo_glus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Tri Angle Sharpener
Zapytaj jeszcze KO (też jako początkującego Triangla;) ) ale jeżeli nie kupujesz z diamentami a masz różne noże to nie kupuj Triangla.
Najlepszy (konieczny) zestaw to 3 gradacje kamieni - ostra (używasz raz na egzemplarzu), średnia i wygładzająca.
Drugi problem to konieczność lub nie stosowania środków smarujących - oleju lub wody. Ja nie chciałem niczym smarować (na pewno nie olejem).
Woda to podobno też bałagan ale mniejszy.
I w ten sposób szukaj.
Płynny dobór kąta nie jest jakimś super udogodnieniem jak masz zapewnione 30 i 40 stopni.
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Tri Angle Sharpener

:roll: Ja już się pogubiłem. Mam sobie kupić Spyderco Triangla czy Lansky jakiś zestaw co jest lepsze?


Mnie tam Triangle pasuje . Mam różne noże. Potrafiłem i tak o nie zadbać bez triangla .Z nim poprostu jest łatwiej . Do zmiany kąta ni cholery się nie nadaje , chociaż na upartego zrobił to bodajże Vince . poklon . Ogólnie polecam , choć "szału nie ma" . Aha ,przy pewnej łapie można ostrzyć inne kąty nawet w stojaku , a w ostateczności zawsze jest możliwość na płasko .

Wada : ciutasa toto za drogie !

Jak bym miał do niego diamenty to byłby ideał. (mejbi somdej ) :wink:
  • 0

budo_rejs
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Tri Angle Sharpener
Polecam triangla. Choc jak Kangoo juz wspomniał nie jest to żadna rewelacja. Ja uzywam tylko do folderów. Choc po ostatnich czystkach ostał sie tylko jeden wiec triangle sie nie napracuje.

IMHO ostrzenie na płask (jak na kamieniach) to jakaś porazka. Triangl mi podchodzi tam gdzie jest dosć wąska krawedz tnaca i sa problemy z utrzymaniem stałego kąta na kamieniach. Do normalnego ostrzenia preferuje tradycyjne kamienie. Zwłaszcza te od spyderco. Co prawda czekam teraz na prety diamentowe wiec uzytecznosc triangla powinna sie zwiekszyc.

Lanskiego nie uzywałem wiec głosu nie zabieram
  • 0

budo_kangoo owner
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Tri Angle Sharpener
Rejs - z tą porażką to ciutkę przesadzasz , np. w moim wypadku (posiadam pół szuflady różniastych kamieni wątpliwej jakości ) komfort ostrzenia na płasko nieżle mi się podniósł . Brązowe pręty ułożone w podstawce ,po dociśnieciu ostrza z wyczuciem nawet nieżle zbierają . A co większe dziury i nadżerki :) i tak załatwiają osełki od kosy. :wink:
  • 0

budo_pinio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Tri Angle Sharpener
Ale czy na lanskym naostrzę nóż tak aby golił? Z noży mam tylko Loco s30v. Będe mial Skirmisha i Baby boa albo Dragonfly :) No i jakieś kuchenne.
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Tri Angle Sharpener
Kieleka tez na trianglu zmienial kat :)
Wiadomo, ze w ER nie bedzie tak latwo, ale jest to do zrobienia. Ja tam lubie 3angla, chociaz sam uzywam kamieni :)
  • 0

budo_akme
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1650 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Tri Angle Sharpener
Dla mnie Tri-Angle JEST rewelacyjny!
Nie mowie, ze inne ostrzalki sa be, ale nigdy na niczym nie udalo mi sie tak szybko, latwo i przyjemnie naostrzyc wszystkich nozy do poziomu golenia pod ciezarem samego ostrza...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024