Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawody w karate


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_yoko
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zawody w karate
Bylabym bardzo wdzieczna gdyby mnie ktos oswiecil jak to wyglada w Polsce... Czy istnieja jakis ogolne zawody wszystkich styli albo przynajmniej niektorych czy tylko na zawodach np. kyokushin moga walczyc tylko zawodnicy co cwicza ten styl. Poza tym od kiedy mozna brac udzial w zawodach czy zalezy to tylko od umiejetnosci czy tez sa jakies ograniczenia np. dany stopien, dlugosc cwiczenia w danym klubie. A jesli ktos np z dajmy na to 2 kyu z Oyama przeszedlby do Kyokushin to moglby tam brac udzial w zawodach? Gdyby sie komus chcialo jeszcze pisac to interesuja mnie tez kategorie wiekowe i wagowe. I wogole Wasze doswiadczenia z zawodow...
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w karate
Ech... gdyby w Polsce istniały zawody, w których biorą udział zawodnicy wszystkich szkół karate to byo by świetnie.... Chociaż ostatnio na MP IKO-3 walczyli ludzie z Oyama, IKO-3 a nawet kilku z IKO-1, więc może coś się wreszcie ruszyło. Ogólniejest tak, że IKO-1 (ci z PZK) mają swoje zawody a IFK, Oyama, a ostatnio rzwnież IKO-3 walczą ze sobą. Sytuacja wynika też po części z tego, że ludzi z PZK jest więcej niż Oyamas, IKO-3 i IFK razem wziętych i my siłą rzeczy zmuszeni jesteśmy ze sobą współpracować.
Nie wiem ak jest z przechodzeniem do Kyokushinu i startowaniem w ich zawodach - nie wiem czy PZK był by skłonny inwestować w "nie swojego" zawodnika... Był bym szczęśliwym człowiekiem, gdybym mógł stanąć wszranki z zawodnikami PZK nie występując z Oyama :(
Mam nadzieję, że bliższych informacji na ten temat udzieli nam karateka1 - w kwiestii PZK i Kyokushinkai jest on bardziej kompetenty ode mnie.

O możliwości startu w zawodach decyduje wiek, posiadany stopień i miejętności. Decyzję podejmuje instruktor - w końcu on wie najlepiej czy zawodnik jest gotowy do startu. W zawodach międzynarodowy chstartować można już chybaz 4 kyu, jest to chyba najniższy stopień z którym można startować na zawodach seniorów. Na mistrzostwach krakowa juniorów w Oyama karate widziałem dzieciaki z 5 kyu.

Zawody to świtna sprawa - można się zmierzyć z ludżmi, z ktrymi się wcześniej nie walczyło. Poza tym walka na zawodach różni się bardzo od walki na treningu - więcej tu zaciętości, szybsze tempo, węcej adrenaliny i woli wali. Krtko mówiąc: ubaw po pachy. :) No i te klimaty, gdy ludzie ktrz przed chwilą lali się po pyskach śmieją się razem, rozmawiają i komentują wspólną walką okadając lodem siniaki, ktre sobie nawzajem ponabijali :) :)
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w karate

Zawody to świtna sprawa - można się zmierzyć z ludżmi, z ktrymi się wcześniej nie walczyło. Poza tym walka na zawodach różni się bardzo od walki na treningu - więcej tu zaciętości, szybsze tempo, węcej adrenaliny i woli wali. Krtko mówiąc: ubaw po pachy. :) No i te klimaty, gdy ludzie ktrz przed chwilą lali się po pyskach śmieją się razem, rozmawiają i komentują wspólną walką okadając lodem siniaki, ktre sobie nawzajem ponabijali :) :)


To jest własnie zajebiste. Przed walka totalny agresor (lub wyciszenie jak kto woli). Wychodzisz na mate z przeświadczeniem "zero litości", "zejebac go" itp. a po kilku minutach sie obsciskujecie bo jusz po wszystkim.
Puzniej mozna troche pogadac i pozartowac w szatni itp.
Fajne klimaty :)

Apopo ludzi z innych stylów - w Sandomierzu na zawodach PZK widzialem ludzi z oznaczeniami Oyama, i z tego co pamietam terz sie bili.

A co do zawodów to w regionalnych (o puchar burmistrza jakiejs miejscowosci) najczesciej sa kat. wagowe co 10kg
Czasami zaczyna sie od 60 (np. Sandomierz), czasami od 70 (Łask i chyba Zduńska Wola jak dobrze pamietam).
Na takich zawodach niema minimalnego stopnia (przynajmniej nikt sie o niebieskie i pomarańczowe paski nieczepiał)

Na poważnych zawodach (Mistrzostwa Makroregionu, Mistrzostwa Polski) kat. wagowe sa co 5kg (-60, -65 itp.) i wyst. wymóg 4 kyu.
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w karate
Jejku ! Jeśli Oyamas startowali w zawodach PZK to mamy przełom!! :) Kurcze - te informacje będę musiał jeszcze sprawdzić, ale gdyby okazało się, że mog startować dodatkowo w zawodach PZK (a tych imprez jest sporo) to przypadła by mi jeszcze większa roczna porcja frajdy :) :)

Qrcze - gdzie podziewa się karateka1 gdy jest potrzebny ?!?! :wink: Mógłby oświecić mnie - ciemnego napaleńca, w poruszonej tu kwestii...
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w karate
Pisze to co widziałem na własne oczy.
Chłopaki z innymi kanku na kimonach. Jak sie dokladniej przypatrzylem to u jednego na ramieniu pisało Oyama. Niewiem skąd oni byli ale byl to jeden klub ok. 4-5 zawodników.
Jeden z nich wygladał z twarzy jak Gracie z Budokana (zdjęcie z atykółem Boruty).


Kirin az tak bardzo sie nienapalaj bo na MM i MP trzeba miec legitymacje czlonkowska ze stopniem (wyglada podobnie do prawa jazdy).
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w karate
Sa takie zawody np. były w zrcu iKO 3 , ale nie wszysycy o tym iedzieli ?, ponadto na podstawie regulaminiu IKO 1 mozna starowac po sporządzeniu pisemnego oświadczenia ,że trenuje sie sie 5 lay i ma się 43 kyu.
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w karate

że trenuje sie sie 5 lay i ma się 43 kyu.

a ja myslałem ze w kyokushin jest podobnie jak w innych stylach i jest tylko 10 stopni uczniowskich :) no ale widac sie myliłem , cóz człowiek całe zycie sie uczy heheheh...karateka a jakie sa wymagania na 39 kyu? bo z checia bym zdawał hehehhe :)
p.s. a moze ci sie pomylilo i nie trenujesz kyokushin tylko jakis nowy polski wynalazek co? :)
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w karate

że trenuje sie sie 5 lay i ma się 43 kyu.

p.s. a moze ci sie pomylilo i nie trenujesz kyokushin tylko jakis nowy polski wynalazek co? :)

Uważaj - to już baaardzo poważne oskarżenie.... :wink:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w karate
Poprostu zwykły błąd w pisaniu teksu ,który nie wychwyciłem przed wysłaniem na forum :) Ale fajnie ,że ktos takie bzdury łyka :)
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w karate
łyk łyk...szczesliwy? :)
  • 0

budo_yoko
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w karate
Karateka1 zamiast 43kyu (wlasnie fajnie wychodza takie pomylki!) napisalbys cos jak zawody wygladaja u Was w kyokushin (jak to uczynil Kirin jesli chodzi o Oyama) albo ktos inny kto wie cos na ten temat ale widze ze to ulub. tem karateki wiec po co mu go zabierac? :wink: A co inne style?
I...one more thing... te skroty (IFK, PZK, IKO-3, IKO-1) sa b fajne tylko (wybaczcie moja niewiedze :oops: ) co one oznaczaja?
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w karate

I...one more thing... te skroty (IFK, PZK, IKO-3, IKO-1) sa b fajne tylko (wybaczcie moja niewiedze :oops: ) co one oznaczaja?

IFK-organizacja kyokushin karate na ktorej czele stoi S.Arneil( wczesniej szef EKO-europejskiej organizacji kyokushin karate i BKK-brytyjskiej organizacji karate)w polsce reprezentowana przez pana P.Szeligowskiego.
PZK-Polski Zwiazek Karate-na czele stoi pan A.Drewniak 6dan kyokushin karate(ok.150 klubow)
IKO3-swiatowa organizacja kyokushin karate na czele ktorej ston Matsushima w Polsce reprezentowana przez pana R.Kucfira ( 3 kluby jak narazie)
IKO1-swiatowa organizacja kyokushin karate na czele ktorej stoi A.Matsui w Polsce reprezentowana przez pana A.Drewniaka (PZK)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zawody w karate
Szegóły odnosnie IKO 1 i PZk są na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] :( , a dodam ,że jeszcze tam jest około 230 ośrodków na terenie całego kraju.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024