Skocz do zawartości


Zdjęcie

belki na pasie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

belki na pasie
zauważyłem że w mojej sekcji ani trener ani kumpel z drugim danem nie mają belek na pasach, w innych sekcjach wszyscy biegają z belkami a u nas nie - dotyczy to szczególnie sekcji jiu-jitsu w moim mieście. Belki są potrzebne czy też nie? Pytam raczej z ciekawości niż z tego że się tym przejmuje!!!
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: belki na pasie
Skoro ktoś wymyślił te belki to chyba należałoby tego przestrzegać.
Jeszcze pół biedy,jak w danym systemie belki występują tylko przy danach.W kyokushin na przykład,gdzie połowa stopni uczniowskich to pasy z belkami-są one koniecznością i tego się przestrzega.
  • 0

budo_sayuri
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: belki na pasie
Moze i sa koniecznoscia, ale niektorzy (ja osobiscie takich znam) zawyzaja sobie pasy oraz belki i nikt jakos nie zwraca im uwagi :2gunfire:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: belki na pasie
ju jitsu nie ma belek na czarnych pasach gdyz oprócz nich dany oznacza sie kolorymi pasami np.czerwono-białe itp istny show
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: belki na pasie

ju jitsu nie ma belek na czarnych pasach gdyz oprócz nich dany oznacza sie kolorymi pasami np.czerwono-białe itp istny show


Sa w jj belki na czarnych pasach niektorzy nawet na bialo czerwonych przyczepiaja jeszcze dodatkowo belki ;)

Nawet tak jak ma PAJ np
1-2 czarny z belkami
3-4 bialo niebieski
od piatego bialo czerwone
ostatni czerwony
stosowane jest zamiennie z czarnymi i belkami.

A rozne organizacje maja roznie oznaczone.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: belki na pasie
W paj żadko używaja belek na psach.Ale wstyd wspominac o tych róznych kolorach gdyz to wywołuje pośmiewisko .równiez to,że liczba naszywek na judodze przekracza wszelkie nowrmy przyzwoitości.Przyszywają na nogawkach,ramieniach po bokach spodni no wszędzie jeden wielki cyrk dla mnie to karykatura skromności ale takie już mamy ju itsu poprosto ucywilizowane ,gdzie więcej w nim elementów europesjko-amerykańskich niz japońskich, a szkoda. :(
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: belki na pasie

W paj żadko używaja belek na psach.Ale wstyd wspominac o tych róznych kolorach gdyz to wywołuje pośmiewisko .równiez to,że liczba naszywek na judodze przekracza wszelkie nowrmy przyzwoitości.Przyszywają na nogawkach,ramieniach po bokach spodni no wszędzie jeden wielki cyrk dla mnie to karykatura skromności ale takie już mamy ju itsu poprosto ucywilizowane ,gdzie więcej w nim elementów europesjko-amerykańskich niz japońskich, a szkoda. :(


Bo to nie jest ju-jitsu japonskie - a tylko na podwalinach japonskiego a PAJ przejela mode z JJ angielskiego. Zreszta moda ubierania nie zalezy od stylu a od organizacji do ktorej sie nalezy i od samej osoby. Druga sprawa jesli to mialby byc tylko stroj na gale to ok gorzej jak jest uzywany do codziennego cwiczenia.
Zreszta to nic rozance z krzyzem na kimonach tez juz widzialem :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: belki na pasie
Nie no masz racje Robert Clark to anglik ,ale jego dzudoga wygląda sktomnie ,a cos mi sie zdajez,ze Pan Sikora ze sztabem swoich shihanów przesadza z lekka. :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: belki na pasie

Nie no masz racje Robert Clark to anglik ,ale jego dzudoga wygląda sktomnie ,a cos mi sie zdajez,ze Pan Sikora ze sztabem swoich shihanów przesadza z lekka. :)


Program technicznyClarka nie ma nic wspolnego z programem technicznym PAJ choc kiedys PAJ miala przedstawicielstwo WJJKO ale stroje w PAJ w wiekszosci pozostaly takie same.

W angli tez jest tak zabawnie i co lepsze na seminarium wymagany jest stroj organizacyjny (poniewaz trzeba go wykupic ;) )
Ale fakt ze mimo to tam sa skromniejsze. Druga sprawa uzywane sa kolory biale lub bialo granatowe a tylko ludzie dodatkowo robiacy kobudo uzywaja czerwieni. A PAJ uzywa prawie wylacznie czerwieni ;)
Clark moze sobie pozwolic na nie uzywanie takiej ilosci gadzetow ale od innych zawsze wymagal ;) .
Urzedy tezz lubia jak jest cos z pompa robione i na to znajda sie sponsorzy o ktorych inaczej ciezko. A ze to smiesznie wyglada nieraz - no coz - mi sie to nie podoba ale niektorzy za tym przepadaja i to jest sprawa gustu tak jak i kimona BJJ i ich naszywki.
Ja uwazam zze reklamowanie czegos za darmo to glupota a inni duzzo placa aby sobie przyczepic reklame jakiejs firmy ktora im za t opowinna zaplacic
:) :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: belki na pasie
W taekwondo ITF obowiązuje oznaczanie stopni rzymskimi cyframi. W WTF kazdy robi, jak chce - można nosic belki, ale bardzo wiele osób tego nie robi. Może to przypadek, ale jakoś ci najlepsi ludzie, z którymi miałem przyjemność ćwiczyć, nie nosili żadnych belek (mimo posiadanych 6-7 danów) :)

Gizmo
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: belki na pasie
A może belki na pazie nie pozwalały by na wysokie loty powdując duże obciążenie ? :) :)
  • 0

budo_akira
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKÓW

Napisano Ponad rok temu

Re: belki na pasie
W czasie wakacji w Darłówku spotkałem instruktorów oyama karate i ju-jitsu hakko-ryu ten z oyama miał 3 dana ale nie przykładał wagi do belek na pasie raz nosił pas z jedną raz z dwoma instruktor z hakko-ryu mówił że u nich nie ma oznznaczeń na pasach
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: belki na pasie
napisz coś na tremat tego instruktora Hakko Ryu jiu-jitsu, kto to był, co do pasków w tym stylu to wiem że się je nalepia na pasy bo ćwiczyłem ten styl parę latek :)
  • 0

budo_akira
  • Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKÓW

Napisano Ponad rok temu

Re: belki na pasie
Gość był z Krakowa trenował u shihana Zenona Leszkiewicza ale mogłem pomylić nazwisko nie jestem pewien on ćwiczył hakko-ryu lub okuyama-ryu używał obu nazw.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: belki na pasie

Gość był z Krakowa trenował u shihana Zenona Leszkiewicza ale mogłem pomylić nazwisko nie jestem pewien on ćwiczył hakko-ryu lub okuyama-ryu używał obu nazw.


Jesli od Zenka to Okuyama-Ryu
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: belki na pasie
znam tych gości, są w porzo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024