Skocz do zawartości


Zdjęcie

zapasy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?

Powiedział co wiedział i poszedł :? :? :?


Zwykle tak działa :) 8)

Jeśli za masą idzie siła - to bardzo dobrze, jeśli nie - przeciwnik to d... nie wiele znaczy. Rozpykałem na kawałki gościa który wyglądał wspaniale - ale był wolny i nieskuteczny przy uderzaniu.

Piękne, napompowane odżywkami mięśnie nie zawsze oznaczają silnego zawodnika.

Nauki "na ulicy" nikomu nie polecam - powoduje długie przerwy w kolejnej lekcji... :roll: :lol:
  • 0

budo_mazepa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?

A dlaczego uważasz, że siłownia nic ci nie da? W jaki inny sposób chcesz nabrać masy - będziesz jadł makaron? :)

Ano nie da nic dlatego ze silownia a zapasy to swie rozne rzeczy.Nie chce zeby wyglądało ze sie mądrze ale trenowałem z napaleńcami którzy mysleli ze im wiecej silowni tym lepiej do zapasów ( i byli tak naprawde ciency) a trenowałem z takimi którzy oprócz maty + lina, drążek nie robili nic więcej (i tu byłem niemile zaskoczony :) ).
Oczywiscie do nabrania masy najlepsza jest siłownia ale tak jak mowilem, chcę jeszcze potrenowac te zapasy w sposob jak najbardziej skuteczny.A żelazo mi tu wyników nie poprawi 8) ...co nie zmienia faktu ze bede wazyl nadal swoje cudowne 64 kg :lol:

Hmmm...waga nie odzwierciedla wartości bojowej człowieka

Ale dobrze jest wazyc te 80-90 kg :)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?

Ano nie da nic dlatego ze silownia a zapasy to swie rozne rzeczy.Nie chce zeby wyglądało ze sie mądrze ale trenowałem z napaleńcami którzy mysleli ze im wiecej silowni tym lepiej do zapasów ( i byli tak naprawde ciency) a trenowałem z takimi którzy oprócz maty + lina, drążek nie robili nic więcej (i tu byłem niemile zaskoczony :) ).

Znaczy się tym pierwszym techniki brakowało?

Wybacz, ale samym przebywaniem na macie nie zbudujesz porządnej masy i siły ogólnej. A ta jak wiadomo, jest potrzebna, cokolwiek "technicy" by nie mówili. :-)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?

Wybacz, ale samym przebywaniem na macie nie zbudujesz porządnej masy i siły ogólnej. A ta jak wiadomo, jest potrzebna, cokolwiek "technicy" by nie mówili. :-)


Dokładnie!! Jeśli ktoś trenuje solidnie na siłowni - zyskuje masę i przez to także siłę (nie dotyczy - trenujących głównie na "wygląd" tj. odżywki, trochę treningu - bez specjalnego wysiłku albo tylko jedno ćwiczenie i zaniedbanie innych grup mięśni). Goście w parterze niemile się dziwią, gdy ktoś ma potężny chwyt itp - a jeśli do tego dołoży się technikę - to już w ogóle :) 8)

Masa 80-90 kg to podstawa, nie da się ukryć :)
  • 0

budo_mazepa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?

Wybacz, ale samym przebywaniem na macie nie zbudujesz porządnej masy i siły ogólnej. A ta jak wiadomo, jest potrzebna, cokolwiek "technicy" by nie mówili

Własnie tez tak kiedys myslalem.Ale Slaszysz uwierz mi.Jezeli chcesz trenowac zapasy to ci gwarantuje ze przez całą kariere zawodnika możesz nie ruszać sztangi ani nic innego!Wiem co mówię i gwarantuję ci ze tak jest.Jezeli chodzi o te doświadczenia z ludźmi którzy trenowali wiecej silowni niz zapasów.No techniki im tez napewno brakowało ale... są poprostu za sztywni(co moze i na ulicy sie przydaje, nie wiem, nie jestem od tego eksprertem).W zapasach trzeba byc i silnym i elastycznym.Kuźwa no nie wiem jak mam to wytłumaczyc.Najlepiej jak byś powalczył z dobrym zawodnikiem trenującym zapasy (tak samo Combat).Wtedy byś zrozumiał.Dla przykładu.Walcze sobie w parterze z gościem ważącym ok 70kg.Facet ma za sobą cykl z mety (mówie serio i jest starszy ode mnie o 6 lat) i zapinam mu klucz japonski (mam nadzieje ze wiecie jak to wygląda bo normalnie ciężko to wytłumaczyc) i z klucza zbieram mu rękę jak dzieciaczkowi(a jak juz masz ręke zabraną w zapasach to punkty prawie gwarantowane, no wózek lub zwykła narzutka).I co mu daje za ma w łapie ok 40?Nic.Co nie zmienia faktu ze mógłby mi najebać :) Ale jezeli idzie o zapasy to wam mowie jak jest.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
A tu jeden z najlepszych zawodników w Polsce.Obecnie wazy ok 68kg.A weźcie pod uwage że na Mistrzostwa Świata które odbędą się pod koniec wakacji musi zbić na 60kg :? Takie już są te zapasy.
Jezeli sa jakies pytanie to chetnie odpowiem:)
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?
Jezu jaki anorektyk 8O 8O
  • 0

budo_mazepa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?
Imadło... chciałbym tyle umiec co ten "anorektyk".5 zawodnik MŚ.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?
hehe pozory mylą i to sie sprawdza :)
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?

Imadło... chciałbym tyle umiec co ten "anorektyk".5 zawodnik MŚ.

Ja nie podważam umiejętności, ale wygląda straszliwie. Ile on ma lat?
  • 0

budo_mazepa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?
Małe sprostowanie.Na zdjeciu ma lat ok 16.Startował w kategori 50kg. a normalnie wazyl 57.Weź to pod uwage.Naprawde sport wyczynowy "to nic zdrowego".Bo sie trzeba zdzierać strasznie.A teraz tak jak mowie, wazy ok 68 kg.I zaraz musi zbijac na 60.Innych zdjec nie ma niestety.
  • 0

budo_777
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?
Jak chodzilem kiedys ok.6 lat temu tylko na siłke, to wazyłem 84. fakt,że nie był to sam "suchy" mięsień. Terazniejszość to MA 4 razy w tygodniu i waga 74kg. Przybrałbym chętnie te parę kilo,ale wiadomo, że mięśnie rosną w czasie odpoczynku. Od września będę miał treningi 5 razy w tygodniu, to kiedy mam robić tę masę? A kwestia przetrenowania? Jak wy sobie z tym radzicie?
  • 0

budo_mazepa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zapasy?
U mnie w klubie ogolnie jest taka zasada ze trenujesz pięć dni w tygodniu i nie moze byc wymiękania.Odpoczynek masz w sobote i niedziele i musisz jakos tak zyc :D Niestety czasami trzeba na zmeczeniu trenowac.Z tym ze te "mięśnie od zapasów" nie spadaja od takich treningów.Ta masa zrobiona na macie moze nie jest imponująca (zalezy wszytsko od genetyki ale zwykle zapasnicy wbrew krążacym opiniom to nie są ludzie mający 50 w łapie, nie wspominajac o tych malych kategoriach) ale za to zostaje zebys nie wiem jak ciezko ćwiczył.
777 bo jezeli chodzi o tą siłownie to rzeczywiscie trzeba duzo wypoczywac.Bez tego mięsien sie nie rozwija.Juz sie dosyc naczytalem o np. wstawaniu w nocy i piciu odzywek białkowych :D To juz trzeba byc naprawde maniakiem 8O
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024