Skocz do zawartości


Zdjęcie

IKO-1, IKO-2,..., IFK, IBF i inne Kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
100 odpowiedzi w tym temacie

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO-1, IKO-2,..., IFK, IBF i inne Kyokushin
sorki panie wielki miszczu to moze w koncu wyjasnisz z jakiej jestes organizacji? bo najmniej najezdzasz na iko1 i pzk wiec mozna by wywnioskowac zes stamtad choc wypierasz sie tego...z iko2 chyba nie jestes ani z iko3 bo tez na nich psioczysz...z ifk raczej nie bo oni wspolpracuja z oyama karate ktorych nie za bardzo lubisz...wiec skad? z moze jestes kolejnym magikiem co robi swoje karate i nie nalezy do zadnej organizacji wciskajac trenujacym przyslowiowy kit ? prosilbym o wyjasnienie inaczej z kazdym postem wydajesz mi sie bardziej tajemniczy i skomplikowany choc w twoim wydaniu jest to malo efektowne...napisz cos o sobie bo ciezko traktowac powaznie osobe tak skryta i tajemnicza i ciezko traktowac powaznie twoje wypowiedzi...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO-1, IKO-2,..., IFK, IBF i inne Kyokushin
A kto Cie zmusza do czegokolwiek an tym forum przeciez nie musisz czytac nic co tu jest napisane 8)
Ja kiedyś reprezentowałem Oyama ale po tym co dam się dziej szybko jako jeden z pierwszych uciekłem i jestem na emeryturze karate :) :)
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO-1, IKO-2,..., IFK, IBF i inne Kyokushin
kolega uciekinier z oyama...gdybym chcial byc zlosliwy to napisalbym po twojemu ze pewnie odeszles bo byles za cienki ale nie jestem zlosliwy i tak nie napisze :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO-1, IKO-2,..., IFK, IBF i inne Kyokushin

Ja kiedyś reprezentowałem Oyama ale po tym co dam się dziej szybko jako jeden z pierwszych uciekłem i jestem na emeryturze karate :) :)


Hmmm.... czy to aby nie Ty napisałeś kiedyś o swoim stażu w SW:

"A wiodącą sprawa od 1981 roku przez cały czas nie przerwanie Kyokushin do dnia dzisiejszego-prowadze klub z własnym dojo"
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Wiem że się czepiam... ;)

Gizmo
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO-1, IKO-2,..., IFK, IBF i inne Kyokushin
:) :) Wiele rzeczy tutaj sie wypisuje :)
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO-1, IKO-2,..., IFK, IBF i inne Kyokushin
no wiele sie wypisuje to fakt ale zeby kłamać? wstyd panie kolego...generalnie twoj problem polega na tym ze byc moze twoje nikle i pokretne argumenty i wypowiedzi jakie piszesz bylyby fajne gdybys je wypowiedzial a nie napisal...bo widzisz twoich wypowiedzi nie sposob poskladac do kupy a czesto jedne wykluczaja drugie ( co zreszta latwo sprawdzic w archiwum) no ale to juz twoj problem nie moj...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO-1, IKO-2,..., IFK, IBF i inne Kyokushin
Jak mój problem to zajmi się swoimi :) :) 8)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO-1, IKO-2,..., IFK, IBF i inne Kyokushin
Przepraszam, ze odgrzewam tak stary temat, ale znalazlem troche ciekawego info na sieci...

W ostatnich kilkunastu latach powstało kilkanaście organizacji, które twierdzą, że reprezentują Kyokushin Karate, co spowodowało, iż bardzo trudno jest rozeznać się dokładnie w tym kto reprezentuje jaką organizację, szczególnie nowym adeptom. Zdecydowałem się napisać ten tekst, aby wyjaśnić w prosty sposób co dzieje się z Karate Kyokushin w dzisiejszych czasach.

Od kiedy została założona Międzynarodowa Organizacja Karate (IKO), stale się rozrastała, stając sie jedną z najliczniejszych, z ponad 12 milionami członków na całym świecie.
Część uczniów Sosai Masutatsu Oyamy odeszła z organizacji Kyokushin jeszcze za jego życia. Odeszli z różnych powodów, część z nich nie była zadowolona z tego w jakim kierunku zmierzała organizacja, inni chcieli stworzyć swój własny system walki. Poniżej znajduje się lista kilkunastu z nich.


Jon Bluming : Opuścił IKO w 1967 będąc posiadaczem 6-go Dana, później w 1980 założył własną organizację, którą nazwał : "Kyokushin Budokai".
Mike Ganci : Opuścił IKO w 1975 i założył własną organizację, którą nazwał : " Mushin Karate-Do ".
Gerry Bryan : Opuścił IKO w 1975 i założył własną organizację, którą nazwał : " Tsuyoi-Ryu ".
Todashi Nakamura : Opuścił IKO w 1976, i załozył organizację znaną teraz jako : "World Seido Karate Organization" (WSKO) z siedzibą w USA.
Kenji Kurosaki : Opuścił IKO w 1976. Trenował z Masutatsu Oyamą pod okiem mistrza Yamaguchi w Gojo Ryu Karate Dojo, uważa się, że Kenji Kurosaki był zaangażowany w rozwój Kyokushin Karate.
Yoshiji Soeno : Opuścił IKO w 1978, założył "World Karate Association Shidokan".
Hideyuki Ashihara : Opuścił IKO w in 1979. W 1980 założył "New International Karate Organization" (NIKO), która dla większości jest znana jako Ashihara Karate.
Hoosain Narker : Opuścił IKO w 1979 i około 1985 założył "Ashihara Karate International" ( A.K.I.).
Kazuyoshi Ishii : Opuścił IKO w 1980 i stworzył swój własny styl znany jako : "Seido-Kaikan" z siedzibą w Osace. Mistrz Ishii jest odpowiedzialny za jeden z najpopularniejszych turniejów - "K-1 Grand Prix".
Shigeru Oyama : Opuścił IKO w 1981 i założył własną organizację : "World Oyama Karate" (WOK) z siedzibą w USA
David Cook: Opuścił IKO około 1982 i później rozwijał styl Ashihara w Europie.
Joko Ninomiya: Opuścił IKO w ???? i w 1988 stworzył własny system zwany "Enshin Karate" z siedzibą w USA.
Steve Arneil: Opuścił IKO w 1991 i założył "International Federation of Karate" (IFK).
W roku 2003 shihan Royama założył "Kyokushin Kan".

Jest jeszcze wielu innych którzy zaczynali w IKO a później odeszli aby założyć własne systemy i organizacje.

Po śmierci Sosai Masutatsu Oyamy w 1994, wielu innych członków opuściło IKO, aby dołączyć do innych grup lub by założyć własne organizacje. Aktualnie są 3 główne grupy, które ubiegają się o przewodzenie w International Organization Kyokushin-Kaikan (IKO), co spowodowało podział w rodzinie Kyokushin, zmuszając członków rozproszonych po całym świecie, do opowiedzenia się za jedna z tych trzech grup. Te trzy główne grupy to :

IKO 1: Znana jako : "Matsui Group". Głową organizacji jest Shihan Akiyoshi Matsui, z siedzibą (Honbu) w Japonii.
IKO 2: Znana jako : "Sanpei Group". Głową organizacji jest Shihan Nishida Yukio i Shihan Keiji Sanpei, z siedzibą (Honbu) w Japonii. (obecnie Kenji Midori shin kyokushin - nowe kyokushin )
IKO 3: Znana jako : "Matsushima Group". Głową organizacji jest Shihan Yoshikazu Matsushima, z siedzibą (Honbu) w Japonii.


  • 0

budo_szymek1987
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielecki Klub Karate Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO-1, IKO-2,..., IFK, IBF i inne Kyokushin
Niestety wszystkie wielkie rzeczy sie rozsypuja. Historia zna wiele przykladow np Chrzescijanśtwo, Islam. Niestety tak tez jest z naszym Kyokushin. Wedulg mnie powinny byc zorganizowane jedne mistrzostwa swiata w Fulkontakt Karate mogli by w nich brac udzial wszyscy uprawiajacy twarde karate w formule fullkontakt. Ale niestety do tego potzebni sa sponsorzy i porozumienie wszystkich organizacji takie mistrzostwa mogly by wykazac ktora organizacja ma najlepszch zawodnikow bo niestety wszyscy sie tylko przechwalaja.
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO-1, IKO-2,..., IFK, IBF i inne Kyokushin
Chyba nawet wiem gdzie to znalazles, hehehehehehe :) :) :)

Swoja droga, zapraszam na strone Torunskiego Klubu i do przeczytania fragmentow ksiazki DONBAS.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO-1, IKO-2,..., IFK, IBF i inne Kyokushin
Czytalem juz. Gdzie, kiedy i za ile bedzie ta ksiazka dostepna?
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO-1, IKO-2,..., IFK, IBF i inne Kyokushin
Z tego co wiem to po Polsku jej nie ma...
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO-1, IKO-2,..., IFK, IBF i inne Kyokushin
A po angielsku jest?
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO-1, IKO-2,..., IFK, IBF i inne Kyokushin
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mnich
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO-1, IKO-2,..., IFK, IBF i inne Kyokushin
Witam :!:
Ja trenuje Kyokushin-Budokai bardzo ciekawa szkola :D
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO-1, IKO-2,..., IFK, IBF i inne Kyokushin
Znam Sandulesko osobiście i budokai nie ma mało wspólnego z Kyokushin !
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO-1, IKO-2,..., IFK, IBF i inne Kyokushin

(...)budokai nie ma mało wspólnego z Kyokushin !

Tak jak i Bluming. On zdaje sie aikido trenuje :P
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO-1, IKO-2,..., IFK, IBF i inne Kyokushin
Byłem na seminarium budokai i wiem co mówie.Bluming to wielki gość kiedyś był prekursoerm KK w Europie ale to było 30 lat tremu, potem poszedł w zupełnie w innym kierunku współpracując z róznymi ludzmi.
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO-1, IKO-2,..., IFK, IBF i inne Kyokushin

Byłem na seminarium budokai i wiem co mówie.Bluming to wielki gość kiedyś był prekursoerm KK w Europie ale to było 30 lat tremu, potem poszedł w zupełnie w innym kierunku współpracując z róznymi ludzmi.

Ja z kolei bylem na seminarium, na ktorym wykladal m.in. jakis 3 czy 4 dan bezposrednio od Bluminga (ups, nie pamietam kto, wiem tylko, ze uznany szkoleniowiec). Roznic kolosalnych miedzy tym, a kyokushinem, ktory znam z Polski nie widzialem. No chyba ze instruktorzy od Bluminga ucza czego innego niz Bluming. Gdzie byles na tym seminarium i kiedy?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: IKO-1, IKO-2,..., IFK, IBF i inne Kyokushin
U nas w styczniu w stolicy kujaw
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024