Skocz do zawartości


Zdjęcie

KTOKOLWIEK WIDZIAŁ KTOKOLWIEK WIE...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

KTOKOLWIEK WIDZIAŁ KTOKOLWIEK WIE...
mam pytanie do wszystkich osób na forum...czy ktos slyszal cokolwiek o stylu idokan zendo karate ktorego szefem jest soke L.Sieber 10 dan z Monachium...jest to ponoc przynajmnije tak czytałem w artykuliku znawca taekwondo kincboxingu i wielu jeszcze innych dyscyplin...czy w swiecie budo jest to znaczaca osoba czy kolejny jakis magik jakich ci u nas dostatek? bo z tego co czytalem 10 dana dostal od rady soke w ktorej to wszyscy mieli dziwnie niemiecko brzmiace nazwiska...no ale ponoc styl ktory prezentuje ( gdyz nie jest jego tworca) uzyskal powazanie w japoni...chcialbym sie dowiedziec na ile toprawda a na ile kolejne przechwalki...i drugi styl karate kombat kumite-reprezentowany u nas w kraju bodajze przez pana Witolda Rypalskiego...kto to jest i na ile ten styl jest godny polecenia...mnie najbardziej zdziwilo ze styl ktory w znacznym stopniu stawia na realna walke z elementami policyjnego i wojskowego combatu stawiajacy sie niejako w opozycji do sportowych odmian klarate opiera sie na knockdown karate...jednoczesnie uwazam ze combatem powinni zajmowac sie ludzie ktorzy na tym sie znaja i znaja istote tych systemow tzn. maksymalna prostota tak aby w maksymalnie krotkim czasie jak najwiecej sie nauczyc dodatkowo jak najbardziej realny czyli zero jakis wybuchowych kopniec na poziomie sufitu i innych rownie abstrakcyjnych rzeczy plus realnosc walki w ubraniu w przypadku zolnierzy rowniez z bronia a wiec maksymalnie ergonomiczne ruchy:) .uzywanie nazw typu combat jest bardzo modne bo i sciaga ludzi ale combat to combat i nie nalezy go wg mnie mieszac z karate a juz napewno nie z knockdown karate
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KTOKOLWIEK WIDZIAŁ KTOKOLWIEK WIE...
No cóz po raz pierwszy spotykam sie z tego typu nazwą i po tym co przeczytałem to moge sie tylko :) ,gdyz nie widze związku kicka i TDA z karate i do tego jeszcze Combat.Reklama to dzwihnia handlu życze pwodzenia :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KTOKOLWIEK WIDZIAŁ KTOKOLWIEK WIE...
Yeah - żaden system COMBAT nie jest prawdziwy, jeśli nie ma wersji militarnej. Ściema...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KTOKOLWIEK WIDZIAŁ KTOKOLWIEK WIE...
:) hehehehe dobre i ja bym dodoał jeszcze ,ze z dwa trupy :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KTOKOLWIEK WIDZIAŁ KTOKOLWIEK WIE...
W Niemczech jest duzo 10 Danow w ogole niemieckie karate czy ju-jitsu ma juz swoja historie znacznie dluzsza niz nasze.

Czlowiek jest szybki, wie co robi ale ogolnie nie jest to jakis fenomen wszystkich zaskakujacy technika itp.
Kontakt z nim trzyma Wojtek Cynarski z Rzeszowa.
  • 0

budo_bartolomeo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: KTOKOLWIEK WIDZIAŁ KTOKOLWIEK WIE...
ja nigdy o niczym takim nie słyszałem... ciekawi mnie czy to nie jest kolejny samozwańczy mistrz, czy zasługuje na ten stopień???

Po prostu jakoś dziwnie mi brzmią te nazwy i do tego 10 dan ;-)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KTOKOLWIEK WIDZIAŁ KTOKOLWIEK WIE...
Na zachodzie 10 dan to normalka ,a dziej sie tak ,że tam wszystko jest prywatne -a to oznacza,że kay na swojm podwórzy jest tym jednynym naj z 10 danem :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KTOKOLWIEK WIDZIAŁ KTOKOLWIEK WIE...
Najśmieszniejsze jest to ,że w Polsce takie show jest przed nami !!!. W Japonii już to przerobili i ponownie zaczyna sie wracac do organizacji now profit i ta droga jest chyba słuszna
  • 0

budo_bartolomeo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: KTOKOLWIEK WIDZIAŁ KTOKOLWIEK WIE...
no i chyba się z tobą zgodzę karateka1
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KTOKOLWIEK WIDZIAŁ KTOKOLWIEK WIE...
W Polsce bodajże w okolicach Rzeszowa czy Lublina coś kombinowali.
A co do Niemiec to mówi się że jesttam więcej 10 danów niż w Japonii a to o czymś świadczy.
A wogóle to najlepiej iść na trening.
A po trzecie jeżeli gość pisze że jest dobry w 5 sztukach walki to znaczy że nie jest dobry żadnej - L. Sieber (Idokan Karate, Zendo Karate, Judo-do i inne)
  • 0

budo_bartolomeo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: KTOKOLWIEK WIDZIAŁ KTOKOLWIEK WIE...

A po trzecie jeżeli gość pisze że jest dobry w 5 sztukach walki to znaczy że nie jest dobry żadnej - L. Sieber (Idokan Karate, Zendo Karate, Judo-do i inne)




Dziwnie mi wygląda judo-do ;-)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KTOKOLWIEK WIDZIAŁ KTOKOLWIEK WIE...
Giro kurna masz racjęc :P
  • 0

budo_bartolomeo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: KTOKOLWIEK WIDZIAŁ KTOKOLWIEK WIE...

Dziwnie mi wygląda judo-do ;-)




Jest coś w ogóle takiego ????
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KTOKOLWIEK WIDZIAŁ KTOKOLWIEK WIE...
Jest
  • 0

budo_bartolomeo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: KTOKOLWIEK WIDZIAŁ KTOKOLWIEK WIE...

Jest



Możesz mógłbyś napisać coś więcej na ten temat...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KTOKOLWIEK WIDZIAŁ KTOKOLWIEK WIE...
Poprostu nastepna odmiana odmiany sztuki walki chyba bez sportu :)
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: KTOKOLWIEK WIDZIAŁ KTOKOLWIEK WIE...
dzieki za odpowiedzi:) wiec jest chyba tak jak spodziewalem sie tego...kolejny pan ktory ma wysoki stopien i chyba niewiele do zaoferowania...choc szczyci sie znajomoscia w naprawde wielu dyscyplinach miedzy innymi bodajze 6 dan shotokanu 6 dan kickboxingu i jakies dziwne rzeczy typu thai-karate, free style karate, streetfighting i rozne takie jeszcze...swoja droga to chyba nie uczciwe ze takie legendy karaet jak M. Oyama T.Kubota czy H.Nishiyama czy wielu innych wybitnych mistrzow japońskich tesh ma stopnie na poziomie 9 i 10 dan i przez wielu laikow lub osoby zupelnie zielone w temacie moga byc stawiani w tym samym rzedzie co mistrze niemieccy czy inni europejczycy ktorych poziom jest napewno kilkakrotnie nizszy...gdyby mieli choc troche charakteru -takie jest moje zdanie- to sami "obcieli" by sobie po kilka stopni...inaczej te ich stopnie to czysta iluzja:(
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KTOKOLWIEK WIDZIAŁ KTOKOLWIEK WIE...
Na czym polega konkretnie Judo-do nie chce opisywac - wiem ze cos takeigo jest spotkalem sie w niemczech z ludzmi od Siebera ale trudno mi opisywac sam styl.

Co do slaw koloru zoltego no coz u nas nadal istnieje mit instruktora zagranicznego a w szczegolnosci innego koloru skory.

Dochodzi nawet do takich absurdow ze Polacy robia seminaria za granica a nastepnie instruktorzy zagraniczni zapraszani sa do Polski i zaczynaja nauczac tych samych technik :)

No ale mniejsza o to.
Co do sprawy Siebera bardzo najdziwniejsze jest to ze on zdobyl uznanie wielu japonskich mistrzow a zaczynaja go krytykowac osoby ktore same to jego poziomu jeszcze nie doszly a czesto i nie dojda :)

Ale zapewne dla niego bardziej liczy sie uznanie japonczykow niz imc pana kowalskiego ;)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KTOKOLWIEK WIDZIAŁ KTOKOLWIEK WIE...
Z tymi japońskimi mistrzami to róznie bywa.Co do zobywania ich uznania to żaden problem jak prowadzisz własne dojo i kilka fili.Poprostu Japońca zalezy na posiadaniu swoich przedstawicieli w świecie ,gdyz tam tez rywalizują o wpływy i sławę.Jest tylko kilka renomowanych organizacji Japońskich ,które z byle kim nie rozmawiaja i dbaja o swój prestiz międzynarodowy.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KTOKOLWIEK WIDZIAŁ KTOKOLWIEK WIE...
Uznanie japonskich organizacji jest ciezko zzdobyc ale tylko tych malych rodzinnych i tradycyjnych. Kazdej organizacji wiekszej o swiatowym zasiegu zdobywa sie bardzo szybko w szczzegolnosci jak sie ma kase :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024