Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyślizgana MICARTA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Wyślizgana MICARTA
Gdy miałem możliwość trzymania w ręku używanego noża Camillus CQB, okazało się, iż faktura micarty znajdującej się na rękojeściach "wyślizgała się". Czy tak jest z każdym gatunkiem micarty? Czym przywrócić fakturę - papierem ściernym?
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyślizgana MICARTA
Z tego co się orientuję są dwa podstawowe typy micarty. Jedna na bazie płutna lnianego druga na bazie celulozy. Mam Yari to ta pierwsza wersja tak jak CQB męczę nóż od 6 miesięcy i nic się nie ślizga. Powiem więcej lekko wilgotny pewniej siedzi w ręce, zapewne dlatego, że faktura płutna wystaje ponad warstwę żywicy. Dla porównania mokry ręcznik łatwiej utrzymać w ręce niż such. Noże które miałem okazję dotykać z micarty drugiego typu były moim zdaniem śliskie. Moim zdaniem obydwie są łatwe do obróbki więc można dowolnie je fakturować. Ja wykonałem drobnym brzeszczotem dodatkowe poprzeczne nacięcia pod kciuk bo to na samym stalowym rdzeniu noża wydawały mi się niewystarczające.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyślizgana MICARTA
Dwa przetarcia papierem ściernym nr 100 i masz już rękojeść "ostrą" - jak nowa! A poza tym, to od czasu do czasu trzeba rękojeść z lnianej mikarty dobrze wyszczotkwać pod kranem (ludwik też się przyda) bo ma pory, w które wchodzi pot, kurz i wszelki syf co daje nieźle wyślizganą powierzchnię. Takie mycie raz na miesiąc barzdo pomaga... a jak to mało, to raz na pół roku przejechać parę rezy papierem.
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyślizgana MICARTA
W rzeczy samej. Popaprałem już nieźle mój CQB-1, popatrzyłem popatrzyłem i po namyśle i porządnym umyciu wszystko jest jak po wyjęciu z pudełka.
Prawda, wilgotna micarta jakby delikatnie powierzchniowo namięka i daje bardzo pewny chwyt. Dziwne to, ale się sprawdza. Jestem fanem...

Pozdr
Mithr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024