Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdzie można dostać dobrą broń białą?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Gdzie można dostać dobrą broń białą?
Witam!

Gdzie można dostać dobrą broń białą(w Polsce)? Chodzi mi konkretnie o broń z pokroju mieczy, najchetniej z japońskich. Chcialbym kupic miecz, ktory bylby sprawny (ostry), a nie jakiegos zasluzonego staruszka z antykwariatu, itp. Takiego balbym sie dotykac, jeszcze bym polamal... Wiec czy moglibyscie polecic jakis sklep, moze namiary na jakis zaufanych platnerzy, strony www czy cos takiego. I przede wszystkim jaka bron byscie polecili... zarowno pod wzgledem piekna ruchu jak i skutecznosci. Z tego co widzialem tutaj na forum katana ma duzo pozytywnych opini, wiec moze cos w tym jest :wink: Dzieki z gory za pomoc!

pzdr CarpeDIem

PS jezeli orientujecie sie w cenach, to wszelkie info bylyby mile widziane :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie można dostać dobrą broń białą?
Zapomnij. Dobry miecz jest poza zasiegiem Twoich mozliwosci finansowych. Chyba, ze jestes synem kogos z pierwszej piecdziesiatki najbogatszych Polakow.
Nie zawracaj sobie dupy jakimis tandetnymi klingami pseudojaponskimi, zbieraj kase i kiedys kup chociaz swietna polska przedwojenna szable "Ludwikowke". I tak szermierka europejska jest o niebo bardziej wyrafinowana od azjatyckiej.
K_P
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie można dostać dobrą broń białą?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
gosc sie nazywa Henryk Socha. Kupuje sie via net i nie ma inaczej. Jak nie masz kogos by cie polecil to sie z toba nie spotyka.Nie ma czasu na "ogladaczy". Kupic warto , bo ma same perełki.
a Kubusia nei sluchaj jak zwykle bredzi..
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie można dostać dobrą broń białą?
witam!

Kubuś Puchatek:

No raczej nie znajduje sie na liscie 50 najbogatszych Polakow (), ale tez nie potrzebuje oryginalow... mi jest po prostu potrzebny miecz, ktorym moglbym sobie gdzies w lesie potrenowac... a przede wszystkim poznac potege tego ostrza, dlatego mnie interesuje prawdziwy miecz, ktory mi sie nie zlamie przy próbie polamania jakiejs suchej galezi :) . Jednak dziekuje za rade, bo jak powiedzial kiedys pewien madry czlowiek: "dobry zawodnik wysluchuje kazdej sugestii"

Aiki:

poklon poklon poklon , gosc wyglada na profesjonaliste (wnioskuje po tresciach zawartych na jego www), jednak czy ty sam cos u niego zamawiales i mozesz go polecic jako pewniaka :?: Rozumiem ze w kwesti oplat trzeba sie porozumiec z tym fachowcem prywatnie - nie moglem znalezc cennika... :?

Pzdr CarpeDIem
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie można dostać dobrą broń białą?
no chyba tak.. kiedys tam byly ceny podane pod kazdym asortymentem. teraz nie ma..
w dziale zasady Socha napisale ,ze odpowie na kazdy e-mauil. Co do fachowaci.. to nr.1 fachowiec w swojej klasie w PL. Napisal 2 ksiazki o mieczach. Mozna mu ufac. aha.. wszystko to co jest w "sklepie" to jego osobisty import , Byl na placowce dyplomatycznej kilka lat:-))
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie można dostać dobrą broń białą?
Aiki mimo roznicy zdan, ktora nas dzieli w wielu tematach
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie można dostać dobrą broń białą?

No raczej nie znajduje sie na liscie 50 najbogatszych Polakow (), ale tez nie potrzebuje oryginalow... mi jest po prostu potrzebny miecz, ktorym moglbym sobie gdzies w lesie potrenowac... a przede wszystkim poznac potege tego ostrza, dlatego mnie interesuje prawdziwy miecz, ktory mi sie nie zlamie przy próbie polamania jakiejs suchej galezi :) . Jednak dziekuje za rade, bo jak powiedzial kiedys pewien madry czlowiek: "dobry zawodnik wysluchuje kazdej sugestii"


ostrym mieczem bym ci nie radził trenowac w samotności, bo albo sie zatniesz i wykrwawisz ( jest na to szansa), albo potniesz pochwę i będziesz go nosił pod pachą. :) Po za tym czy ty umiesz machać mieczem, by się zabierać za coś ostrego :? Po za tym piszesz coś o tym by ci się nie łamały gałęzie jak będziesz ciął mieczem - chcesz kupić miecz czy siekierę? bo miecz japoński nie służy do rąbania tylko do cięcia.

Prawdziwe miecze nie służą do rąbania gałęzi, miecz taki wojownik dobywał z poczwy, ciął i jak przeżył to z powrotem chował go do pochwy. Na razie zapomnił o wymachiwaniu mieczem w lesie, dla Ciebie jest jeszcze na to mocno za wcześnie, kup sobie iaito, naucz się najpierw ciąć, a to jest cholernie trudnie sztuka, dopiero potem ćwicz cięcia (tamashigiri) na słomianych makiwarach. Powodzenia

jakby co to zaprasam na staże iaido lub kenjutsu, kontakt do mnie jakby co to masz.

3maj się
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie można dostać dobrą broń białą?
Witam!

Po pierwsze to przepraszam ciebie, marcin954, za to, ze tak dlugo pozostawilem twoj post bez odpowiedzi, ale na swoja obrone dodam, ze bylem na obozie sportowym, na ktorym nie mialem dostepu do netu :(

Jezeli chodzi o te twardosc miecza (nie lamiacego sie od galezi) to nie chodzilo mi o to zeby biegac do lasu po to, zeby drzewa mieczem obcinac. Chodzilo mi o to, zeby nie byl to miecz gorszej klasy (taki jako tylko ozdoba na sciane...)

Niestety w moim miescie nie ma zadnych sekcji stylow walki bronia, oprocz aikido (walka przy pomocy jo) dlatego interesowalyby mnie tez jakies adresy stron lub moze ksiazki-szkoleniowki.

-pzdr CarpeDIem, dziekuje za rady!

PS Czym jest "iaito"?
  • 0

budo_dohap
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie można dostać dobrą broń białą?
jest kilku niezłych gości, sam od nich od lat kupuję, stal jest doskonała, parametry (waga, dł itp) do wyboru (jeśli się nie znasz, zostaw to producentowi). do zrobienia kazdy rodzaj ostrza, jesli wiesz co chcesz.
ostrza tną wszystko, od słupków samochodowych do parkingowych, ale na tych ostatnich niestety troszkę się uszczypują...
w Wawie jest 2-3 niezłych, w innych miastach nie wiem.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie można dostać dobrą broń białą?
Jesli utrafisz gdzies jeszcze miecze Cyla z odzysku to polecam za 3-4 tysiace mozna bylo niezla katane dostac.

Kiedys Kowalski z lodzi robil piekne miecze ale to koszt okolo 7 tys ale z tego co wiem juz nie robi. Ale jak sie obejrzalo ostrze ktore on wykonal to bylo cudenko.
  • 0

budo_carpediem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Biała Podlaska

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie można dostać dobrą broń białą?
Cześć!

Hmm... za jakość trzeba płacić. To dosyć spory wydatek, ale sądzę, że się opłaca. Nie można zapomnieć uczucia, jakie towarzyszy człowiekowi gdy po raz pierwszy trzyma w rękach miecz lub katanę... A już tym bardziej trening z użyciem ostrza to niepowtarzalne uczucie.

Dohap: czy polecani przez ciebie płatnerze mają jakieś strony www i czy orientujesz się może troche w cenach? Interesowałaby mnie katana długości do 105 cm, rodzaj ostrza to dla mnie sprawa drugorzędna, ważne żeby było ostre i wytrzymałe (to sprawa pierwszorzędna).

Dzięki za rady, pzdr CarpeDiem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024