Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kusza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_storm
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Kusza
Witam wszystkich

Zajmuję się rekonstrukcją borni strzeleckiej pochodzącej ze średniowiecza. Obecnie na warsztat wziąłem kusze. Na razie jestem na etapie zbierania informacji (zdjęcia, schematy, historia itp.). Jeśli ktoś wie gdzie mógłbym znaleźć materiały dot. kuszy na necie to będę bardzo wdzięczny za wszelkie linki. Mile byłby tez widziane adresy emailowe do ludzi, którzy taką broń budowali, posiadają lub się po prostu na tym znają. Do tej pory zgromadziłem już trochę rzeczy na ten temat i jeśli ktoś by był zainteresowany to chętnie się z nim podzielę swoją wiedzą.

P.S. Wszelkiego radzaju broń wykorzystuje tylko do celów sportowych :D
  • 0

budo_sven
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kusza
napisz ze korzystasz z niej tak jak Travis w TaXI DRIVER.
WTEDY ODPISZA CI WSZYSCY?:))))
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kusza
Zobacz tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

(adresy są w linkowni :) )
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kusza
jakie robisz spusty? z obrotowym orzechem czy z wysuwanym , jakieś nowe techniki kompozytowych łuków? , i jakie cięciwy? - raczej jestem zwolennikiem nowych technologii w tej dziedzinie
bodo
  • 0

budo_storm
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kusza
Wykonuje spusty z obrotowym orzechem, jestem zwolennikiem tradycyjnych materaiłów ( czyt. tańszych) Przeważnie całość wykonuję z drewna dębowego, łuczysko ze stali sprężynowej 50HS,a cięciwa z darkonu.
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kusza
gdzie można kupić linke darkonową? robisz repliki czy też lubisz czasem jakieś experymentalne kusze robić - pytam bo chodzi mi o konstrukcje bloczkowe , napinanie z łamaniem kolby i takie podobne rzeczy, które podnoszą adrenaline......obrotowe magazynki na bełty? przyspieszacze rolkowe? :D
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kusza

gdzie można kupić linke darkonową? robisz repliki czy też lubisz czasem jakieś experymentalne kusze robić - pytam bo chodzi mi o konstrukcje bloczkowe , napinanie z łamaniem kolby i takie podobne rzeczy, które podnoszą adrenaline......obrotowe magazynki na bełty? przyspieszacze rolkowe? :D


Mów dalej :) Masz jakieś linki do podobnych materiałów, zdjęć, opisów etc. Ja też jestem fanem nowoczesnych rozwiązań :P
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kusza
najwięcej jest na stronie barnett crossbow - poza tym mam troche własnych szkiców niektóre wypróbowane inne niestety ciągle jeszcze na papierze , z tego co ostatnio mnie kręciło to była kusza z lufą - przeładowywana jak "pompka" z łamana kolbą i kusza z rewolwerowym łozem też łamana - celem jest zaprojektowanie kuszy , która sama sie łąduje przy naciąganiu podczas ruchu powrotnego , albo napinanie przyspieszacza podczas powrotnego ruchu - ale to teraz sztuka dla sztuki z powodu "że brakuje czasu na zabawę" pozostają na papierze
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024