Skocz do zawartości


Zdjęcie

Łódź to normalne miasto!! :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_ptysiu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Łódź to normalne miasto!! :)
taka mała reakcja na Saszowy post o Al. Politechniki...

to nieprawda ze Łódź to miasto zła, że u nas jest tak tragicznie... :!: :!: :!: :!: np.:

Wrocław ma swój "trójkąt"
Kraków ma Nową Hutę
Gdańsk ma (?) Północ (dokładnie nie znam nazwy dzielnicy - te jazdy z pseudo-skins)
Warszawa ma ... Warszawe ;)

itd..

a, że w Łodzi jest biedniej i możliwości pracy mniejsze niż np. w Szczecinie to sie niektórzy biorą za rozbój, kradną, chuliganią z frustracji... ale tak jest w całej Polsce... są wszakże miasta, gdzie jest gorzej, ale nikt tego nie pisze...

są wiejskie dyskoteki, po których ludzie wracają do domu z gwoździem w głowie... ale nikt tego nie pisze...

pozdrawiam
ptysiu
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Łódź to normalne miasto!! :)

Gdańsk ma (?) Północ (dokładnie nie znam nazwy dzielnicy - te jazdy z pseudo-skins)


Gdansk ze niby Nowy Port ? Eee.. tak i w Nowym Porcie jak i na Orunii tudziez centrum Wrzeszcza po ryju mozna zebrac :roll: Ja osobiscie kiedys zebralem po ryju w Oliwie (salwowalem sie wowczas ucieczka :) ), kumplowi natrzaskali po mordzie na peronie SKM, w Sopocie glownym (niespelna 5 min. po tym, jak wsiadlem do SKM :evil: udajac sie do domu, w przeciwna strone niz on). Zasadniczo nie ma jakiejs reguly - zdarzylo mi sie pare razy chodzic po jakis zakazanych dzielnicach - cisza, spokoj, nawet cienia awantury. Kiedy indziej zas wiesc niosla jak to jeden z drugim zebrali (lub mieli zebrac) niemal w centrum, bialy dzien lub jasny wieczor... :roll:
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Łódź to normalne miasto!! :)

taka mała reakcja na Saszowy post o Al. Politechniki...
to nieprawda ze Łódź to miasto zła, że u nas jest tak
ptysiu


Podpisuję się pod powyższym. Łódź to naprawdę bezpieczne miasto. I ma swój klimat.
Silvio
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Łódź to normalne miasto!! :)
Pewnie ze tak zalerzy jak trafisz i z jakiego miasta wiecej historyjek ci opowiedza. Btw. Warszawa ma Warszawe ? :D
O okolicach mojego osiedla tez znam takie historie ze sie zastanawiam czy wyjsc z domu. Po czym wychodze i nic sie nie dzieje (na moze czasem :wink: )
Pozdro dla bezpiecznych polskich miast! :D
  • 0

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: Łódź to normalne miasto!! :)

to nieprawda ze Łódź to miasto zła, że u nas jest tak tragicznie...


swiete slowa, swiete slowa, 100% racji...
a nasze bezpieczenstwo na ulicy zalezy od nas samych... wszedzie...
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łódź to normalne miasto!! :)
Lublin to oaza spokoju.
  • 0

budo_dagor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kolo szczecina...

Napisano Ponad rok temu

Re: Łódź to normalne miasto!! :)

a, że w Łodzi jest biedniej i możliwości pracy mniejsze niż np. w Szczecinie to sie niektórzy biorą za rozbój, kradną, chuliganią z frustracji...

Z tymi mozliwosciami pracy w Szczecinie, to bym sie klocil. Szczecin ma bardzo nedzne mozliwosci, jesli chodzi o znalezienie pracy. Wszystko jest ladnie rozpieprzane w drobny mak. Wystarczy spojrzec na Stacznie Szczecinska, ktora pare lat temu byla druga w Europie jesli chodzi o wielkosc i plasowala sie w scislej czolowce jesli chodzi o jakosc budowanych statkow. Niedlugo moze dojsc jeszcze ok 10 tys bezrobotnych z Polic, bo Z.CH. Police maja w sierpniu utracic plynnosc finansowa. Wszystko sie wali...

BTW jeszcze pare lat temu, jak dobrze pamietam, najniebezpieczniejsza dzielnica w Polsce bylo Os. Bukowe w Szczecinie wlasnie... nigdy tam mnie nikt nie zaczepial...
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Łódź to normalne miasto!! :)

Kraków ma Nową Hutę

Nie ma reguły - osobiście bezpieczniej czuję się w NH niż na np. Nowym Bieżanowie (betonowa sypialnia...), a czasami chodząc po centum wieczorową porą też jest różnie. Co nie zmienia faktu że jeszcze nikt mi facjaty nie obił (a włóczyłem się po mieście całe liceum i studia) - więc nie jest tak źle 8) .

Wniosek = jak masz pecha to łomot możesz dostać pod komisariatem, a jak masz szczęście to możesz się włóczyć po najciemnieszych stronach miasta :twisted: .

Pozdrawiam :)
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Łódź to normalne miasto!! :)

Lublin to oaza spokoju.


:rofl:


Poza paroma ulicami, popatrzmy: Krochmalna, Lubartowaska(lubelski trójkąt bermudzki, znikają tam pieniądze ludzie i jeszcze wiele innych rzeczy, Stare Miasto za Brama Grodzką, deptak sie też kwalifikuje, osiedle Tatary, okolice Łęczyńskiej, 1 Maja, i okolice dworca kolejowego, dzielnica Dziesiąta, po stronie rzeki ciągnąca sie do centrum.
Na szczęście nie biją sie już tak jak kiedyś w wąwozie LSM, Czuby.
Taki temat podobny juz był.

Ogólnie rzecz biorąc, każde miasto ma swoje miejsca do których nawet za dnia lepiej nie zachodzić.
  • 0

budo_hoj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Łódź to normalne miasto!! :)
Zgadzam sie. lodz to calkowicie normalne miasto. Jak masz farta to nic sie nie stanie na miescie, a jak masz pecha...
  • 0

budo_wrezz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Łódź to normalne miasto!! :)

Zgadzam sie. lodz to calkowicie normalne miasto. Jak masz farta to nic sie nie stanie na miescie, a jak masz pecha...


Ludzieeeee ! To nie jest normalność !!!![/code]
  • 0

budo_hoj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lodz

Napisano Ponad rok temu

Re: Łódź to normalne miasto!! :)
Normalnosc w sensie takim, ze tak jest w kazdym innym duzym miescie w Polsce i chyba w calym cywilizowanym swiecie (nie liczac Korei Pln. gdzie nie wiadomo po ktorej stronie drutu jest oboz koncentaracyjny). Ot, taki skutek uboczny urbanizacji, w naszym wypadku jeszcze bolesnej transformacji systemowej (od 13 lat sie transformujemy i nic!), kryzysu gospodarczego, zaniku wartosci, upadku autorytetow, itd.
  • 0

budo_zekiet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław Wrocław piękna okolica Gdyby nie Warszawa była by stolic

Napisano Ponad rok temu

Re: Łódź to normalne miasto!! :)
Każde miasto ma swe ciemne strony!!

Choć musze przyznać, że u nas na "trójkącie" jeszcze kłopotów nie miałem. Raz tylko kolega w pape dostał od cyganów, bo się nudzili a on przechodził. Ale zorganizowana akcja ślicznie wygolonych panów w wygodnych, aczkolwiek podniszczonych strojach zapobiegła dalszym tego typu incydentom! :twisted:

Ale powiem wam, że jeśli chodzi o Wrocław, to uważam, że jest on niebezpieczny tylko nocą i tylko dla pijanych krzykaczy, co to cwaniakują i szukają guza!!

A tak to luzik.

Oczywiście nie dla wszystkich..... :)
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Łódź to normalne miasto!! :)
Moi przedmówcy mają niestety rację. W każdym mieście można dostać w mordę czy skrojonym z kaski. Niestety sad but true. Taka to nasza rzeczywistość. Dlatego może trzeba próbować ją zmieniać. Ot choćby reagować gdy widzimy że ktoś kogoś bije (można chociaż zadzwonic na policję jeżekli nie czujemy się na siłach aby się bić).
  • 0

budo_dxa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 386 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łódź to normalne miasto!! :)
Misman czemu wskazales Nowy Port na poczatku , co takiego sie tam dzieje, rozumiem iz uwazasz ze wszedzie jest podobna skala bezpieczenstwa (zgadzam sie tutaj z toba) ale z jakiegos powodu wskazales ta dzielnice najpierw. Ona chyba nie jest najbardziej wysunieta na polnoc.
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Łódź to normalne miasto!! :)
Pewnie dlatego że mówi się, że Nowy Port i Orunia to najniebezpieczniejsze dzielnice Gdańska. Ale ja sie z tym nie zgadzam. Dostać można wszędzie i o każdej porze, ja jak narazie byłem tylko 2 razy napadnięty - raz w tunelu w centrum Gdańska w środku dnia i raz na Zaspie w nocy, czyli powinienem teraz uważać że to najgorsze dzielnice? Bzdura, nie ma tutaj reguły i omijanie "niebezpiecznych" dzielnic wcale nas nie uchroni przed napaścią...
  • 0

budo_eternite22
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Łódź to normalne miasto!! :)
He he tylko 2 razy napadniety. Ciekawe jaka jest norma napasci na Polaka w ciagu zycia jego. Jakas paranoja sie w tym kraju dzieje..
  • 0

budo_john doe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Łódź to normalne miasto!! :)

Bzdura, nie ma tutaj reguły i omijanie "niebezpiecznych" dzielnic wcale nas nie uchroni przed napaścią...

Masz 100% racje zaś zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy smochodem wlce nie zwieksza naszych szans na przeżycie podczas ewentualnego wypadku :rofl: Heh to że ciebie napadnieto 2 reazy i to w całkem przypadkowych miejscach wcale nie zanczy że szlajanie sie po niebezpiecznych miejscach ujdzie ci płazem bo jak twierdzisz nie ma regóły - samochodu ani mieszkania też nie zamykasz wychodząc ze słusznego założenia co ma byc to będzie eh. Omijanie z założenia nie chroni ale zmniejsza potencjalne szanse (ryzyko) na taki wypadek gdyby cokolwiek miało wyeliminować ryzyko/uchronić kogokolwiek przed napaścią to nie wiem co to musało by byc bowiem zdarzają się i wjazdy do domu więc siedzenie cały czas w domu też odpada jako nieskuteczne
  • 0

budo_john doe
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Łódź to normalne miasto!! :)
aa zapomnialem dodać: gdzie napadną cie szybciej na znanym sobie tereine gdzie wiedzą co i gdzie, którędy najlepiej uciec oraz że ew kumple/świadkowie będą ich kryć bo ich znaja i lubia albo wręcz przeciwnie boją się ich. To że dochodzi do napdów w miejscach publicznych lub teoretycznie bezpiecznych wcale nie zanczy że szanse stania się ofiarą w niebezpiecznej dzielnicy są takie same jak w szczerym polu (co prawda zawsze moz się natknąć na grupkę tubylców wracajacych z przytupy lub innej imprezy). Jednak trafienie na zuli w bramie lub pod monopolem zwklaszcza w "złej" dzielnicy zwiększa twe szanse na stanie się potencjalną ofiarą (no chyba że jesteś NEO i wiesz że TEJ ŁYŻKI NIE MA :D wówczas nikt, niczym i nigdzie cie nie zaskoczy )
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Łódź to normalne miasto!! :)
Chodziło mi o to że pilnować trzeba się wszędzie a nie tylko w "złych" dzielnicach! A omijanie takich dzielnic nie jest gwarantem naszego bezpieczeństwa...
hehe samochód i mieszkanie zamykam, ale wątpie żeby to było duża przeszkoda dla złodzieja :? Kiedyś przykuwałem rower łańcuchem i wystarczyło że wszedłem dosłownie na minute do sklepu i już roweru nie było, teraz zostawiam rower przed sklepem luzem i nikt go nie rusza :wink:
Też jestem ciekawy jaka jest norma napaści na Polaka... napisałem tylko 2 razy, bo uważam że przez 25 lat dwa razy, tym bardziej, że raz nic mi się nie stało i nic nie straciłem a drugi raz skończyło się tylko na kilku siniakach, to bardzo mało :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024