Skocz do zawartości


Zdjęcie

Może ktoś pomoże? Co mogą noże?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_wyrok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Może ktoś pomoże? Co mogą noże?
zakładam ten temat bo mam pewien problem.
Można powiedzieć, że jestem paranoikiem, ale boję się kupić dobry nóż.
Ale od początku:
nigdy niemaieł noż drozszego niż 200 złociszy.
właściwie największym moim "tnącym" nabytkiem była jakaś syfiasta finka marki "no name" :wink:
a teraz chciałbym to nadrobić. Przymierzam się do kupna Microtech Amphibian, a wprzyszłości jakiegoś fightera.
i tu właśnie objawia się ta moja "przypadłość" :lol:
ujmując rzecz w skrócie: biję się, że mój nowy, wymarzony nóż złamie się na pierwszym biwaku, stęi się przy ostrzeniu patyka na ognisko, tudzież złoży się i obetnie mi palce :cry:
po prostu niemam zaufania do wytworów ręki ludzkiej
i tu moja wielka prosba do Was:
opiszcie proszę swoje najbardziej extremalne przygody z nożem
i jeśli mówię extremalne to mam na mysli coś w rodzaju wycinania dziury w ścianie niemieckiego bunkru, po tym jak wejście się zawaliło.
bo jak czytam texty o krojeniu omadła i przypominam sobie jak ta maja nieszczęsna noża :wink: wginała się przy struganiu desek to jestem "odrobinkę" sceptyczny :twisted: ok
dzięki za odpowiedź
pozdrawiam
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś pomoże? Co mogą noże?
Poczytaj na tej stronce co trzeba zrobić zeby tak "załatwić" noże
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Dołączona grafika,
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś pomoże? Co mogą noże?
Zaden noz nie przetrzyma walenia w niego mlotkiem, zrzucania na beton z 10 pietra czy krojenia zardzewialych gwozdzi....amphbian to kawal bydlaka ale jak zaczniesz uderzac czubkiem klingi w mur no to jasne ze cos sie stanie...tu trzeba rozsadku.
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś pomoże? Co mogą noże?
Wczoraj machalem ZAMKNIETYM LCC (á la yawara) i oczywiscie profil nie jest do tego bo mi sie wyslizgnal i walnal dosc porzadnie kantem tylniej czesci rekojesci w sciane.

Efekt? Rozwalona tapeta i dziurka w scianie (betonowej, nie gipsowej), na nozu najmniejszej ryski. Inny efekt to opieprz od zony, ale to inna sprawa. I tak sie ciesze ze to byla sciana a nie okno na przyklad, bo bym teraz siedzial w kafejce I-netowej a nie w sypialni.

Moral? Nie kupuj szmelcu. Na dluzsza mete pewnie wydasz MNIEJ pieniedzy od razu kupujac dobry noz, a o ile wiecej radochy i przyjemnosci z tego bedzie....
  • 0

budo_wyrok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś pomoże? Co mogą noże?
panie dark lord :wink: proszę mi tu bez morałów
chciałem konkrety, ty mi tu serwujesz takie coś
ehhh
ludzie ludzie
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś pomoże? Co mogą noże?
Panie Wyrok zastanów się pan nad swoim przebojowym wejściem na budo, bez wykazywania najmniejszej chęci do dowiedzenia się czegoś we własnym zakresie...
A potem się czepiaj.
Poćwicz wyobraźnię, obejrzyj sobie dokłednie noże, które chcesz mieć, poczytaj, a gwarantuję, że nie będziesz miał wątpliwości, co który nóż wytrzyma.
Trzeba je poczuć.

Pozdrawiam
Mithr
  • 0

budo_wyrok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś pomoże? Co mogą noże?
dziękuję za głos panie Mithrandir :wink:
czas na małe sprostowanie
Moje pytanie ma swe źródło w, chyba uzasadnionym, lęku o własne zdrowie.
jeśli ktoś lubi np. tracić palce, proszę bardzo, droga wolna. Ja jednak do takich osób nienależę.
a Wy jako ludzie światli i uczeni w temacie macie wieksze doświadczenie ode Mnie.
wszelkiego rodzaju materiały reklamowe są dla Mnie, łagodnie mówiąc, niezbyt wiarygodne. to wszystko
jeśli w którymś momencie uraziłem Ciebie lub Twego rodaka Dark Lord'a to najmocniej przepraszam, nie to było Moją intencją ( ale miło że trzymacie sie razem :wink: :wink: )
pozdrawiam
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś pomoże? Co mogą noże?
Kiedyś przedstawiciele jednej z uznanych firm z Polski produkujących noże przywieźli ze sobą kilka nowych modeli aby udowodnić nam geniusz krajowej myśli technicznej.
Test miał polegać na upuszczeniu noża czubkiem jego ostrza na rozpostarta na ziemii tkaninę balistyczną grubości ok. 0,8cm cm z wysokości ok 150cm.
Z testowanych nozy 4 pierwsze natychmiast uległy uszkodzeniu - czubki albo wyginały się albo pękały. Przy 5 nożu przedstawiciele producenta dali za wygraną i stwierdziwszy, iz noże które mogłyby zdać taki ( w zasadzie banalny) test nie istnieją.
Przeprowadzający to badanie bez słowa wyjął posiadany przez siebie nóż i powtarzając to samo doświadczenie udało mu się wbić go w tkaninę nie uszkadzając ostrza. wniosek - nie ważne kto zrobił nóż. Ważne jest z czego.
(wybaczcie - celowo nie piszę jakie noże testowano, ani jakiej firmy nóz wygrał to dośiwadczenie aby nie reklamować i nie potepiać czegokolwiek)

Wniosek: jeśli zamierzasz używać noża do wiercenia dziury w ścianach, cięcia stalowych prętów i ilnych zadań z gatunku extreme - czeka cię wydatek.
Jeśli zaś potrzebujesz niezawodnej maszyny, ale nie koniecznie do tak harcore`owych zadań - wystarczy Ci nóż średniej klasy.
Nie od razu przecież trzeba mieć przy pasku Microtecha, M.O.D czy Benchmade`a itp. aby dać sobie radę na biwaku, podczas wyprawy w terenie itp.
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś pomoże? Co mogą noże?

jeśli w którymś momencie uraziłem Ciebie lub Twego rodaka Dark Lord'a to najmocniej przepraszam, nie to było Moją intencją ( ale miło że trzymacie sie razem :wink: :wink: )
pozdrawiam


he he...spoko spoko! Ja tam sie nie obraze ;) nie wiem czy trzymamy razem, zalezy z czym ci sie to kojarzy ;) ale wiadomo ze "co dwa noze to nie jeden" ...

Z amphem dobrze wyjdziesz, podejrzewam ze dobrze wyjdziesz tez z UMSem, z Tridentem, Hornetem, Tempestem (MOD) jak chcesz babrac sie codziennie w blocie to Emerson (np specwar, CQC7)bedzie twoim najlepszym przyjacielem. Taki na maxa hardcore folder jaki znam to Strider AR. Tylko ze musialbys poczekac pol roku, kosztuje lekkie 350 USD. A najlepeij to kup je wszystkie ;)
  • 0

budo_wyrok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś pomoże? Co mogą noże?
dzięki, mówiąc o trzymaniu się razem niemiałem nic złego na myśli, ale o czym ty myślałeś? :wink: :lol:
po tych wakacjach, jeśli wszystko dobrze pójdzie, aksa niebędzie problemem. Jeśli dobrze pójdzie... :wink:
ale ale
jakiś taki mały off topic nam tu wyskoczył
a to niedobrze, bo ja naprawdę się boje :wink: :lol:
więc jak? wyciął ktoś sobie nozem łódkę z pnia drzewa?
  • 0

budo_wyrok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś pomoże? Co mogą noże?
do Tatoine
wydatek jakiego rzędu?
i o jakim modelu mówimy? :wink:
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś pomoże? Co mogą noże?
Tak jak napisał Mithrandir: najpierw sprecyzuj samemu czego dokładnie potrzebujesz. Poczytaj też w starszych tematach na forum (samemu znalazłem tam mnóstwo ciekawych informacji).
Jeśli jakiś nóż już Ci się spodoba, odwiedź stronę producenta. Później, gdy wybierzesz kilka modeli wymień je na forum. Z pewnością otrzymasz wiele komentarzy dot. wyboru.
Teraz jednak trudno cokolwiek Ci doradzić:
- nie wiesz jakiego typu nóż będziesz potrzebował
- nie wiesz do czego ma Ci on służyć
- nie wiesz ile możesz na niego przeznaczyć
Jak więc mamy Ci cokolwiek podpowiedzieć?
  • 0

budo_wyrok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś pomoże? Co mogą noże?
ok
woęc wróćmy do począdku
najgorsza rzecz jaką przeżył wasz nóż?
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś pomoże? Co mogą noże?

ok
woęc wróćmy do począdku
najgorsza rzecz jaką przeżył wasz nóż?


Zostal sprzedany.
  • 0

budo_wyrok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś pomoże? Co mogą noże?
hehehe :lol:
musiał ciężko to przeżyć
pewnie był do ciebie przywiązany :wink:
długo byliscie razem? :)
  • 0

budo_wyrok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś pomoże? Co mogą noże?
a co ten temat tak na dół ucieka :?:
niema niema :wink:
  • 0

budo_ptysiu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 58 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Może ktoś pomoże? Co mogą noże?
mój sie utopił :roll:















przepraszam nie moglem sie powstrzymac...
ptys (tez LDZ :) )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024