Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Proof" by Cold Steel


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

"Proof" by Cold Steel
Wlasnie jestem po seansie z reklamowka na DVD firmy Cold Steel. Trzeba przyznac, ze ... khem.. robi wrazenie. Test np Trail Mastera, w ktorym goscie tna wielokrotnie skladana gruba lina (do 8 razy) a takze rozbijanie jego cegly. Wbijano tez jego czubek w deske, zginano ...
Podobne inne noze - testy np blokad gdzie facet wiesza ciezary ze sztangi - budzi zaufanie. Wieszanie sie 4 gosci na rekojsci noza zamocowanego za ostrze.
Testy tomahowkow - dosc agresywne - by nie powiedziec morderze.
Oczywiscie po wiekszosci testow - ostateczny sprawdzian - golenie wlosow.
Czy ktos widzial moze ? I od razu pytanie - jak ten test ma sie do faktycznego stanu nozy tej firmy ?
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Proof" by Cold Steel
Tak wogole naprawde dobre wrazenie zrobil na mnie Peace Keaper oraz prezentowane przez Cold Steel tanto (coraz bardziej sklaniam sie w strone zakupu jednak).
Dla wszystkich push-dagger maniakow tez znalazla sie chwila prawdy - pokaz skutecznosci zarowno w pchnieciach ( w rozne materie od blachy samochodowej po kilkanascie warstw chyba tektury) jak i w ... cieciach.
No i oczywiscie poprzednio zapomnialem -- testowany byl tez sjambok. Piekna rzecz.
  • 0

budo_domr
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: "Proof" by Cold Steel
Ja od pół roku jestem szczęśliwym posiadaczem CS Peacekeepera 1 i muszę przyznać, że być może zdąrzył mi już uratować życie, a w ogóle to mój pierwszy nóż z prawdziwego zdarzenia i przy innych Herbertzach czułem się jakbym się przesiadł z malucha do Jaguara conajmniej. Nadal goli jak trzeba, a swoje kazałem mu przejść. Super. Na początku też chciałem kupić Reckon Tanto, ale obosieczne ostrze przesądziło sprawę (bzik sztyletowy :wink: )

Szczerze zachęcam do kupna!

pozdrawiam,
DomR
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: "Proof" by Cold Steel
Tak, oglądałem ten filmik.
Muszę przyznać iż wcześniej moja opinia nt. noży Cold Steel`a była umiarkowana, zaś po obejrzeniu filmu nabrałem respektu. Byłem zaskoczony ich wytrzymałością 8O (efekt zamierzony przez producenta filmu został więc osiągniety).
Ja mam wersje tego filmu z 2003 roku zawierającą dodatek "swords in action". Na tegorocznych targach IWA rozdawano chyba jeszcze starszą wersję tego filmu (przeleciałem ją na podglądzie u znajomego).
A swoją drogą, czy jest oficjalny(!) przedstawiciel tej marki w Polsce, kóry dysponowałby tymi płytami i przynajmniej stałym klientom rozdawałby je (tak jak w USA) za darmo :?:
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Proof" by Cold Steel
DomR tak..tak..obustronne daja wiecej mozliwosci. Peace Keeper ma sluszny wyglad - ostrze zarowno do ciec i do pchniec - po prostu b. dobry sztylet wojskowy. No i po takim testach nie strach wymagac od niego czegokolwiek...

Najgorsze, ze znowu sie naogladalem vietnam tomahawk a mam wielki apetyt na ten produkt CS.

Tatoine to znaczy za darmo jak za darmo ... niektorzy dobrzy sprzedawcy tak zachecaja swoich klientow do kupna nozy dajac im cos co nie pozwoli myslec o czyms innym.
  • 0

budo_domr
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: "Proof" by Cold Steel
Słuchaj Dzikki, a jak to jest z otrzymaniem tego DVD poza USA? Na stronie CS mówią, że jasne, free, ale tylko dla klientów w Stanach. Co z Europą?


pozdrawiam,
DomR
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: "Proof" by Cold Steel
ja też chce obejrzeć taki film.... :bad-words:
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: "Proof" by Cold Steel
Nie da rady go na jakiś serwer wrzucić?
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Proof" by Cold Steel
Ten nowy film "More proof" na DVD w Europie pewnie do dostania bedzie pozniej - jakby co bede sie pewnie dopytywal. Na pewno jak bedzie to ja postaram sie o niego - co do udostepniania innym - jakbym mial kopiarke dvd to nie ma sprawy - skopiowalbym dla kazdego - ale nie mam.

Co do tego co mam niestety nie da sie skopiowac - jakis taki dziwny jest (format DVD - na komputerze wykrywa 1.28MB plikow). Ogolnie tylko na odtwarzaczu DVD mozna go odegrac.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Proof" by Cold Steel
Sprobuj zrobic obraz plyty calej ... poszukaj na divx.pl czy innych takich stronach riperow czy czegos w ten desen jak chcesz to kopiowac ... Albo poszukaj o zabezpieczeniach plyt dvd.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: "Proof" by Cold Steel
No to jeszcze ja dorzucę słowo komentarza na temat "More Proof". Na mnie ten zestaw filmów zrobił bardzo mieszane wrażenie. Dla czego zachwalają swoje składaki jako najmocniejsze na świecie apotem pokazują taką... sieczkę? Wszystkie ich noże owszem, nie złożyły się pod STATYCZNYM obciążeniem 40-150 funtów, ale wszystkie gięły się jak tatarak na wietrze. Sorry, ale nóż z zytelu który zostanie rozciągnięty i zgięty pod ciężarem o 20-60 stopnie przy najmniejszym ruchu (a nie statycznym obciążeniu) złoży się bez problemu. Podobnież Scimitar... powiesili na nim circa 50kg zdaje się, a jego "the most powerfull titanium leaf bladelock" zgiął się tak, że rękojeść smętnie zwisała pod kątem circa 70 stopni w stosunku do linii ostrza. No niestety chłopaki z CS, sam zytel w serii Voyager nie wystarzczy aby nóż był "most powerfull" itd. itp. Nie mówię, że są to ze noże. Ale moim zdaniem przeginają w "wyciąganiu wniosków" ze swoich doświadczeń. Jeśli np chodzi o rąbanie i rozwalanie betonowych bloków, to dla czego robią to tępą stroną? Co to pokazuje poza tym, iż nóż ma dużą masę? Jerry Busse rąbie takie bloczki swoimi nożami, ale ostrą stroną... a potem się goli. Strider struga obejmę imadła na BladeShow... nie przesadzajmy z tym "Proof". Oczywiście , pokazuje to iż noże CS są dobrym sprzętem (bo szczególnie te ze stałą klingą rzeczywiście są niezłe) ale należy mimo wszystko patrzeć na to jak na dłuuuugą reklamówkę z TV.

A tak BTW, to na mnie największe wrażenie zrobiła celność, z jaką Lynn Thomson rzucał włócznią masajów w tego jelenia 3D... a to centralnie w komorę, a to przecinał mu tym szerokim grotem tchawicę... taka precyzja rzutu to JEST DUŻA SZTUKA. Chylę czoło.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Proof" by Cold Steel

Jerry Busse rąbie takie bloczki swoimi nożami, ale ostrą stroną... a potem się goli. Strider struga obejmę imadła na BladeShow...

Fakt ups.. przy czyms takim rzeczywiscie uderzanie tepa strona wskazuje tylko, ze ostrze jest mocne i nie peknie przy typie stosowania "idiot-user".

A tak BTW, to na mnie największe wrażenie zrobiła celność, z jaką Lynn Thomson rzucał włócznią masajów w tego jelenia 3D... a to centralnie w komorę, a to przecinał mu tym szerokim grotem tchawicę... taka precyzja rzutu to JEST DUŻA SZTUKA. Chylę czoło.

A z niedzwiedziem zle bylo, dzikiem .. tudziez rzuty wykonane w ptactwo ? Trzeba przyznac, ze ma to przetrenowane. Odleglosc tez dobra... sprzet sprzetem ale taki cel to wynik dlugich lat treningow.

Ale mimo wszystko chcialbym byc uzytkownikiem wietnam tomahawk.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "Proof" by Cold Steel
Piter , napisal praktycznie to co chcialem ja.
Co jednak dodam to ze CS ma jednak grupe nozy , naprawde znakomitych.
Trail MAster , to dla mnie taki troche tanszy Busse , seria tanto San Mai ( mam dwie sztuki jedna nigdy nie uzywana , druga probowalem zniszczyc przez ostatnie 10 lat i nie udalo mi sie , co najciekawsze ten , nowy i ten "dobity" wygladaja tak samo.
Jezeli chodzi o skladaki ........ to niestety zgadzam sie z Pitrem w 100 %
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024