Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kawa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_sombre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Gdańska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa
Kantele: Spróbuj Coca- coli.

Podczas nauki mózg zuzywa ogromne ilości cukru, a w Coca-coli są go duże ilości ( nie chcę przesadzić, ale podobno jakieś 18 łyżeczek na litr 8O ) a w tonikach typu Sprite nawet 24łyżeczki/ 1 L 8O 8O
Możesz oczywiście zamiast Coli pić Pepsi ;) . Podobno zdrowsza. Poza tym musisz się uczyć w dobrze wietrzonym pokoju ( mózg zużywa też dużo tlenu ).
Może te rady pomogą ci chociaż a bit ... :D
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa

sorry za glupie pytanie, ale co wlasciwie jest "termogenik"?


Termogenik to substancja, ktora spozyta podwyzsza temperature organizmu, a co za tym idzie przyspiesza przemiane materii. Stad uzywane m.in. w dietetyce.

Termogenikami sa kofeina, teina, efedyna, aspiryna (bodajze) i jeszcze jakies, ktorych nie znam.
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa

Kantele: Spróbuj Coca- coli.

Podczas nauki mózg zuzywa ogromne ilości cukru, a w Coca-coli są go duże ilości ( nie chcę przesadzić, ale podobno jakieś 18 łyżeczek na litr 8O ) a w tonikach typu Sprite nawet 24łyżeczki/ 1 L 8O 8O
Możesz oczywiście zamiast Coli pić Pepsi ;) . Podobno zdrowsza. Poza tym musisz się uczyć w dobrze wietrzonym pokoju ( mózg zużywa też dużo tlenu ).
Może te rady pomogą ci chociaż a bit ... :D


dziekuje za rade, moze to mi pomoze :)
  • 0

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa
Na na marginesie co do kofeiny.
Dietrich Mateschits, gosc ktory wprowadzil na zachodni rynek z Azji Red Bulla jest milionerem. Wczesniej pracowal jako sprzedawca pasty do zebow....
(National Geographic 01/2005)
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa
w coli 10 g weglowodanow (same cukry) na 100ml
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa

sorry za glupie pytanie, ale co wlasciwie jest "termogenik"?


Termogenik to substancja, ktora spozyta podwyzsza temperature organizmu, a co za tym idzie przyspiesza przemiane materii. Stad uzywane m.in. w dietetyce.

Termogenikami sa kofeina, teina, efedyna, aspiryna (bodajze) i jeszcze jakies, ktorych nie znam.


Dzieki Vince za wytlumaczenie. Mam watpliwosci co do aspiryny bo przeciez uzywa sie jej do zbijania goraczki,

Ze swojej strony dodam jeszcze, ze w takim razie chilli jest doskonalym termogenikiem (co przetestowalem na sobie :)

W sumie to ciekawe zagadnienie bo sa np. owoce ktore przyspieszaja przemiane materii bez podwyzszania temperatury organizmu (papaya)
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa

Kantele: Spróbuj Coca- coli.

Podczas nauki mózg zuzywa ogromne ilości cukru, a w Coca-coli są go duże ilości ( nie chcę przesadzić, ale podobno jakieś 18 łyżeczek na litr 8O ) a w tonikach typu Sprite nawet 24łyżeczki/ 1 L 8O 8O
Możesz oczywiście zamiast Coli pić Pepsi ;) . Podobno zdrowsza. Poza tym musisz się uczyć w dobrze wietrzonym pokoju ( mózg zużywa też dużo tlenu ).
Może te rady pomogą ci chociaż a bit ... :D


dziekuje za rade, moze to mi pomoze :)


Nie wiem czy w Polsce mozna to juz kupic, Pepsi wprowadzilo pare miesiecy temu na rynek "Pepsi-X" - jak cola ale z wyciagiem chyba z tauryny i jeszcze czegos tam. Red Bulla to ja przelknac nie moge, zreszta troche sie boje to to daje strasznego kopa, a Pepsi-X w sumie smak mi odpowiada i efekt tez dobry ale nie tak przerazajacy jak Red Bull.
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa

Na na marginesie co do kofeiny.
Dietrich Mateschits, gosc ktory wprowadzil na zachodni rynek z Azji Red Bulla jest milionerem. Wczesniej pracowal jako sprzedawca pasty do zebow....
(National Geographic 01/2005)


A ja czytalem gdzies (ale nie pamietam gdzie) ze Red Bull to jakas tradycyjna recepta austriacka????

Faktem jest ze Red Bull w Azji (zwlaszcza poludniowo-wschodniej) to POTEGA. Z moich obserwacji ludzi w sklepach i "food courts" wynika ze Red Bull jest ukochana uzywka mlodych Tajow. Oni to potrafia ladowac w naprawde imponujacych ilosciach, jak to bym sie o sufit roztrzaskal po polowie ich dziennej dawki :)
  • 0

budo_kubunio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lbn
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa

Czy picie kawy ma negatywny wpływ na ludzki organizm(zwł osoby ćwiczącej


tak jak ktos wczesniej wspomnial wyplukuje magnez. dla cwiczacych wlasnie to jest wazne bo brak magnezu prowadzi do szybkiego przemeczenia(w aptekach latwo dostepny magnez z dodatkami typu b6 ulatwiajacymi wchlanianie, srednio 10 zl na miesiac). ponadto dziala niekorzystnie na miesien sercowy (to chyba kazdy wie) i zoladek jak rowniez watrobe. wszystko zalezy tez od tego czy kawa jest rozpuszczalna, mielona, no i nieodzowny cukier ktory tez nie jest zdrowy(tak mowia)

osobiscie naduzywam kawy i mam tego pelna swiadomosc: ) ale nie potrafie odmowic sobie tej przyjemnosci. z uzywek tylko to mi zostalo: )


pozdrawiam kawoszy
  • 0

budo_bardt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krainy Tyskiego
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa

Na na marginesie co do kofeiny.
Dietrich Mateschits, gosc ktory wprowadzil na zachodni rynek z Azji Red Bulla jest milionerem. Wczesniej pracowal jako sprzedawca pasty do zebow....
(National Geographic 01/2005)


A ja czytalem gdzies (ale nie pamietam gdzie) ze Red Bull to jakas tradycyjna recepta austriacka????

Faktem jest ze Red Bull w Azji (zwlaszcza poludniowo-wschodniej) to POTEGA. Z moich obserwacji ludzi w sklepach i "food courts" wynika ze Red Bull jest ukochana uzywka mlodych Tajow. Oni to potrafia ladowac w naprawde imponujacych ilosciach, jak to bym sie o sufit roztrzaskal po polowie ich dziennej dawki :)


Wodka z red bullem to jest cos 8)
Tajowie pewnie w wiekszosci to z prochami mieszaja :D
  • 0

budo_mieszko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kawa
KAWA...

zaczelo sie przed matura... potem przy nauce w czasie sesji... potem codziennie w pracy.. szklaneczka..
najpierw przerzucilem sie na filizanki.. zaprzestalem picia porannej kawy - teraz jak pije to raczej popoludniu.. nie taka mocna jak kiedys (2 czubate lyzeczki cukru, 2 czubate lyzeczki kawy..)

teraz kawa zwykla z odrobina mleka, bez cukru.. albo expressu (magneto - wloski - jakos tak sie nazywa - na gaz sie daje) - maly kubeczek/filizanka..

albo w pracy -maly kubek - rozpuszczalna z 2 lyzeczek (wg artykulu slabsza niz z expresu)

i tez nie codziennie..co 2 dni sie staram.. a taka kawe zalana wrzatkiem i zostawiona to juz dawno nie pilem... no i podobno bardzo dobrze!!
pomalu tez przerzucam sie na cappuccino.. tez ok - nawet z dodatkiem magnezu jest..

a dlaczego pije? bo mi smakuje.. no i podobno pobudza.. wiec czasem skusze sie godzinke przed treningiem na mala czarna.. z mlekiem.

za to duzo herbaty pije.. przeroznej - od bialej do czarnej - przez zielona, czerwona, ziolowa i owocowa :) -zalezy kiedy (przed/po posilku; rano, w poludnie.. z pragnienia.. dla smaku.. itd..).. to tez dluga historia.. i tez podobno szkodzi..
staram sie odnalezc te jedna jedyna.. bo teraz to kilka pudelek z herbata stoi.. i te dylematy ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024