Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najlepszy spośród tanich noży


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży

dzikki - wiem, że nie kupuję foldera, ale i tak nóż nei będzie widoczny, nawet jesli jego wymiary przekroczą znacznie długość tego, który mi proponujesz. Jak to mozliwe ?? Zamierzam przysłaniać noża i jego "opakowanie" koszulką, natomiast dolna część kabury bęzdzie skryta w kieszeni. Wszystko w czarnym kolorze, więc myślę, że nóż wogóle nie będzie widoczny.

Zanim go wiec wyciagniesz to przeciwnik zdazy ci nakopac. Jesli to bedzie z tylu jak mowisz to wyciaganie tego bedzie karkolomne... jesli z przodu - watpliwe bys wygodnie mogl usiasc a wyciaganie tez nie bedzie wygodne.

POzatym nie twierdzę, że nieiwelki nóż nie będzie się dobrze nadawać do walki. Jednak moja wątpliwość sprowadza się do tego, czy takie cuś moze wywrzeć odstraszające wrażenie na potencjalnych agresorach. Jeżeli mówimy tylko o nożu, to będą to dwa apekty : jego kształt i długość. Niewiem, może się mylę, ale myślę, że czasem te np 3 cm mogą mieć znaczenie naprawdę wielkie, mogą pomóc uniknąć starcia, ze względu właśnie na sprawiane wrażenie.

Straszenia ... fajna rzecz.. i glupia dosc. Gorzej jak sie nie przestrasza i wpierdziela jak malpie za obiery. Wyciagniecie noza w wiekszosci przypadkow u tych co cie atakuja spowoduje wzrost agresji zamiast spadku. Podstawowa rzecza przy wyjmowaniu noza jest to, ze jak sie go wyjmie to trzeba uzyc. Straszyc to mozna dzieci i kobiety lazace po zmroku. Jesli chcesz rady - to nie nos noza po to by straszyc... nie nos go tez jesli nie umiesz sie nim poslugiwac. Mozesz glupio skonczyc.
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
Nic dodac, nic ujac.
  • 0

budo_zulu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
Sid - No cóż, wówczas przydałoby się szybko ocenić sytuację ( choć prawdopodobnie zadziała podświadomość ) i tym samym zdecydować czy ciąć tak, by zabić, czy tylko tak, by poranić napastników. Myślę jednak, że najskuteczniej byłoby wziąc jednego pod nóż - taka akcja napewno zrobi wrażenie i dzięki temu unikniemy rozlewu krwi.

dzikki - dlaczego zdąży ?? Nie zdąży :) . Nóż będzie z przodu, tak więc wyciągnięcie go to dosłownie moment. O wygodne siedzenie sie nie martwię, gdyż mam w spodniach kieszenie odpowiedniej głębokości.
Bardzo możliwe, że spowoduje wzrost agresji. Ale może znajdą sie tacy, których to nieco ostudzi. Co do tych pierwszych - no tak, wówczas może szykować sie niezła jadka... Efekt będzie taki, że nóż może uratować mi życie ; problem w tym, że przy okazji może pozbawić życia kogoś z napastników, wtedy miałbym problem, chyba że do tego czasu nasi rządzący poczynią odpowiednie modyfikacje prawne.
Wiem, że jeżeli ktoś nie umie się czymś posługiwać, lepiej by się tym nie posługiwał. Dlatego też nie zamierzam spoczywać na laurach jako posiadacz noża, lecz ćwiczyć umiejętność posługiwania się nim.
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
Ja pierdziele... Zanim sam zaczalem machac nozem tez mi sie tak czasem teoretycznie bredzilo...

A teraz :oops:
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
Bez komentarza.

( to nie bylo do ciebie Lo-Han)
  • 0

budo_jehutr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
Brak obycia na ulicy ...

Pierwsza gała zwykle bierze się z powietrza, nikt na ciebie nie krzyczy, nikt nie ostrzega, więc teoretyzowanie że ktoś z przodu lub z tyłu to się mija z celem, ja zwyke w takiej sytuacji robie 3 kroki w dowolnie wybranym przez błędnik kierunku i za wszelką cenę usiłuję skupić wzrok, jak mi się uda ocenić sytuację (czyli liczba napastnkików > n+1 [n to ja]) to te 3 kroki przechodzą w następne 50 do 100 wykonywanych truchtem przyśpieszonym.

Nóż mam przy sobie zawsze, nigdy nawet nie przeszło by mi przez myśl żeby go wyciągnąć w stresowej sytuacji, w Polsce za ciężkie są konsekwencje takiej zabawy, poza tym nie po to wydaję tyle kasy na noże żeby mnie ktoś którymś z nich zabił.

Jeśli już kiedykolwiek go użyję to zapewne gość który nim dostanie nie będzie go widział do momentu zadania ciosu, machanie nożem spowoduje tylko to że ktoś weźmie kamień albo deche z płotka i udowodni ci skuteczność ewolucji broni w kierunku pocisków miotanych.

IMO powinien być temat przyklejony z linkami, a na pierwszym miejscu powinien być ten ->
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Oglądanie zbyt wielu filmów akcji powoduje zanik podstawowych hamulców u człowieka, takich np. mówiących o nieokaleczaniu innych, chciałbym zobaczyć niektórych twardzieli którzy się tu wypowiadają po tym jak zatną jakiegoś szesnastoletniego gówniarza w szyję [tu by się przydał taki drastyczny link który kiedyś ktoś dał tu na forum] i darujcie sobie teksty że celowalibyście po rękach czy nogach, jakby to powiedział Seiken to bym przyjął jako pewnik, ale po wypowiedziach niektórych innych powoduje to miły uśmiech pobłażania.

Pozdrawiam
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży

Sid - No cóż, wówczas przydałoby się szybko ocenić sytuację ( choć prawdopodobnie zadziała podświadomość ) i tym samym zdecydować czy ciąć tak, by zabić, czy tylko tak, by poranić napastników. Myślę jednak, że najskuteczniej byłoby wziąc jednego pod nóż - taka akcja napewno zrobi wrażenie i dzięki temu unikniemy rozlewu krwi.

Jak Ci nie wyjdzie, to będziesz miał przesrane razy dwa.

taka akcja napewno zrobi wrażenie i dzięki temu unikniemy rozlewu krwi

Wręcz przeciwnie, jak sądzę. Trudno teraz trafić na leszcza...


Przemyśl to jeszcze...
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
hmm... co myślicie w ogóle o nożach Buck'a?
  • 0

budo_zulu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
Lo Han - o jakim bredzeniu mówisz ??

Jehutr - na użycie kamienia czy innego podręcznego "akcesoria" potrzeba czasu ( oczywiście jeżeli napastnik nie dysponował nim na wstępie ). Dlaczego miałbym biernie czekac na rozwój wydarzeń ?? Wiesz, nie jestem jednym z tych, którzy w realnej walce natychmiast użyliby noża w taki sposób, by zabić. Próbowałbym zastosować wszelkie możliwe sposoby, począwszy od technik psychologicznych, jezeli nie dałoby to skutku - musiałbym zadziałać, ale - jeszcze raz podkreślam - tak by poranić przeciwnika po kończynach, czyli w znaczący sposób osłabić jego zdolności ofensywne i zapał do walki.

Zgadzam sie oczywiście, że najlepiej takich sytuacji unikać, sam nie jesttem kimś, kto szuka tego typu mocnych wrażeń, więc to, o czym mówię, to ostateczność.

sid - TAk, masz full racji, starcie, którego potencjalnym finałem może być zejście człowieka, bądz kilku jednostek, to nie zabawa. Zobacz, co napisałem wyżej. Nie myśl, że zamierzam szukać tego typu sytuacji. Istnieje jednak zawsze jakieś ryzyko, że znajdziemy się w extremalnej sytuacji, a wtedy mając kosę, będziemy w lepszej sytuacji, niż z gołymi rękami.

"Trudno teraz trafić na leszcza... "
Powiedziałbym raczej, że trudno trafić na sytuację taką, że podchodzi do ciebie jeden dres, lub co najwyżej dwójka. Jednak każdy z nich jest człowiekiem, czyli jego zachowanie uwarunkowane jest instynktem samozachowawczym, więc mogą się zastanowić, zanim zrobią coś głupiego.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży

hmm... co myślicie w ogóle o nożach Buck'a?

Hej
Istnieje cos takiego jak Buck Strider ( Strider Solution, Strider Tanto, Strider Spear, Mini Strider Tanto ) - noze na stali ATS - 34 (foldery z blokada linear). Wg mnie b. ciekawe noze heheh...

Poza tym widzialem ostatnio Folding Apha Hunter - tez na stali ATS-34 - jedna rzecz mnie tylko zastanawiala - czy ta blokad (linear) wytrzyma bo sprawiala wrazenie lekko pracujacej. Ogolnie noz - typowy mysliwski... chociaz by byc pewnym wybralbym Alpha Hunter'a ze stala klinga bo tez mozna w tej samej cenie(oczywiscie tansze wersje maja juz np stal 420HC i okladki zamiast drewna gumowe). Tak jak patrzylem to wiekszosc Buckow (tych troche drozszych) jest ze stali ATS-34. Ogolnie tak ceny od 375PLN powiedzmy.

Tak wogole to wiekszosc chyba Buck'ow jakie ogladalem byly bez klipsu mocujacego ale z pochwa do pasa (nawet ciekawie zrobiona - nylon a w srodku jeszcze fragment chyba gumy do utrzymania sztywno ostrza). Klipy ma seria Outodoor (nie cala) i Every Day (tez nie cala).

Poza tym u Bucka mozna znalezc takie kwiatki jak folder Buck/Mayo TNT ze stali S30V wynik wspolpracy Bucka z Tomem Mayo.
Poza tym Adrenalin-Ti z tytanowym linerem i ze stali ATS-34 oraz Koji Folder (stal tez ATS-34) tym razem projektantem byl Koji Hara.

Te noze, ktore nie sa ze stali ATS-34 sa zrobione ze stali 420HC.
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży

sid - TAk, masz full racji, starcie, którego potencjalnym finałem może być zejście człowieka, bądz kilku jednostek, to nie zabawa. Zobacz, co napisałem wyżej. Nie myśl, że zamierzam szukać tego typu sytuacji. Istnieje jednak zawsze jakieś ryzyko, że znajdziemy się w extremalnej sytuacji, a wtedy mając kosę, będziemy w lepszej sytuacji, niż z gołymi rękami.

"Trudno teraz trafić na leszcza... "
Powiedziałbym raczej, że trudno trafić na sytuację taką, że podchodzi do ciebie jeden dres, lub co najwyżej dwójka. Jednak każdy z nich jest człowiekiem, czyli jego zachowanie uwarunkowane jest instynktem samozachowawczym, więc mogą się zastanowić, zanim zrobią coś głupiego.

Napiszę tak. Skoro kupujesz nóż, nie z zamiarem użycia, ale wywołania tylko jakiegoś efektu psychologicznego (lub wywołanie go stawiasz ponad jego użycie). To odradzam. To wszystko...
  • 0

budo_zulu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
sid - Nie zrozumiałeś mnie do końca dobrze. Nie kupuję noża tylko ze względu na efekt. Właściwie ten efekt liczy się dla mnie, ale ma mniejsze znaczenie niż cechy bojowe noża.

JAK WYOBRAŻAM SOBIE PRZEBIEG SYTUACJI, W KTÓREJ JESTEM ZAGROŻONY ??

Więc wszystko zależy od liczby uczestników.
- Jeżeli jest tylko jeden - wkładam ochraniacz na szczękę górną i wyprowadzam kopnięcie boczne na głowę lub krtań :P .
- Jeżeli napastników jest dwóch, wówczas wyciągam gaz i traktuję nim tych osobników ( czytałem trochę forum i znalazłem ciekawego wątka, w którym właśnie poruszony jest temat gazu. Bardzo spodobał mi się ten wynalazek, zaopatrzę się w niego ). O założeniu ochraniacza na szczękę nawet nie wspominam, bo to oczywiste ;) )).
- Jeżeli agresorów jest trzech, wówczas wyciągam gaz i noża, jednakże używam tylko pierwszego plus to czym obdarzyła mnie natura ( bez skojarzeń :D ).
- Jeżeli jest czterech bądz więcej, to psikam gazem i wprawiam noża w ruch ;) )).

To oczywiście jest trochę żartem, ale wiecie w czym rzecz - chcę zaznaczyć, że nóż tylko w sytuacji extremalnego zagrożenia, a takie wcale nie musi oznaczać konfrontacji z czterema goścmi. Myślę, że takie zagrożenie powoduje większa ich liczba, chociaż oczywiście w takim przypadku najlepiej spieprzać tak szybko jak tylko się da.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży

IMO powinien być temat przyklejony z linkami, a na pierwszym miejscu powinien być ten ->
=http://www.nononsenseselfdefense.com/knifelies.html
...
[tu by się przydał taki drastyczny link który kiedyś ktoś dał tu na forum]


Co do linka, to mam na podorędziu (wygonić kobiety i dzieci od monitora)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
Uch, daje do myslenia, ten pan z dziurkami na wysokosci nerek to juz chyba nie mial wielkich szans na przezycie :(
  • 0

budo_jehutr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży

- Jeżeli jest tylko jeden - wkładam ochraniacz na szczękę górną i wyprowadzam kopnięcie boczne na głowę lub krtań :P .
- Jeżeli napastników jest dwóch, wówczas wyciągam gaz i traktuję nim tych osobników ( czytałem trochę forum i znalazłem ciekawego wątka, w którym właśnie poruszony jest temat gazu. Bardzo spodobał mi się ten wynalazek, zaopatrzę się w niego ). O założeniu ochraniacza na szczękę nawet nie wspominam, bo to oczywiste ;) )).
- Jeżeli agresorów jest trzech, wówczas wyciągam gaz i noża, jednakże używam tylko pierwszego plus to czym obdarzyła mnie natura ( bez skojarzeń :D ).
- Jeżeli jest czterech bądz więcej, to psikam gazem i wprawiam noża w ruch ;) )).


U mnie takich ludzi jak ty określa się mianem "erotoman gawędziarz", jakbyś dostał tyle razy po pysku co mi się udało to byś miał określony pogląd na takie sprawy.

-> wkładam ochraniacz i ... mówisz że nie dałbyś czasu na wzięcie kamienia lub deski ... właśnie dałeś ... i na szczery uśmiech przeciwnika też dałeś

Wybij sobie z głowy to że w czasie walki zdążysz po cokolwiek sięgnąć, ubierz się w cerate, daj koledze markera i spróbuj cokolwiek wyciągnąć zanim on cie nie pokreśli.

Względem walki z czterema przeciwnikami to zacytuje mistrza Sapkowskiego: "Najlepszy szermierz dupa kiedy wrogów kupa" walka z dwoma jest już popisem umiejętności, jak masz czterech to trzech się tobą zajmie a czwarty cie pchnie nożem w nerkę.

Nóż na ulicy może niewyszkolonej osobie (95% ludzi [przynajmniej tych co jeszcze żyją]) służyć do wyrwania się z patowej sytuacji, daje ci ułamek sekundy konsternacji u przeciwnika, którą to możesz wykorzystać na zaplanowaną (wątpię) lub wyćwiczoną reakcję, także na to aby w momencie unieruchomienia przez gościa ciąć go np. w dłoń. Jeśli przeciwników jest więcej, a ty sobie dla postrachu machasz nożem to po tej sekundzie przychodzi otrzeźwienie i walka przenosi się na inny poziom, oni traktują cię poważniej, więc masz teraz szansę na nagrobek, a nastawienie się nie zmienia, podejdą do ciebie jak do jeża, niby niebezpieczny, ale sposób się znajdzie.

Moim skromnym zdaniem przy takim podejściu trenuj biegi, bo z pierwszego prawdziwego starcia możesz wyjechać na wózku inwalidzkim albo w czarnym worku, z agresją jakiej doświadczysz na ulicy, nawet ze strony kobiet, nie oswaja żadna sztuka walki, to trzeba przeżyć.

Dzięki RobertP za fotki, idealnie pasują do tematu.

Tafia - to raczej denat ...

Pozdrawiam
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży

sid - Nie zrozumiałeś mnie do końca dobrze. Nie kupuję noża tylko ze względu na efekt. Właściwie ten efekt liczy się dla mnie, ale ma mniejsze znaczenie niż cechy bojowe noża.

... aha... :?

JAK WYOBRAŻAM SOBIE PRZEBIEG SYTUACJI, W KTÓREJ JESTEM ZAGROŻONY ??

Więc wszystko zależy od liczby uczestników.
- Jeżeli jest tylko jeden - wkładam ochraniacz na szczękę górną i wyprowadzam kopnięcie boczne na głowę lub krtań .
- Jeżeli napastników jest dwóch, wówczas wyciągam gaz i traktuję nim tych osobników ( czytałem trochę forum i znalazłem ciekawego wątka, w którym właśnie poruszony jest temat gazu. Bardzo spodobał mi się ten wynalazek, zaopatrzę się w niego ). O założeniu ochraniacza na szczękę nawet nie wspominam, bo to oczywiste )).
- Jeżeli agresorów jest trzech, wówczas wyciągam gaz i noża, jednakże używam tylko pierwszego plus to czym obdarzyła mnie natura ( bez skojarzeń ).
- Jeżeli jest czterech bądz więcej, to psikam gazem i wprawiam noża w ruch )).

No to przyznaję, optymista z Ciebie... :)
  • 0

budo_wyrok
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
ehh ZULU
ale z ciebie optymista :wink:
ja też kiedyś mówiłem ze będę chlastał po rękach
ale panowie :wink: którzy sie tu wypowiadają wyprowadzili mnie z błędu.
wal zeby zabić, jeśli cię zaatakowali top niezasługują by żyć. proste]
pozdrawiam
(już widzę Combat'a i jego :roll: :roll: :? :? ) :twisted:
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
:roll: :roll: :? :?
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży

Uch, daje do myslenia, ten pan z dziurkami na wysokosci nerek to juz chyba nie mial wielkich szans na przezycie :(

Tafia - to raczej denat ...


Na szczescie nie. Po punktacji nerek nie pozowalby zadowolony (?) do zdjecia, stojac. To "tylko" rozplatana skora i tkanka tluszczowa.
Po przedziurawieniu nerek nie dojechalby nawet do szpitala...
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najlepszy spośród tanich noży
Jak sie widzi trzech - czterech dresow to sie schodzi z drogi badz zmyka bo zostac skatowanym to nie problem - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a jak nie bedzie w poblizu policji to zapomnij ze przyjedzie na czas. Tlum dziala na twoja niekorzysc w sposb dwojaki:
a) nikt ci nie pomoze
B) jak zaczniesz sie bronic przy uzyciu noza to uwzgledniajac znany nam stosunek 'zwyklych' ludzi do tego narzedzia - spotkasz sie potem z opinia swiadkow tyou " ten szaleniec zaatakowal nozem 4 halasliwych ale kulturalnych dzentelmenow - indywidualistow". Na bank sprawa w sadzie a co za ty idzie ujawnienie twoich danych - koledzy w dresach juz sie toba zaopiekuja...wiem ze to ch.. no ale co zrobic.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024