Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obcy w dojo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Obcy w dojo
Jaka jest wasza reakcja, jestescie w dojo, wchodzi nieznany wam gosciu, mowi ze chcialby pocwiczyc, ze juz cwiczyl aikido pare lat gdzies indziej.
Cwiczycie z nim?
Ignorujecie faceta?
Wyjasniacie mu jak wyglada prawidlowe aikido?

Jakies wspomnienia z realnych zdarzen?
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Obcy w dojo
Kłaniamy się mu :P I próbujemy naśladować bo on pewnie jest sooper ;PP
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obcy w dojo

Jaka jest wasza reakcja, jestescie w dojo, wchodzi nieznany wam gosciu, mowi ze chcialby pocwiczyc, ze juz cwiczyl aikido pare lat gdzies indziej.
Cwiczycie z nim?
Ignorujecie faceta?
Wyjasniacie mu jak wyglada prawidlowe aikido?

Jakies wspomnienia z realnych zdarzen?


Podobny temat był poruszany z okazji sporów o to czy w nowym dojo afiszować się ze swoim stopniem czy też nic nikomu nie mówic..

Od tamtej dyskusji prubuje się dowiedzieć coś o "nowym" jaki posiada stopień, jakie aikido cwiczył i czego można od niego wymagac..

Jak już to wiem to normalny trening.. nic nadzwyczajnego.. Traktuję go jak ćwiczacego.. normalka..
Sprawa się komplikuje gdy ów gość zaczyna "kozaczyć" Że on to i tamto, taki i inaczej.. Wtedy.. Sorry jesteś tutaj i robisz to co się tutaj robi.. Nie odpowiada to tam są drzwi..
Nie raz się spotkałem z czymś takim..
Jak to mawia Aiki "moje dojo, moje małpy.." ;)

Z drugiej strony to może być fajna zabawa udawać jakiegoś "newbie" i krecić beczkę z tego jak inni miejscowi "newbie" prubują Ciebie czegoś nieudolnie nauczyć.. Można się posikać ze smiechu..

Ciekawym doświadczeniem jest gościnna wizyta w dojo i trening w hakamie..
Ludzie patrza na ciebie jak na jakiegoś guru czy coś.. hehe Omijają szerokim kołem zwłaszcza jak w dojo prowadzący to 1 kyu.. i to w dodatku jest najwyzszy stopien..;) :P
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Obcy w dojo
U mnie wysyłana jest od razu delegacja do takowej osoby ... :)
Jest u nas w sumie 3 kolesi(w tym ja :twisted: ), którzy zwykle biora udział w sprawdzaniu i testowaniu nowo przybyłych ....
Jest zwykle przy tym dużo zabawy, bo dodatkowo prowadzący dobiera odpowiednio szybkie tępo, co by było jak najbardziej zabawnie ... :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obcy w dojo
gdzie to fajne dojo. przebiore sie za stara indianke i pojde ...
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obcy w dojo
w dojo, w ktorym teraz jestem praktycznie co kilka dni zjezdzaja sie jacys aikidowi turysci - bardzo rozni ludzie. o ile wiedza co i zwlaszcza w jaki sposob sie tu cwiczy to w porzadku. zdazaja sie naprawde niesamowici goscie - 4 , 6 dany ktore tylko cwicza. jest tez pelno misi ktorzy tylko slyszeli o Sensei'u i zjezdzaja sie myslac ze bedzie fajnie sobie z nim pofikac. czesc z nich strasznie duzo gada i swieci czarnymi pasami na tlustych bebenkach. do pierwszego treningu. tutejsi shidoin maja slabosc do takich gosci i ci najczesciej po jednym treningu juz sie nie pojawiaja... tacy ludzie sa najczesciej niezdolni do bezpiecznego przyjecia techniki i szczerze mowiac skopanie im tylkow nie sprawia za duzej przyjemnosci.... ale i tak wszyscy to robia :) :) :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obcy w dojo

tacy ludzie sa najczesciej niezdolni do bezpiecznego przyjecia techniki


widze pmasz, ze uzywasz nowej terminologii :lol: a ile ty tam cwiczysz, zaledwie pare miesiecy? co to bedzie za pare latek? 8)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obcy w dojo
a co mam napisac - wiesz o co mi chodzi, tutaj jesli nie zrobisz ukemi jak trzeba zlammia ci lokiec. jak mam to niby delikatnie opisac. za pare dni wracam bo juz sie zrobilo z paru miesiecy pol roku.... czas do domu bic swoich... :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obcy w dojo
U nas najwiecej gosci jest latem, Montreal to takie turystyczne miasto...Ogolnie to cwiczymy z nimi niezmiernie grzecznie jak sa grzeczni.
Co innego jak ktos przenosi sie do naszego dojo na stale. Wtedy po ulgowym okresie przystosowawczym, musi zaczac troche pracowac nad soba, niektore czarne pasy nawet sciagaja hakamy i zakladajac bialy pas zaczynaja pracowac zeby moc zdawac na czarny pas, jak nie maja poziomu, ktory Claude uzna za wystarczajacy.

Co do gosci, to oczywiscie od tej zasady sa rzadkie wyjatki, kiedy jakis nieswiadomy gosc probuje udowodnic wyzszosc swiat wielkiej nocy nad swietami bozego narodzenia. Wtedy jest wesolo.

Kiedys zawital jakis czarny, duzy, silny i sztywny. Nie tylko cwiczyl dziadowsko technicznie i olewajaco, ale niedwuznacznie dawal do zrozumienia ze jestesmy zero, bo mu wszyscy miekko chodzili. Niestety w ktoryms momencie trafil na mnie, i zaczalem tez odbierac techniki w sposob zgola olewajacy, zeby zobaczyc co gosciu zrobi..... To sie nagle tak zdenerwowal, ze chcial sie ze mna bic. W tym wlasnie momencie prowadzacy instruktor kazal zmienic partnera i nigdy nie dowiedzialem sie co bedzie dalej, bo czarny po treningu szybko zniknal... 8O

Mamy duzo gosci z Francji, no ale oni reaguja z duzym obrzydzeniem na nasze aikido :wink:
  • 0

budo_lahudra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Obcy w dojo
Do mnie przychdza czasami ludzie z "konkurencyjnej" sekcji (w Olsztynie są tylko dwie) bo im godziny w tamtej nie pasują, albo z innych powodow. W kazdym razie wiekszosc szybko rezygnuje, jedni mowia ze jest za ciezko inni ze za bardzo brutalnie :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Obcy w dojo
Do mnie jak przyszli z konkurencyjnej, to po zajeciach powiedzieli ze "no fajnie bylo nawet, ale to juz chyba nie aikido..." :) :) :)

Nie mialem jeszcze takich gosci coby probowali cos tam fikac, ale jesli by sie tacy trafili, to szybciutko uziemnie - jak piorunochron....
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Obcy w dojo

Kiedys zawital jakis czarny, duzy, silny i sztywny.


Panowie,
Czyżby syndrom samca pilnującego własnych samic (czytaj stada czyli klubu :wink: ), czy też chodzi o ambicje :wink: ........
Wyraźnie czuć tu chęć pokazania się jakim jest się dobrym i wywyższenia się .......

Szczepan ty rasisto - tekst że był czarny mogłeś umieścić w dalszej kolejności np. zaproponował bym tak:

....Kiedys zawital jakis duzy, silny, sztywny i tylko troszeczke czarniawy... :)

Napisałem to specjalnie... 8)

S.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Obcy w dojo
To Czarniawy?

:)
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Obcy w dojo
To by się chyba role troche odwróciły i to chyba Szczepan by się więcej nie pojawiał :wink: :) :) :)

S.
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Obcy w dojo
Jak przychodzi ktos nowy to go przyjmujemy naprawde zyczliwie,jesli probuje fikac ,to mamy na to lekarstwo ,namawiamy jednego kumpla ( trudno na nim skutecznie zrobic technike :) )
aby sobie z nowym pocwiczyl. :wink:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obcy w dojo

Kiedys zawital jakis czarny

no tak to rasizm.

Mamy duzo gosci z Francji, no ale oni reaguja z duzym obrzydzeniem na nasze aikido

- wcale sie nie dziwie..
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obcy w dojo

Wyraźnie czuć tu chęć pokazania się jakim jest się dobrym i wywyższenia się .......

Widzisz S jakbys ze mna pocwiczyl, to bys wiedzial ze nie mam instynktu stadnego ani wywyzszania sie. Jeno moja technika jest dokladnie dostosowana do charakterystyki ataku.

....Kiedys zawital jakis duzy, silny, sztywny i tylko troszeczke czarniawy... :)
S.

Wlasciwie zeby byc zgodnie z moda i w dodatku politycally correctnalezaloby napisac: bialy inaczej:wink:

A w dodatku gosciu mial czarny pas :) Tak ze nie wiem o co wam chodzi... :?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Obcy w dojo
chodzi o to ,ze wypominanie komus koloru skory jest brakiem wychowania i rasizmem.
No moze w Kanadzie jest inaczej..
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Obcy w dojo
Jak trafiłem do Moskwy, to mnie sprawdzali przez pare treningów. :)
Byli nawet specjalnie wyznaczeni (sekcyjne KGB :wink: ) przez prowadzącego, ale stara zasada co nas nie zabije to nam pomoże zadziałała.
Bylo pare momentów było ciężkich, bo większość chyba żywiła się ludzkim mięsem :) :) , ale musiałęm zapłacić gapowe np. za pierwszym razem jak z rozpędu wpadłem do sali a tam tylko prowadzący i ja w hakamie.. :wink:


Pancer
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Obcy w dojo
no nie, Pancer, nie trzymaj nas juz dluzej w napieciu!!!!

I CO BYLO DALEJ???? szczegoly pliz? poklon :peace:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024