Skocz do zawartości


Zdjęcie

jakie kopniedcia powinien wykonywac grappler??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_kuzushi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 31 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wolsztyn

Napisano Ponad rok temu

jakie kopniedcia powinien wykonywac grappler??
witam wszystkich przedtsawicieli sztuki taekwondo..mam do was takowe pytanko zawarte w tytule ...prosze o rzeczowe odpowiedzi...chciałbym poprostu jakoś ulepdszys się pod tym wzgledem...może dopiszę że ćwicze ju-jitsu.ale kopnięcia w mojej sekcji sa..hmhm..no..powiedzny tylko sa :lol: lubię walkę w zwarciu.ale wiem że kopać też należy potrafić..a low kick to raczej nie wszystko :!: prawda :?: jaki techniki polecilibyście komuś o wzroście 185 cm wadze raczej szczyp.łej 68 kag...rozciągniętym raczej jak zwyczajny człowiek ....???porsze o pomoc w tej materii...gdzie mogę znależć jakieś informacje na temat efektywnego rozciągania??
dzieki z pomoc...prosiłbym w odpowiedzi o używanie nie tylko koreańskeigo nazewnictwa..bo..ja tego w ogóle nie zakumam :!: :wink:
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie kopniedcia powinien wykonywac grappler??
Wysokie kopnięcia, a szczególnie wysokie kopnięcia po obrocie czy z wyskoku trezba umieć naprawdedobrze żeby to siedało zastosować z jakimś większym skutkiem. To chyba powszechnie znany fakt :) Ja bym proponował więc dobrze opanować ap chagi (mae geri) i dolyo (mawashi) i to raczej na środkową strefę. Najprostrze najczęściej jest najlepsze :) moim prywatnym zdaniem oczywiście. :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie kopniedcia powinien wykonywac grappler??
Ehhh grappler kopnięcia?? Chyba jakiś MMA-OWIEC :lol: :lol:

Ze skutecznych technik w zwarciu: kolana na "jaja", brzuch i żebra - a potem to już jest parter....
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie kopniedcia powinien wykonywac grappler??
no wlasnie,combat ma racje

ale jak chcesz sie bardziej pobawic niz uszkodzic*(ale wygrac) , to dla graplera

kopniecie pieta, lub zewnetrzna krawedzia stopy lekko ponad kolano (do przewrotu przeciwnika)
Low kick- ktory juz znasz
szybkie kopniecie pieta po obrocie- na korpus w okolice splotu slonecznego - drugi grapler raczej sie nie zorientuje, a zostanie skutecznie obalony :)
kopniecie niskie do tylu na wysokosc pasa
i pozostaja rozne podciecia, zagarniecia i haki , jako rzuty bez wykorzystania rak
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: jakie kopniedcia powinien wykonywac grappler??
I jeszcze Dwit Chagi
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024