Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czemu WTF ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_kenji
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czemu WTF ?
Czemu ludzie, kiedy mają wybór i wiedzą że WTF to nie jest prawdziwe TAEKWON-DO autoryzowane przez jego twórce to i tak to trenują ?
Rozumiem w Korei ale w innych krajach (tzn. np. Polska) ?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?
zabawny jestes. kazdy robi to co uwaza za stosowne i nie masz na to wplywu.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?
Jasne - nawet trenują coś co niewiele daje, mimo iż powinni wiedzieć jakie będą nikłe efekty :)

Mało: niektórzy są fanatykami :)

Jedna dziewczyna się strasznie obruszyła gdy jej powiedziałem, że w TKD mogłoby nie być układów. "Jak to??? Widać ktoś to przemyślał i muszą być, uspokajają itp. itd."
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?
Czemu ludzie tak łatwo przyjmują pewne założenia nie próbując się wgłębić w historię i dzień dzisiejszy taekwondo, tylko za pewnik biorą to, co gdzieś zasłyszeli? :D

Powiem więcej - ja ćwiczyłem jedno i drugie, wybrałem WTF i nie żałuję... co prawda teraz robie miks, ale i tak bliżej mi do WTF niż do ITF...

Moro ma rację. Ta kwestia widziana spoza ITF wygląda zupełnie inaczej niz z wewnątrz. Jak byłem w ITF, to też przez pewien czas myślałem jak Ty...

A odpowiedź jest bardzo prosta. Ludzie ćwiczą to, co im się bardziej podoba. A jeśli uważasz, że WTF to nie jest prawdziwe taekwondo, wpadnij kiedys do nas, najlepiej na jakieś seminarium międzynarodowe...

Pozdrówka
  • 0

budo_kenji
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?

zabawny jestes. kazdy robi to co uwaza za stosowne i nie masz na to wplywu.

To nie jest zabawne, ja nie chce na kgoś wpływać, poprostu mnie to ciekawi, nie zrozumiałeś co miałem na celu zadając to pytanie.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?
wiesz... ja widze twoje klapki na oczach. wjezdzasz na WTF z najbardziej idiotycznej wg mnie strony- chociaz kieeeeeedys tez uwazalem ze w taekwondo wtf powinno sie odjac czlon 'do'. jednak ciesze sie ze te czasy minely bezpowrotnie. taekwondo ma wiele twarzy a jedna z nich jest WTF. chcesz robisz ITF... chcesz.. to GTF, WTF cokolwiek. jkaie to ma znaczenie? chodzi o twoj rozwoj, o to w ktorym kierunku chcesz pojsc.
  • 0

budo_kenji
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?

wjezdzasz na WTF z najbardziej idiotycznej wg mnie strony .


Co wg. Ciebie jest "wjazdem" na WTF?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?

Czemu ludzie, kiedy mają wybór i wiedzą że WTF to nie jest prawdziwe TAEKWON-DO autoryzowane przez jego twórce to i tak to trenują ?
Rozumiem w Korei ale w innych krajach (tzn. np. Polska) ?

TO
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?
Moro, masz u mnie wielkiego plusa... Gdyby wszyscy tak myśleli, życie w taekwondo byłoby o wiele piękniejsze. Istniałoby sobie ileś tam odmian, każdy robiłby swoje. Co jakiś czas spotykalibyśmy się na zawodach "taekwondo wszechstylowego", World International Global Taekwondo Federation (WIGTF) czy jak by się tam ono zwało... Skoro w karate ludzie z shotokan i kyokushin mogą startować na zawodach WKF (wiem, wiem, nie wszystkim te przepisy się podobają), to u nas by nie wyszło? I tak zresztą każdy by robił swoje w ramach swojego stylu...

Ja ze swej strony zastanawiam się raczej, dlaczego ludzie ciągle próbują udowadniać sobie, że coś tam jest lepsze, bardziej oryginalne itp. niż coś innego. Zwłaszcza, kiedy jedynym argumentem jest "bo tak powiedział nasz mistrz/prezes/trener" albo "wszyscy wiedzą, że...". Cały wic polega na tym, że nie ma sensu zastanawianie się, dlaczego WTF hurmem nie przechodzi na ITF, bo ITF jest "oryginalny". To mniej więcej podobne nastawienie, jak hasło, które rzucił kiedyś mój znajomek z WTF (ubawiając mnie tym doszczętnie) "teraz jak WTF jest juz na olimpiadzie, to ITF upadnie, bo każdy będzie chciał robić olimpijskie taekwondo". Guzik prawda. Kto lubi ITF, będzie robił ITF. Komu się podoba jedynie WTF, to nic go do ITF nie zaciągnie. A GTF będzie sobie stał z boku i robił swoje, a świstak siedzi... ups. to nie ta bajka ;) Udowadnianie sobie oryginalności nie ma sensu. Każdy mistrz twierdzi co innego, każdy był tym najważniejszym, ludzie 50 lat prawie kruszą kopię o ustalenie jakiejś w miarę jednolitej wersji zdarzeń towarzyszących początkom taekwondo i nic. Poszczególne historie są wnikliwie filtrowane tak, aby udowadniały wyższość jedynie słusznej organizacji (obojętnie której - wszystkie to robią). A mimo to ciągle się pojawiają prawdy objawione... ;)

Przesłanie jest proste - skoro 50 lat temu na drugim końcu świata Koreańczycy nie potrafili dojść do tego, który jest the best i najważniejszy, to chociaż my pół wieku później na drugim końcu świata nie dawajmy się podobnie zwariować...

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_majki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?
zgadzam sie ze kazdy robi co chce; nie zamierzam udowadniac ze jeden styl jest lepszy od drugiego, bo kiedys ktos madrzejszy ode mnie powiedzial ze nie styl walczy tylko czlowiek... i ja sie z tym zgadzam;

jednak wizja zawodow tkd wszechstylowego wydaje mi sie o tyle utopijna, ze ciezko bylo by znalezc wspolne przepisy ktore wszystkim by sie podobaly... jest to tak abstrakcyjne jak stworzenie panstwa idealnego...
piekne ale niemozliwe... wlasnie dlatego ze jedni ida bardziej w kierunku sportowym, a inni bardziej 'pod ulice'; istnieje jeszcze podzial na elementy ktore sie bardziej podobaja poszczegolnym jednostkom... jedni wola rece, inni nogi...
ja trenuje tkd itf, nie mam nic do wtf... jednak nie moge sie oprzec odczuciu ze te style, mimo ze nosza wspolna nazwe, sa jednak bardzo odmienne... podobne, ale odmienne, na tyle odmienne ze ciezko by je bylo polaczyc... jest to tylko moje subiektywne odczucie...
  • 0

budo_eternite22
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?
A mi sie wydaje ze mozna wszystko polaczyc... Trenuje WTF , u nas na treningach wiele osob ( lacznie z jednym z trenerow) przeszlo z ITF, mialo przygode z GTF. I nikt nie mowi ze ITF jest do d... albo ze nie jest "prawdziwym " TKD. W WTF wiecej sie skacze, rusza, troche rzadziej uzywa raczek. Ale przeciez to ta sama MA.... Nie mozna powiedziec ze ITF jest lepsze - z tego co ja zauwazylem jest bardziej statyczne, wolniejsze i bardziej silowe. Uwazam ze nalezy przejmowac od innych to co dobre i starac sie unifikowac tkd a nie stwarzac podzialy. A do autora tego watku : To "nieprawdziwe" TKD WTF jest na swiecie obecnie bardziej popularne niz tradycyjne ITF. W niektorych krajach praktycznie w ogole nie ma juz "prawdziwego" TKD.
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?
Pytanie zadane w tym poscie jest dziwne , ale uwazam ze potrzebne...mozna sobie cos dzieki temu wyjasnic ;-) W moim mniemaniu to tak jakby sie kłocic ktore karate jest bardziej "oryginalne" czy jest to np. shotokan czy wado ryu ? Wiadomo ze jest to tylko odmiana a swoje korzenie ma u jakiegos tam zrodła. Podobnie jest z TKD - Jest to Koreanska sztuka/sport walki ktory poprostu ma kilka odmian.
Jesli chodzi o oryginalne , pierwsze i w ogole zrodłowe TKD to cos takiego juz nie istnieje. Jak wiadomo pierwowzór tej sztuki walki bardzo odbiagał od jakiejkolwiek odmiany trenowanej wspolczesnie, mimo ze teoretycznie nosil nazwe ITF.
chociaz nie do konca (na poczatku nie bylo ITFu)
PRAWDZIWYM ,JEDYNYM , ORYGINALNYM TKD JEST ZAROWNO ITF JAK I WTF (GTF I INNE TEZ)
  • 0

budo_kenji
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?
Jeżeli Taekwon-do jest dla kogoś czymś więcej niż tylko sportem, to napewno nie
trenuje WTF. Rozumiem, że każdy robi co chce i nie styl walczy, a człowiek, ale wg.
tej zasady najlepiej założyć g®acie i wejść do klatki, a nie trenować TAEKWON-DO
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?
Dla nas taekwondo jest więcej niż tylko sportem. Mimo to trenujemy - stylowo - WTF. Fakt, że uzupełniony boksem i innymi rzeczami, ale układy, doboki, technika klasyczna, duża część metodyki treningu pochodzi z WTF. Mamy jedną grupę trenującą czysto GTF (czyli stylowo praktycznie ITF), ale jest to jedna grupa na 9 działających w klubie, a akurat instruktor tej grupy przyszedł do nas z ITF i robi dalej swoje. Wiem, że dla wielu ludzi WTF kończy się na walce w hogoo i klepaniu w packi. Wiele klubów w Polsce i nie tylko tak działa - ale nie wszystkie. Wystarczy zresztą przejechać się na nasz obóz do Sopotu i poćwiczyć u Kytu Danga, do czego gorąco zachęcam. Chociaż można również przyjąć politykę taką, jak pewien czołowy działacz jednej z polskich federacji TKD, który zaproszony na seminarium prowadzone przez 4 dana hapkido powiedział "nie interesuje nas uczenie się od jakichś tam czwartych danów". Tylko - po co? ;)

A co ma do tego Gracie i klatka, to daruj - naprawdę nie rozumiem (styl jak każdy inny, i do tego naprawdę bardzo ciekawy) :D

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_barti
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?
Vitam ten gostek jest naprawde zabawny może by tak spróbował to by sie przekonal dlaczego wiara trenuje WTF. WTF jest sportem i to bardzo dobrze wpływającym na organizm ludzie bardzo lubią sie sprawdzać takie sznse dają zawody sparingi itd. Narka jesli jeszcze nie wiesz to napisz może jakoś inaczej Ci sie wytłumaczy
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?
Barti - wiesz, w ITF też można bez problemu startować w zawodach i sprawdzać się w rywalizacji... :)

Gizmo
  • 0

budo_barti
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?
Oczywiście że tak ale w WTF masz prawie same techniki nożne a w itf nie a taekwondo jest kojarzone raczej z nogami a pozatym to właśnie WTF jest dyscyplina olimpijską
Pozdrowionka i narka.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?
ale Barti... tak naprawde o czym to wszystko swiadczy co napisales? :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?
Barti: kickboxing też nie jest dyscypliną olimpijską, a mimo to garną się tam ludzie chcący się sprawdzać w rywalizacji... WTF i ITF to zupełnie różne dyscypliny, ale tu i tu mozna znakomicie realizować swe dążenie do zwycięstw.

Gizmo
  • 0

budo_barti
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?
Nie zrozumcie mnie źle nie o to mi chodzi. Tylko wpienia mnie jak ktoś "obraża" dystypklinę sportową ktorą trenuje. A pozatym to Papatki i trzymajcie sie gorąco
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024