Skocz do zawartości


Zdjęcie

a co z dopingiem w waszych klubach??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_pawełek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podlasie

Napisano Ponad rok temu

a co z dopingiem w waszych klubach??
bardzo mnie interesuje czy ludzie w waszych klubach biorą różne dopalacze, czy to na poprawę kondycji czy zrzucenie wagi przed zawodami, ciekawi mnie czy doping ogarnął również tą gałąź sportu jaką jest TKD. Jestem zaciekłym przeciwnikiem tego rodzaju rzeczy.
Słyszałęm ze na MP seniorów była komisja antydopingowa i kilku zawodników nie wystartowało, czy ktos coś wie o tym :?: :?:
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: a co z dopingiem w waszych klubach??
u nas jest doping - pas trenera :) :) :)

W TKD , tak jak i w innych SW napewno znajda sie kluby , ktorych czlonkowie biora rozne wspomagacze. Tego sie nie da uniknac , ludziom spieszy sie , latwy dostep do roznego rodzaju anabolikow itp
jeszcze to poteguje wsrod mlodziezy.
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: a co z dopingiem w waszych klubach??
Ja sie osobiście z tym nie spotkałem...ale słyszalem od znajomych że na Judo trener daje im odżywki...nie wiem czy to anaboliki,stredy czy też coś takiego, ale podobno daje im to po to aby zwiekszyć mase mięśniową.[/list]
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: a co z dopingiem w waszych klubach??
nie zagalopujcie sie... u sportowcow wyczynowych suplementacja jest czms naturalnym, i trzeba ja odroznic od dopingu.
  • 0

budo_eternite22
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: a co z dopingiem w waszych klubach??
w dzisiejszych czasach zeby osiagnac wynik trzeba miec doskonale przygotowany organizm, a tego bez suplementow sie nie osiagnie. Co do dopingu to niektorzy twierdza ze granica sie zaciera - moim zdaniem latwo ja odroznic. Doping zabija i rujnuje zdrowie a suplementy pozwalaja po prostu wykorzystac pelnie mozliwosci naszego organizmu. Jesli chodzi o tkd to wydaje mi sie ze nie jest to typowy sport podatny na doping. Nie zalezy nam na masie.. Zalezy na sile i szybkosci... Zalezy na koordynacji i elastycznosci miesni... Zeby uzyskac naraz te cechy przez sztuczna stymulacje chemiczna trzeba by stosowac z glowa naprawde wyrafinowane srodki. No bo nie widze raczej sukcesow u taekwondoki po anabolikach... Ewentualnie mozna tez wytrzymalosc wspomagac... Ciekawe, czy ktos z was spotkal sie z przypadkiem dopingu w TKD. Ja mialem doczynienia z lekkoatletyka i wiem co sie dzieje w tamtej dyscyplinie :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: a co z dopingiem w waszych klubach??
u nas doping tylko w takiej formie:...trzymaj sie Juuuuuuuuuuuziooo :!: :!: :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: a co z dopingiem w waszych klubach??
no u nas tez: co jest? WOREK ci stygnie :wink: ...jazda!
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: a co z dopingiem w waszych klubach??
Jasne że doping jest możliwy w TKD. Ekipa z Koszlina jechała na dopingu. Sommerfeldowi dym z uszu prawie leciał :-) ))
  • 0

budo_pawełek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podlasie

Napisano Ponad rok temu

Re: a co z dopingiem w waszych klubach??

nie zagalopujcie sie... u sportowcow wyczynowych suplementacja jest czms naturalnym, i trzeba ja odroznic od dopingu.

suplementacja soli mineralnych od suplementacji np EPO różni sie zasadniczo, a jedno i drugie występuje w naszym organizmie, zależy jakich ilości i jakich związków dotyczy ta suplementacja, nie uważasz Moro??
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: a co z dopingiem w waszych klubach??
jasne. ale nie ma co wpadac w paranoje ze jak ktos bierze odzywki to robi cos zlego.
  • 0

budo_majki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: a co z dopingiem w waszych klubach??
zgadzam sie z Moro... nie mozna popadac ze skrajnosci w skrajnosc... nie moze dochodzic do sytuacji w ktorej ktos bierze l-karnityke a z boku krzycza zeby sie nie 'dopingowal' albo zeby 'nie bral tych sterydow'(i to calkiem powanie)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: a co z dopingiem w waszych klubach??

Jasne że doping jest możliwy w TKD. Ekipa z Koszlina jechała na dopingu. Sommerfeldowi dym z uszu prawie leciał :-) ))


To chyba na MP w Lublinie lat temu trochę Sommerfeld ważący sześćdziesiąt parę kilo wystartował w open i walczył z Szymanowskim, nie?

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_pawełek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podlasie

Napisano Ponad rok temu

Re: a co z dopingiem w waszych klubach??

zgadzam sie z Moro... nie mozna popadac ze skrajnosci w skrajnosc... nie moze dochodzic do sytuacji w ktorej ktos bierze l-karnityke a z boku krzycza zeby sie nie 'dopingowal' albo zeby 'nie bral tych sterydow'(i to calkiem powanie)

nie, no aż takim konserwatystą to ja nie jestem :D :D :D
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: a co z dopingiem w waszych klubach??
... no i Szymanowski się wqrwił :-) )). De facto Sommerfeld dostał przypadkiem - pośliznął się i zarwał kolanem w szczękę. Ale bez koksu nie miałby jakichkolwiek szans.
  • 0

budo_qwert_il
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk/Iława
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: a co z dopingiem w waszych klubach??
jeśli chodzi o sterydy i różnego rodzaju odrzywki to mam do tego negatywne podajście. nie biore i nie mam zamiaru. jeśli coś osiągne w sporcie to tylko wytrwałym treningiem, własną pracą. nawed jeśli sobie pomysle, że coś bym brał, a potem wygrał jakieś zawody to maja radość nie byłaby już taka wielka, bo to co osiągnęłem nie było skutkiem mojej pracy tylko jakiejś chemii. a wy tak nie sądzicie??
  • 0

budo_wujek
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kościan

Napisano Ponad rok temu

Re: a co z dopingiem w waszych klubach??

Jesli chodzi o tkd to wydaje mi sie ze nie jest to typowy sport podatny na doping


Huh... ja slyszalem o dopingu dla (uwaga! uwaga!) GRACZY KOMPUTEROWYCH (Słyszalem od kolegi, który profesionalnie gra w Quake'a ). Tak wiec w TKD doping moze pomoc osiagnac lepsze wyniki (Co nie znaczy, ze jestem za taka forma poprawiania swoich wynikow ! Dla mnie to jest oszukiwanie samego siebie. Najwazniejsze to przykladac sie do treningow, o !! )
  • 0

budo_zyxwu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ciechanów

Napisano Ponad rok temu

Re: a co z dopingiem w waszych klubach??
Masz calkowita racje wujek. Ale wedlug mnie ciezko jest znalezc osoby wspomagajace sie na treningach, przynajmniej u mnie w klubie. Moi znajomi z klubu wola ciezko trenowac i miec satysfakcje z treningu niz wspomagac sie roznym specyfikami i takowej nie miec. Doping wypacza sie sens uprawiania sportu. Byc moze to dlatego ze pochodze z malego miasta, ale sporo osob z mojego klubu odnosi sukcesy rangi krajowej i miedzynarodowej i wcale nie mysli o wspomagaczach. 100% ich sukcesu to talen i ciezka praca. I wedlug mnie tak powinno byc.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024