Skocz do zawartości


Zdjęcie

Piotrkowska Noca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
236 odpowiedzi w tym temacie

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
to nie chodzi o inteligecje tylko o prawde a prawda o Cyganach jest jedna. Kazdy moze akceptowac czyjas odmiennosc tylko ze wst´zystko to jest do czasu. Jak cyganie bija napadaja kradna i tlumacza sie ze robia to bo nie sa akceptowani i nie maja szans na normalne zycie w spoleczenstwie wtedy nie dziw sie ze inni beda ich traktowac jak smieci. To nie oni sa u siebie tylko sa u nas wiec czy sie im podoba czy nie powinni sie przystosowac jak sie nie podoba to wypier... Nie jestem rasista i szynuje inne nacje ale wymagam tez zeby i inni szanowali mnie. Wiec jezeli cygan jest w pozadku do mnie to i ja jestem w pozadku do niego. Wtedy problem z glowy
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
czesto gesto sa jakies takie miejsca (bloki cyganskie czy cos) ze tam strach wejsc, no ale chyba to samo jest i z blokami gdzie mieszkaja polacy, tak wiec cygan nie cygan ment to ment jakiejby nie mial skory, narodowosci, wyznania
  • 0

budo_dabeq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przeworsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
witam, strona juz nie dziala wiec czy ktos moglby podeslac mi te pliki lub dac na jakis serwer? jezeli tak to prosze: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca

Super, tak trzymać, Vovchanchyn, inteligencja aż z ciebie bije :twisted:

Z pewnością daleko zajdziesz...


sie bojownik o prawa "człowieka" znalazł.........
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
"Nie jestem rasista i szynuje inne nacje ale wymagam tez zeby i inni szanowali mnie. Wiec jezeli cygan jest w pozadku do mnie to i ja jestem w pozadku do niego. Wtedy problem z glowy"
Spajk uzywasz liczby poj.
czyli jeden rumunek, cygan itd.
zgadzma sie z tobą.
ale powiem ci tak
jezeli mi jakis rumu skrzywdzi sisotr np, czy dzeiwczyne to zabije jego a nie wszystkiech rumunów, czy wszystkich opalonych, czy wszystkich na litere R:)

dlatego gadanie, ze ktos to śmieć to imbecylizm i prostactwo, wyniesione pewnie z domu.
a to ze Romowie sami sobie zapracowali na to to ich sprawa, nie podoba mi sie to, zę zebrzą, mimo ze mogli by pracowac.
i tyle.
amen
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
amen amen swiete slowa :)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
parafi ŚW. Yaka i Shafta.
bądzcie poblogosławieni rycerzejansen strony mocy, bez literki R w ksywie:))
  • 0

budo_smutny_pan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
Oskarżenie jest już w sšdzie a sama sprawa była ujawniana w tv około roku temu jak się skończyła nie wiem. btw nie wiem czy wideo lub inne nagranie może być dowodem w sprawie
  • 0

budo_smutny_pan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
opps sorry
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
Vovchanchyn zycze ci zebys sie zakochal w cyganskiej dziewczynie.
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca

Oskarżenie jest już w sšdzie a sama sprawa była ujawniana w tv około roku temu jak się skończyła nie wiem. btw nie wiem czy wideo lub inne nagranie może być dowodem w sprawie

Video może być dowodem. W polskim procesie karnym obowiązuje zasada swobodnej oceny dowodów, a zatem nie można - z pewnymi, nielicznymi wyjątkami - z góry uznać, że coś nie może być dowodem. (Wyjątki te, to np. zakaz przesłuchiwania duchownego, co do faktów, o których dowiedział się przy spowiedzi, czy zakaz przsłuchiwania adwokata, co do faktów, o których dowiedział się udzielając porady prawnej lub prowadząc sprawę). Inną sprawą jest to, czy taki dowód jest wiarygodny - to podlega ocenie sądu - ale co do zasady - nagranie video może być dowodem i może być przedstawione w czasie rozprawy. Podobnie rzecz się ma z nagrzniami audio, ale w tym wypadku trudniej udowodnić, że nagrany głos pochodzi od konkretnej osoby.
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca

Vovchanchyn zycze ci zebys sie zakochal w cyganskiej dziewczynie.


twoje niedoczekanie......
  • 0

budo_panczo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca

Oskarżenie jest już w sšdzie a sama sprawa była ujawniana w tv około roku temu jak się skończyła nie wiem. btw nie wiem czy wideo lub inne nagranie może być dowodem w sprawie


Może być, w polskim sądownictwie dowodem moze być wszystko co sędzia uzna, że jest dowodem.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
Moze sie tak zdarzyc ze ten pobity jest bardzo zastraszony ewentualna zemasta "mistrza od Capoeiry" Ediego i nawet dowod jakim jest tasma nic tu nie pomoze. Pozatym nagle znajda sie swiadkowie jak to biedny edi byl wyzywany od smoluchow i cyganow no a nie wolno demonstrowac przeciez rasizmu na ulicy. Uniewinnia go i bedzie dalej ganial po ulicy i bil niewinne osoby z okrzykiem Capoeira na ustach. Ze taki okrzyk byl potwierdzi kazdy kto ten film ogladal. Mozliwe jest tez ze ten caly edi jest jakims policyjnym kablem i wtedy sie panowie júz zatroszcza zeby nic strasznego mu sie nie stalo. Wyciagam dlatego takie wnioski bo zbyt pewny siebie byl aby lac goscia przed obiektywem kamer monitoringowych. Caly polski system prawny i sadowy to jeden wielki syf. Ciekawe co tez moze stwierdzic lekarz na podstawie filmu. Smiech to moze teraz zamiast chodzic do lekarza zacznijmy wysylac filmy bedzie szybciej i prosciej.
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca

...Caly polski system prawny i sadowy to jeden wielki syf. ...


Podobnie jak twoja (nikła) wiedza na ten temat.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
Chyba nie chcesz mi wmowic ze polski system sadowy jest skuteczny ? Moze i moja wiedza jest nikla ale wystarczy sie rozejzec wkolo a przykladow i patologi jest cala masa. Jezeli twierdzisz ze wszystko lub w wiekszosci jest w pozadku to po prostu jestes smieszny albo jestes jednym z tych ktorzy w tym systemie siedza i nie wypada ci mowic inaczej. Nawet male dziecko wie ze w sadach szerzy sie korupcja i uklady. Dziwnym trafem tyle spraw laduje w Staßburgu bo nasze sady sa albo opieszale albo bardzo niesprawiedliwe. Niestety w Polsce prawo jest dla bogatych. Wlasnie to ze sadownictwo jest nieskuteczne bylo jedna z glownych uwag jakie wnosila i wnosi do polski komisja europejska
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
Robię w tym interesie już 8 lat i jakoś nie zauważyłem wokół siebie korupcji i układów. Owszem, natomiast czytałem o tym w prasie i widziałem w w tv. Z tego wniosek, że obraz systemu prawnego i sądownictwa kształtowany przez media jest nieprawdziwy. To trochę jak z filmami i wiadomościami: codziennie lecą ze 3-4 filmy, gdzie się mordują, do tego parę wiadomości o zamachach bombowych, wojnach gangów itd., ale kto z nas widział na własne oczy morderstwo, zamach, czy strzelaninę? Patologie w sądach oczywiście są, ale nie tak czesto i nie w takiej ilości, jak wynika to z newsów.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
korupcja mozliwe calkiem ze nie jest problemem, a juz na pewno nie takim jak pokazuja media. ale sa 2 problemy ktorych jestem pewien:
1. slamazarne tempo rozpatrywania spraw (chodzi mi glownie o sprawy proste, ktore sie wloka bo ktostam sie nie stawia albo sa inne formalne uchybienia)
2. polskie prawo. w wielu przypadkach jest niesprawiedliwe. wiem ze do tego nie maja nic sady bo to nie jest cialo prawodawcze, ale zle prawo jest problemem naszego spoleczenstwa.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca

Kraj
PAP, MFi /2003-12-16 11:30:00

Wyroki za pobicie zarejestrowane na filmie



Na kary roku oraz siedmiu miesięcy więzienia skazał Sąd Rejonowy w Łodzi dwóch łodzian, oskarżonych o pobicie młodego mężczyzny, które zarejestrowane zostało na filmie umieszczonym później w internecie.

22-letniemu Edmondowi A. sąd wymierzył karę roku więzienia; o rok starszego Dariusza M. skazał na siedem miesięcy pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym roku w wieczór andrzejkowy przed jedną z restauracji przy reprezentacyjnej ulicy miasta - Piotrkowskiej. Do siedzących przy oknie wystawowym 20-letniego chłopaka i dziewczyny podeszła grupa młodych ludzi. Jeden z nich - Edmond A. - polecił koledze, aby filmował zajście, a następnie wraz z Dariuszem M. pobił siedzącego. Nikt z przechodniów nie zareagował.

Miejsce, w którym doszło do pobicia, było w zasięgu kamery policyjnego monitoringu, która - jak się później okazało - nie była wtedy podłączona do systemu. Film, na którym utrwalono zajście, trafił później na jedną ze stron internetowych. W czerwcu tego roku policja po jego obejrzeniu ustaliła sprawców. Okazało się, że jeden z nich - Edmond A. - przebywa już w areszcie za włamania.

Prokuratura oskarżyła ich o udział w pobiciu. Przed sądem Edmond A. przyznał się do pobicia i wyraził skruchę. Utrzymywał, że pobił 20-latka, bo ten miał obrazić dziewczynę kolegi. Dariusz M. nie przyznał się do udziału w pobiciu chłopaka. Prokurator domagał się dla obu oskarżonych kar po roku pozbawienia wolności. Obrońcy wnosili o kary w zawieszeniu.

Zdaniem sądu, wina oskarżonych nie budzi wątpliwości, a cele zapobiegawcze i wychowawcze spełni wobec nich jedynie kara bezwzględnego pozbawienia wolności. W ocenie sądu, ich zachowanie podczas całego zdarzenia nie wskazywało, żeby mieli poczucie, iż biorą udział w czymś złym i nagannym.

"Traktowali to jedynie jak zabawę, którą należy jeszcze utrwalić za pomocą kamery" - argumentowała sędzia Ewa Jaworska-Głosek. Według sądu, wykazana przez nich skrucha, była tylko deklaracją na potrzeby toczącego się postępowania. Obrońcy oskarżonych nie wykluczają złożenie apelacji. W trakcie postępowania nie udało się ustalić, kto umieścił film w internecie.

Po ujawnieniu filmu prezydent Łodzi Jerzy Kropiwnicki zapowiedział, iż liczba patroli policji na ulicach miasta będzie systematycznie zwiększana. Według biegłego sądowego psychiatry Aleksandry Robachy, umieszczenie filmu w Internecie może wskazywać, że chodziło "przede wszystkim o pokazanie siebie i czerpanie z tego chorej satysfakcji «jaki jestem wspaniały, jaki jestem silny» lub o próbę dotarcia do jakiejś grupy".


  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Piotrkowska Noca
dobrze by bylo gdyby naprawde ich wsadzili choc moim zdaniem wyrok zbyt lagodny. Skoro ten edi mial juz konflikty z prawem to jako recydywa powinien dostac znacznie wyzszy wyrok. Niezbyt mi sie chce wierzyc ze po tak krotkiej odsiadce cos sie zmieni w ytch palantach. Moze tez byc tak ze wyjda z dobre sprawowanie po paru miesiacach. No i dotego moga sie msic na tym ktorego pobili. Szkoda ze nie ma obozow pracy bo mysle ze jakby rok czasu spedzil jeden z drugim w takim obozie to wyciagnalby glebsze wnioski niz po sanatoryjnym pobozie w wiezieniu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024