Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ile znaczy stopien ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_niebieski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawiecentrum

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile znaczy stopien ?

Co do judo to system stopniowania jest dobry..... albo wygrywasz na zawodach i idziesz w górę (paski) albo stoisz w miejscu...


Chciałam zauważyć że w obecnym regulaminie stopni judo istnieje możliwość zdawania egzaminów bez startu w zawodach - dla ludzi którzy nie chcą lub np. późno zaczęli.
Liczy im się wtedy punkty z randori na treningach - jest to dokładnie opisane w regulaminie.
Nie trzeba zatem zawodow do sprawdzania umiejętności.
  • 0

budo_bartolomeo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile znaczy stopien ?
coś mi się wydaje, że nie wszyscy trenerzy będą tego przestrzegać ;-)
  • 0

budo_niebieski
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:prawiecentrum

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile znaczy stopien ?
he he też nie widzę jakoś, żeby w sekcji judo nastawionej na zawody bądź co bądź przyszedł ktoś i powiedział żebu mu trener zaczął randori zliczać, bo na zawody to on nie będzie chodził.
Ale wydaje mi się że jest to raczej furtka dla np sekcji uniwersyteckich, albo jakichś rekreacyjnych czy nazwę to "emeryckich"

Potrzebaby jednak samozaparcia ze strony trenującego jak i trenera więc też mi się to wydaje mało realne. :?
  • 0

budo_bartolomeo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile znaczy stopien ?

Potrzebaby jednak samozaparcia ze strony trenującego jak i trenera więc też mi się to wydaje mało realne. :?



dokładnie... judo jest zbyt sportowe żeby trener bawił się w jakieś zliczanie randori--- chociaż mógłby to robić...... ale to raczej nierealne...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile znaczy stopien ?
w judo od zawsze stopnie nadawane byly nie tylko zaleznie od zawodow i wynikow na nich. Oczywiscie robienie dobrych wynikow na zawodach przyspieszalo osiagniecie jakiegos stopnia - niestety konczylo sie to nieraz na tym ze osoba z 1-2 danem nie znala calego zakresu technicznego a potrafila wykonac kilka technik dzieki ktorym robila wyniki.
Dopiero programu technicznego uczyla sie tak naprawde na kursie instruktorskim jesli daki wogole robila.
Zawsze zreszta nalezalo odroznic stopnie zawodnicze od techicznych (trenerskich). Druga sprawa powyzej 40 lat i tak robione wyniki w sporcie nie mialy znaczenia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024