Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aliveness


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_weer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Aliveness
Bardzo proste wytłumaczenie rzeczy, których odkrycie zajęło mi 5 lat.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Opinie, komentarze?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Aliveness
u mnie w pracy to nie chodzi, co to za format?
  • 0

budo_weer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aliveness
windows media
  • 0

budo_sliver
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Aliveness
Dobry, nawet bardzo dobry filmik. Co prawda dla mnie nie jest to aż tak bardzo przełomowy, ale widać, że facet wie co mówi i robi.
Inna sprawa, że nie za bardzo wiem do kogo on jest adresowany. Do instruktorów? Uczniów? Podejrzewam, że Ci którzy sami doszli albo dochodzą do takich wniosków jak on docenią ten film i przyznają mu rację, reszta obejrzy... aaaaatam, ide pokopać w powietrze, mój styl to nie jest street fighting.
Jakoś nie spacjalnie wierzę w ludzi i ich inteligencje :) Ale filmik na prawdę dobry, raz na miesiąc czy dwa można sobie przypomnieć - szczególnie jak się wpadnie w rutynę "lżejszych treningów".
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Aliveness
Faktycznie dobry filmik. U mnie uczymy sie uderzac z calej sily (nie uderzamy na punkty ale na 60% siły). Chociaż trzeba przyznac że brakuje trochę timingu ale nie trenuję boksu czy kicka a jj.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aliveness

Bardzo proste wytłumaczenie rzeczy, których odkrycie zajęło mi 5 lat.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Opinie, komentarze?


5 lat?! Ja to zrozumiałem, po pierwszych walkach poza-treningowych (wtedy "stukałem" głównie na worku).

Dobry jest ten kawałek, gdy goście demonstrują "not live" kombinację z KM. Miejscami w parterze na tym filmie goście dziwnie się zachowują...
  • 0

budo_weer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aliveness
ja zaczynałem od karate :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aliveness
A ja od TKD i treningów na worku - te drugie dały o wiele więcej w połączeniu z TKD.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Aliveness
Ten "facet" na filmiku to Matt Thornton ze Straight Blast Gym. Senior Instructor JKD. Jego podejscie aliveness i metodologia treningu sa w wielu szkolach nie do przyjecia. Ciekawy ma "regulamin" dla instruktorow. Jednym z wymagan jest aby instruktor walczyl z kazdym kto przejdzie przez drzwi sali i to w obecnosci swoich uczniow. Niewielu instruktorow zdobyloby sie na cos takiego. Mowimy oczywiscie o instruktorach o odpowiednim wieku - nie o 60 latkach (bez obrazy). Matt znany jest takze z tego, ze u niego nie ma "cudow" z chi, ki i innych mistycznych pierdol. Nawet zmienil podejscie w trappingu. Zamiast energy drills, chisao, hubad itd jest nauczany clinch z zapasow i muaythai. W jego szkole przygotowuje sie do walk Randy Couture i takze on prowadzi zajecia z clinchu zapasniczego. Oprocz tego w Straght Blast Gym nad parterem czuwa czarny pas pod Machado - ale nie pomne teraz nazwiska. Jego instruktorzy to naprawde twarde sukin...ny. Niedlugo bede mial okazje poznac i poczuc na wlasnej skorze umiejetnosci Rodneya "chico" Kinga, ktory podobno jest fenomenalny jesli chodzi o walke w zwarciu i takedowns. Jesli macie jakies pytania odnosnie Straight Blast Gym i jak sie tam trenuje to walcie - postaram sie odpowiedziec...
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Aliveness
tak się ostatnio zastanawialem nad koncepcją 'alivness' i przyszło mi do głowy pytanie: od jakiego poziomu taki 'żywy partner' jest wprowadzany...jakoś nie wyobrażam sobie zywego partnera przy nauczaniu 'technicznym' technik. Potem po opanowaniu jakiegoś materiału można w mniejszym lub większym stopniu zwiększać stopień jego 'żywotności'. Pewnych rzeczy nie da się nauczyć od razu na 'żywym' partnerze. A jak to robi Matt Thronton? (ćwicząc sobie kulanki ze swoim cięższym o 30-35 kilo[zależy ile zje :) ] partnerem mogłem być o wiele bardziej 'żywy' dla niego niż on dla mnie, bo inaczej żadnej techniki bym nie zrobił :cry: )
  • 0

budo_weer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aliveness
Jon Snow, też się nad tym zastanawiam, wydaje mi się, że po tym, jak tranujący załapie podstawy techniki można już wprowadzać walki zadaniowe, np. dozwolone tylko kilka technik, albo zaczynamy z określonej pozycji, jak w bjj. Jeżeli chodzi o cięższego partnera, to pewnie potrzebne jest jadnak trochę współpracy, ten żywy partner nie musi od razu walczyć na 100%.

Kenjiro, mnie najbardziej ciekawi ich metoda nauczania klinczu, na który poświęcają dużo czasu i obrona przed nożem z wykorzystaniem uchwytu zapaśniczego "2 na 1", też chętnie bym u nich poćwiczył, niestety, geografia
:)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Aliveness
Clinch jest podzielony na trzy dzialy: pozycja, uderzenia w zwarciu (wariant gdy nie trzyma sie przeciwnika i wariant z trzymaniem), takedowns czyli sprowadzenia.
Najwazniejsza jest pozycja - czyli moznosc kontrolowania przeciwnika. Wykorzystuja do tego overhooki z zapasow ( nie wiem jak to bedzie po polsku i zapasniczo poprawnie - taki podchwyt jednej reki z zachaczeniem za ramie przeciwnika). Zasada jest zajecie pozycji wewnatrz rak przeciwnika. Cwiczeniem do tego celu wykorzystywanym jest tzw pummeling. Niestety tez nie wiem jak to przetlumaczyc na polska terminologie zapasnicza.
Czyli po pierwsze pozycja...
Uderzenia: lokcie i kolanka oraz glowa. Oczywiscie z wykorzystaniem overhooka i tie up ale tez jesli nie ma kontaktu z przeciwnikiem a znajdujemy sie w tzw. trapping range.
Jesli chodzi o sprowadzenia to glownie zapasnicze. Double leg, single leg, z obejsciem itd.

Aliveness jest stosowany oczywiscie umiarkowanie i nie polega na napierda...niu sie na 100 %. Chodzi o to ze jak np cwiczymy na lapach lewy prosty to partnet z lapami nie stoi w miejscu tylko rusza sie tak jak robilby to w walce. Czas jaki poswiecaja na podstawowy trening techniczny zanim zaczna sie sparingi na powiedzmy pol fulla to okolo 6 miesiecy.

Nie wiem niestety za wiele jesli chodzi o noz w Straight Blast Gym wiec w tej kwestii nie pomoge.
  • 0

budo_weer
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aliveness
a jak wypada w porównaniu z nimi to czego uczy Harris?, w sensie różnicy w programie nauczania a nie jakości.

Aha, świetny artykuł o samoobronie, polecam wszystkim

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aliveness

A ja od TKD i treningów na worku - te drugie dały o wiele więcej w połączeniu z TKD.


co za TKD cwiczyles ze nie mieliscie treningow na worku??
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Aliveness
Roy Harris uczy na podstawie drillsow hubada, chisao - mowa oczywiscie o zwarciu. Jednakze takze uczy zwarcia pod tytulem lokcie, banka, kolanka. PFS i SBG to bardzo zblizone programy nauczania. Moim zdaniem trening w SBG jest bardziej hardcorowy :twisted:
  • 0

budo_lal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aliveness
Ja polecam serię Matta - Functional JKD II. Nie widziałem lepszych kaset dotyczących walki w parterze i klinczu.

Kenjiro,
Rodney King będzie w Polsce?
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Aliveness
Nie w Polsce...Sa plany aby zaprosic go na Slowacje.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024