Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czemu WTF ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_lena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?

Ja ze swej strony zastanawiam się raczej, dlaczego ludzie ciągle próbują udowadniać sobie, że coś tam jest lepsze, bardziej oryginalne itp. niż coś innego.
Gizmo

A zauważyłeś Gizmo,że ludzie udawadniają wyższość nie "jakiegoś tam" systemu sztuk walki,ale tego,który akuratnie trenują :-) ? Stąd te wszystkie dziwne tematy na tym forum,typu:która MA najlepsza/najskuteczniejsza/naj... Ludziom niestety brakuje tolerancji i odrobiny zrozumienia dla tych,którzy wybrali inną sztukę walki czy inny system.
A propos pytania Kenji,autora tego tematu:pytasz,dlaczego ludzie wybierają WTF,mając porównanie z ITFem.Kiedy zaczynałam trenować tkd(WTF),ważne dla mnie były kompetencje trenera,atmosfera na treningach itp.Po kilku miesiącach koleżanka wyciągnęła mnie na tkd ITF...i to co tam zobaczyłam... :? Gościu prowadzący zajęcia(notabene zielony pas)był ubrany w dresy :!: praktycznie nie było rozgrzewki,a ludzie tam trenujący prezentowali naprawdę żałosny poziom,ręce im jakoś dziwnie latały przy każdym kopnięciu,chyba żaden nie potrafił zrobić dobrze yop-chagi.Tak więc-ja miałam porównanie i dlatego zostałam przy WTF. :D
Tak na wszelki wypadek-to o ITFie to opisanie pojedyńczego przypadku,a nie uogólnienie.Pozdrowienia dla Gizmo
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?
ja mam podobne co Ty Lena dosiwadczenia tyle ze z WTF a trener mial wysoki stopien dan :wink: i tez nie wplynelo to za bardzo na moje postrzeganie TKD WTF. mysle ze jest tyle waznych spraw ze szkoda marnowac czas na takie 'szczekanie' :) lepiej zajac sie chociazby treningiem :!: :idea: 8)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?
No właśnie - najważniejsze to znaleźć dobry klub i dobrego trenera, a reszta to szczegół...

Gizmo
  • 0

budo_barti
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?
też sie pod tym podpisuje
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?

A zauważyłeś Gizmo,że ludzie udawadniają wyższość nie "jakiegoś tam" systemu sztuk walki,ale tego,który akuratnie trenują :-) ?


Nie wszyscy :) :?

Kiedy zaczynałam trenować tkd(WTF),ważne dla mnie były kompetencje trenera,atmosfera na treningach itp.Po kilku miesiącach koleżanka wyciągnęła mnie na tkd ITF...i to co tam zobaczyłam... :? Gościu prowadzący zajęcia(notabene zielony pas)był ubrany w dresy :!:


O rany - gdzie ty poszłaś?? Byłem w paru sekcjach - nigdy nie widziałem czegoś podobnego... A jeśli ktoś nawet jest w dresie - nie ma to znaczenia - ale zielony pas?? Czasem niżsi stopniem prowadzą rozgrzewkę - ale z 1-2 cup... 8O 8O


praktycznie nie było rozgrzewki,a ludzie tam trenujący prezentowali naprawdę żałosny poziom,ręce im jakoś dziwnie latały przy każdym kopnięciu,chyba żaden nie potrafił zrobić dobrze yop-chagi.Tak więc-ja miałam porównanie i dlatego zostałam przy WTF. :D
Tak na wszelki wypadek-to o ITFie to opisanie pojedyńczego przypadku,a nie uogólnienie.Pozdrowienia dla Gizmo


Byłaś tylko w jednej sekcji... Ja np. jak "jadę" aikido - byłem w samym Lublinie we wszystkich sekcjach dostępnych + obserwacja ludzi którzy trenują wiele lat + byłem w sekcji w Szczecinie...

JJ - trenowałem rok + obserwuję ludzi trenujących długo itp. itd.
  • 0

budo_kenji
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?

najważniejsze to znaleźć dobry klub i dobrego trenera, a reszta to szczegół...

Gizmo


Z tego wynika że styl nie ma znaczenia
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?
kenji, a myslisz ze jak trenujesz ITF to nikt z WTF nie jest w stanie ci nakopac??
  • 0

budo_kenji
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?
Z kąd to wnioskujesz? Ale jeśli chcesz już to wiedzieć to oczywiście że nie, choć żaden do tej pory mi nie dokopał.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?

Z kąd to wnioskujesz? Ale jeśli chcesz już to wiedzieć to oczywiście że nie, choć żaden do tej pory mi nie dokopał.


Często KLUB i trener określa styl...
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?

Często KLUB i trener określa styl...


No właśnie - zwłaszcza w dzisiejszej epoce mieszania stylów i korzystania z doświadczeń innych...

Gizmo
  • 0

budo_barti
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czemu WTF ?
Zgadzam sie z tym nie trenuje Robert Sadurski czy jakos tak i narazie nie narzekam. Fajnie gostek tłumaczy i ta atmoswerka na parkiecie szkoda sie rozpisywać co zawodowiec to zawodowiec
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024