Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido- magnes dla oszołomów?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido- magnes dla oszołomów?

Złotoklatkowca t.j. wychudzonego intelektualistę (np. w okularach), który spokojnie wierzy że dzięki sztuce aiki ćwiczonej już trzy miesiące spokojnie poradzi sobie w sytuacjach extremalnych na ulicy...
.


wiara czyni cuda, snajper..

Ale masz racje po kilku latach intensywnych treningów pewnie pozbędzie się tej wiary, na rzecz bardziej realnego oglądu sytuacji...
:)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido- magnes dla oszołomów?

Łabędź,
brakuje jeszcze byś spersonifikował każdy typ zamieszaczając np. w nawiasie nicki osób, które zaliczasz do poszczególnych grup.
S.


No tak, wiedziałem ze tak będzie :roll: :D Zaraz mi Aiki zarzuci ze mi odwagi nie staje.... :wink: :) :lol: Ale po pierwsze primo, mnie raczej interesuje zjawisko niż pojedyncze egzemplum, a po drugie primo są tacy pacjenci co kwalifikuja się do niemal wszystkich wydzielonych kategorii a objawy u nich mają charakter nawracająco naprzemienny :P :) :D :lol: Medycyna notuje takie przypadki i czesto jest wobec nich bezradna :idea: :wink:
  • 0

budo_lahudra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido- magnes dla oszołomów?

..sygnały do podswiadomosci, zniechecajace do ataku....he a przepraszam droga radiową czy bardziej w kierunku na podczerwień...jaką Mistrz technikę preferuje...?
:)


tego nie wiem, ale jedno trzeba przyznać, bajkopisarz to z niego niezly... :)
  • 0

budo_muha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido- magnes dla oszołomów?
Słyszałem kiedyś taką wypowiedź na temat dalekowschodnich filmów o kung-fu. Wedle mówiącego do czasu pojawienia sie Bruce'a Lee wszystko to było jednakowe. Filmy z Brucem zyskały miano "abitnych". Dlaczego? Otóż zarówno w filmach z nim, jak i w innych prali się wszyscy równo przy akompaniamencie dorabianych odgłosów. Jednak w filmach z B.L. obok walczącego tłumu znajdował się ktoś jeszcze kto przyglądał się bijatyce ze śmiertelnie mądrą i poważną miną. I to była cała ambicja tych filmów - przeniesiona zresztą na dzisiejsze kino łącznie ze Słonecznym Patrolem.

No i moim zdaniem to jest definicja oszołoma w aikido ktoś, kto ogranicza się do robienia mądrej miny i kiwania głową w stylu "a co wy tam wiecie", "to nie takie proste" etc.
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido- magnes dla oszołomów?

Słyszałem kiedyś taką wypowiedź na temat dalekowschodnich filmów o kung-fu. Wedle mówiącego do czasu pojawienia sie Bruce'a Lee wszystko to było jednakowe. Filmy z Brucem zyskały miano "abitnych". Dlaczego? Otóż zarówno w filmach z nim, jak i w innych prali się wszyscy równo przy akompaniamencie dorabianych odgłosów. Jednak w filmach z B.L. obok walczącego tłumu znajdował się ktoś jeszcze kto przyglądał się bijatyce ze śmiertelnie mądrą i poważną miną. I to była cała ambicja tych filmów - przeniesiona zresztą na dzisiejsze kino łącznie ze Słonecznym Patrolem.

No i moim zdaniem to jest definicja oszołoma w aikido ktoś, kto ogranicza się do robienia mądrej miny i kiwania głową w stylu "a co wy tam wiecie", "to nie takie proste" etc.

A... to takiego oszołoma, to ja jeszcze nie spotkałem...
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido- magnes dla oszołomów?

A... to takiego oszołoma, to ja jeszcze nie spotkałem...

Wszystko przed nami, kochani, wszystko przed nami :) :) :lol: :wink: . Ale to indywiduum ma sporo cech Experta wg mojej klasyfikacji :!: :idea:
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido- magnes dla oszołomów?

Ale to indywiduum ma sporo cech Experta

oj, nie zawsze...
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido- magnes dla oszołomów?

Ale to indywiduum ma sporo cech Experta

oj, nie zawsze...

To co proponujesz nową kategorię :?: np. filozoficzny obserwator - sam nie angażuje się w trening/walkę jedynie daje do zrozumienia że jest w tym wszystkim siódme dno i jedynie on je dostrzega :wink: :D :)
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido- magnes dla oszołomów?

Ale to indywiduum ma sporo cech Experta

oj, nie zawsze...

To co proponujesz nową kategorię :?: np. filozoficzny obserwator - sam nie angażuje się w trening/walkę jedynie daje do zrozumienia że jest w tym wszystkim siódme dno i jedynie on je dostrzega :wink: :D :)

Ja bym go nazwał spekulant
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido- magnes dla oszołomów?
.dzisiaj na poludniowe zajecia przyszedl gosc - chcial ogladac.... w czasie rozgrzewki zapytal , kiedy przyjdzie S. Seagal, bo jego chcial ogladac. potem w czasie demonstracji technik regularnie bil brawo... acha jeszcze pare razy chcial sie schowac za kwiatkiem w doniczce....
mam wrazenie ze to sie nie miesci w kryteriach szeroko rozumianej normalnosci....
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido- magnes dla oszołomów?
pewnie ktos mu ideologie wyjaśniał.........

jacy mistrzowie tam uczą/trenuja, że podziwiać trzeba (to bil brawo, co mial robic :wink: ) i ze bezpieczenstwo tkwi w naturze.............to sie tulił do kwiatka
naczytał sie biedak, albo nasłuchał ,..... :)
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido- magnes dla oszołomów?
Znam aikidoków z lublinianki tylko z widzenia i niewiem który z nich jest oszołomem a który nie :wink: , ale jeden dał wyraźnie do zrozumienia że coś z nim nietak gdy siedząc na ławeczce przygladając sie treningowi powiedział o ćwiczących bjj "przecież to cienkie bolki" 8O

RESPECT MAN!.!.! :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido- magnes dla oszołomów?

.dzisiaj na poludniowe zajecia przyszedl gosc - chcial ogladac.... w czasie rozgrzewki zapytal , kiedy przyjdzie S. Seagal, bo jego chcial ogladac. potem w czasie demonstracji technik regularnie bil brawo... acha jeszcze pare razy chcial sie schowac za kwiatkiem w doniczce....
mam wrazenie ze to sie nie miesci w kryteriach szeroko rozumianej normalnosci....

:) 8O :P :lol:
No cóz, niech zyje internacjonalistyczna przyjaźń i braterstwo oszołomów wszystkich kontynentów :P :) :lol: A swoją droga pmasz, czy wy za wielka kałuża w języku hot dogów macie jakieś określenie odpowiadajace polu znaczeniowemu polskiego oszołoma? Czy moja klasyfikacja sprawdza sie także w tamtych realiach? Napisz, please :!: :)
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido- magnes dla oszołomów?

Znam aikidoków z lublinianki tylko z widzenia i niewiem który z nich jest oszołomem a który nie :wink: , ale jeden dał wyraźnie do zrozumienia że coś z nim nietak gdy siedząc na ławeczce przygladając sie treningowi powiedział o ćwiczących bjj "przecież to cienkie bolki" 8O


8O 8O 8O

Brak słów.
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido- magnes dla oszołomów?
Czytając inne wątki dochodze powoli to wniosku, że w śwaitku aikido oszołom goni oszołoma i oszołomem pogania...
Czytając o braku shikko, atemi, ushiro waza, pewnych form oporowania, kaeshi waza i do tego miecza i jo trzeba stwierdzić, że niedługo aikido ulegnie całkowitemu zanikowi ....
Zamiast rozszeżać zasób wiedzy i zbliżać się do pierwowzoru - my odchodzimy od niego zostawiając za sobą w mroku dziejów całą wiedzę Ueshiby i jego nauczycieli. Dodatkowo dorabiamy nie wiadomo jakie teorie i staramy się ulepszyć, bądź wyeliminować niepotrzebne wg. nas rzeczy nieraz nie dokońca je rozumiejąc i znając ... bo tak usłyszeliśmy od mistrza X i ten to na pewno ma racje, bo jest moim mistrzem - najlepszym z najlepsiejszych i jego tylko będę słuchał, bo on ma monopol na wiedze i prawde ...
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido- magnes dla oszołomów?
Masz jakiś problem Wallace?
Co jak co ale Aikido Ch. Tissier ostatnimi czasy też sie znacznie zmienia, czy to powód by nazywać Cie oszołomem.
A może Cie źle zrozumiałem?
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido- magnes dla oszołomów?
Nie ma sięco tak burzyć Garry ... I nie wiem o jaki problem Ci chodzi - jedynie dodaje nowe inforamcje i swoje przemyślenia do wątku 8)
Co do zmian u Tissier to zachodzą i to dobrze.... ale to akurat nie ma nic wspólnego z tym co powyżej napisałem.. :-)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido- magnes dla oszołomów?
Buze się, po przejaw ewolucji nazywasz oszołomstwem, dodatkow popadasz w jąkąś katastroficzną wizję "upadku aikido", wydaje mi sie niesłusznie.
Ja się więc pytam skąd u ciebie taka melanholija?
Przecież dobrze wiesz ze o takich zmianach nie decydujemy my maluczcy...
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido- magnes dla oszołomów?

.dzisiaj na poludniowe zajecia przyszedl gosc - chcial ogladac.... w czasie rozgrzewki zapytal , kiedy przyjdzie S. Seagal, bo jego chcial ogladac. potem w czasie demonstracji technik regularnie bil brawo... acha jeszcze pare razy chcial sie schowac za kwiatkiem w doniczce....
mam wrazenie ze to sie nie miesci w kryteriach szeroko rozumianej normalnosci....


Tak równie dobrze mógł przeciez trafić na trening kung-fu/wu-szu, i chciec oglądać Jeta Li, albo na jakąś bokserską halę zobaczyc jak trenuje Mike Tyson, albo Lenox Lewis, albo jeszcze gdzieś indziej. Wszędzie można trafic ludzi tego pokroju, a że trafił na trening aikido, no cóż wolna wola, naogladał sie filmów ze Stefkiem i może ma słaby kontakt z rzeczywistością, i cała resztę juz możemy sobie sami dopisać.
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido- magnes dla oszołomów?
wlasciwie Stefek prowadzi zajecia 2 godziny samochodem stad i to nie bylo wcale tak dziwne. mnie zaskoczylo zwlaszcza chowanie sie za kwiatkiem. swoja droga czasami przychodza tu ludzie "normalni" i na nas patrza jak na oszolomow. zwlaszcza kiedy Sensei ma krwawy humor...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024