Skocz do zawartości


Zdjęcie

uraz kręgosłupa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_justpiotr
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

uraz kręgosłupa
siemka

kilka lat temu mialem wypadek i doznalem urazu kregoslupa szyjnego
w sumie zyje jednak z tym nie ma zartow i jakis wygibas moze sie zle skonczyc

chcialbym zaczac cosik trenowac jednak nie wiem co wybrac myslalem o KM jednak po glebszym wniknięciu w to forum zauważyłem ze tu same spece :) :) wiec moja prosba do Was

co wybrac

aktywny trening jakiejs sztuki walki

czy filmy karate chrupki i pifko??

zdrofka i z gory dzieki za sensowne odpowiedzi :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa
zdecydowanie ruch..
mam wielu kolegow w aikido z urazami kregslupa i cwicza.. dzieki aikido wyszli z prawdziwego kalectwa.
Trener musi wiedziec o twojej przypadlosci i wtedy nakresli jakis sensowny plan treniengow.
aha.. pod okresleniem ruch nie mam na mysli ostrego treniengu..
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa
Jak to cudownie, że ruch eksploatujący kręgosłup wpływa na niego pozytywnie po jego uszkodzeniu. :? "Uraz" to na tyle ogólnikowe określenie, że nie można na tej podstawie nic doradzać.
JustPiotr: najpierw musisz się dowiedzieć (o ile jeszcze nie wiesz), jaka była natura urazu i jakich ruchów masz unikać.
  • 0

budo_justpiotr
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa
Poprostu pijany kierowca wjechal na nas (bylo nas 3 ) na chodniku ja mialem pecha bo bylem w srodku nie chcem szukac papierow ale jest to obnizenie jakis krazkow c3 c4 c6 czy jakos tak :)

jak za dlugo mam glowe odchylona do tylu na maxa mam zawroty glowy

aha jeszcze jedno :)

polamane 2 obojczyki lewy byl praktycznie zgruchotany na miazge ale to wg lekarzy pryszcz
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa
Mam nadzieję ze gnój co cię tak załatwił gnije w mamrze :twisted: :evil: :twisted:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa
Po pierwsze zasięgnij opinii lekarza, pewnie Ci odradzi, ale wyciągniesz od niego moze jakieś wskazówki.

Myśle że powinienes zainteresować się następującymi sztukami walk :
Kyu-do, Iai-do, być może warte rozważenia będzie również ken-do.

Jesli chodzi o aikido poważnie bym się zastanowił, jest dużo w nim przewrotów (które w pewnym sensie masują mięsnie pleców), jak i również troche trudniejszych padów, dla przykładu siatkarski. Radzę Ci byś poczekał aż wróci ze stażu Uchideshi on powinien dać Ci najbardziej fachową radę.
Nie wiem skąd wynikają twoje zawroty głowy, ale to niedobry znak. Być może jeżeli masz coś nie tak z błędnikiem, poprzez nauke przerotów być może taka dolegliwość może ustąpić.
Warto też przypatrzeć się treningom. Jeste wiele szkół które przy rzutach preferują wychylenie pozycji
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Takie pozycje mogą powodować znaczne obciążenie kręgosłupa.
Są też szkoły w których takie wychylenie nie występuje.
Dołączona grafika
Tak czy siak tak jak zauważył aiki niezależnie co wybierzesz poinformuj prowadzącego o swoim urazie.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa
Garry :!: :!: Mianuję cię rzecznikeim prasowym (by nie rzec ministrem propagandy 8) ) stylu Kobayash :) :) :) . Tak trzymaj, chłopie :P :wink:
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa
haha
Garry masz u mnie pifo za te fotki :) No extra, takiego super-scislego porownania styli jeszcze nie widzialem hehehe

jak sie tak patrzy to albo jeden albo drugi robi aikido, a na pewno nie obaj hehe
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa
żeby cos zdiagnowzowac musiałbym miec wyniki badan.. wiec pozwole sobiena jedneo ogolnikowe ptanie. Nosisz wg. zalecenia lekarza, kołnierz?
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa
JustPiotr,
Po tak cięzkim urazie musisz rzeczywiście uważać, wątpie by aikido niezaleznie od stylu :) nadawało się dla Ciebie. Garry dobrze radzi - poczekaj jak wróci uchideshi, ale i tak porady medyczne przez net są obarczone ryzykiem.

Aiki,
To Ty się nawet na tym znasz? :wink:

S.
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa

Aiki,
To Ty się nawet na tym znasz? :wink:

S.


:) :) :) :) :) :) :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa

Aiki,
To Ty się nawet na tym znasz?


Była kiedys taka dobranocka zaczynajaca się wierszykiem

kto wszystko widzi, kto wszystko słyszy,
myslisz że nikt?,
kto wszystko umie, wszystko rozumie
wiewiórka Flik
(ale nasz zacny Aiki też pasuje :) :) :) :wink: :lol: )
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa

JustPiotr,
Po tak cięzkim urazie musisz rzeczywiście uważać, wątpie by aikido niezaleznie od stylu :) nadawało się dla Ciebie. Garry dobrze radzi - poczekaj jak wróci uchideshi, ale i tak porady medyczne przez net są obarczone ryzykiem.

Wątpię, żeby jakikolwiek sport/sztuka walki się nadawał. Z drugiej strony trudno znaleźć jakąś formę ruchu, gdzie odcinek szyjny kręgosłupa nie będzie narażony na jakiś ruch, większy czy mniejszy.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa
załatwie sprawe hurtem..snajper, łabedz i pasqda.. jakie macie pojęcie o mojej wiedzy? I jakim prawem oceniacie jej poziom ?
  • 0

budo_soulfly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kanie

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa

siemka

kilka lat temu mialem wypadek i doznalem urazu kregoslupa szyjnego
w sumie zyje jednak z tym nie ma zartow i jakis wygibas moze sie zle skonczyc

chcialbym zaczac cosik trenowac jednak nie wiem co wybrac myslalem o KM jednak po glebszym wniknięciu w to forum zauważyłem ze tu same spece :) :) wiec moja prosba do Was

co wybrac

aktywny trening jakiejs sztuki walki

czy filmy karate chrupki i pifko??

zdrofka i z gory dzieki za sensowne odpowiedzi :)



Moja rada - nie proś o wskazówki w takich sprawach przez internet

Tu chodzi o Twoje zdrowie, a masz je tylko jedno.

Słuchanie rad nawet kompetentnych osób udzielanych bez znajomości całej dokumentacji medycznej i bezpośrednioego kontaktu z Tobą to już nie jest nawet ryzyko .... inne słowo mi tu bardziej pasuje

Udaj się do lekarza sportowego żeby wyjaśnił Ci co możesz a czego nie możesz.

pozdro
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa

Po pierwsze zasięgnij opinii lekarza, pewnie Ci odradzi, ale wyciągniesz od niego moze jakieś wskazówki.

Myśle że powinienes zainteresować się następującymi sztukami walk :
Kyu-do, Iai-do, być może warte rozważenia będzie również ken-do.

Jesli chodzi o aikido poważnie bym się zastanowił, jest dużo w nim przewrotów (które w pewnym sensie masują mięsnie pleców), jak i również troche trudniejszych padów, dla przykładu siatkarski. Radzę Ci byś poczekał aż wróci ze stażu Uchideshi on powinien dać Ci najbardziej fachową radę.
Nie wiem skąd wynikają twoje zawroty głowy, ale to niedobry znak. Być może jeżeli masz coś nie tak z błędnikiem, poprzez nauke przerotów być może taka dolegliwość może ustąpić.
Warto też przypatrzeć się treningom. Jeste wiele szkół które przy rzutach preferują wychylenie pozycji
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Takie pozycje mogą powodować znaczne obciążenie kręgosłupa.
Są też szkoły w których takie wychylenie nie występuje.
Dołączona grafika
Tak czy siak tak jak zauważył aiki niezależnie co wybierzesz poinformuj prowadzącego o swoim urazie.


Gary - super całkowicie Cię popieram
Te obrazki dokładnie pokazują ludzi zdrowych i ludzi chorych (problemy z kręgosłupem. Nic dodać nic ująć
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa

siemka

kilka lat temu mialem wypadek i doznalem urazu kregoslupa szyjnego
w sumie zyje jednak z tym nie ma zartow i jakis wygibas moze sie zle skonczyc

chcialbym zaczac cosik trenowac jednak nie wiem co wybrac myslalem o KM jednak po glebszym wniknięciu w to forum zauważyłem ze tu same spece :) :) wiec moja prosba do Was

co wybrac

aktywny trening jakiejs sztuki walki

czy filmy karate chrupki i pifko??

zdrofka i z gory dzieki za sensowne odpowiedzi :)


Piotrze tak ja pisali Ci już koledzy (np. Garry) przedewszystkim pogadaj z lekażem i dowiedz się jakie ćwiczenia dla Ciebie są nieodpowiednie - mogły by Ci zrorobić krzywde. Chodzi mi dokładanie o to jakich części ciał nie powinieneś obciążać.
NI uważam, że aikido było by dla Ciebie nie odpowiednie. Ale najważniejsze żeby wybrać taką szkołę gdzie nie trzeba za bardzo eksploatować kręgsłupa (Garry świetnie to zobrazował na zdjęciach)
Przede wszystkim trening powinieneś zacząć od pogadanie z instruktorem który prowadzi zajęcia. Proponuje przedstawić całą sprawę.
W aikido można znaleść różne sposoby ćwiczenia - zależy to w dużej mierze po co chcesz ćwiczyć.
Myślę, że odpowiednie podejście do sprawy, wytrwałość i ostrożność spowoduje że zaczniesz ćwiczyć i będzie Ci to dawało dużo satysfakcji.
Powodzenia.
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa
buhahahaha ....
Lepszej reklamy nie widziałem ... dodaj do tego, że jest to jedyna szkoła w której nie zdażają się kontuzje i jest najlepsza na świecie i będzie git :wink:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa

NI uważam, że aikido było by dla Ciebie nie odpowiednie. Ale najważniejsze żeby wybrać taką szkołę gdzie nie trzeba za bardzo eksploatować kręgsłupa (Garry świetnie to zobrazował na zdjęciach)
Przede wszystkim trening powinieneś zacząć od pogadanie z instruktorem który prowadzi zajęcia. Proponuje przedstawić całą sprawę.
W aikido można znaleść różne sposoby ćwiczenia - zależy to w dużej mierze po co chcesz ćwiczyć.

Skoro tak sugerujecie, że niektóre szkoły "nie eksploatują kręgosłupa", to znaczy że co - on będzie rzucał innych, wykonywał na nich techniki, a sam nie będzie mógł być dla nikogo partnerem treningowym? Jaki sens ma taki trening?
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa

załatwie sprawe hurtem..snajper, łabedz i pasqda.. jakie macie pojęcie o mojej wiedzy? I jakim prawem oceniacie jej poziom ?


Aiki,
ja osobiście się tylko pytam.......
Nie śmiem oceniać......... :wink:

S.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024