Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido Association International


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_roberto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie n/Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Aikido Association International
Witam wszystkich.
Jestem mieszkańcem Świecia i jedyny klub a właściwie jego początki w Świeciu to AAI.
Czy ktos z trenujacych aikido mógłby mi powiedziec co to za organizacja jakie ma tradycje i czy po prostu warto. po prostu inne kluby owszem sa ale w Bydgoszczy i Toruniu a to 50 km w jedną strone ze Świecia.


Pozdroweinia
Robert
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Association International
A Waćpan o googlu nie pomyślałeś, a?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Troche mało aktualne, ale na początek dobre i to. :)
  • 0

budo_roberto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie n/Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Association International
Dzieki...ale mało !! ;)
  • 0

budo_roberto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie n/Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Association International
A moze ktos trenuje w tym klubie...
  • 0

budo_wise_mushin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Association International
Miło garry że wpadłeś na stronkę mojego dojo :)

Troche mało aktualne, ale na początek dobre i to. :)


Mało aktualne? Odn. przewodniczącego organizacji to zgadzam się, nie jest już nim ŚP Shihan Fumio Toyoda, a Shihan Andrew Sato, będę musiał to zmienić...
Ale reszta jest aktualna (toż to statut AAI)

Roberto: oto adres oficjalnej strony AAI:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Przede wszystkim tam znajdziesz informacje o tej organizacji, a jak masz jeszcze jakieś pytania, to pisz śmiało :)
  • 0

budo_roberto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie n/Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Association International
Witam
chodzi mi o to że tych organizacji Aikido jest duzo róznych w Polsce...i pytanie pewnie śmieszne ..czy jedne są lepsze , a drugie gorsze...?

a moze jedne są bardziej uznane a drugie mniej?

Czy samo Aikido ..techniki...filozofia ...są takie same czy inne ?

a jeśli nie to czym tak naprawdę róznią sie od siebie :
Polska Unia Aikido
Polska Federacja Aikido
Aikido Associacion International itd.

wiem że pytania należą do tych zupełnie laickich i podstawowych...ale to chyba od podstaw się własnie zaczyna.. :)

Z góry serdecznie dziekuję za odpowiedzi

Pozdrowienia
Robert
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Association International

Mało aktualne? Odn. przewodniczącego organizacji to zgadzam się, nie jest już nim ŚP Shihan Fumio Toyoda, a Shihan Andrew Sato, będę musiał to zmienić...


No i koniecznie napisz coś o Yasuo Kobayashim sensei ;)
  • 0

budo_wise_mushin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Association International

Witam
chodzi mi o to że tych organizacji Aikido jest duzo róznych w Polsce...i pytanie pewnie śmieszne ..czy jedne są lepsze , a drugie gorsze...?

a moze jedne są bardziej uznane a drugie mniej?

Czy samo Aikido ..techniki...filozofia ...są takie same czy inne ?


AAI jest organizacją uznaną przez Hombu Dojo (certyfikaty na stopnie mistrzowskie dla członków AAI są wypisywane właśnie w Hombu Dojo). A w Hombu "szefem" jest Moriteru Ueshiba, wnuczek Morihei Ueshiby, więc "takie" aikido jest najblizsze tego pierwotnego.

Nie będę porównywał różnych organizacji, bo nie mam wystarczającego rozeznania co do innych organizacji...
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Association International

więc "takie" aikido jest najblizsze tego pierwotnego.


zdefiniuj jeszcze pojecie aikido pierwotnego rotfl
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Association International
organizacje nie maja nic wspolnego z pierwotnoscia formy, hehehehehehe
:) :) :) :) tos mnie ubawil
Toyoda Sensei byl w Hombu - po odejsciu K. Toheia Sensei'a odszedl z nim (znaczy jego forma juz nie byla pierwotna.... :cry: :cry: :cry: )
potem ponielubil sie ze swoim Sensei'em i zalozyl swoja , niezalezna organizacje w usa ( forma musiala byc juz niesamowicie niepierwotna, rzucali sie bananami, bili rozowymi jo albo co) potem w 1983 roku przeprosil sie z Aikikai i go polubili jeszcze raz i forma stala sie pierwotna jak nie wiem co .... :) :) :)
  • 0

budo_yokot
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Association International

Witam
chodzi mi o to że tych organizacji Aikido jest duzo róznych w Polsce...i pytanie pewnie śmieszne ..czy jedne są lepsze , a drugie gorsze...?

a moze jedne są bardziej uznane a drugie mniej?

Czy samo Aikido ..techniki...filozofia ...są takie same czy inne ?


AAI jest organizacją uznaną przez Hombu Dojo (certyfikaty na stopnie mistrzowskie dla członków AAI są wypisywane właśnie w Hombu Dojo). A w Hombu "szefem" jest Moriteru Ueshiba, wnuczek Morihei Ueshiby, więc "takie" aikido jest najblizsze tego pierwotnego.

Nie będę porównywał różnych organizacji, bo nie mam wystarczającego rozeznania co do innych organizacji...


o rany, większego skrótu myślowego nie widziałem na tym forum od początku istnienia...
to tak, jakbyś powiedział, że bjj jest najbliższe pierwotnemu judo :)
i co a tego, że AAI jest uznana przez Hombu? Aikido Nishio też jest i nie jest to wcale aikido najbliższe Dziadkowemu. kompletnie nietrafiony argument z Twojej strony.

AAI to, z tego co się orientuje, rzetelnie prowadzone treningi, dobrze zorganizowna federacja, cylkicznie organizująca staże, posiadająca 1 lidera swojej organizacji w Polsce i jednego na świecie - niestety nie paniętam kto zastąpił senseia Toyodę, mea clupa. Ze swojej strony - polecam
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Association International
Z tego co wiem to A. Sato, natomiast nasiliła się współpraca z Yassuo Kobayashi.

Rzeczywiście, pod względem organizacyjnym prowadzone jest to wzorowo.

S.
  • 0

budo_wise_mushin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Association International

Witam
chodzi mi o to że tych organizacji Aikido jest duzo róznych w Polsce...i pytanie pewnie śmieszne ..czy jedne są lepsze , a drugie gorsze...?

a moze jedne są bardziej uznane a drugie mniej?

Czy samo Aikido ..techniki...filozofia ...są takie same czy inne ?


AAI jest organizacją uznaną przez Hombu Dojo (certyfikaty na stopnie mistrzowskie dla członków AAI są wypisywane właśnie w Hombu Dojo). A w Hombu "szefem" jest Moriteru Ueshiba, wnuczek Morihei Ueshiby, więc "takie" aikido jest najblizsze tego pierwotnego.

Nie będę porównywał różnych organizacji, bo nie mam wystarczającego rozeznania co do innych organizacji...


o rany, większego skrótu myślowego nie widziałem na tym forum od początku istnienia...
to tak, jakbyś powiedział, że bjj jest najbliższe pierwotnemu judo :)
i co a tego, że AAI jest uznana przez Hombu? Aikido Nishio też jest i nie jest to wcale aikido najbliższe Dziadkowemu. kompletnie nietrafiony argument z Twojej strony.

AAI to, z tego co się orientuje, rzetelnie prowadzone treningi, dobrze zorganizowna federacja, cylkicznie organizująca staże, posiadająca 1 lidera swojej organizacji w Polsce i jednego na świecie - niestety nie paniętam kto zastąpił senseia Toyodę, mea clupa. Ze swojej strony - polecam


Ok, zgadzam się z Tobą :oops: Chciałem tylko pokazać pewne powiązanie między nauką Ueshiby i nauką w AAI.

organizacje nie maja nic wspolnego z pierwotnoscia formy, hehehehehehe
tos mnie ubawil
Toyoda Sensei byl w Hombu - po odejsciu K. Toheia Sensei'a odszedl z nim (znaczy jego forma juz nie byla pierwotna.... )
potem ponielubil sie ze swoim Sensei'em i zalozyl swoja , niezalezna organizacje w usa ( forma musiala byc juz niesamowicie niepierwotna, rzucali sie bananami, bili rozowymi jo albo co) potem w 1983 roku przeprosil sie z Aikikai i go polubili jeszcze raz i forma stala sie pierwotna jak nie wiem co ....


Cieszę się, że poprawiłem Ci humor :)

pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024