Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sztuki walki z Wietnamu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki z Wietnamu
piszac nieskromnie siedze w VVD od dwudziestu paru lat, w tej samej federacji, u tego samego mistrza, az wstyd ilu kolegów pozmieniało sobie fed, zainteresowania, mistrzów i daniki, sorry z rana za chamska usczypliwosci
a poza tym jednego z instr. znam osobiscie ( na zdjeciu )
W tym roku bedziemy na stazu we Włoszech - mysle, ze sie spotkamy
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki z Wietnamu
piszac nieskromnie siedze w VVD od dwudziestu paru lat, w tej samej federacji, u tego samego mistrza,
az wstyd ilu kolegów pozmieniało sobie fed, zainteresowania, mistrzów i daniki, sorry z rana za chamska usczypliwosci

powinno byc - az wstyd sie przyznac, w tym czasie ludzie rozsadni roibili "kariery " a woelu "rozsadnych" ......

sorry dla tych których tak z rana - zraniłem, jestem jeszcze bez kawy :oops: :oops: :oops: :oops: :) :) :) :)
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki z Wietnamu
dla milosników wietnamskich MA polecam strony Włoskiej Fed VVD

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tam znajdziecie dużo mat na temat VVD, VTC i Vo Co Tuyen
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki z Wietnamu

az wstyd ilu kolegów pozmieniało sobie fed, zainteresowania


Czy to koniecznie musi byc naganne? Czasami na pewno jest, ale chyba nie zawsze. Oczywiscie, jesli zmienia sie federacje dla "zaszczytow" (np. stopnia), szczegolnie jesli nowa federacja jest wroga poprzedniej, to niezbyt to ladne.

Ale przeciez nie zawsze tak jest. Moje doswiadczenie w sztukach walki jest zadne, ale wydaje mi sie, ze nauka jest podazaniem wlasna droga. Zawsze. Przychodze na sale treningowa by spotkac sie z ludzmi, ktorzy maja umiejetnosci ktore ja chce zdobyc. Pokazuja mi techniki, a ja probuje je wykonywac, zdobywam dosdczenia, slucham uwag na temat bledow jakie robie. To jest moja droga, w ktorej moi instruktorzy i koledzy mi pomagaja. Dlaczego naganna miala by byc nauka od innych? Dla mnie to nie jest zdrada, naduzycie zaufania, zawod dla trenera...

Zmiana federacji... Dla mnie to nie ma znaczenia. To zupelnie nieistotny detal. Oczywiscie dla kogos, kto pragnie rozwoju organizacji wyglada to zupelnie inaczej, ale nie podoba mi sie wymaganie, by ktos trwal w organizacji tylko w imie lojalnosci. To nie o to tu chodzi. Cwiczymy walke wrecz i szukamy ludzi ktorzy moga nas uczyc rzeczy, ktorych jeszcze nie potrafimy. Jesli tacy instruktorzy sa w innej organizacji, to moim zdaniem nalezy po prostu uczyc sie od nich. Jesli odchodzimy w poszukiwaniu wiedzy, to moim zdaniem nie jest to naganne. Federacje powinny walczyc o swoich czlonkow zapewniajac im szkolenie na poziomie nie gorszym od konkurencji.

Instruktor ktory nas czegos nauczyl zawsze bedzie mial swoje miejsce w historii naszego zycia. To jemu zawdzieczamy jakas czesc swoich umiejetnosci, nalezy wiec o tym pamietac, nawet jesli gdzies indziej poszlismy dalej. (To tak jak szacunek magistra do swojego nauczyciela z podstawowki)

A co do zmiany federacji w VVD... To sam mistrz Le Sang zdaje sie popierac niebieskie vo phuc raczej... :?
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki z Wietnamu

powinno byc - az wstyd sie przyznac


To uzupelnienie powstalo, gdy ja pisalem komentarz do poprzedniej wersji...
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki z Wietnamu
oj chyba nie na tej fali rozumujemy, a wiec boldem

Czy to koniecznie musi byc naganne? Czasami na pewno jest, ale chyba nie zawsze. Oczywiscie, jesli zmienia sie federacje dla "zaszczytow" (np. stopnia), szczegolnie jesli nowa federacja jest wroga poprzedniej, to niezbyt to ladne

.

a wiec tu rozumiesz, OK

Ale przeciez nie zawsze tak jest. Moje doswiadczenie w sztukach walki jest zadne, ale wydaje mi sie, ze nauka jest podazaniem wlasna droga. Zawsze. Przychodze na sale treningowa by spotkac sie z ludzmi, ktorzy maja umiejetnosci ktore ja chce zdobyc. Pokazuja mi techniki, a ja probuje je wykonywac, zdobywam dosdczenia, slucham uwag na temat bledow jakie robie. To jest moja droga, w ktorej moi instruktorzy i koledzy mi pomagaja. Dlaczego naganna miala by byc nauka od innych? Dla mnie to nie jest zdrada, naduzycie zaufania, zawod dla trenera...

nie wtym rzecz, oczywiscie im wiecej potraficz, poznacz to + dla Ciebie, ja pije do "turystów", ktorzy nie interesuje sie pogłebieniem swoich umiejetnosci a li tylko paseczkiem

Zmiana federacji... Dla mnie to nie ma znaczenia. To zupelnie nieistotny detal. Oczywiscie dla kogos, kto pragnie rozwoju organizacji wyglada to zupelnie inaczej, ale nie podoba mi sie wymaganie, by ktos trwal w organizacji tylko w imie lojalnosci. To nie o to tu chodzi.


Kazdy ma prawo wyboru i basta, ale jak wyzej jezeli zmiany sa podyktowane "awansem" li tylko to dla mnie jest ....

Cwiczymy walke wrecz i szukamy ludzi ktorzy moga nas uczyc rzeczy, ktorych jeszcze nie potrafimy. Jesli tacy instruktorzy sa w innej organizacji, to moim zdaniem nalezy po prostu uczyc sie od nich. Jesli odchodzimy w poszukiwaniu wiedzy, to moim zdaniem nie jest to naganne. Federacje powinny walczyc o swoich czlonkow zapewniajac im szkolenie na poziomie nie gorszym od konkurencji.



tu sie zgadzamy, jezeli ktos nie czuje sie dobrze w danej organizacji bo .. cos tam - niech szuka innej

Instruktor ktory nas czegos nauczyl zawsze bedzie mial swoje miejsce w historii naszego zycia. To jemu zawdzieczamy jakas czesc swoich umiejetnosci, nalezy wiec o tym pamietac, nawet jesli gdzies indziej poszlismy dalej. (To tak jak szacunek magistra do swojego nauczyciela z podstawowki)

A co do zmiany federacji w VVD... To sam mistrz Le Sang zdaje sie popierac niebieskie vo phuc raczej...
oj widze, ze z historii VVD sa luki zapraszam na strony Nei Jia - tam jest artykuł pt. niebieski i czarne vo phuc - to zorientujesz sie co i kto co popiera :D
pozdrawiam
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki z Wietnamu
stronu Nei Jia zm.in moimi artykułami o VO

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a to art o relacji VVD i Vovinam

Czarne i niebieskie Viet Vo Dao

Na corocznych pokazach sztuk walki w paryskiej hali sportowej Bercy olbrzymim powodzeniem cieszą się pokazy wietnamskich sztuk walki. Różne style Vo ( wietnamskie sztuki walki ) prezentują swoje techniki, których wspólnym mianownikiem są nożyce na głowę zwane Giao Long Cuoc - szczęki smoka. Prezentują je praktykanci w czarnych i niebieskich kimonach. Obie grupy występują pod wspólną nazwą Viet Vo Dao.

1 - Relacja Vovinam - International VVD

Poniższy schemat powinien wyjaśnić historię powstania IVVD jak i nakreślić obecne relacje pomiędzy innymi sztukami walki działającymi w ramach naszej organizacji.

Vovinam Viet Vo Dao
Co Vo Su ( Mistrz założyciel ) Nguyen Loc na bazie szkół Vo Binh Dinh, tradycyjnych zapasów Do Vat stworzył podstawy szkoły Vovinam
(1938 - 1945 - tworzenie podstaw )

1954 - nastąpił podział na Wietnam Północny ( o orientacji porozachodniej ) oraz Ludowo - Demokratyczną Republikę Wietnamu ( państwo komunistyczne ). Wielki Mistrz Nguyen Loc wraz z rodziną i najbliższymi uczniami wyemigrował z Hanoi ( Wietnam Północny )do Saigonu ( Wietnam Południowy )

1960 - r., zmarł Co Vo Su Nguyen Loc, szefem szkoły został V.S Le Sang. Szkoła Vovinam zmienia swoją nazwę na Viet Vo Dao Vovinam

1962 - V.S Phan Hoang, jeden z najlepszych uczniów CVS Nguyen Loc wyjechał na studia doktoranckie do Francji.Od Rady Mistrzów VVD VVN otrzymał zadanie skonsolidowania wietnamskich szkół walki w jedną federacją i
utworzenie organizacji międzynarodowej VVD.

1972 - powstała INTERNATIONAL VIET VO DAO na bazie
7 szkół wietnamskich. Prezydentem i przedstawicielem Rady Mistrzów na świecie został mistrz Phan Hoang. W Wietnamie szefem szkoły został mistrz Tran Huy Phong również jeden z uczniów mistrza Nguyen Loc a zarazem przyjaciel VS Phan Hoang. Chuon Mon ( drugi patriarcha ) Le Sang był zwierzchnikiem całego ruchu VVD na świecie


Vovinam
Viet Vo Dao Han Bai Thien Long Qwan Ky
Dao Tranh Minh
Long Nguyen Trung Hoa Nguyen Tien
VS.
Hoang Duc Phi VS.
Tran Phuoc
V.S Nguyen
Dan Phu VS.
Pham Xu-
an Tong szkoła
rodzinna
Mon Phai szkoła
rodzinna
Mon Phai szkoła
rodzinna
Mon Phai

80 % 20 %
klubów w IVVD

Organizacja International VVD opracowała nowy program szkoleniowy dla wszystkich ćwiczących poza Wietnamem. Dla odróżnienia od kierunku Vovinam przyjęto inny system stopni jak również w odróżnieniu od praktykujących w Wietnamie ( niebieskie kimona ) ćwiczący IVVD nosili czarne kimona ( Vo Phuc ).
W tym czasie w Wietnamie Południowym szkoła Vovinam VVD była bardzo liczna. VVN VVD trenowało około 2 milionów ludzi. Mistrzowie, trenerzy i instruktorzy nauczali wg. programu VVN VVD w szkołach, w wojsku, policji i służbach paramilitarnych.

1975 - nastąpiło zjednoczenie Wietnamu. Odtąd Wietnam przyjął nazwę Socjalistyczna Republika Wietnamu. Komunistyczny rząd zakazał działalności sztuk walki a w szczególności szkole Vovinam VVD. Mistrz Le Sang wraz z najbliższymi uczniami został aresztowany i zamknięty w więzieniu w Saigonie.

1980 - V.S Pham Xuan Tong, ówczesny dyrektor techniczny IVVD stworzył własną organizację World Union QKD

1989 - Dzięki działalności mistrza Nguyen Van Chieu ( obecnego prezydenta wietnamskiej federacji VVN VVD ) zostaje zwolniony z więzienia CM Le Sang wraz innymi mistrzami. Swoją działalność reaktywuje szkoła Vovinam VVD. Nowe kierownictwo Vovinam VVD zażądało od Thay Phan Hoang zmiany dotychczasowej polityki IVVD, która preferowała rozwój każdego kierunku w ramach Międzynarodowego VVD. Organizacja w Wietnamie od tej pory była tylko obserwatorem w IVVD. IVVD zunifikowała nowy program, który daje szansę nowym mistrzom w rozwoju ich własnych szkół. W ramach IVVD powstały nowe style, które mają podobny program ale rozwijają się we własnym kierunku.
1996 - Polska organizacja VVD otrzymuje status szkoły, której mistrzem zostaje V.S Dung Tien Ryszard Jóźwiak . Nasz kierunek otrzymał nazwę Dung Tien Duong. W związku z tym, że przez 15 lat kierunek nasz opierał się głównie na stylu Vovinam pełna nazwa naszego kierunku brzmi

DUNG TIEN DUONG - VOVINAM

nasze techniki to

Vovinam Hong Gia Vo Binh Dinh Dung Tien

70 % 10 % 10 % 10 %

Can Ban
Quyen
Don Chien Luoc
Phan Don
Song Luyen
Vu Khi
Do Vat Vu Khi Vu Khi
Quyen Do Vat
Quyen
Phan Don

W tym też roku na zorganizowanym wielkim pokazie wietnamskich sztuk walk w Paryżu po raz pierwszy mistrzowie IVVD użyli nazwy Vo Viet. Organizacja IVVD w ten sposób chciała się odciąć od wielu pseudo mistrzów, który nieprawnie używają nazwy Viet Vo Dao. To, że ktoś jest Wietnamczykiem i ma jakieś pojęcie o sztuce walki, nie znaczy, że jest ekspertem VVD. Termin Vo Viet powoli wchodzi do powszechnego użycia i zastępuje nazwę Viet Vo Dao ( kierunek International ).
1998 - W Wietnamie Rada mistrzów rozpoczyna pracę nad powołaniem nowej, ponad kontynentalnej organizacji skupiającej tylko federacje i kluby Vovinam VVD. Obecnie działa Intercontinental Vovinam Viet Vo Dao Association z siedzibą w Saigonie ( niebieskie kimona )

W Polsce od roku 1999 organizacja Polskie Zrzeszenie Viet Vo Dao nosi nazwę Viet Vo Dao Polska ( Polskie Zrzeszenie International VVD i Vovinam Viet Vo Dao ). Nasza organizacja jest jedynym oficjalnym przedstawicielem International VVD ( Vo Viet ) oraz Intercontinental Vovinam Viet Vo Dao Association







W Wietnamie działają obecnie trzy organizacje skupiające sztuki walki

Federacja Tradycyjnych sztuk walki Vo Co Truyen Federacja Vovinam Viet Vo Dai Federacja skupiająca inne sztuki walki, takie jak Karate, Tae Kwon Do, Aikido itp.

Ta organizacja ściśle współpracuje z International VVD. Na naszych stażach międzynarodowych uczymy się technui ze starych, tradycyjnych szkól takich jak m.in. Hong Gia, Vo Binh Dinh Nadzoruje prawidłowy rozwój Vovinam VVD na świecie. Organizuje zawody sportowe w różnych kategoriach np. walkach, formach, formach z partnerem itp.




logo International VVD logo Vovinam VVD
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki z Wietnamu
A moglby Pan napisac dodatkowo kilka slow o stosunkach International VVD a Intercontinental VVD, i osobiscie mistrza Le Sang i Patricka Leveta do International VVD?

Chcialbym sie zastrzec, ze nie chodzi mi o sianie fermentu, ani nie uwazam tego za istotne z punktu widzenia nauki technik VVD. Po prostu wydaje mi sie to ciekawe.

VVD w Polsce zawdzieczamy Panu i mistrzowi Phan Hoang. Nawiazala sie tez wspolpraca z Patrickiem Levetem. A np. tutaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Patrick Levet pisze jakos niezbyt entuzjastycznie o mistrzu Phan Hoang i International VVD... Pan jest u zrodla, moglby Pan wyjasnic jak naprawde uklada sie wspolpraca miedzy International VVD a Intercontinental Vovinam Viet Vo Dao Association? I jak Pan osobiscie podchodzi do Intercontinental Vovinam Viet Vo Dao? I co mysli na temat Intercontinental Vovinam Viet Vo Dao i dzialan Patrick'a Leveta mistrz Phan Hoang?
  • 0

budo_ryszard jóźwiak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki z Wietnamu

A moglby Pan napisac dodatkowo kilka slow o stosunkach International VVD a Intercontinental VVD, i osobiscie mistrza Le Sang i Patricka Leveta do International VVD?


Jak pamietasz z historii ( vide mój ostatni post ) mistrz Le Sang wyraził zgodę na użycie nazwy VIET VO DAO organizacji, którą ( za zgoda ) Rady Mistrzów sworzył mistrz Phan Hoang. Z czasem International VVD, stała sie organizacją ponad stylowa ze wspołnym programem. W latach 90 - tych w ramach tej organizacji za zgoda mistrza Phan Hoang powstały nowe szkoły i kierunki, m.in. ja otrzymałem status mistrza ( brzmi domnie - JOK ) oraz prawo używania nazwy swojej szkoły DUNG TIEN DUONG VOVINAM. Niektórzy mistrzowie i instruktorzy z kierunku Vovinam przeszli pod egide organizacji Vovinam ( niebieski Vo Phuc ). Wieli wywodzacych sie z Vovinam, m.in. mistrzowie Bao Lan, Chin, Van Viet ( Włochy ), Serge ( Szwajcaria ), Do Long ( Francja ), Jóżwiak ( POlska ) pozostało w IVVD rozwijajac swoje kierunki.
Mistrz Le Sang jest patriarchą wszystkich fed. Vovinam i odnosi sie z szacunkiem do IVVD i mistrza Phan Hoang, natomiast Patrik jest bardziej papieski od papierza i jest troche nawiedzony


VVD w Polsce zawdzieczamy Panu i mistrzowi Phan Hoang. Nawiazala sie tez wspolpraca z Patrickiem Levetem. A np. tutaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Patrick Levet pisze jakos niezbyt entuzjastycznie o mistrzu Phan Hoang i International VVD...

Jak wyzej, Patrik ma złe notowania u Wietnamczyków, po prostu go nie lubia bo jest p..., poza tym to co nam mówił w Polsce nijk ma sie do sytuacji na swiecie - dla mnie jest to oszołom i basta

Pan jest u zrodla, moglby Pan wyjasnic jak naprawde uklada sie wspolpraca miedzy International VVD a Intercontinental Vovinam Viet Vo Dao Association? I jak Pan osobiscie podchodzi do Intercontinental Vovinam Viet Vo Dao? I co mysli na temat Intercontinental Vovinam Viet Vo Dao i dzialan Patrick'a Leveta mistrz Phan Hoang?

Jak sie układa normalnie, ludzie z IVVD przyjezdzaja na staze do Wietnamu, wymieniaja doswiadczenia. Ostatni Włosi od VS. Bao Lan - byli u mistrza Chieu.

Dla mnie najwazniejsza jest International VVD, szanuje Intercontinental Vovinam VVD , jestem przedstawicielem tej organizacji, w Polsce juz działaja kluby Vovinam - jest wspolpraca, jest OK

Mistrz Phan Hoang w czasie mojej ostatniej wizyty we Francji, prosił mnie abym pozdrowił mistrza Chieu ( z którym miesiac póżniej sie widziałem ) z kórym sa przyjaciolmi, a Patryk no cóż sa ludzie i taborety

NAS NIE INTERESUJA JAKIES TAM PLOTKI , UKŁADY W KAZDYM RUCHU SA OSZOŁOMY - MY TRENUJEMY A NIE WDAJEMY SIE W GLUPIE POLEMIKI.
mAM NADZIEJE, ŻE JUZ WIESZ WSZYSTKO,
POZDRAWIAM
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki z Wietnamu

mAM NADZIEJE, ŻE JUZ WIESZ WSZYSTKO,
POZDRAWIAM


Juz wiem. Dziekuje.
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki z Wietnamu
Z ksiazki mistrza Truong Quang An'a (nazwisko odtwarzam z transkrypcji rosyjskiej, wiec moze byc blad w zapisie):

Charakterystyczne cechy wietnamskich sztuk walki:

1) Są one stworzone dla ludzi słabych fizycznie
2) Harmonijnie i dynamicznie łączą w sobie dwie przeciwstawne zasady - "twardości" i "miękkości"
3) Wykorzystują i łączą doswiadczenia w sztukach walki innych narodów
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki z Wietnamu
To jest styl Tay Son:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

A tu jeszcze pare innych fotek ze sztukami walki z Wietnamu:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika


Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki z Wietnamu
klimatyczne fotki 8)
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki z Wietnamu

klimatyczne fotki 8)


Bo to wszystko wyginanie sie do obiektywu, za wyjatkiem tych z Tay Son. Dlatego tamte nie wygladaja tak atrakcyjnie... :-)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki z Wietnamu
najlepsze sa te czarno-biale
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki z Wietnamu

ze starych, tradycyjnych szkól takich jak m.in. Hong Gia,


To Hong jia, to jest to, co jest na stronce [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ?
Znalazlem tam nawet filmik, jakby ktos chcial popatrzec:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuki walki z Wietnamu

RJ - Jak wiesz mnie najbardziej interesują sztuki walki dlatego więc pozwolę sobie zadać pytanie z tej kategorii. Ilu jest w Polsce ekspertów Vo Co Truyen(1) - tradycyjnej sztuki walki? Czy nauczają oni swoich technik?

ATT - W czasie moich rozmów z kolegami z Wietnamu przebywającymi w Polsce rozmawiałem na temat sztuk walki. Okazuje się, że wielu z nich w przeszłości zajmowało się treningiem Vo Co Truyen w swoich rodzinnych szkołach. Jeżeli ktoś podjął by się zorganizowania spotkania różnych kierunków wietnamskich sztuk walki oni chętnie przybyliby na nie i przedstawiliby techniki ze swoje szkoły(2).

1./ - Vo Co Truyen jest współczesną nazwą starego terminu - Vo Thuat odnoszącego się do tradycyjnych ( często rodzinnych ) sztuk walki. Obecnie w Wietnamie rozwijają się dwa nurty narodowych sztuk walki. Pierwszy to Vovinam Viet Vo Dao, które jest miksem starych sztuk walki - Vo Thuat z Jiu Jitsu, Muay Thay oraz Vat - tradycyjnymi wietnamskimi zapasami oraz drugi nurt to Vo Co Truyen.

2./ - Viet Vo Dao Polska zamierza zorganizować takie spotkanie po mistrzostwach świata w Wietnamie, które odbędą się w lipcu 2003 r.


O rany, naprawde bedziemy mieli festiwal wietnamskich sztuk walki? Kiedy by sie to mialo odbyc? Jakie szkoly poza vovinam i vo quyen mozna by bylo zobaczyc? Jak by cala impreza wygladala? Podzieli sie Pan planami?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024