Skocz do zawartości


Zdjęcie

uraz kręgosłupa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa

Tak masz racje. Ale czyto znaczy, że jak człowikowi coś dolga to odrazu dom starców (oczywiście uogólniam problem) Po prostu uważam, że to może działać w dwie strony. Moze być tak jak Ty mówisz .A może być odwrotnie ćwiczenia pomogą. U mnie akurat zdarzyło się to drugie.
Oczywiście jest to jakieś rezyko. Ale może czasami warto spróbować.

Przypominam, że mówimy o urazie kręgosłupa. To nie jest katar ani obtarcie skóry. :evil:
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa


Tak masz racje. Ale czyto znaczy, że jak człowikowi coś dolga to odrazu dom starców (oczywiście uogólniam problem) Po prostu uważam, że to może działać w dwie strony. Moze być tak jak Ty mówisz .A może być odwrotnie ćwiczenia pomogą. U mnie akurat zdarzyło się to drugie.
Oczywiście jest to jakieś rezyko. Ale może czasami warto spróbować.

Przypominam, że mówimy o urazie kręgosłupa. To nie jest katar ani obtarcie skóry. :evil:


Dlatego przede wszystkim zaproponowałem pogadać z lekarzem (od tego zacząć) . Uraz urazowi nie równy.
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa
Znam co najmniej 3 osoby z urazami kregoslupa ktore mimo wszystko cwicza karate i bardzo sobie to chwala. Jeden wrecz twierdzi ze gdyby nie to to juz dawno jezdzilby na wozku inwalidzkim. Ma uraz teoretycznie nie do wyleczenia, przerobil juz wszystkich lekarzy, kregarzy, masazystow, znachorow i wrozki...
Cwiczy w domu podciaganie na drazku, chodzi na plywalnie i cwiczy karate. Widmo skomplikowanej operacji na ktora sie NIE ZGODZIL, oddalilo sie w sina dal, jak sam mowi.
Takich przypadkow, wbrew pozorom jest bardzo duzo. To trudne decyzje, bardzo indywidualne, nie mozna nikogo namawiac by tak robil, ale tez nie mozna tego tak beztrosko potepiac, wysmiewac sie z naiwnosci czy "glupoty" takich ludzi. To nie jest tak proste i jednoznaczne.
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa
Jest bardzo wiele przypadków, kiedy lekaże mówią, iż to czy tamto jest nie dow wyleczenia, czy też taka czy siaka osoba nie powinna tego robić, a tutaj jednak wszystko jest możliwe ...
Ostatnio pozanłem przypadek, kiedy znajomy miał narośl na kości udowej wielkości pomarańczy i nie powinien w ogóle chodzić wg. lekarzy do jakich się udał .... i co na jednej z wizyt natrafił na grupę studentów medycyny. Lekarz prowadzący powiedział do nich (znajomy lezał na kozaetce) ...
- Ten pan nie powinien w ogóle chodzić.
Potem zwróciłe się do mojego znajomego.
- Proszę wstać i przejśc się po pokoju.
Co mój znajomy uczynił :)
I tak to jest z tą medycyną .. :wink:
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: uraz kręgosłupa

Jest bardzo wiele przypadków, kiedy lekaże mówią, iż to czy tamto jest nie dow wyleczenia, czy też taka czy siaka osoba nie powinna tego robić, a tutaj jednak wszystko jest możliwe ...
Ostatnio pozanłem przypadek, kiedy znajomy miał narośl na kości udowej wielkości pomarańczy i nie powinien w ogóle chodzić wg. lekarzy do jakich się udał .... i co na jednej z wizyt natrafił na grupę studentów medycyny. Lekarz prowadzący powiedział do nich (znajomy lezał na kozaetce) ...
- Ten pan nie powinien w ogóle chodzić.
Potem zwróciłe się do mojego znajomego.
- Proszę wstać i przejśc się po pokoju.
Co mój znajomy uczynił :)
I tak to jest z tą medycyną .. :wink:

Dokładnie lekarz ten człowiek i może się mylić. Czasami np. warto zaciągnąć opinii kilku lekarzy - chociaż to równiż w 100 % może nie okazać się trafne. Ale już prawdopodobieństwo rośnie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024