Skocz do zawartości


Zdjęcie

Blokady(Axis, Modified Locking-Liner, itp)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Blokady(Axis, Modified Locking-Liner, itp)
Witam,
jako początkujący fascynat :D folderów, przed kupnem mam poważne obawy co do dobrej blokady(jednak palce u ręki to fajna rzecz :) ).
Naczytałem się, że Axis lock jest wystarczająco bezpieczny, ale jeżeli chce kupić np. AFCK mini, to w tym przypadku nie znalazłem Axis'a. Jest natomiast jakiś zmodyfikowany liner lock(cokolwiek to oznacza :wink: ). Czy przy takiej blokadzie nie grozi mi utrata paluszków?
Prosiłbym szanownych fachowców o wypowiedzenie się w tej sprawie...
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokady(Axis, Modified Locking-Liner, itp)
Jak fachowców, to ja wymiękam i zanim spieprzę, to tylko jeszcze ci powiem, że BM dba o blokady... i przy małym AFCK ten liner, wg mnie, wystarczy z wielkim zapasem mocy.
A ja czekam na dużego AFCK...... ten Axis jednak... i D2
Czołem
Mithr
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokady(Axis, Modified Locking-Liner, itp)
W wykonaniu dobrej firmy (BM, Emerson, Spyderco, Microtech, MOD, Kershaw, Buck i wiele, wiele innych) czy to będzie AxisLock, czy LinerLock lub FrameLock czy inne "cuś"... to o palce możesz być spokojny. I tyle. a jak się nie wybierasz na front, to i dobry BackLock sie sprawdzi bez zarzutu! Mam ich klika (np. Spyderco Delica czy Goddard, Buck Protege i coś jeszcze się znajdzie) i palce mam :)
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokady(Axis, Modified Locking-Liner, itp)
...sa i tacy, ktorzy bardzo wysoko w tej hierarchii stawiaja poczciwego back lock-a......mi osobiscie najbardziej odpowiadaja blokady BM i SOG-a.....oprocz bezpieczenstwa ich ogromnym plusem jest szybkosc i plynnosc a te cechy w folderze to fundament....
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokady(Axis, Modified Locking-Liner, itp)
..sorki wyrazilem sie troche nieprecyzyjnie chodzilo oczywiscie o blokady axis i arc lock......
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokady(Axis, Modified Locking-Liner, itp)
Spuud wydaje mi się że już kiedyś mlaskałeś z uznaniem na temat SOG'a X-Ray Vision i nie kłamiąc, pamiętając ten post gdy miałem okazję złapałem go do łapy dla porównania poprosiłem sprzedawcę o Gerbera Walker'a. Moje spostrzeżenia jak na nóż taktyczny jest chyba zbyt giętki. Gerber - wiem to kawał kloca ergonomia ma trochę dziwna. SOG leży w ręce jak ulał, ale ten brak sztywności. Wiem że jest wersja z okładzinami z G-10 i z tytanu palce mnie swędziały na portwelu jednak mega ząbki SOG'a mnie ostudziły. Nie lubię ząbków, mam jeszcze swoje.
Moje pytanie czy w tym przedziale cenowym uważasz go za dobre rozwiązanie.
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokady(Axis, Modified Locking-Liner, itp)
....tak naprawde to wszystko zalezy od tego czego szukasz (prawda oczywista)....jesli sporych rozmiarow foldera (ostrze 3.75) charakteryzujacego sie latwoscia dobycia (!), szybkoscia otwarcia(!), pewnoscia chwytu, dobrym wykonaniem i przyzwoitymi materialami, ukierowanego bardziej na obrone/walke....to moja odpowiedz brzmi: tak uwazam, ze x-ray jest dobrym pomyslem w tym przedziale cenowym.......jaka jest dla niego ewentualna konkurecja (modele o zblizonych parametrach i cechach)? AFCK? ale jest sporo drozszy........jesli jednach ktos poszukuje EDC o bardziej roboczym charakterze to sa lepsze rozwiazania niz x-ray......np jakis niewielki BM.......w kazdym badz razie ja b. wysoko oceniam ten nozyk i nadal jest on moim n1 EDC.......
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokady(Axis, Modified Locking-Liner, itp)
Dzięki za odpowiedź.
Moim i pewnie nie tylko moim problemem przy wyborze noża jest brak możliwości dotknięcia, porównania przed zakupem. Dlatego chętnie czytam opinie.
  • 0

budo_romektm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Blokady(Axis, Modified Locking-Liner, itp)
Tu jest jakis test SOG-a X-Ray Vision:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024