Skocz do zawartości


Zdjęcie

mini AFCK vs Griptilian


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

mini AFCK vs Griptilian
Siema,
mam takie pytanko do znawców tematu:
Noszę sie z zamiarem kupna mojego pierwszego foldera, miałby on być EDC, ale fajnie by było gdybym mógł go używać na np. biwakach, spływach, żeby dało się co jakiś czas pobawić tym nożem w majsterkowicza:D, etc. Zaznaczę, że jego użyteczność do samoobrony mnie niezbyt obchodzi bo raczej nie zamierzam kupywać noża z myślą o samoobronie... Wolałbym przy tym ograniczyc sie do sumy maks 100$-115$ :( . Co daje mi wieksze możliwości :?: Mini AFCK czy Griptilian? Chyba, że znacie lepszy nóż spełniający te wymagania.
Prosiłbym o wyrozumiałość jeżeli ten temat jest już nie na czasie, ale mimo wszystko fajnie by było gdybyście jednak coś napisali :wink:
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: mini AFCK vs Griptilian
Czołem! Znawcą nie jestem, poznać choćby po liczbie postów... :D Więc soorry, że się wtryniam przed prawdziwymi fachowcami :oops: Ale napatrzyłem się sporo na te nożyki (też rozważałem kupno) i po mojemu, to zdecydowanie wygrywa dla ciebie Griptillian.
Miałem go w ręce i leży jak cholera, jest lekki i poręczny. Ma świetną blokadę, bardzo mocną i wygodną - mój nr 1 wśród blokad ostatnio, a przy tym jak na BM to cena zdecydowanie przystępna.
W porównaniu z AFCK ma klingę może mniej szlachetną w linii, ale to właśnie daje jej chyba większą wytrzymałość przy "majsterkowaniu" niż elegancki czubek przystosowany do wchodzenia w mięcho... A na tym ci specjalnie nie zależy.
Stal mniej przednia, ale pewnie od BM i tak dopracowana, użytkowo na pewno się sprawdzi.
Możesz sobie poczytać u Pitera, na guns.com.pl, a ja znikam, bo mnie zlinczują za zuchwałość.
Może któryś z Wielkich coś ci jeszcze napisze?
Pozdrawiam
Mithr
PS Ale tak sercem to ja chyba jednak kupię AFCK. Piękny jest... :roll:
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mini AFCK vs Griptilian
Widze Mithrandir, że dręczą cię te same sprawy... :wink: , rzeczywiscie cieżko jest się zdecydować: tutaj wzmocniony, praktyczny Griptilian, a znowu obok piękny, ostry AFCK... Co tu zrobić? :? Może fachowcy by coś napisali dla rozjaśnienia sprawy...
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mini AFCK vs Griptilian
Najlepiej jakbys potrzymal obydwa w reku...ale zdaje sobie sprawe ze nie wszyscy maja ten luskus:( Badz co badz polecam griptilliana, jak na zastosowania uzytkowe sprawdzi sie lepiej (na moje oko).

Kwestia estetyki...coz, mnie na przyklad noze Spyderco za bardzo sie nie podobaja, ale funcjonalnosci im odmowic nie moge. I o to tu chodzi w nozu. Funkcjonalnosc. Wiec moze warto sie zastanowic tez nad ich oferta...endura, military, delica?
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mini AFCK vs Griptilian
Szala przechyla się na korzyść Griptiliana... :wink:

Btw. dark lord noże Spyderco może i są funkcjonalne ale mi również ich stylistyka niezbyt podchodzi... :roll:

No chyba, że coś z produktów Gerbera tak na początek?? Chociaż Benchmade to jednak najlepszy wybór -> najlepsze warunki (jakość, stylistyka, praktyczność vs cena).
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: mini AFCK vs Griptilian
A tak przy okazji, to Griptilliana masz u PiteraM on stock, więc jakbyś się zdecydował szybko, to możesz mieć od zaraz...
Ja tam strasznie nie lubię czekać, jak już podejmę decyzję.
Mithr
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mini AFCK vs Griptilian
Tak, wiem, na www Pitera byłem wiele razy, ale najważniejsze dla mnie to jest nie mieć żadnych wątpliwości do noża który zamówie, chce być pewien, że to co wybrałem jest w tej chwili dla mnie najlepsze... 8) I tu jest problem bo jeszcze nie jestem pewien tego Griptiliana na 100%, może rzeczywiscie od razu miec cos lepszego i wybrac takie mini AFCK... :roll:
Może gdyby ktoś kto jest długo w temacie ma jakieś wyobrażenie co jest lepsze... :-)
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mini AFCK vs Griptilian
Hej,
jeżeli ktoś jeszcze wchodzi na ten topik to mam takie pytanko apropo mini AFCK II:
Czy ten nóż jest wystarczająco trwały(154CM + BT) do używania go do prac typu struganie, używanie w terenie(nie mam na myśli karczowania lasu :D )??
Poza tym, czy ten nóż po prostu jest warty kupna? Gdyby ktoś kto miał go w ręce mógł się o nim wypowiedzieć to by było już bosko 8) ...
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mini AFCK vs Griptilian
Mam tylko AFCK Axis, wiec na zasadzie przewidywania podpowiem:
BT2 ma tendencje to scierania sie i jest malo wytrzymala...po roku uzywania bedziesz mial brzydkie rysy. No, chyba ze lubisz rysy :-)

Rekojesc jest bardzo wygodna - niby to noz do samoobrony, ale z zadaniami EDC i utlility poradzi sobie bez problemu.

Uwazam jednak ze na utility nadaje sie powloka satin finish, stone wash, bead blast, BC, DLC, Hard Chrome itp ale na pewno nie BT2 ani Black-Ti.
Wiekszosc EDC jest stone wash.

Po dluzszym i intensywniejszym uzytkowaniu klinga bedzie wygladac...staro.

Wart,nie wart? Na pewno nie bedziesz plakal jak go juz kupisz...pod warunkiem ze sie nie zatniesz :)

Napisze jeszcze ze jesli mnie cos wpadnie w oko i cena kosy jest "realistyczna"...to kupuje albo konsekwentnie zbieram...i pozniej kupuje. Jesli nie wydam pieniedzy po drodze oszywiscie 8)
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: mini AFCK vs Griptilian
Dark Lordzie! Sorry, że na forum, ale "administrator zabronił mi wysyłać wiadomości prywatnych" :?: Mam pytanie wstępne; Ty naprawiałeś Boa w McDonaldzie? :P
Jeśli Ty, to witam ponownie, jeśli nie przepraszam za omyłkę, ale dalsza prośba pozaostaje niezmieniona: mam apetyt na AFCK Axis i bardzo chciałbym go potrzymać przez chwilkę przed podjęciem ostatecznej decyzji... No i takiego Amphibiana np też...
A ponieważ też jestem z Łodzi...
Może mógłbym kiedyś postawić Ci piwo gdzieś...???
Czekam na info, może kontakt... Jeśli masz chwilkę kiedyś...
Pozdrawiam
Mithrandir
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: mini AFCK vs Griptilian
Tak, to ja.. :wink: Piffko jest nieobligatoryjne, jednak spotkac sie na "troche" i pokazac te zabawki moge. Tylko czy masz kase na Amphibiana? Bo musze cie ostrzec ze...od Microtecha mozna sie uzaleznic :D Spytaj jakiegokolwiek (anonimowego) Microholika ;)

Uruchomilem maila, tak by the way ...
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: mini AFCK vs Griptilian

Mini AFCK czy Griptilian?


hehe Moja siostra ma właśnie podobny dylemat... :) Sam jestem ciekawy co wybierze :D Każdy z tych nożyków ma jakąś przewagę nad drugim. Ciekawa sprawa, że niebyło jeszcze testu porównawczego :wink: Byłoby to bardzo interesujące starcie... hehe
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mini AFCK vs Griptilian
No i jush po wszystkim, jutro bede już miał małego AFCK :!: :!: :!: :D :D :) :) 8) 8)
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: mini AFCK vs Griptilian

No i jush po wszystkim, jutro bede już miał małego AFCK


Napisz koniecznie jak wrażenia. Moja siostra wybrała koniec końców BM Aresa :twisted: bo jak powiedziała ten AFCK mini to trochę za mały :-)

Bardzo udany nożyk ten Ares nawiasem mówiąc... tylko jak na mój gust to to G10 dość śliskie jest :( Ale pewnie się czepiam :)
  • 0

budo_fascynat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piaseczno/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: mini AFCK vs Griptilian
Nóż jest CUDOWNY, :) :) , musze sie przyznać że po raz pierwszy mam kontakt z nożem za więcej niż 50 zł. Moje pierwsze noże to muela i nóż gerlacha do rzucania więc teraz taki mini AFCK to dla mnie cud świata.
Co do wielkości, jest wg mnie akurat, własnie taka wielkość jaką powinien mieć dobry EDC. Jeżeli G10 jest suche to trzyma mocno, a nawet jeżeli masz akurat mokrą łapke to i tak nie grozi ci wyslizgnięcie noża jeżeli trzymasz go tak jak się trzyma nóż :wink: . Tak jak AdamD pisał, clips troche wystaje na wycięciu na palec wskazujący ale mi to wogóle nie przeszkadza. Nóż standardowo goli po wyjęciu z pudełka( i mam nadzieje że jeszcze jakiś czas się nim będe golić :-) ). Mimo wielu fotek mini AFCK dostarczonych już tutaj na forum, ja również kilka obiecuję wrzucić w najbliższym czasie...
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: mini AFCK vs Griptilian
No cóż. Akurat tak się składa, że mam przyjemność być przedstawicielem Benchmade w PL i nie namawiając do niczego podzielę się z Tobą (Wami) jedynie kilkoma spostrzeżeniami, które nasunęły mi się w toku ponad 2-letniej działalności w tym temacie:
ARES (seria 730) to nóż skierowany w kierunku survivalu oraz zaawansowanej turystyki. W porównaniu do dwóch pozostałych noży (Griptiliana oraz AFCK) na pewno będzie on nożem bardziej uniwersalnym (ostrze Spear-point długości ponad 9cm wykonane ze stali 154CM pozwala na 1001 zastosowań tego noża). Zapewne dlatego jest to najlepiej sprzedający się nóż Benchmade w Europie oraz w Polsce.
AFCK (806) to nóż ciut bardziej skierowany w stronę zastosowań militarnych wybierany jest przez osoby, które używac go będą w nieco bardziej ekstremalnych warunkach.
GRIPTILIAN (stal 440C, Drop-point lub Sheepsfoot) zaś reklamowany jest jako "new species of knife" i kierowany zdecydowanie dla osób uprawiających zaawansowaną turystykę (przynajmniej w USA) jak i myśliwych, choć raczej nie do skórowania zwierzyny. Nóż ten cieszy się dużą popularnością na świecie o czym świadczyć mogą norocznie nowe wersje z rękojesciami we wszystkich kolorach tęczy. W PL raczej ciągle czeka na "swój dzień" - wystarczy jednak przez kilka dni mieć go w terenie i wszystko staje się jasne :-)
W kazdym razie wszystkie te modele posiadają blokadę Axis-Lock
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024