Skocz do zawartości


Zdjęcie

(BSWW) Bojowy System Walki Wręcz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz

A nie prościej ZAMIAST aikido?


Wydaje mi sie ze aikido + inna sztuka walki gdzie sa ataki (kopniecia, uderzenia reka, chwyty) to bardzo dobre polaczenie. Nie ZAMIAST ale w polaczeniu z AIKIDO

Poza tym trzeba się IMHO nauczyć najpierw uderzać - jak sobie to wyobrażasz na aikido?!


I tu sie z toba zgodze COMBAT. Aikido jest praktyczne, nie ma dwoch zdan, da sie zastosowac w walce, ale trzeba znac, inne techniki zeby wiedziec jak sie przed nimi bronic. To jeden z powodow ze po 3 latach aikido zapisalem sie na shidokan.

Na aiki brakowalo mi wlasnie tego ze nie trenujemy technik, przed ktorymi aikido ma pomoc sie obronic. I to jest jedyna rzecz jakiej mi brakowalo w treningach aiki. Ale taka jest podobno metodyka nauczania tej sztuki.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz
dlatego tez Macias chce isc na BJJ ale w gdyni nie ma.tzn. jest cos z Jakubkiem,ale nie wiem,czy to BJJ czy submission.a wolalbym BJJ.ale postanowilem,ze przez wakacje maly trening przygotowujacy,a od nowego semeestru bjj lub sub.aikido zawsze zostanie moja "pierwsza miloscia" :wink: ale trzeba tez porzezbic cos praktycznego
  • 0

budo_krzywy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz

.....Moim zdaniem jest to skuteczne ponieważ zatrzymał dzwignie na łokieć, dzwignie z BJJ która podobno dziala.

Eeeeeeeee tam... jak koles cie gryzie w lydke to ty wypychasz biodra do gory i mu sie odechciewa takiego lizania 8O hyh.
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz
Być może jestem.... hmmmm nie za dobry trenuje może ze 3 lata a tamten koleś prawie 13!!!! A z tym ugryzieniem to głupio sie przyznać ale ja nie miałem pojęcia że on będzie gryzł czy coś (myślałem że parter wogule bez udeżeń itp, ale on tak nie myślał :D )...więc jak założyłem balache i poczułem że zaczyna skutkować...to ją troche popuścilem, wiecie żeby mógł odklepać, a on mnie CHAP....i póściłem zupełnie.

Jeszcze z nim nie gadalem więc wciąż nie wiem kto uczy BSWW i jakie ma kwalifikacjie. Ale spoko dowiem się.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz
Co do Aikido

Opowiem wam ciekawą historyjkę:
Panowie znam II dan Aikido, który po wielu latach treningu, nauki i wysiłku, spotkał na swojej drodze ochroniaża. No i jak to w życiu bywa, ów ochroniaż wcale nie wiedział że uderzając kolegę (z którym dzieliła go różnica zdań), będzie bił II dan Aikido, a jednak nasz wielki mistrz dostał bęcki. Po tej bolesnej lekcji doszedł do jakże słusznego wniosku tyle lat ćwiczeń, nauki, wyrzeczeń, po h.. bo jak przyszło co do czego to byle ochroniaż spuscił mu bęcki, i niestety żadna super skuteczna technika Aikido nie przydała mu się na nic. Cholerka to życie bywa czasem wredne!!. Ale to nic mój znajomy prowadzi sekcję Aikido, ma dwie grupy po 20-30 osób. Na każdego z jego uczniów czeka inny ochroniaż by spuścić mu bęcki. Buisnens is buisnes.
Tymczasem mistrz Aikido zabrał się za boks, judo, i ogólnie parę systemów skuteczniejszych, i musi zaczynać naukę od początku, a nie dość tego że jest mocno spóźniony, to jescze ma pokrzywione odruchy.

Jeśli ktoś mówi o skuteczności Aikido, to chyba żartuje (podpieram się autorytetem mojego kolegi II dana). Na ulicę aikido to czyste samobójstwo, techniki są trudne w wykonaniu, wymagają wejścia w moment. Po kiego grzyba uczy się obrony przed mieczem? Kurka mol proszę mi pokazać kto u licha jasnego zaatakuje nas na ulicy samurajskim mieczem z góry?.
Sam zajmowałem się tym przez poł roku (poszukując) i jedyną pożyteczną rzeczą którą się nauczyłem to przewroty przez bark.

A połączenie stylu uderzanego i Aikido to Hapkido. Osobiście nie ćwiczyłem i nie znam na ten temat wiarygodnych opinii. Ale z tego co się orjentuję to nie jest rewelacja. Zgodnie z zasadą Kiepszczyzna (Aikido) + Kiepszczyzna (Takewondo) =Też wielka kiepszczyzna.

to tyla moich uwag, pa.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz

Tak - można to oczywiście nazwać, odróżniając jednak trening we własnym zakresie - od dedykowanych np. FMA :)

I co - teraz bedziesz sie filipinskich styli czepial co ?

Oj Combat Combat... nie pierwszy przypadek, ktory nie rozumie po co "cale to trzepanie lapami w powietrzu" i powtarzane do zasrania drille.
Zacytuje tutaj kilka osob min Kelly'ego Wardena czy tez Vounaka, ktorzy wspominali, ze wiekszosc tych technik nie nalezy wykonywac na sile ale wplatac je lub tez obcinac w zaleznosci od okolicznosci. Po to wlasnie tak uparcie sie je cwiczy by moc w pelni je potem modyfikowac i dostosowywac.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz

I co - teraz bedziesz sie filipinskich styli czepial co ?


Czemu czepiał? Właśnie ich BRONIĘ - żeby ktoś kto sobie coś tam robi we własnym zakresie NIE NAZYWAL TEGO FMA...!!

Oj Combat Combat... nie pierwszy przypadek, ktory nie rozumie po co "cale to trzepanie lapami w powietrzu" i powtarzane do zasrania drille.
Zacytuje tutaj kilka osob min Kelly'ego Wardena czy tez Vounaka, ktorzy wspominali, ze wiekszosc tych technik nie nalezy wykonywac na sile ale wplatac je lub tez obcinac w zaleznosci od okolicznosci. Po to wlasnie tak uparcie sie je cwiczy by moc w pelni je potem modyfikowac i dostosowywac.


Czy ja cokolwiek mówiłem? To już jakaś paranoja :roll: :lol:

Nie czepiam się FMA, bo nie trenuję... Czytałem jednak opinie
fachowców i jak ze wszystkim tak z FMA trzeba ostrożnie podchodzić...

Lie #4 He's going to attack you a certain way
I have a demonstration that I do during knife seminars. I find the highest ranking Filipino martial arts player present and I tell him to check and pass my attack. I then proceed to do a well balanced, fast, cautious attack. This is a legitimate and fast attack, and they tend to block it. I then tell them to block the another attack - and aiming for the same target - I do a prison yard rush on them. To this day I have gutted everyone of them.
The reason? They are entirely different knife attacks.

Many years ago Don Pentacost wrote a book called Put 'em down, take 'em out: Knife fighting from Folsom Prison. In it Don pointed out how actual knife homicides occurred in maximum security prisons. Putting it mildly, he outraged countless martial artists by what he said in that book, who to this day still disparage the book. Except for one thing, that prison yard rush is exactly what I use to gut so many of them. It is not a sophisticated attack, but it is a very common way to attack someone with a knife in the USA.

The FMA are predicated on one basic assumption, that you will be fighting a trained knifer. The problem with that assumption is that not everyone attacks the way that someone trained in the FMA will attack you. This is problematic because the counters of the FMA are designed to work against how people with FMA training will attack you. Against these kinds of attacks, the counters work great.

The bottom line is, in the Western culture, someone who is attacking you with a knife is attempting to murder you. They are not going to be hanging back cautiously in fear of your weapon and your fighting skill. Instead they will usually attempt to overwhelm you and quickly kill you by whatever means necessary. Such an attack is totally different than the well balanced and liquid attacks of the FMA. And that is totally different than how someone from Italy will attack you with a knife. And that is different than how someone from Venezuela is going to attack with a knife. And that is different than how someone from Brazil will attack you with a knife. And that is different than how someone from South Africa is going to attack you with a knife. And that is totally different than how someone from China will attack you with a knife. I know because I have traveled around the world and encountered knife fighting systems from all of those places.

I know that those who are selling knife fighting training and others who haven't seen these other systems will deny it, but: Just because you know how to handle one, doesn't mean you know how to handle the others. Each are different, and each are equally lethal. And those differences CAN kill you.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz

Opowiem wam ciekawą historyjkę:
Panowie znam II dan Aikido, który po wielu latach treningu, nauki i wysiłku, spotkał na swojej drodze ochroniaża. No i jak to w życiu bywa, ów ochroniaż wcale nie wiedział że uderzając kolegę (z którym dzieliła go różnica zdań), będzie bił II dan Aikido, a jednak nasz wielki mistrz dostał bęcki.



Oczywiście - zawsze twierdziłem że aikido nie nadaje się do walki... 8) :)

A połączenie stylu uderzanego i Aikido to Hapkido.


Oj tu się raczej mylisz... Sprawdzę rodowód Hapkido.


Kiepszczyzna (Takewondo)


Co do Taekwon-do to się cholernie mylisz. Znam wielu zawodników z którymi kravaciarze by przegrali... W dobrym wykonaniu TKD jest OK.
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz
[quote name="budo_Obronca"]
Kiepszczyzna (Takewondo)
[/quote]

Co do Taekwon-do to się cholernie mylisz. Znam wielu zawodników z którymi kravaciarze by przegrali... W dobrym wykonaniu TKD jest OK.[/quote]

a sa tacy kravaciarze ktorzy by nie przegrali ? :)

tak btw...taekwondo jak i wiele innych ograniczonych styli nie sluzy do realnej walki, ale...kiepszczyzna na takie balety to dziwaczne okreslenie :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz

tak btw...taekwondo jak i wiele innych ograniczonych styli nie sluzy do realnej walki


Tzn. jakiej? A które style WG Ciebie służą?


ale...kiepszczyzna na takie balety to dziwaczne okreslenie :)



Ehhh zależy jaka sekcja...
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz
realnej- czyli takiej z minimum ograniczen

a sluzy do walki sportowej

-------
do realnej sluzy wg mnie polaczenie bjj i thaia
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz

Czemu czepiał? Właśnie ich BRONIĘ - żeby ktoś kto sobie coś tam robi we własnym zakresie NIE NAZYWAL TEGO FMA...!!

Tak samo jak ktos lapie za wory i juz nazywa to kombatem...

Czy ja cokolwiek mówiłem? To już jakaś paranoja :roll: :lol:

Nie czepiam się FMA, bo nie trenuję... Czytałem jednak opinie
fachowców i jak ze wszystkim tak z FMA trzeba ostrożnie podchodzić...

A ja sie ciebie musze poczepiac.. hehehe...
Co do opinii ludzi o FMA to po czesci sie zgadzam a w szczegolnosci z podstawowym zarzutem co do niektorych sekcji - za duzo drilli statycznych przyzwyczajajacych do walki w jednej pozycji a za malo sparingow i za malo wrzucenia tego w pewna dynamike. Oczywiscie wszystko zalezy od trenera i sekcji.

To co pisze Marc "Animal" to prawda od gory do dolu... takze jakos bede chcial usiasc na dupie niedlugo i przetlumaczyc wszystko na jezyk polski i wrzucic na Forum.
To jest jeszcze jeden powod by trenowac noz z tak duza iloscia sparingpartnerow jak sie da - duzych i malych, szybkich i wolnych, trenujacych rozne style, nie trenujacych wogole itp itd Nigdy nie wiadomo na kogo sie trafi. Ale wg mnie FMA daja jakas podstawe ... jeszcze podrzucic do niej pare rzeczy i jest gut... oraz ciagly i ciagly trening.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz

Tak samo jak ktos lapie za wory i juz nazywa to kombatem...


Taak :)

To co pisze Marc "Animal" to prawda od gory do dolu... takze jakos bede chcial usiasc na dupie niedlugo i przetlumaczyc wszystko na jezyk polski i wrzucic na Forum.


Już trochę przetłumaczyłem (na WWW [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ) - ale miejscami to cholernie trudny angielski!

Np.

Many years ago Don Pentecost wrote a book called Put 'em down, take 'em out: Knife fighting from Folsom Prison. In it Don pointed out how actual knife homicides occurred in maximum security prisons. Putting it mildly, he outraged countless martial artists by what he said in that book, who to this day still disparage the book. Except for one thing, that prison yard rush is exactly what I use to gut

Do teraz nie rozumiem o co chodzi w tym fragmencie? (czym jest prison yard rush)

To jest jeszcze jeden powod by trenowac noz z tak duza iloscia sparingpartnerow jak sie da - duzych i malych, szybkich i wolnych, trenujacych rozne style, nie trenujacych wogole itp itd Nigdy nie wiadomo na kogo sie trafi. Ale wg mnie FMA daja jakas podstawe ... jeszcze podrzucic do niej pare rzeczy i jest gut... oraz ciagly i ciagly trening.


Racja - ale to już do działu nóż :)
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz

=> brak treningu stricte uderzeń i kopnięć,
=> brak treningu z tarczami i packami,
=> brak treningu na worku, gruszce, piłce,
=> dziwne, nieintuicyjne rozwiązania,
=> czekanie na atak agresora,


To teraz ocen pod tym katem np. judo sportowe i sie zastanow czy aby na pewno jest takie nieskuteczne...Co to znaczy nieintuicyjne?
A co do akikido tonaprawde po roaz kolejny polecam najpierw isc i sprawdzic czasami mozna byc zaskoczonym bardzo na plus a czasami na minus...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz
Hmm - bardziej to się odnosi do styli uderzanych. W przypadku chwytanych trzeba by opracować inne punkty...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz

Co to znaczy nieintuicyjne?


To znaczy udziwnione, nie proste.

A co do akikido tonaprawde po roaz kolejny polecam najpierw isc


Byłem.
  • 0

budo_msj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Obiecana Ziemia

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz


A co do akikido tonaprawde po roaz kolejny polecam najpierw isc


Byłem.


Ehhh.. problem polega na tym, ze na aikido nie wystarczy byc raz, trzeba pochodzic ze 3 m-ce zeby sie zorientowac o co chodzi. no ale coz niektorzy nie maja cierpliwosci i chca wszystko od razu.

Zgodze sie ze warto tez oprocz aikido trenowac cos innego, karate, boks, kick, itp.

ale aikido jest naprawde wartosciowe i jest naprawde trudne..
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz
Wartościowe - tzn. co daje?? 8O :?

Bo dany aikido - same przyznają ,że NIE JEST TO REALNE I SKUTECZNE.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz

Już trochę przetłumaczyłem (na WWW [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ) - ale miejscami to cholernie trudny angielski!

Np.

Many years ago Don Pentecost wrote a book called Put 'em down, take 'em out: Knife fighting from Folsom Prison. In it Don pointed out how actual knife homicides occurred in maximum security prisons. Putting it mildly, he outraged countless martial artists by what he said in that book, who to this day still disparage the book. Except for one thing, that prison yard rush is exactly what I use to gut

Do teraz nie rozumiem o co chodzi w tym fragmencie? (czym jest prison yard rush)


Takie tlumaczenie troche na szybko ale powinno byc ok ...

"Wiele lat temu Don Pentacost napisal ksiazke "Powalcie ich, wykonczcie ich : Walka nozem z Wiezienia Folsom. W niej Don wskazal jak faktycznie zabojstwa dokonywane za pomoca noza istnieja w wiezieniach o zaostrzonym rygorze. Opisujac je mniej drastycznie , obrazil niezliczonych artystow sztuk walki ktorzy do dzisiejszego dnia ciagle lekcewaza te ksiazke, tym co opisal w niej."

"Prison yard rush" jest gwaltownym atakiem charakterystycznym dla wieziennych atakow nozem - gwaltowny doskok do przeciwnika i wielokrotne lub pojedyncze dzgniecie nozem.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz

Takie tlumaczenie troche na szybko ale powinno byc ok ...

"Wiele lat temu Don Pentacost napisal ksiazke "Powalcie ich, wykonczcie ich : Walka nozem z Wiezienia Folsom. W niej Don wskazal jak faktycznie zabojstwa dokonywane za pomoca noza istnieja w wiezieniach o zaostrzonym rygorze. Opisujac je mniej drastycznie , obrazil niezliczonych artystow sztuk walki ktorzy do dzisiejszego dnia ciagle lekcewaza te ksiazke, tym co opisal w niej."


Moja ver: Wiele lat temu Don Pentecost napisał książkę Put 'em down, take 'em out: Knife fighting from Folsom Prison. Zawarł w niej obserwacje w jaki sposób obecnie są dokonywane zabójstwa w maksymalnie strzeżonych więzieniach. Obraził on niezliczone rzesze trenujących sztuki walki przez to, co zawarł w swojej publikacji. Owi trenujący do dziś dnia przeklinają tę książkę :)

"Prison yard rush" jest gwaltownym atakiem charakterystycznym dla wieziennych atakow nozem - gwaltowny doskok do przeciwnika i wielokrotne lub pojedyncze dzgniecie nozem.


Tez coś takiego podejrzewam- szkoda że autor nie zamieścił bardziej szczegółowego opisu lub filmiku :roll: :evil:

Z tego co czytałem Pentecost na którego się powołuje nie pisze o "prison yard rush" - tylko one-two attack, three step attack itp.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024