Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wojsko, policja - w czym ich szkolą??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Wojsko, policja - w czym ich szkolą??
Witam wszystkich!

Myślę, że wartobyłoby sie dowiedziec w jakich systemach czy sztukach walki szkola sie nasze najlepsze jednostki. Ja osobiście jeszcze w wojsku nie byłem, ale kolega służył w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej i tam szkolił się w C56. A jak to jest np. w 18. i 16. Batalionach Desantowo - Szturmowych czy jednostkach AT policji? Może ktos z was był w wojsku, policji ew. innej służbie mundurowej (Straż Graniczna, SOK) albo ma tam znajomego ? A może ktoś był albo ma znajomego w Gromie czy 1. Pułku Komandosów?

Piszcie, podzielcie się swoja wiedzą.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko, policja - w czym ich szkolą??
Niestety w wojsku wygląda to tak:

Oficjalny program szkolenia walki wręcz tzw. zakresy przetworzony przez Kondrakiewicza z ju-jitsu, na bazie wycofywanego z armii ZSRR programu (z II Wojny Światowej).
W praktyce wygląda to tak, jeśli w jednostce jest facet z karate robi karate, jeśli z ju-jitsu robi ju-jitsu oczywiście obowiązkowe są zakresy.
W praktyce wygląda to czasmi dosć żałośnie.
Byłem świadkiem pokazu walki wrecz, rozpoznania w Lublinie, zobaczyłem karate i to do tego średnio nauczane.

No ale wszystko zapowiada się lepiej, bo liderzy Stowarzyszenia Krav Maga w Poznaniu (oficerowie WP), opracowali program mający zastąpić przestarzałe zakresy, oczywiście na bazie KM.

to tyla
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko, policja - w czym ich szkolą??
Po cholere AT - walka wręcz- jak pisałem obecnie to właściwie strata czasu...

Podobnie wojsko - no ale jak ktoś lubi :)
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko, policja - w czym ich szkolą??
jasne.czasy komandosów-cichociemnych morderców już sie skończyły.teraz liczy sie taktyka działania w grupie i....sprzęt.
w jakiej sztuce walki byś nie był mistrzem to nie oprzesz się kuli cal 9mm a tych najchetniej jednak uzywają ludzie przeciw ludziom.
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko, policja - w czym ich szkolą??
Piszecie, że najważniejsza jest taktyka działania w grupie i posługiwanie się bronią. I zgadzam się to jest podstawa (wyżej wspomniany kolega z KW miał codziennie szkolenie strzeleckie), ale nie ot chodzi. Po prostu jestem ciekaw (mysle że niektórzy forumowicze też) czego się uczy słuzby mundurowe. Nie chodzi mi o dyskusje na temat zasadności szkolenia np. AT w walce wręcz.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko, policja - w czym ich szkolą??
Policja - polecam wątek: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Jeśli chodzi o SOK - to pytał mnie jeden SOK-ista o radę - jaką MA ma wybrać. Pisał, że kiedyś szkolili go w jakichś technikach ju-jitsu itp.
Zaleciłem mu KM...
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko, policja - w czym ich szkolą??
Dzięki za odpowiedzi. Czekam na dalsze. Czyżby nikt nie miał znajomych w służbach mundurowych?!
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Wojsko, policja - w czym ich szkolą??
Niestety żadna z polskich służb może z wyjątkiem GROMU nie doroboła się jednolitego systemu szkolenia walki wręcz i każdy orze jak może i kombinują we włąsnym zakresie szukając znajomych instruktorów.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024