Skocz do zawartości


Zdjęcie

(BSWW) Bojowy System Walki Wręcz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
115 odpowiedzi w tym temacie

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

(BSWW) Bojowy System Walki Wręcz
Czy ktoś śłyszał o tym systemie walki, ja widziałem tylko że jest w nim sporo gryzienia (kolega mi pokazywał ale nie mam z nim stałego kontaktu). Będe wdzięczny za wszelkie informacjie typu gdzie tego uczą (najlepiej Łódz i okolice) i o co w tym chodzi.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz
Czy chodzi o jakiś lokalny wynalazek w rodzaju karate tsunami, czy combat 56? (he, he)
  • 0

budo_andy_hug
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz

Czy ktoś śłyszał o tym systemie walki, ja widziałem tylko że jest w nim sporo gryzienia (kolega mi pokazywał ale nie mam z nim stałego kontaktu). Będe wdzięczny za wszelkie informacjie typu gdzie tego uczą (najlepiej Łódz i okolice) i o co w tym chodzi.


odpuśc te bojowe systemy...
z gryzienia najlepszy jest kino mu tai, ale nie przez mundur ani kamizelkę :wink:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz
Hmm - dużo gryzienia - czyżby "doggie style"? :roll: :?
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz
Hmmmm to z gryzieniem to bylo tylko moje odczucie ponieważ na dwie walki w parteże zostalem 2 razy ugryzionu ( po jednym mam spory slad na piersi, za drugim razem złapał mnie zębami za szczęke!!!!!!).
Zauważyłem że to doś skuteczne, puszczalem od razu i chcialem żeby tylko skończył (nigdy jakoś nie myślałem o używaniu uzębienia w walce, a tu prosze okazuje sie że można). Koleś miał koszulke z napisem BSWW-Bojowy...... Wciąż licze że sie czegoś dowiem na ten temat.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz
Dołączona grafika
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz
Ja się tak szybko nie poddam....

Przed wczoraj sparowałem się z tym gościem (znowu)...i znowu dostałem w tyłek. Mam NIEPRAWDOPODOBIE wielki śińce na łytce, gdy już prawie go miałem tzn zakładalem balahe (autententycznie już czulem że zaraz będzie klepał) on mnie tak pokonsał w łytke że póściłem.
By the way, tego naucza facet który "...poskładał to co uznał za skuteczne..."
Moim zdaniem jest to skuteczne ponieważ zatrzymał dzwignie na łokieć, dzwignie z BJJ która podobno dziala.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz
Człowieq
- INSTRUKTOR
Imię Nazwisko
Doswiadczenie
Style
Kto go zna
Stopnie

itp. itd.

Zapytaj o to kolegę...

to się dowiesz co to jest. IMHO ten BSWW to kit.
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz
No właśnie! Plastus napisz cos więcej. Jestem ciekawy o co tu chodzi? Może to cos takiego jak ATS?
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz
Jak tylko się bede z nim widzal to sie zapytam...postaram sie z nim zobaczyc w ciagu tygodnia.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz

Ja się tak szybko nie poddam....

Przed wczoraj sparowałem się z tym gościem (znowu)...i znowu dostałem w tyłek. Mam NIEPRAWDOPODOBIE wielki śińce na łytce, gdy już prawie go miałem tzn zakładalem balahe (autententycznie już czulem że zaraz będzie klepał) on mnie tak pokonsał w łytke że póściłem.
By the way, tego naucza facet który "...poskładał to co uznał za skuteczne..."
Moim zdaniem jest to skuteczne ponieważ zatrzymał dzwignie na łokieć, dzwignie z BJJ która podobno dziala.

bez urazy,ale to moze ty jestes slaby? nie bierz tego za obelge,bo nie wiem jaki jest twoj poziom,ale tak tez moze byc?w iogole jak wygladalo wasze starcie?ty go na ziemie i mu balache,a on cie uzarl? dziwny cos ten koles jest....tez go uzryj :wink:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz
[quote name="budo_Macias"]Moim zdaniem jest to skuteczne ponieważ zatrzymał dzwignie na łokieć, dzwignie z BJJ która podobno dziala.[/quote]bez urazy,ale to moze ty jestes slaby? nie bierz tego za obelge,bo nie wiem jaki jest twoj poziom,ale tak tez moze byc?w iogole jak wygladalo wasze starcie?ty go na ziemie i mu balache,a on cie uzarl? dziwny cos ten koles jest....tez go uzryj :wink: [/quote]

Racja- znam gości co wykorzystują teoretycznie dobre systemy - a dostają...
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz
[quote name="budo_Combat"][quote name="budo_Macias"]Moim zdaniem jest to skuteczne ponieważ zatrzymał dzwignie na łokieć, dzwignie z BJJ która podobno dziala.[/quote]bez urazy,ale to moze ty jestes slaby? nie bierz tego za obelge,bo nie wiem jaki jest twoj poziom,ale tak tez moze byc?w iogole jak wygladalo wasze starcie?ty go na ziemie i mu balache,a on cie uzarl? dziwny cos ten koles jest....tez go uzryj :wink: [/quote]

Racja- znam gości co wykorzystują teoretycznie dobre systemy - a dostają...[/quote]przy okazji combat-bardzo fajna strona.mimo,ze nie zgadzam sie z twierdzeniem,ze wszytkie style aikido,kung-fu itp. sa beznadzirejne,to reszta mi b.przypasila.czesc rad przyda mi sie w treningu
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz

przy okazji combat-bardzo fajna strona.to reszta mi b.przypasila.czesc rad przyda mi sie w treningu


To już na priva -takie rzeczy...

mimo,ze nie zgadzam sie z twierdzeniem,ze wszytkie style aikido,kung-fu itp. sa beznadzirejne


Tego nie twierdzę - zwracam tylko uwagę na to DO CZEGO ma być dana MA. Rekreacja - OK, bojowo - nie. No i opisuję jedną z sekcji modliszki - która zrobiła na mnie wrażenia jakie zrobiła... Zresztą jak mówię - trudno mieć zaufanie do MA w której jest niejasny system stopni, ich przyznawania, brak autoryzacji - DLATEGO nie polecam kung-fu itp. itd.

Jeśli ktoś ma dobre doświadczenia - świetnie NIECH TRENUJE- jednak bezpieczniej chodzić tam - gdzie jest jakość, brak wymysłów i skuteczność... (wiele MA - nie tylko TKD, systemy Combat, chociażby boks, thai, kick, BJJ, judo, zapasy itp.)
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz

przy okazji combat-bardzo fajna strona.to reszta mi b.przypasila.czesc rad przyda mi sie w treningu


To już na priva -takie rzeczy...

mimo,ze nie zgadzam sie z twierdzeniem,ze wszytkie style aikido,kung-fu itp. sa beznadzirejne


Tego nie twierdzę - zwracam tylko uwagę na to DO CZEGO ma być dana MA. Rekreacja - OK, bojowo - nie. No i opisuję jedną z sekcji modliszki - która zrobiła na mnie wrażenia jakie zrobiła... Zresztą jak mówię - trudno mieć zaufanie do MA w której jest niejasny system stopni, ich przyznawania, brak autoryzacji - DLATEGO nie polecam kung-fu itp. itd.

Jeśli ktoś ma dobre doświadczenia - świetnie NIECH TRENUJE- jednak bezpieczniej chodzić tam - gdzie jest jakość, brak wymysłów i skuteczność... (wiele MA - nie tylko TKD, systemy Combat, chociażby boks, thai, kick, BJJ, judo, zapasy itp.)

to jest tak,ze aktualnie mysle o submission w. czy bjj dlatego,ze moja sekcja aikido rzeczywiscie uczy mnie bbzdur,a nie walki.ale zareczam ci,ze sa niezle sekcje aikido przygotowywujace do walki.moze nie idealnie,ale calkiem nieglupio (tu polecam sekcje w walbrzychu)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz
No i jeszcze może coś dodam:

Czemu aikido (i wszelkie sztuki walki pretendujące do nazywania się realnymi!) jest nierealne? (Jeśli nie spełniają tych warunków)

=> brak treningu stricte uderzeń i kopnięć,

=> brak treningu z tarczami i packami,

=> brak sparingów,

=> brak treningu na worku, gruszce, piłce,

=> dziwne, nieintuicyjne rozwiązania,

=> brak dynamiki i agresywności w treningu,

=> czekanie na atak agresora,

Zawsze wszelkie sztuki walki należy oceniać pod tym kątem!!

Każda sztuka walki powinna być maksymalnie prosta w nastawieniu do konfrontacji poza-treningowej, obrony maksymalnie skuteczne i bezpieczne dla wykonującego (np. po przechwycie pałki - jej stała kontrola).

NIGDY nie należy zapominać, że tak naprawdę żadna sztuka walki nie jest przeznaczona do walki ulicznej. Na ulicy w przypadku więcej niż jednego przeciwnika - w ogóle mało co się sprawdza. Z punktu widzenia realności najlepiej nosić narzędzia - których opanowanie także powinno być perfekcyjne.
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz

NIGDY nie należy zapominać, że tak naprawdę żadna sztuka walki nie jest przeznaczona do walki ulicznej. Na ulicy w przypadku więcej niż jednego przeciwnika - w ogóle mało co się sprawdza. Z punktu widzenia realności najlepiej nosić narzędzia - których opanowanie także powinno być perfekcyjne.


Bardzo sluszne stwierdzenia. Dodalbym, ze perfekcyjne opanowanie narzedzi to przeciez tez.....sztuka walki! Nawet pistoletu nie wystarczy tylko "miec" ale i trzeba cwiczyc uzycie.

A co do ulicy - gdy ktos zaatakuje podstepnie i znienacka od tylu, np. palka w glowe lub nozem w plecy, to nie sprawdzi sie nawet glock.

A takie ataki to przeciez tez "walka na ulicy"...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz

Bardzo sluszne stwierdzenia. Dodalbym, ze perfekcyjne opanowanie narzedzi to przeciez tez.....sztuka walki!


Tak - można to oczywiście nazwać, odróżniając jednak trening we własnym zakresie - od dedykowanych np. FMA :)

A co do ulicy - gdy ktos zaatakuje podstepnie i znienacka od tylu, np. palka w glowe lub nozem w plecy, to nie sprawdzi sie nawet glock.

A takie ataki to przeciez tez "walka na ulicy"...


8)
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz
z tym aikido masz troche racji,ale jesli ktos trenujacy aiki ma troche oleju w glowie,to pewne elementy bedzie cwiczyc w wlasnym zakresie z ludzmi,ktorzy trenuja n.p kyokushin,czy bjj.aiki ma duzo bolaczek,alenie jest az tak niepraktyczne.niepraktyczni sa cwiczacy i prowadzacy treningi.a ze zdaje sobie z tego sprawe,dlatego tez dokladam sobie do wlasnego treningu elementy z innych MA i systemow.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: (BSWW) Bojowy System Walki Wręcz

z tym aikido masz troche racji,ale jesli ktos trenujacy aiki ma troche oleju w glowie,to pewne elementy bedzie cwiczyc w wlasnym zakresie z ludzmi,ktorzy trenuja n.p kyokushin,czy bjj..


A nie prościej ZAMIAST aikido?

aiki ma duzo bolaczek,alenie jest az tak niepraktyczne.niepraktyczni sa cwiczacy i prowadzacy treningi


To wychodzi NA JEDNO. Poza tym trzeba się IMHO nauczyć najpierw uderzać - jak sobie to wyobrażasz na aikido?!

Albo trening na worku?

.a ze zdaje sobie z tego sprawe,dlatego tez dokladam sobie do wlasnego treningu elementy z innych MA i systemow.


I dobrze :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024