Skocz do zawartości


Zdjęcie

seiza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: seiza

ćwiczę seiza od kilku lat i jak na razie jestem zdrowy, nie narzekam dlategop też nie rozumiem gadek to nie dla mnie itp...
Mówię o tym dlatego że u nas na treningu w seiza ćwiczyło się statycznie co może być szkodliwe dla kolan, szczególnie w momencie kiedy trzeba było zerwać się do akcji. Ja ćwiczyłem jak aikidocy i dobrze na tym wyszedłem.


Marcin wszystko ok siza trzeba ćwiczyć i tu nie ma wątpliwości.
Ja tylko uważam, że shiko nie koniecznie.
Wg. mnie bardziej należało by w ćwiczeniach spojrzeć na pracę bioder, dokładność w technice, a nieco mniej na poruszanie.

Pozdrawiam:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: seiza
eh Ares daj spokoj - niech se laza jak im dobrze.
ja swoich ucze nie lazic i ucze oszczedzac kolana i inne czesci drogocennego ciala jak sie da...

Tak aikido to sztuka walki i nie ma zmiluj...rotfl
ilu z moich , twoich waszych uczniow pojdzie na wojne i bedzie walczyc (pomijajac fakt czy mu sie do tego aikido przyda), co no ilu?
jesli nawet bez shiko nie ma prawdziwego aikido to ja mam gdzies to prawdziwe aikido ktore zniszczy cos mnie lub moim uczniom.

wole balecik.
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: seiza

eh Ares daj spokoj - niech se laza jak im dobrze.
ja swoich ucze nie lazic i ucze oszczedzac kolana i inne czesci drogocennego ciala jak sie da...

Tak aikido to sztuka walki i nie ma zmiluj...rotfl
ilu z moich , twoich waszych uczniow pojdzie na wojne i bedzie walczyc (pomijajac fakt czy mu sie do tego aikido przyda), co no ilu?
jesli nawet bez shiko nie ma prawdziwego aikido to ja mam gdzies to prawdziwe aikido ktore zniszczy cos mnie lub moim uczniom.

wole balecik.


Dokładnie - dobrze gadasz. Ja również prowadząc zapominam o shiko.
A wg. mnie i bez shiko można robić dobre aikido.
A po za tym nie samym aikido człowiek żyje są inne przyjemności.
A jeśli chodzi o balecik to nie jesteś osamotniony.
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: seiza


To o czym ty mówisz we wszystkich postach występuje (po części masz rację) ale to tylko forma i jeśli ktoś patrzy na to krótkowzrocznie nigdy po za tą formę nie wyjdzie. Będzie robił jedynie "rzemiosło". Napewno to będzie ok. Ale taka osoba nie ma szans dojcia do poziomu prawdziwego nauczyciela.

Pozdrawiam:


Ares, a od jakiego czasu juz nie trzeba cwiczyc "rzemiosla"? :) Ja mysle, ze takie cwiczenie musza cwiczyc 99.99% aikidokow. To sie nazywaja PODSTAWY.
Znakomita wiekszosc z nas cwiczy i zawsze bedzie cwiczyc rzemioslo. Tylko niezwykle nieliczne utalentowane wyjatki (widziales juz drugiego O Sensei'a???) moga sie wzniesc ponad przecietny poziom. Teraz chodzi o to, zeby ten "przecietny" poziom mial rece i nogi, zeby to bylo cos solidnego, co cie nigdy nie zawiedzie...
No ale wiem z doswiadczenia, ze niektorzy juz od 5 kyu chca robic tak, jak Dziadek cwiczyl po 70 latach uprawiania aikido pod pretextem, ze oni nie chca cwiczyc "rzemiosla" rotfl


Jesne ale całe życie nie można ćwiczyć podstaw, do podstaw się wraca. Ale trzeba też iść dalej. Aikido się rozwija. A po za tym mówiąc o podstawach zaprzeczasz sam sobie. Kaeshi Waza nie jest podstawą a Ty zalecasz ćwiczyć o 5 kyu (z równoznacznym stażem) dla wszystkich - to jak to jest.

Pozdrawiam:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: seiza

Jesne ale całe życie nie można ćwiczyć podstaw, do podstaw się wraca. Ale trzeba też iść dalej. Aikido się rozwija. A po za tym mówiąc o podstawach zaprzeczasz sam sobie. Kaeshi Waza nie jest podstawą a Ty zalecasz ćwiczyć o 5 kyu (z równoznacznym stażem) dla wszystkich - to jak to jest.

Pozdrawiam:


to mowisz ze podstaw nie mozna cwiczyc cale zycie? :wink: Wg mnie, w gruncie rzeczy, cwiczy sie WYLACZNIE podstawy. Znaczy forma techniki moze sie zmieniac, ale zawsze cwiczy sie postawe, odpowiedni dystans, rece przed soba, synchronizacja ruchu calym cialem....itd...w kazdej technice....Aikido sie rozwija? Powiedzmy sobie szczerze, ze aikido nie moze rozwijac ktos kto nie potrafi zrobic skutecznie technik podstawowych (nie mowie tutaj w ogole o tobie) kiedy uke NIE pomaga. A gwarantuje ci, ze bez znacznej pomocy uke, zrobic skutecznie techniki, to nie taka prosta sprawa...dlatego moim zdaniem potrzeba na to bardzo wiele lat.
Kaeshi waza sluzy wlasnie do nauki technik podstawowych, zeby je wykonywac bez dziur, skutecznie.

Mysle ze aby wyjsc poza techniki podstawowe, nalezy doskonale rozumiec i umiec zastosowac fizycznie ze znaczna swoboda glowne zasady aikido. Nie widze w tym kogokolwiek ponizej 6 dana.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seiza
Tak sobie czytam i myślę... po co ktoś wymyślił tak cholernie trudnego? :) Gdyby wszystkie dziedziny ludzkiej działalności były tak trudne jak opisywane tu aikido, to nadal siedzielibyśmy w lepiankach, a co niektórzy w domach z suszonych cegieł. :lol:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: seiza

Tak sobie czytam i myślę... po co ktoś wymyślił tak cholernie trudnego? :) Gdyby wszystkie dziedziny ludzkiej działalności były tak trudne jak opisywane tu aikido, to nadal siedzielibyśmy w lepiankach, a co niektórzy w domach z suszonych cegieł. :lol:


Te chodzenie na kolanach zwane shikko, to sa stare dzieje. Kiedys, w Japonii, czesto siedzieli w seiza, wiec dopracowano do tego sposob walki, poza tym w niektorych zamkach sufity byly za niskie zeby stojac wymachiwac mieczem.
A przy okazji odkryto ze takie cwiczenia niezwykle rozwijaja silne nogi, i ogolnie poprawiaja zwrotnosc i gibkosc jak juz mozesz walczyc normalnie, na nogach. No i zostalo w nauczaniu shikko az do 2003 roku.
  • 0

budo_mariuszm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: seiza

Nie rozumiem czemu ludzie tak na wszystko narzekają - w seiza to nie bo bolą kolana i kostki, pomki na nadgarstkach to nie bo nie ma sensu nadwyrezac nadgarstkow, szybki ataki, to nie bo costam.... :evil: LUDZIE!!!! Aikido to sztuka walki a nie szachy!!!!!!!!!!



Święta prawda.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: seiza
jak sie ciebie slaszysz czyta to rece opadaja...

Tak sobie czytam i myślę... po co ktoś wymyślił tak cholernie trudnego? :)


ludzie lubia wyzwania

Gdyby wszystkie dziedziny ludzkiej działalności były tak trudne jak opisywane tu aikido, to nadal siedzielibyśmy w lepiankach, a co niektórzy w domach z suszonych cegieł. :lol:


czyli uwazasz ze inne dziedziny sa latwiutkie i dlatego teraz mozesz pisac na kompie podobne pierdoly...

Facet - obecnie zadna dziedzina nauki NIE jest latwa, nie jest prosta, juz kilkadziesiat/set lat temu skonczylo sie to co mozna bylo osiagnac bez wysilku,majac choc troche inteligencji. Zauwaz jak mocno sa dzis wyspecjalizowani ludzie, pracujacy w nauce... Zna sie zazwyczaj niewielki procent z danej dziedziny, a jest sie expertem w procencie z tego procenta...

Cale szczescie ze raz na iles tam lat rodza sie ludzie genialni ktorym te trudnosci nie przeszkadzaj, a motywuja ich, no i oni to popychaja calosc do przodu. Dzieki nim wyszlismy z lepianek i klikamy sobiw przed monitorkami w cieplych kapciach i z piwkiem w rece... Cala reszta ludzi to wyrobnicy ktorzy potem szlifuja pomysly tej garstki ludzi.

Morihei Ueshiba byl wlasnie takim wybrancem, no a reszta poleruje...
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seiza
Szkoda, że niektórzy nie opanowali wcale nietrudnej sztuki dostrzegania ironii w czyichś wypowiedziach/tekstach.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: seiza
bo mnie z rownowagi (qrde) wyprowadziles... :evil:
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: seiza


Jesne ale całe życie nie można ćwiczyć podstaw, do podstaw się wraca. Ale trzeba też iść dalej. Aikido się rozwija. A po za tym mówiąc o podstawach zaprzeczasz sam sobie. Kaeshi Waza nie jest podstawą a Ty zalecasz ćwiczyć o 5 kyu (z równoznacznym stażem) dla wszystkich - to jak to jest.

Pozdrawiam:


to mowisz ze podstaw nie mozna cwiczyc cale zycie? :wink: Wg mnie, w gruncie rzeczy, cwiczy sie WYLACZNIE podstawy. Znaczy forma techniki moze sie zmieniac, ale zawsze cwiczy sie postawe, odpowiedni dystans, rece przed soba, synchronizacja ruchu calym cialem....itd...w kazdej technice....Aikido sie rozwija? Powiedzmy sobie szczerze, ze aikido nie moze rozwijac ktos kto nie potrafi zrobic skutecznie technik podstawowych (nie mowie tutaj w ogole o tobie) kiedy uke NIE pomaga. A gwarantuje ci, ze bez znacznej pomocy uke, zrobic skutecznie techniki, to nie taka prosta sprawa...dlatego moim zdaniem potrzeba na to bardzo wiele lat.
Kaeshi waza sluzy wlasnie do nauki technik podstawowych, zeby je wykonywac bez dziur, skutecznie.

Mysle ze aby wyjsc poza techniki podstawowe, nalezy doskonale rozumiec i umiec zastosowac fizycznie ze znaczna swoboda glowne zasady aikido. Nie widze w tym kogokolwiek ponizej 6 dana.


6 Dan tak zgadzam się z Tobą. Podstawa to baza jak ma się dobrą bazę można wyjść poza podstawę. Wracając do niej - przez to aikido jest ciekawsze.
Soory ale mam wrażenie, że Ty całe życie chcesz robić tylko podstawę(wynika to z Twoich postów).
Skuteczność ,szarpanie sie - to jest wg. ciebie aikido. To rzeczywiście jest podstawa. Nie spotkałem się w żadnym z Twoich postów o pojęciu taimingu, decyzji. Czy te pojęcia są Ci obce. Jak pisałeś w którym z postów bywałeś na stażu z Sensei Kobayashi - przecież on o tym mówił.
Nie uważam się z perfekcjoniste - z pewnością nim nie jestem. Ale próbuje wyjść po za pewne ramy które niektórzy określają jako aikido-uważają że nic po za tym nie ma.
Wracając do kaeshi. To z pewnością nie jest podstawa. Aby robić kaeshi trzeba umieć robić techniki (robić je dobrze) - na to trzeba naprawde poświęcić dużo czasu.
"Nie mówisz o mnie" ok - ale chyba też nie mówisz o sobie.
Jeśli chodzi o pomaganie uke. Jesli wszystko jest statyczne nienaturalne to trudno zrobić coś przeciwko profesjonalnemu atakowi. Przykład to długie pozycje - zanim się z czegoś takiego ruszysz atak dochodzi. Jasne zaraz mi napiszesz że to jest stabilne. Ale co z tego jak nie funkcjonalne.
Przykładem jest rozwój aikido przez O'Senseia czy widziałeś w jego wykonaiu takie rzeczy jak szerokie pozycje , czy przesadne nachylanie się (niezdrowa praca dla kręgosłupa) w ostatnich powiedzmy 7 latach jego życia. Nie poprostu zrezygnował z tego. A więc jakie Ci się nasówają wnioski.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: seiza

Soory ale mam wrażenie, że Ty całe życie chcesz robić tylko podstawę(wynika to z Twoich postów).


Owszem, aczkolwiek podstawy maja rozne formy.

Skuteczność ,szarpanie sie - to jest wg. ciebie aikido. To rzeczywiście jest podstawa. Nie spotkałem się w żadnym z Twoich postów o pojęciu taimingu, decyzji. Czy te pojęcia są Ci obce.

Wniosek zgola falszywy. Po prostu Fiodor wykasowal stare posty :wink:

Jeśli chodzi o pomaganie uke. Jesli wszystko jest statyczne nienaturalne to trudno zrobić coś przeciwko profesjonalnemu atakowi. Przykład to długie pozycje - zanim się z czegoś takiego ruszysz atak dochodzi. Jasne zaraz mi napiszesz że to jest stabilne. Ale co z tego jak nie funkcjonalne.
Przykładem jest rozwój aikido przez O'Senseia czy widziałeś w jego wykonaiu takie rzeczy jak szerokie pozycje , czy przesadne nachylanie się (niezdrowa praca dla kręgosłupa) w ostatnich powiedzmy 7 latach jego życia. Nie poprostu zrezygnował z tego. A więc jakie Ci się nasówają wnioski.

"statyczne nienaturalne " - a coz to za nowy sposob formalizowania cwicznia? :? Calkiem naturalne jest ze poczatkujacy robia techniki statycznie, jak juz sa wstanie sobie poradzic skutecznie z porzadnym atakiem statycznym(co faktycznie latwe nie jest ) to moga przejsc do kolejnej fazy nauczania jaka jest atak dynamiczny. Zaczynanie uczenia od cwiczen dynamicznych (lub zbyt wczesne wprowadzanie ich) ma za konsekwencje to, ze w razie spoznienia sie z timingiem(co w pierwszysch 20 latach treningu jest dosc czeste :wink: ) sa bezradni, i nie moga wykonac techniki efektywnie. No i potem taki 2 dan bedzie prosil poczatkujacego zeby do lzej atakowal, bo sobie nie moze biedak poradzic z porzadnym atakiem :lol:

Podobnie jest z dlugimi pozycjami - sa w sam raz dla mniej zaawansowanych. Pozycja powinna ulegac skroceniu naturalnie, wraz ze wzrostem umiejetnosci, a nie byc odgornie narzucana od razu. Funcjonalnosc zalezy w duzej mierze od okolicznosci, ale rowniez od umiejetnosci cwiczacego.

Mysle ze to co robil Dziadek w ostatnich 7 latach swego zycia, jest dobre dla ludzi w jego wieku, czyli tych co maja za pasem 60 lat ikkyo i przekroczyli 70 lat. W przeciwnym razie trzeba cwiczyc na swoim poziomie, a nie oszukiwac sie, ze potrafie zrobic tak jak Zalozyciel pod koniec jego zycia 8) On w tym wieku posiadal takie umiejetnosci, ze nikt z zyjacych obecnie aikidokow jeszcze dlugo nie bedzie mial.

ps. pisze sie O sensei. Pisownia O'sensei sugeruje nazwisko irandzkie :wink:
  • 0

budo_kostek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrołęka

Napisano Ponad rok temu

Re: seiza
:D nazwisko Irlandzkie.. podoba mi sie... a co do sztucznosci.. Seiza.. hm.. niepowidzialbym.. to z czasem wchodzi w nawyk ja juzbym mogl jesc po japonsku :D
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: seiza


Soory ale mam wrażenie, że Ty całe życie chcesz robić tylko podstawę(wynika to z Twoich postów).


Owszem, aczkolwiek podstawy maja rozne formy.

Skuteczność ,szarpanie sie - to jest wg. ciebie aikido. To rzeczywiście jest podstawa. Nie spotkałem się w żadnym z Twoich postów o pojęciu taimingu, decyzji. Czy te pojęcia są Ci obce.

Wniosek zgola falszywy. Po prostu Fiodor wykasowal stare posty :wink:

Jeśli chodzi o pomaganie uke. Jesli wszystko jest statyczne nienaturalne to trudno zrobić coś przeciwko profesjonalnemu atakowi. Przykład to długie pozycje - zanim się z czegoś takiego ruszysz atak dochodzi. Jasne zaraz mi napiszesz że to jest stabilne. Ale co z tego jak nie funkcjonalne.
Przykładem jest rozwój aikido przez O'Senseia czy widziałeś w jego wykonaiu takie rzeczy jak szerokie pozycje , czy przesadne nachylanie się (niezdrowa praca dla kręgosłupa) w ostatnich powiedzmy 7 latach jego życia. Nie poprostu zrezygnował z tego. A więc jakie Ci się nasówają wnioski.

"statyczne nienaturalne " - a coz to za nowy sposob formalizowania cwicznia? :? Calkiem naturalne jest ze poczatkujacy robia techniki statycznie, jak juz sa wstanie sobie poradzic skutecznie z porzadnym atakiem statycznym(co faktycznie latwe nie jest ) to moga przejsc do kolejnej fazy nauczania jaka jest atak dynamiczny. Zaczynanie uczenia od cwiczen dynamicznych (lub zbyt wczesne wprowadzanie ich) ma za konsekwencje to, ze w razie spoznienia sie z timingiem(co w pierwszysch 20 latach treningu jest dosc czeste :wink: ) sa bezradni, i nie moga wykonac techniki efektywnie. No i potem taki 2 dan bedzie prosil poczatkujacego zeby do lzej atakowal, bo sobie nie moze biedak poradzic z porzadnym atakiem :lol:

Podobnie jest z dlugimi pozycjami - sa w sam raz dla mniej zaawansowanych. Pozycja powinna ulegac skroceniu naturalnie, wraz ze wzrostem umiejetnosci, a nie byc odgornie narzucana od razu. Funcjonalnosc zalezy w duzej mierze od okolicznosci, ale rowniez od umiejetnosci cwiczacego.

Mysle ze to co robil Dziadek w ostatnich 7 latach swego zycia, jest dobre dla ludzi w jego wieku, czyli tych co maja za pasem 60 lat ikkyo i przekroczyli 70 lat. W przeciwnym razie trzeba cwiczyc na swoim poziomie, a nie oszukiwac sie, ze potrafie zrobic tak jak Zalozyciel pod koniec jego zycia 8) On w tym wieku posiadal takie umiejetnosci, ze nikt z zyjacych obecnie aikidokow jeszcze dlugo nie bedzie mial.

ps. pisze sie O sensei. Pisownia O'sensei sugeruje nazwisko irandzkie :wink:


Szczepanie jasne - oczywiście jak zwyklae masz racje trzeba zaczynać od statycznych pozycji. To pomaga w zrozumieniu ruchu. Ale istanieje coś po za tym i nie można o tym zapominać.
Jak można uczyć się, czy zrozumieć timing jak się go nie próbuje stosować.
Co do Dziadka - to jestem nieco innego zdania niż ty. Wg. mnie zmiany jakie zaistaniały to nie wynik tego że miał 60 lat. A raczej tego że aikido się rozija (zmienia) nie jest cały czas takie same. Myślę, że po tym można poznać kto jest prawdziwym nauczycielem aikido.
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: seiza

:D nazwisko Irlandzkie.. podoba mi sie... a co do sztucznosci.. Seiza.. hm.. niepowidzialbym.. to z czasem wchodzi w nawyk ja juzbym mogl jesc po japonsku :D


Soory ale sugeruje dokładanie czytać posty. Seiza jest nieodzownym elementem aikido. Mowa była wcze wcześniej o shiko
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: seiza
shikko tez jest nieodzowne :)
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: seiza

shikko tez jest nieodzowne :)


Wg. mysli jak wyglądało aikido jak zaczeło się tworzyć - masz rację.
Wg. tego jak wyglądało w ostatnich latach mistrza Ueshiby nie jest nieodzowne. A tak ściekawości co Ci daje shiko - czego uczysz się takiego przy shiko czego nie daje Ci tachi waza.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: seiza

(...)co Ci daje shiko - czego uczysz się takiego przy shiko czego nie daje Ci tachi waza.


chyba przede wszystkim braku zamaszystosci :)
nie "oszuka sie" w suwari technik robiac je np. szybko czy robiac wiatrak rekami, niezbedna jest precyzja, tak ze na dole tak naprawde duzo lepiej szlifuje sie techniczny aspekt konkretnej techniki, bo inaczej bida... nie pomoze zadne gwaltowne obnizanie pozycji, szybka praca rekami itp. bo to po prostu awykonalne...
Zeby dzialalo - musi isc jak po sznurku...
No i shikko w tym momecie daje mozliwosc cwiczenia praktycznie tych samych technik krote masz w tachi, bez shikko jestes ograniczony do kilku.

Dalej: wzmacnia prace bioder w tachi-waza, bo na dole nie masz noznego wspomagacza, wszystko ciagniesz z biodra (albo z bica, jak nie umiesz hyhy).

No i na koncu - dzieki shikko jestes w stanie najszybciej zjednoczyc sie z kosmosem a to juz samo w sobie powinno byc wystarczajacym powodem dla wszystkich aikidokow, duzych i malych zeby sumiennie mlocic toto na treningach rotfl
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: seiza

Dalej: wzmacnia prace bioder w tachi-waza, bo na dole nie masz noznego wspomagacza, wszystko ciagniesz z biodra (albo z bica, jak nie umiesz hyhy).


Dołączona grafika
Są też inne sposoby na prace bioder :)

No i na koncu - dzieki shikko jestes w stanie najszybciej zjednoczyc sie z kosmosem a to juz samo w sobie powinno byc wystarczajacym powodem dla wszystkich aikidokow, duzych i malych zeby sumiennie mlocic toto na treningach rotfl


Cholera przekonałęś mnie :) To tylko teraz zdradź ilu luda u Was zjednoczyło się z kosmosem za pomocą shikko :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024