Skocz do zawartości


Zdjęcie

Andre Cognard - życiorys nieautoryzowany


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Andre Cognard - życiorys nieautoryzowany

I na koniec: ja sie poddaję; mur o jaki odbiłem sie w tej sprawie po prostu mnie zniechęcił do dalszego pytania :nie: i na tym raczej kończe mój udział w tej dyskusji jako jałowym zajęciu - grze w pomidora jak napisał Grogos


No ale powiedz czego sie nie dowiedziałeś.
Bo wg. mnie na wswzystkie pytanie padłą odpowiedz.

Info o założeniu KAK dostaliście ze strony 3A, tam tez jest kontakt jeśli uwazacie ze info jest niewystraczające.
JS napisał wam jak Andre Cognard stał sie posiadaczem, obecnego stopnia.
Wiec czego jeszcze chcesz?

Napisałeś o jakichs rozmowach, których treść nie jest nam znana..
Nie wsposób z tym dyskutować. Tym bardziej ze wiele faktów obecnie jest nie do sprawdzenia.

Tak sobie czytam ten topic i bardzo dziwi mnie to, ze żaden z tych, którzy pisza o sobie ze sa uczniami Cognarda tak naprawde to nic o swoim Nauczycielu nie wie.


Czego nie wie? Wszystko został już powiedziane.

CZEMU tylko jego uczniowie nic o nim nie wiedza doprawdy nie wiem???


Być może mają ciekawsze tematy do rozmowy, niż wypytywać o to jaki nosi rozmiar buta :)
A być może shihan budzi taki respekt, ze az głupio go pytać o takie pierdoły.

Może ze względu na to, ze nic nie robia w zyciu poza treningami aikido pod okiem shihana?


Na ostatnim stażu balowaliśmy z shihanem do 3 w nocy ale o tym Ciii. Forum czytają też dzieci :)

Stwierdzam, ze tak jak w zabawie przedszkolnej zwanej Pomidor po prostu nie znajac swojego Nauczyciela latwiej im jest odpowiedziec na kazde pytanie POMIDOR, ze: możecie się sami zapytc o to shihana, a nam nie zawracjjcie glowy bo gdyby nawet Cognard nie cwiczyl aikido to my i tak u niego bysmy się aikido uczyli!!! A ci co zadaja konkretne i proste pytania odsadzani sa od czci i wiary!!!


Od czci i wiary odsądzani Ci którzy jakby nie patrzeć poszukują taniej sensacji. A przeciez jest tyle taniej kobiecej prasy. Wystarczy aby zaspokoic ich apetyt.

Ach jeśli chodzi o pozycje boczna to zapraszam wszystkich którzy sa chetni aby sprawdzic zalety pozycji bocznej, tudzierz poslugiwanie się bokken bez gardy na trening kendo...nawet z poczatkujacym kendoka....


Cóż pozycja boczna nie została wymyślona przez nas. Chociaż ostatnio dane nam było usłyszeć ze wzieła się ona stąd, że Ś.p. Kobayashi Hirokazu tłumacząc techniki z grzeczności stał twarzą do publiczności, na atakujących robiąc techniki w pozycji bocznej. Co oczywiście zostało niewłaściwie przez nas zrozumiane.

BTW. Śmieszne, że sam nie masz na tyle odwagi i musisz podpierać się jakimiś początkującymi kendokami, ale jakby nie patrzeć to troche nie na temat ;)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Andre Cognard - życiorys nieautoryzowany

Ten wniosek chyba przyplątał się przez pomyłke, po przeczytaniu textu naszego szanownego moderatora :) chyba że przeoczyłem jakiś cytacik moich przedmówców?


Moderator jest na wczasach w.... Polsce :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Andre Cognard - życiorys nieautoryzowany
To Garry:
Obiecałem że pasuje i tak będzie :? jedna tylko uwaga Cytat (i wszystkie późniejsze) opatrzony moim nickiem należy do Gregosa a nie do mnie. To tak dla porządku i czystosci lini przekazu :)
  • 0

budo_gregos_28
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Andre Cognard - życiorys nieautoryzowany
W kendo jak najbardziej uzywa sie mieczy: i bambusowych - shinai i drewnainych (jak w aikido czy dokladniej aikiken) bokken, ale nie o tym jest ten topic?


JS chyba troszke przeginasz, a moze chcesz aby pod Twoim adrsem tez uzywac tego typu epitetow jak Troll? Moze lepiej bedzie BURAK!POMIDOR i pomodl sie do shihana!!!
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Andre Cognard - życiorys nieautoryzowany
Ups Gary, taki aftont :oops:
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Andre Cognard - życiorys nieautoryzowany
A sorry, ot nie dopisało mi się :))))
Z mojej strony też OT,
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Andre Cognard - życiorys nieautoryzowany

JS chyba troszke przeginasz, a moze chcesz aby pod Twoim adrsem tez uzywac tego typu epitetow jak Troll? Moze lepiej bedzie BURAK!POMIDOR i pomodl sie do shihana!!!

Cóż ja głupot nie wpisuję, zwłaszcza jeśli analiza faktów zawartych w postach prowadzi do określonych wniosków. Wiary w to nie mieszaj, nie przypominam sobie, abym miał ołtarzyk w domu...nie daj boże ze zdjeciem...jak na razie poziom Twoich tekstów nie przekroczył poziomu szkoły podstawowej :? Widzę, że trudno Ci zrozumieć, że mogę coś ćwiczyć i nie wpatrywać się nabożnie w koszulkę z napisem: Andre Cognard 8 Dan Aikido skoczek skoczek skoczek Widzisz gościu, ja ćwiczę różne rzeczy i lubię walkę, a Ty troszeczkę przystopuj, bo za daleko się zapędzasz. Generalnie pokojowy człowiek jestem, ale braku logiki to nie lubię :)
  • 0

budo_tatsu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mamusi... podobno ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Andre Cognard - życiorys nieautoryzowany
Panowie... Troszkę obniżcie poziom testosteronu :wink:
Wzajemne obrażanie się do niczego nie doprowadzi... Hmm.. przynajmniej do niczego wartościowego
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Andre Cognard - życiorys nieautoryzowany

Panowie... Troszkę obniżcie poziom testosteronu :wink:
Wzajemne obrażanie się do niczego nie doprowadzi... Hmm.. przynajmniej do niczego wartościowego


BRAVO TATSU

:smilecolros:

Jeż
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Andre Cognard - życiorys nieautoryzowany
Dobra, dobra trochę mnie poniosło, a to dlatego, że piszę 1) i 2) a ktoś na to nie to nie tak, więc ja znowóż 1) i 2), na co wtrąca się ktoś taki i pisze głupoty nawet nie przeczytawszy porządnie postów i na dodatek rzuca epitetami mało obraźliwymi :) Jak już klnąć to porządnie..."o żesz k...w du...jeb...pierd...mać" - powiedział marynarz, po czym zaklął szpetnie :wink:
Ale nadal twierdzę 1) i 2) czyli, że odpowiedziałem, co adwersarze chcieli wiedzieć i do mojego najbliższego spotkania z nauczycielem z Francji nic więcej nie będę wiedział...
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Andre Cognard - życiorys nieautoryzowany
Ok, podsumowując (proszę poprawić jeżeli jest coś źle)

1. Organizację Kokusai Aikido Kenshukai (Kobayashi Hirokazu Ha), założył we Francji A. Congrad wraz z Panami XYZ.

Z tekstu nie wynika, aby H.Kobayshi był formalnym założycielem lub członkiem tej organizacji, prawda?

2. Kwestia sposobu w jaki został przekazany stopień 8 dan od senseia H.Kobayashi do senseia A. Congrad pozostaje do wyjaśnienia, czekamy na odpowiedź na maila lub info od JS

Zgadza się wszystko?

Jeż
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Andre Cognard - życiorys nieautoryzowany
Nie do końca....
ciekawe jak miał być skoro wtedy właśnie zmarł :) Kobayashi był członkiem Aikikai i mówił bodajże, że Aikido jest jedno...
Nie mam pojęcia, gdzie Kokusai była założona.
Najpierw sprostuję Twoje domysły nr 2) - napisałem, że postaram się spytać (o ile nie zapomnę), ale nigdzie nie napisałem, że się tą wiedzą z Wami podzielę :wink:
oraz przeczytam głośno i wyraźnie to, czego nie napisałeś, albo napisałeś między wierszami:
"A.Cognard założył sobie sam taką organizację bez błogosławieństwa Kobayashiego i w ogóle nie ma 8 Dana od....". Chociaż może to Ty napisałeś, a wymyślił to wszechwiedzący pan Naczelny Pajęczarz pan P. :D ....Rozśmieszony do łez :lol: :lol: :lol: kończę.
PS. Osobiście wiem, że A. Cognard był uczniem Kobayashiego przez 25 lat bez 7 dni i dostał od niego....5, 6, 7 i 8 Dana. Czy wcześniejsze też, tego nie wiem, bo pierwszy raz go widziałem, jak miał 5tego.
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Andre Cognard - życiorys nieautoryzowany
Jon, Ręce mi opadly...

OK, poprawiam:

1. Organizację Kokusai Aikido Kenshukai (Kobayashi Hirokazu Ha), założył nie wiadomo gdzie A. Congrad wraz z Panami XYZ.

H.Kobayashi nie założył tej organizacji, bo właśnie zmarł i był przeciwnikiem podziałów wewnątrz aikido, ale tak w ogóle to był jego pomysł

2.8 dan AC jest rzecza nie podważalną - AC jest super i robi wrażenie i mówi, że dostał. Kwestia sposobu (dyplom, ustnie) w jaki został przekazany stopień od senseia H.Kobayashi do senseia A. Congrad jest też nie istotna, ale JS przy okazji się oto zapyta (jak nie zapomni), ale nie wiadomo,czy się tą wiedzą z nami podzieli

A tak wogóle cała dyskusja była nie potrzebna i inspirowana przez WIADOMO KOGO

Ja Jeżyk obiecuje:
- nie pytać
- nie dyskutować
- nie podważać
- nie myśleć

Tak lepiej :lol:

Ludzie więcej luzu....
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Andre Cognard - życiorys nieautoryzowany

A tak wogóle cała dyskusja była nie potrzebna i inspirowana przez WIADOMO KOGO

Ja Jeżyk obiecuje:
- nie pytać
- nie dyskutować
- nie podważać
- nie myśleć

Tak lepiej :lol:

Ludzie więcej luzu....


I tak obok Łabedzia padł Jezyk, dzielny druh jego :) :) :lol: :wink: A kosci ich bieleją w słońcu bo zgubiła ich ciekawość wszeteczna :) :) :) :wink:

UWAGA :!: TO TYLKO ŻART, KTÓREGO CELEM NIE JEST ZACZYNANIE DYSKUSJI OD POCZĄTKU :!: :!: :!:
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Andre Cognard - życiorys nieautoryzowany
I to juz koniec??? naprawdę świeta inkwizycja zakończyła misję ??? :) :) :)
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Andre Cognard - życiorys nieautoryzowany

Jon, Ręce mi opadly...
Ludzie więcej luzu....

A mi już dawno opadły i ręce i nogi...Wielki Inkwizytorze, jeśli do tej pory nie zrozumiałeś, że na Twoje szczegółowe pytania nie jestem w stanie odpowiedzieć, bo nie zwykłem zbierać takich faktów i że organizacje, rządy, agendy są mi anarchiście z gruntu rzeczy obce i wstrętne :) , jestem gotów podpisać podsunięte mi zeznanie i przyznać się do wszystkiego w zamian za obietnicę, iż nie będę więcej torturowany...szczególnie proszę bez gilgotek przestraszony

PS. Może Cię to zainteresuje: "This year the general assembly of Kokusai Aikido Kenshukai Hirokazu Ha will take place in Italy in Venice on Saturday 21 June 2003 at 12:15 ...The general assembly will be held at the following address : Marghera, gymnase Ex Monteverdi, Piazzale Giovannacci (at a walking distance from the railway station of Mestre)..."
Święty Inkwizytorze wyślij tam swojego zaufanego człowieka, niech wypyta się co i jak....
A może, może... Wiem! Napisz Panie do Naczelnego Sekretarza Kokusai, przepraszam Wroga Wszetecznego Psa Niewiernego Tuchajbejowej Organizacji AlCaidy: Yvette Granjard, tu zakrawawionymi od tortur palcami daję Ci jego adres: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Andre Cognard - życiorys nieautoryzowany
Uwaga.
Nie chciałbym, aby moja wypowiedź była kijem w mrowisko, tak więc zaznaczam iż nie jest to atak na nikogo, ale zastanawia mnie jedno:
H. Kobayashi był shihanem Aikikai, a w tej organizacji shihan z 8 danem może rekomendować o nadanie maksymalnie 7 dana przez Doshu.
Tak więc nie mógł nadać formalnie nikomu 8 dana.
I nie twierdzę tu, że AC nie ma 8 dana, tylko, że nie mógł go dostać tą drogą.
Pozdrawiam wszystkich
Kaczor
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Andre Cognard - życiorys nieautoryzowany
Witaj Inkwizytorze nr 3! A kto powiedział, że ś.p. Hirokzau Kobaysahi stosował się do wszystkich zasad wymyślonych przez Hombu :?: Wg Hombu to ja nie mam żadnego stopnia i bardzo się z tego powodu cieszę :lol:
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Andre Cognard - życiorys nieautoryzowany

I to juz koniec??? naprawdę świeta inkwizycja zakończyła misję ??? :) :) :)

Drogi Marilynie! Święta Inkwizycja nie zakończyła misji...ale został im już tylko jeden aresztant :wink:
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Andre Cognard - życiorys nieautoryzowany
kilka cytatów dla Inkwizytora nr 3:

...kto ma jaki stopień, czy też od kogo go otrzymał. Jest to tylko wyraz relacji Naczyciel a uczeń, rozpatrywanie stopni w znaczeniu organizacyjnym daje duże pole do nadużyć.

Jedni nauczyciele nie zajmując sie politykowaniem , skupiając się na rozwoju, inni stojąc w cieniu manipulują swoim otoczeniem, próbujac w ten sposób podbudować swoja pozycje.

swoich wypowiedzi nie będę już cytował...konkludując: nikt z nas nie ma dyplomów honorowanych przez Honbu, mamy dyplomy honorowane przez 3A a ostatnio Kenshukai, a dokładnie przez A.Cognarda.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024