Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate jako środek zarabiania pieniędzy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
Jak by było wszystko takie proste dla Ciebie to o czym byś pisała na tym forum hahahahahahahahaha :)
  • 0

budo_jarecki 25
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
Karate tradycyjne zaczyna z dnia na dzień tracić swoją formę i piękno, jest co chwila unowocześniane, tyczy się to też innych tradycyjnych styli. Nie wiem, czy te modernizacje ruchów, ich zmienianie ma przyciągać ludzi, skoro te stare tradycyjne techniki, ćwiczone przez starych mistrzów były skuteczne.
Ale dopiero jak karate wejdzie na olimpiade to będzie to "profanacja" karate, bo co można przekazać przez walkę w zawodach olimpijskich, które dla zwykłych laików, widzów będzie zwykłą bijatyką?
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?

Nie wiem, czy te modernizacje ruchów, ich zmienianie ma przyciągać ludzi, skoro te stare tradycyjne techniki, ćwiczone przez starych mistrzów były skuteczne.

dlatego ze motorem napedowym swiata jest postep i to w kazdej dziedzinie...
  • 0

budo_jarecki 25
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
Tylko, że to jest karate tradycyjne przekazywane z pokolenia na pokolenia, wiele rzeczy powinno się nie zmieniać, no oczywiście, nie mówię , że wszystkiego, bo tamci mistrzowie też nie byli idealni, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi, z pewnością modyfikacje jakichś ruchów czy technik mogą być, ale podejrzewam że tylko w kontekście użycia ich w walce)))
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
No tak-przecież nie można porównywać treningu dawnego mistrza z dzisiejszym amatorem...
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?

Nie wiem, czy te modernizacje ruchów, ich zmienianie ma przyciągać ludzi, skoro te stare tradycyjne techniki, ćwiczone przez starych mistrzów były skuteczne.

dlatego ze motorem napedowym swiata jest postep i to w kazdej dziedzinie...



Ale Freestyler. Tzn, że uważasz, że to, co się dziejez kaarte sportowym jest dobre? Uogólnienie, sprowadzenie do 3 ataków i jesdnej pozycji?

Co dostrzegasz w tym "postępie" :?:

JA kiedyś myślałem, że Sport w karate jest dobry i to było 8-10 lat temu, wtedy to troszkę inaczej wyglądało. Od paru lat WKF b. mocno działa. NAwet J.Harast z Łodzi (pewnie znacie, teraz 6 Dan, niezły fighter) optuje za stworzeniem komisji lub przejęciem PZK w kierunku WKF.

Niepodoba mi się to dążenie do sportu. Rozmawiałem o tym z Leszkiem Drewniakiem i On na to podobnie patrzy. W sporcie, żeby był dobry nie może być, aż takiego uogólnienia, to musi być zbliżone do do realnego Karate.
Ja też jestem wdzięczny , że sport nauczył nas korzystania z osiągnięć fizjologii, fitnesu i odnowy biologicznej - to jest dobre. Nie wyobrażam sobie pracy trenerskiej beż tego. Chyba, że ktoś albo uczy zapaleńców i przełkną oni dużo kontuzji, albo nie zdaje sobie sprawy z krzywdy jaką może wyrządzić uczniowi (a szczególnie dziecku).
Kiedyś, gdy byłem zawodnikiem podobało mi się, że sport popularyzuje MA. Ale nie w takim kierunku jak teraz, nie można dopuścić do wypaczeń. Nie może to wyglądać jak zwykłe mordobicie. Tsuki nie musi być skuteczne - musi być szybkie (a nie jest to zbyt trudne jeśli obaj zawodnicy tzrymają szczątkową gardęi tylko polują na punkt, oczywiście nie jest to trudne dla zawodnika, bo większośc amatorów lub nawet trenerów nawet nie zdarzyłaby wyprostować ręki, a już by dostała - oczywiście na sportowo).

Także jestem wdzięczny za rozwinięcie treningu sportowego (o ćwiczenia siły, wytzrymałości, szybkości, koordynacji tak jak to robiona na światowym poziomie), ale jestem przeciw wypaczeniom. :evil:
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
Popieram :D
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
Ja również 8)
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
No dzięki chłopaki tak mnie trochę zawstydziły :oops: :oops: :oops:
2 poparcia pod rząd...

Ale fajnie, że myślicie podobnie :)
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
ja ty juz nawet nie mowie o samym karate ale o trendach jakie sie pojawily po konfrontacji wschodnich SW z modernowymi systemami, a fakt jest taki ze typowo tradycyjne zbieraja becki, cwiczyc sztuke ok ale twierdzic ze jest to skuteczne...? jak mi to pokazesz to zweryfikuje swoje poglady...
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
Czy tradycyjny przegra z zawodnikiem MMA (czy modern jak wolisz)? Na ringu pewnie tak, bo to sport. Czy tradycyjny obroni się przed napaścią w warunkach braku negocjacji...czyli atak z nienacka, bez reguł,itp, itd...może się obronić, może przegrać, może uciec, nie można uogólniać. Czy zawodnik MMA obroni się przed taką napaścią? Pewnie tak, może też przegrać, może uciec (bo ma dobrą kondycję :lol: )...Czy zawodnik MMA obroni się przed napaścią ludzi uzbrojonych w noże, pałki, etc...raczej rozsądnie oddali się na bezpieczną odległość...czy praktyk tradycyjnego FMA (a nie trzepanie kijkami) obroni się przed taką napaścią? Z pewnością będzie składniej uciekał :) Skuteczność zależy od wielu rzeczy, świat idzie do przodu, a w sztukach MA, każdy znajdzie coś dla siebie. Aha ja nie muszę nic udowadniać, bo sam robię różne rzeczy i nie raz przegrywam :cry: , a chciałbym jeszcze poćwiczyć np. walkę szablą, ale cóż czasami trzeba pracować :wink:
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
to oczywiste ze kazdy robi to co lubi i nie mam nic przeciwko temu tylko czasami mnie drazni jak sa rzucane teksty typu no wiesz ale maluch jest lepszy od ferrari...
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
No niezłe porównanie z tym maluchem i ferrari, ale nikt nie wynalazł samochodu uniwersalnego...zauważyłem, że te tendencje o mówieniu o skuteczności szczególnie widoczne są u nas, w takiej Francji instruktorzy tradycyjnych MA chyba nie mówią o sobie, że są najskuteczniejsi. Jeśli ktoś tak mówi, to powienien postępować konsekwentnie, jak pisał Kenjiro o Mattcie Throntonie, że jego instruktorzy mają walczyć z każdym, kto przejdzie przez drzwi i będzie chciał walczyć. Inna sprawa, co będzie jak on przez te drzwi nie będzie się mógł zmieścić :) (tak jak taki Bobas Sappek). Z drugiej strony i w tradycyjnych MA można znaleźć skutecznych fighterów...nie oszukujmy się, są to Ci, którzy od dziecka mieli ten instynkt w sobie, z tym trzeba się urodzić, tak jak z innymi talentami :(
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?

to oczywiste ze kazdy robi to co lubi i nie mam nic przeciwko temu tylko czasami mnie drazni jak sa rzucane teksty typu no wiesz ale maluch jest lepszy od ferrari...


Skutecznosc samochodu zalezy od tego jakie warunki mu sie przedstawi.

Mialem przyjemnosc prowadzic ferrari (fakt ze stare) i nieprzyjemnosc posiadac malucha ;)

Mam dzialke w gorach i kiedys pytam sie sasiada po co trzyma tego statrego malucha jak ma nowa toyote kombiaczka. On mi na to bo w zime on maluchem wszedzie dojedzie tam gdzie nie poradzi sobie toyota 8)

Jak dostaniesz 10 km trase szerokosci dwoch metrow i litr paliwa kto wtedy wygra ???
Ferrari Ci nawet nie zmiesci sie w trasie juz nie mowiac o ze w polowie trasy stanie z braku paliwa ;)

To samo ze slalomem postaw rajdowego kierowce w maluchu i przecietnego w ferrari wynik jest z gory przesadzony. No oczywiscie jesli ustawisz ich na prostej to zanim maluch ruszy to nawet tylnych swiatel ferrari nie zobaczy :) :)



Teorie w wiekszosci biora w leb jak sie staje to prawdziwej walki wtedy liczy sie tylko psyche i zdecydowanie na smierc.
Kiedys grupka osob chodzila po gorach konkretnie wawoz Chomole (kurcze nie pamietam czy przez "Ch" czy "h" ) spotkala inna podchnielona piwkiem grupe jeden agresywny gosciu chcial sie bic. Wtedy osoba z pierwszej grupy podeszla do krawedzi przepasci stanela i powiedziala chesz sie bic to choc. Czlowiek w pierwszej chwili podszedl i chcial sie bic jak zobaczyl co jest w dole momentalnie otrzezwial i sie wycofal w smiechu swoich kolegow. Osoba stojaca na krawedzi byla wtedy tradycjonalista nawet nieraz przesadnie spedzajaca czas na medytacjach. Z czasem zaczela dopiero robic mikst. Dlatego nie zgodze sie ze miksty maja przewage nad tradycyjnymi bo to zalezy o warunkow otoczenia i psychy w danym dniu.
A teorie skutecznosci stylu odnosza sie do sportu.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
Jeszcze jedna sprawa - wszyscy tteraz zwani tradycyjnymi mistrzami kiedys wcale nie byli takimi i dzieki temu zdobyli rozglos i sie roznili. To ludzie teraz na sile chca nasladowac tamtych ale niestety tamci byli jedyni w swoim rodzaju tak jak i teraz wielu nietradycjonalistow bedzie jedynymi w swoim rodzaju.

Robiacych kopie nikt nie zapamieta bo takich bedzie wielu a tylko tych rozniacych sie :) :)
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
dlatego wlasnie np. bereskersi zapraszaja kazdego kto chce walczyc azeby mogl sie przekonac o tym czy jest skuteczny, dlatego tez robimy otwarte seminaria azeby kazdy kto chce mogl sie pokulac czy posparrowac, po coz tu gadac uwazasz ze jestes boski ok-pokaz co potrafisz wtedy sie wyciaga wnisoski, nie znosze zamykania sie w ramkach systemu...
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
O.K. Freestyler, wyjaśniłeś o co Ci chodziło. Zgadzam się i z Tobą i z MArtiusem.

Mnie jednak chodzi o to, że przez jakiś czas uczysz się bazy , na której budujesz dalej swój sposób walki. Nie można walczyć jak jakiś nawet wielki mistrz, bo żadko się zdarza, że mistrz uczy kogoś tak samo zbudowanego i o tych samych cechach co on sam. Każdy z nas jest inny więc każdy będzie inaczej walczył. Skuteczny jest człowiek, ale gdy jego umiejętność korzystania z dobrych nauk mistrza jest mądra, czyli umie to w przyszłości przetranspondować na siebie (budowę , psychikę, dynamikę). Jeśli tego nie potrafi to może mieć świetne predyspozycję, ale być mistzrem zawodów a nie realnych sytuacji (gdzie czasem trzeba pomyśleć, co się bardziej opłaca), zawsze można trafić na sytuację której się nie ćwiczyło z partnerem.

Ja jestem zdanie, że tzreba wierzyć w to co się robi. Oczywiście trzeba też mieć jakieś przesłanki, że ćwiczony system jest dobry. Jeśli się wierz w skutecznośc to i ćwiczy się inaczej, a więc i potencjalna walka inaczej wygląda. I dlatego powiedziałem, że wolę ćwiczyć sztukę nawet jeśli to dłużej potrwa. Nie powiedziałem, że ta sztuka odf razu może być skuteczna. Ale oczywiście łatwiej jest ludziom, którzy ćwiczyli coś kontaktowego wcześniej , bo mają jakąś broń w zanadrzu, gdyby sztuka nie była na tyle opanowana.

Jako dygresja:

Widziałem co najmniej kilku dobrych fighterów, którzy ćwiczą modern albo mix i niestety pomimo ich (zapewne szybciej osiągniętej) skuteczności wolę ćwiczyć sztukę "starą". Może to wynika z moich chęci zachowania tradycji, podobnie jak Ci którzy ćwiczą fechtunek mieczem czy szablą (nie można tego nosić przysobie , a oprócz machania orężem ta sztuka nie uczy niczego innego, no chyba że jakaś japońska sztuka fechtunki - iaido itp.).
JA widziałem jak skuteczny jest mistrz mojego systemu - Taika Oyata. Byłem o 1,5 m od maty jak nokautował w pełnym tempie swojego ucznia. Więc wierzę w skuteczność jego nauk. Poza tym ten gość był postrachem Okinawy przez 15 czy 20 lat, dopóki nie stał się statecznym nauczycielem i już nie wypadało mu się tłuc z każdym kto go wyzwał. A pewnie wiecie, ze na Okinawie tłukli się i tłuką zupełnie inaczej. Nawet sportowe kumite wygląda zupełnie inaczej realniej i mocniej. Jak chłopaki z Shorin z Polski wrócili z turnieju to z 23 miejscem. Więc napewno nie jest to WKF!!!

Możecie w to nie wierzyć, bo nie widzieliście Taiki i pewnie nigdy nie zobaczycie. JA widziałem i jestem wdzięczny, że mogę ćwiczyć ten system. Przeczytałem o nim w 1996r. i żałowałem, że nie ma mnie w USA, ale znalazłem to i ćwiczę ze wszystkich sił.

P.S.
Tych, którzy zasnęli przeprasza, a tym których zainteresowało dziękuję (chociaż spiących napewno więcej :) )
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
A ze mną się Grzegorz nie zgadzasz, ciekawe, bo moje zdanie jest podobne do Martiusa, chociaż tyle nie napisałem :) Co do tego, jak walcza na Okinawie, to nie wiem, nie byłem, z pewnością jest tam wielu wartościowych mistrzów. A to, że chłopaki z Shorin wrócicli z 23 miejscem świadczy o tym tylko, że im nie poszło oraz że Shorin nie jest aż tak popularne u nas, aby było z nich dużo dobrych zawodników. Świadczy o miejscu sportowym i to wszystko, a nie ocałej Okinawie.
Jeśli chodzi o Oyatę to można gdzieś przeczytać jego historię i relacje z tego, co robił :?: Zwyczajnie jestem ciekaw...
Co do tego ucznia, to on taki głupi był i się na swojego nauczyciela rzucił :shocked!: :?: Taki mocny się poczuł :?:
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
Jon Snow z Tobą też się zgadzam chociaż tyle nie napisałęś. Poprostu zdanie Martiusa i Freestylera było ostatnie.

Co do tego ucznia:

Jest nim Renshi Piotr Ciećwierz (6 Dan) i należy do najbliższego grona Taiki Oyaty, jest także głównym sparingpartnerem Taiki. Nie nie rzucił się i wiem, że teraz rozpocznie się debatz na temat skuteczności (jeszcze raz od początku). Renshi poprostu zaatakował Taikę (na życzenie Taiki) w tempie i Taika Go znokautował. Nie to jest ważne . Ważne jest to że Taika ma 75 lat i nokautuje 40 latka. Ważne jest to jak szybko to robi (prawie nie widać rąk). Wycinki tych technik są na stronie Polskiej Federacji Ryu Te:
www.kempo.org.pl

Historia Taiki przynajmniej w części także jest na stronie, ajeśli chcesz wiedzieć więcej to trzeba przeczytać książkę Taiki, która już jest po Polsku.
  • 0

budo_jarecki 25
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
to jest to! Nie widać jak, co i kiedy robią. To są starzy mistrzowie. Najlepsi. Ale na takie coś, by móc się w tym wieku obronić i mieć jeszcze formę, to człowiek musi całe życie pracować.
pozdrawiam)))))
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024