Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate jako środek zarabiania pieniędzy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
Zdrowie to pojęcie względne! , a usportowienie to jest to samo co wyczyn.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
Karateka1: usportowienie to zmiany wprowadzone do danej sztuki walki pod kątem przekształcenia jej w walkę stricte sportową. Nie znaczy to jednak, że nadal nie można tego robic rekreacyjnie. Wyczyn to już wąska specjalizacja pod kątem wyniku, startu w zawodach. Można robić usportowiony styl rekreacyjnie, a z wyczynem nie będzie to miało nic wspólnego. Tak jak np. masa dzieciaków ćwiczy taekwondo WTF (usportowione jak diabli), kopie w packi itp., ale wyczyn to to na pewno nie jest.

Pozdrówka

Gizmi
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?

Pozdrówka

Gizmi


Nie, nie zmieniłem ksywki. Tak mi się krzywo wcisnęło :D

Gizmo
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
Gizmo jezeli ktos chce robic dobrze sport to juz jest wyczyn.Zgadzam się ,ze sport mozna robic rekareacyjnie ale wtedy juz jest poszukiwanie czegoś innego.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
Patrząc w ten sposób można przyjąć, że dzieci kopiące w packi dwa razy w tygodniu na trenigach taekwondo WTF, gdzie trening będzie jak najbardziej usportowiony (pod względem technicznym), to wyczyn. Natomiast zawodnik karate kyokushin, który pięć razy w tygodniu będzie wylewał siódme poty ćwicząc kata, kihon i kumite w różnych odmianach, to tradycjonalista - niewyczynowiec ;)

Chodziło mi o precyzję w terminologii - usportowienie stylu a wyczyn to nie jest dokładnie to samo. Tak jak pisałem, jest wiele sekcji usportowionego taekwondo WTF, ale tylko niektóre z nich trenują naprawdę wyczynowo - co nie znaczy, że inne trenują gorzej. Mają po prostu inne cele, inny profil ćwiczących.

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
Każdy punkt widzenia jest inny ale w grucie rzeczy chodzi oto samo!!! :)
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?


sportowe karate to zwykłe podskakiwanie machanie bezcelowe rękami i nogami na oślep...


Bardzo sie mylisz... ale moze kiedys dojrzejesz do tego :wink:


Taaa taka argumentacje lubię najbardziej :roll:

... no ale jakoś trzeba niedorzeczności sobie tłumaczyć, prawda panie Telex
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
akurat telex napisal bardzo rzeczowego i dobrego posta, w zupelnosci sie z tym zgadzam...samam specyfika treningu sportowego podkreca motoryke, wydolnosc jak i rowniez doskonali zawezone w ilosci techniki, zawodnik bedzie zawsze lepiej i szybciej reagowal niz amator, a z czasem mozna trenowac karate rekreacyjnie czy tez w bardziej tradycyjny sposob...
niech kazdy robi to co lubi i do czego ma predyspozycje...
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
Kamikaze:
To zdanie to byla pierwsza mysl ktora mi sie przyszla do glowy czytajac watek. Nie chcialem tez lopatologicznie i "na chama" tlumaczyc moich pogladow, w koncu nie kazdego to od razu interesuje. Swoje zdanie uzasadnilem w nastepnym poscie, ktorego chyba nie doczytales.
A skoro juz wytykasz innym lakoniczne odpowiedzi to byloby ladnie gdybys sam tak nie robil :D

.. no ale jakoś trzeba niedorzeczności sobie tłumaczyć, prawda panie Telex


Freestyler:
thank you for your support :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?

Kamikaze:
To zdanie to byla pierwsza mysl ktora mi sie przyszla do glowy czytajac watek. Nie chcialem tez lopatologicznie i "na chama" tlumaczyc moich pogladow, w koncu nie kazdego to od razu interesuje. Swoje zdanie uzasadnilem w nastepnym poscie, ktorego chyba nie doczytales.
A skoro juz wytykasz innym lakoniczne odpowiedzi to byloby ladnie gdybys sam tak nie robil :D


.. no ale jakoś trzeba niedorzeczności sobie tłumaczyć, prawda panie Telex


Freestyler:
thank you for your support :)


Cos mi się zdaje ,ze Kamikaze ma rację :)
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?

Kamikaze:
To zdanie to byla pierwsza mysl ktora mi sie przyszla do glowy czytajac watek.


Rzeczywiscie tak bylo :-) , jakims cudem Twojego nastepnego posta przeoczyłem :oops:

Swoje zdanie uzasadnilem w nastepnym poscie, ktorego chyba nie doczytales.

teraz juz doczytałem :)
BTW. moja wypowiedź dotyczyła w szczególności kumite w KT-
Czy pofatygowałby się ktoś o wyjaśnienie czemu tak a nie inaczej wyglądają 'walki' sportowe w KT (szcególnie frapuje mnie nerwowowe podskakiwanie 8O , szermierka na gyakutsuki)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
A mnie te rybaczki lub cs to przy pomina jako spodnie-przeciez boki można pozrywać jak to sie ogląda.SPODNIE DO KOLAN :)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
kamikaze
cała prawda mieści się w Twoim ostatnim stwierdzeniu - szermierka - Nishiyama przez kilka lat trenował kendo i jak wielu mu podobnych usiłuje upodobnić swoje karate w pewnym sensie do kendo. Jeśli chodzi o podskakiwanie w KT trenuje się według teorii, że w momencie wykonania techniki wywarcie właściwego nacisku na podłoże powoduje znaczny wzrost siły uderzającego - i przez to podskakiwanie dążą do sytuacji idealnych do złapania przeciwnika np. w kyo lub pomyłki taktycznej i w tym czasie wywarcia błyskawicznego nacisku na podłoże i wykonania techniki. Jednak prawda leży po środku bo wywarcie nacisku na podłoże spowoduje zgodnie 3 zas. dynamiki Newtona reakcję w drugą stronę czyli przekazanie mocy, ale ta wielkość nie jest tak duża jak sądzą poniektórzy, a dla jeszcze inych jest ona wielkością minimalną którą można śmiało pominąć w obliczeniach mocy ciosu. Jednak z drugiej strony co poniektórzy instruktorzy KT uważają że cała siła uderzenia pochodzi z pracy bioder, a siłę mięśni można pominąć, co jest całkowitą bzdurą - wiadomo że praca mięśni powoduje największą prędkość uderzającej ręki co w połączeniu z rotacją bioder i idealną techniką np. w gyaku-zuki spowoduje druzgocące uderzenie. Prawda jest taka żeby technika była mocna należy połączyć wszystkie te elementy w jedną nierozerwalną całość.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
Jednak najlepiej jakby na ten temat wypowiedział się jakiś spec od biomechaniki.
:)
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
Kamikaze-zapomniałeś chyba,że ludzie z KT dysponują śmiertelnymi i druzgocącymi technikami,stąd też ich walki wyglądają tak,a nie inaczej :)
Karateka-oni mają takie spodnie,żeby nie zabić przeciwnika końcem nogawki :wink: :)
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
Mike może jest cos tam troche prawdy w tym co piszesz.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?

Karateka-oni mają takie spodnie,żeby nie zabić przeciwnika końcem nogawki :wink: :)

Ty się śmiej, ale ja się kiedyś wywaliłem przez za długie i plączące się nogawki. Ja wolę krótsze, przynajmniej nic mi nie przeszkadza.
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
Jest trochę w tym prawdy,slasz-mnie też nieraz trochę przeszkadzają za długie nogawki-ale taki urok karate-gi używanej w kyokushin.
Ja rozumiem-krótsze nogawki-ale to coś z KT to chyba faktycznie,tak jak napisał karateka rybaczki :)
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
to spodenki do Thaia nazwiesz pewnie stringami :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate jako środek zarabiania pieniędzy?
Wlasnie takie krotkie spodnie - pochodza z tradycji japonskiej a nie te dlugie.
Wystarczy popatrzec jakie mieli spodnie na poczatku judocy. W miare uplywu czasu sie wydluzyly ;)
No chyba ze sambisci oni pozostali w krotkich ;) - ale to byl zawsze bardziej zamkniety kraj niz japonia ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024