Skocz do zawartości


Zdjęcie

Seminarium Jiu-Jitsu Kraków 2003 - Foto


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Jiu-Jitsu Kraków 2003 - Foto
Dołączona grafika

Wszystko pieknie... ale o co chodzi na tym zdjeciu,
Duszenie kolnierzem czy cos innego ?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Jiu-Jitsu Kraków 2003 - Foto
Dołączona grafika

Naprawde myslisz ze mozna kontrolowac kogos w tej pozycji tylko przez dzwignie na nadgarstek? :) A co uke przeszkadza zgiac lokiec? Szczegolnie jak jest znacznie silniejszy fizycznie....Chyba tylko jego dobra wola....

Albo tutaj:

Dołączona grafika

zauwaz ze lokiec jest kompletnie zle kontrolowany, juz nie mowie ze uke ma pozycje nieslychanie stabilna.
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Jiu-Jitsu Kraków 2003 - Foto
muszę przyznać,że macie dużą sekcję. U nas w takich małych miestaczekach jest małe zainteresowanie SW.
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Jiu-Jitsu Kraków 2003 - Foto
już wyjaśniam o co chodzi:
Aparat którym robiłem zdjęcia niestety musi najpierw złapać ostrość,a dopiero później robi zdjęcie i stąd te przekłamania. Jak przyglądniesz się, to zobaczysz iż prawa dłoń chwyta za kimono, natomiast lewa wchodzi pod pachę uke. Nie widać tutaj duszenia, ponieważ jak wspomniałem aparat nie robi zdjęć od razu i na tym zdjęciu jest już po duszeniu. Ale objaśnię Ci to duszenie do końca: rękę lewą kładziemy z tyłu głowy uke i jednocześnie dociągamy kimonko prawą ręką i naciskamy na tył głowy uke. Myślę, że objaśniłem z grubsza jak to wyglądało.

pozdrawiam
aikidudi
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Jiu-Jitsu Kraków 2003 - Foto
wiesz, wszystko zależy co ćwiczysz w danym momencie: otóż na tym pierwszym zdjęciu wiadomo, że można zrobić wykończenie i nie trzymać dźwigni na nadgarstek,ale ćwiczyliśmy kata, a akurat w kata są pewne reguły i to jest jeden z elementów tego kata. A czy uke może zgiąć łokieć? To zależy jak któ robi dźwignie i jak kto jest wytrzymały na ból, bo tak naprawdę to po takim przechwyceniu, jest najczęściej maegeri w żebra.

Co do drugiego zdjęcia:
Wszyscy się uczymy, to że ktoś jest na zdjęciu wcale nie oznacza, że on robił dobrze technikę . Zgadza się,że łokieć jest źle kontrolowany. Nie każdy z tych osób na zdjęciach ćwiczy ju-jutsu. Seminarium było otwarte, byli ludzie z całej polski i z różnych styli. Dlatego nie wszyscy od razu wiedzieli o co chodzi, a zdjęcie jak by nie patrzeć jest pamiątką.
pozdrawiam
aikidudi
  • 0

budo_yawara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Jiu-Jitsu Kraków 2003 - Foto

muszę przyznać,że macie dużą sekcję. U nas w takich małych miestaczekach jest małe zainteresowanie SW.


Hmm...dawno mnie było... i widzę ciekawy problem! Czy wielkość sekcji ma coś do jakości nauczania ?
A co do fotek... co to za seminarium jj ?
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Jiu-Jitsu Kraków 2003 - Foto
Wiadomo,że zalezy to od prowadzących instruktorów. Jacy są jak potrafią nauczyć itd. A gdy sekcja jest niewielka można więcej się nauczyć niż w sekcji gdzie jest więcej osób. Tutaj instruktor zwraca uwagę na najdrobniejsze szczegóły technik, a w dużych sekcjach instruktorzy(zależy ilu ich jesy) raczej nie zobaczą większości źle wykonywanych technik.
Seminarium Hontai Yoshin Ryu z sensei E.Murlowskim. Odbyło się w Andrychowie na początku maja tego roku. Zresztą jak wejdziesz na stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to klikając na ruchowmy napis z seminarium wejdziesz do stronki ze zdjęciami i zobaczysz kiedy było i kto prowadził.


pozdrawiam
  • 0

budo_yawara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Jiu-Jitsu Kraków 2003 - Foto

Seminarium Hontai Yoshin Ryu z sensei E.Murlowskim. Odbyło się w Andrychowie na początku maja tego roku.


To on jeszcze żyje.... :)
I jak było ? A co z tym hontajem... jak sie cwiczy ?

:D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Jiu-Jitsu Kraków 2003 - Foto

wiesz, wszystko zależy co ćwiczysz w danym momencie: otóż na tym pierwszym zdjęciu wiadomo, że można zrobić wykończenie i nie trzymać dźwigni na nadgarstek,ale ćwiczyliśmy kata, a akurat w kata są pewne reguły i to jest jeden z elementów tego kata. A czy uke może zgiąć łokieć? To zależy jak któ robi dźwignie i jak kto jest wytrzymały na ból, bo tak naprawdę to po takim przechwyceniu, jest najczęściej maegeri w żebra.


Och, to nie ma nic wspolnego z wytrzymaloscia uke :) po prostu, mechanika ciala ludzkiego jest taka, ze jak lokiec nie jest pod dzwignia to go mozna zgiac :lol: Poza tym kata nie kata, jak uke stoi mocno na nogach, i nie jest wychylony z rownowagi to zadna technika nie przechodzi, z kopem czy bez. Dzieje sie to z prostej przyczyny, ze w takiej pozycji uke moze blokowac twoje uderzenia czy kopniecia, samemu kopac czy uderzac, kontrowac jak chce, bo ma wolne biodra i moze je uzywac do kontrataku....Dzwignia na zdjeciu kontroluje wylacznie nadgarstek, ani lokiec, ani bark ani centrum nie sa w zaden sposob pod dzwignia :?

Co do drugiego zdjęcia:
Wszyscy się uczymy, to że ktoś jest na zdjęciu wcale nie oznacza, że on robił dobrze technikę . Zgadza się,że łokieć jest źle kontrolowany. Nie każdy z tych osób na zdjęciach ćwiczy ju-jutsu. Seminarium było otwarte, byli ludzie z całej polski i z różnych styli. Dlatego nie wszyscy od razu wiedzieli o co chodzi, a zdjęcie jak by nie patrzeć jest pamiątką.
pozdrawiam
aikidudi


A to nie czarny pas wykonuje technike? takie mialem wrazenie... :wink: Jak gosciu ma czarny pas w innej SW to czemu nie kazaliscie mu go zdjac i pozwalacie zeby osmieszal wasza SW? Ja patrze na zdjecie i mysle ze to gosciu od was wali takie badziewie...
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Jiu-Jitsu Kraków 2003 - Foto
To on jeszcze żyje.... :)
I jak było ? A co z tym hontajem... jak sie cwiczy ?[/quote]


Hehe...dobre!
Żyje i ma się całkiem dobrze....
Widzę, że lekka dyskusja sięgneła i mnie. No cóż, taki już jest ten świat.
Co do fotek, zgadzam się...są kolorowe ale nie są pełnym obrazem technik, zresztą nie było to celem seminarium. Myślę, że dyskusje na temat technik na podstawie zdjęć (np. kontroli łokcia) zostawmy sobie na inne czasy. Jeżeli jednakże ktoś ma chęć na dyskusje na temat technik HYR, to niech zacznie to ćwiczyć. Puste słowa nic nie dadzą...
Krytyka krytyką...jak najbardziej.... ale nieobecni raczej mają tu utrudnione zadanie.
Rozumiem, że daleko mi do mistrzowskiego wykonania, interpretacji czy też znajomości technik jj z HYR lub form kata...ale jeszcze wiele mogę się nauczyć.
Przepraszam za tak przydługawą tyradę... wybaczcie staremu człowiekowi i uśmiechnijcie się, kto wie co niesie jutrzejszy dzień!? :D

Jeżeli jednak niektórzy tak się interesują HYR to zapraszam... przynajmniej na stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co zaś do czarnych pasów...hmm...jakoś dotąd nie widziałem, żeby ktoś zdejmował je hurtem na seminariach, a niektórzy powinni...fakt!

ale to już inna historia....

pozdrawiam serdecznie

Eryk Murlowski
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Jiu-Jitsu Kraków 2003 - Foto

. Myślę, że dyskusje na temat technik na podstawie zdjęć (np. kontroli łokcia) zostawmy sobie na inne czasy.
Eryk Murlowski


BUuuuuu buuu buuuuuuuuu :cry:
  • 0

budo_kastor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Jiu-Jitsu Kraków 2003 - Foto
Proponuje spotkac sie na macie
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Jiu-Jitsu Kraków 2003 - Foto

BUuuuuu buuu buuuuuuuuu :cry:


Hmm... dziwne... czyżbyś opłakiwał czarne pasy ?? 8)
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Jiu-Jitsu Kraków 2003 - Foto

Proponuje spotkac sie na macie


a któż to tak zalazł Ci za skórę? znam go ??
  • 0

budo_aikidudi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 281 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wadowice/manch.

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Jiu-Jitsu Kraków 2003 - Foto
Witam SENSEI Eryka!
Dziękuje za pomoc bez której pewnie ten temat nie miał by końca.
Nie znam większego eksperta w Polsce od HYR niż Sensei Eryk.
Dlatego uważam, że pytania zadane przez Szczepana znalazły już odpowiedź. Tylko faktycznie nie wiadomo o co chodzi Kastorowi.





Pozdrawiam
  • 0

budo_kastor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Jiu-Jitsu Kraków 2003 - Foto

... Tylko faktycznie nie wiadomo o co chodzi Kastorowi.
...


Myslalem ze nie trudno sie domyslic, chodzi mi o to ze takie dylematy jak skutecznosc dzwigni na nadgarstek w takiej czy innej postawie czy kombinacji najlepiej rozstrzygac na macie a nie wirtualnie :)
  • 0

budo_erykm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chrzelice - Sakura no Yama So-Honbu Dojo
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Jiu-Jitsu Kraków 2003 - Foto

Dziękuje za pomoc bez której pewnie ten temat nie miał by końca.


Witam... żadna to pomoc, po prostu kilka uwag.
Co do mojej wiedzy na temat HYR, do eksperta daleko mi jeszcze a bardzo dobrze w temacie orientują się chociażby Robert B. czy Piotrek W. z naszej opolskiej sekcji, że nie wspomnę o Mirku N. który obecnie mieszka w Kanadzie i pomaga nam w rozwijaniu HYR w Polsce.

Myślę, że Szczepan, który dobrze orientuje się nie tylko w działaniach aikido po prostu wyraził swoje zdanie, prawdopodobnie zniesmaczony pewnymi działaniami (technika + teoria) jj w naszym kraju i ma rację!

Co do Kastora, to zapraszam go do mojego dojo w domu... będzie czas na trening i dyskusje... a i zimne napoje mogą być..hehehe...ale musi obiecać, że nie będzie mocno atakował..hihii

Chyba, że niedługo spotkamy się na seminarium jujutsu z Terry Wingrovem które właśnie organizuję... zapraszam!

Miłego weekendu dla wszystkich...

Eryk M.
  • 0

budo_yawara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Jiu-Jitsu Kraków 2003 - Foto

Co do Kastora, to zapraszam go do mojego dojo w domu... będzie czas na trening i dyskusje... a i zimne napoje mogą być



Ooo!!
:D Kastora to zapraszają, a mnie nie ?? A jakie napoje będą?? Ja tez obiecuję... cokolwiek...
Kiedy, jak i za ile...?? :)
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Jiu-Jitsu Kraków 2003 - Foto


Co do Kastora, to zapraszam go do mojego dojo w domu... będzie czas na trening i dyskusje... a i zimne napoje mogą być



Ooo!!
:D Kastora to zapraszają, a mnie nie ?? A jakie napoje będą?? Ja tez obiecuję... cokolwiek...
Kiedy, jak i za ile...?? :)

Eryk chce Kastora wykończyć. :lol: Jako gość będzie musiał spróbować jazdy na rowerze z jednym kołem . Ja to przeszedłem ale nadal żyję .
  • 0

budo_kastor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Seminarium Jiu-Jitsu Kraków 2003 - Foto
No Panowie, to zaczyna byc coraz ciekawsze a panienki beda? :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024