Skocz do zawartości


Zdjęcie

aiki-jujutsu w Krakowie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_ann
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

aiki-jujutsu w Krakowie
Gdzie w Krakowie znajdę szkoły aiki-jujutsu . Nie jestem pewna ale czy na Cechowej nie ma przypadkiem jakiejs sekcji?
Dzięki z góry za wszelkie info.
  • 0

budo_kashira
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aiki-jujutsu w Krakowie
W Krakowie Aikijujutsu Yoseikan prowadzi:

Jarosław Jastrzębski
1 dan, 2 dan Jujutsu
tel: 0 503786991
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: aiki-jujutsu w Krakowie
Polecam -Najlepsza Szkoła w Krakowie!

Polskie Stowarzyszenie Okuyama Ryu Aiki Jujutsu & Hakko Ryu Jujutsu
31-324 Kraków, ul. Różyckiego 4/70
tel/fax (012) 636 12 65
treningi na ul. Wietora (przecznica z krakowskiej)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_thomi
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska południowa

Napisano Ponad rok temu

Re: aiki-jujutsu w Krakowie
Ja polecam szkołę aiki jujutsu Jarosława Jastrzębskiebo/2dan/.Zajęcia odbywają się na ulicy Michałowskiego lub Śniadeckich 12b/AWF/.W wakacje są prowadzone zajęcia-głównie kurs samoobrony.W dalszym ciągu po zakończeniu wakacji można uczęszczać na zajęcia jako kontynułacja.Wakacyjne zajęcia odbywać się będą tylko na ul. Śniadeckich 12B od poniedziałku do piątku w godzinach od 19.00-20.30.Telefon do pana Jastrzębskiego został już podany w innym poście.Jeśli interesują cię szczegóły dotyczące trenowania aiki jujutsu czy też samego stylu to :odezwij"się a postaram się coś przedstawić.Pozdrawiam
  • 0

budo_yoko
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aiki-jujutsu w Krakowie
Ja również polecam aiki jujutsu Sensei`a Jastrzębskiego. :D Przez wakacje można się dużo nauczyć na kursie samoobrony a raczej: normalne aiki jjutsu +różne przydatne techniki z samoobrony a potem wraca większość osób po wakacjach i jest na prawdę fajny klimat i ludzie. No i oczywiście treningi prowadzonesą na wysokim poziomie.. ale co tam najlepiej sama zobacz. A tak z ciekawości :wink: ... zdecydowałaś się już na coś? Wcześniej coś ćwiczyłaś w innym mieście?
  • 0

budo_amadeusz
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aiki-jujutsu w Krakowie
witaj,
jesli chcesz duzo sie nauczyc i ciezko potrenowac to jedynie w sekcji Shihan Michała Sliwki na Starowislnej 37.

Powodzenia
  • 0

budo_thomi
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska południowa

Napisano Ponad rok temu

Re: aiki-jujutsu w Krakowie
Spójrzmy obiektywnie,jeśli ktoś chce dużo i ciężko potrenować to może to zrobić nawet w domu.Żaden instruktor za nast tego nie zrobi,mówiąc krótko aby coś osiągnąć należy dużo i ciężko trenować,ale dotyczy to też czasu poza sekcją.A sugerowanie że tu, czy tu jest ciężki trening i jest go dużo jest bardo subiektywne.Pozdrawiam.
  • 0

budo_kashira
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aiki-jujutsu w Krakowie
Spójrzmy obiektywnie, sam do wielu rzeczy nie dojdziesz.
W domu i bez partnera aikijujutsu duzo sobie nie potrenujesz.
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: aiki-jujutsu w Krakowie

Spójrzmy obiektywnie,jeśli ktoś chce dużo i ciężko potrenować to może to zrobić nawet w domu.Żaden instruktor za nast tego nie zrobi,mówiąc krótko aby coś osiągnąć należy dużo i ciężko trenować,ale dotyczy to też czasu poza sekcją.A sugerowanie że tu, czy tu jest ciężki trening i jest go dużo jest bardo subiektywne.Pozdrawiam.

jakoś samemu nigdy nie udało mi się zmusić do przesuwania własnych granic. a na macie z partnerem nie raz dziwiłem się że tak moge ćwiczyć. dla siebie samego zawsze jestem świetny, gdy ktos mi pokaże na macie że wcale tak nie jest to go gonie.
a od prowadzącego wiele zależy, jak wydobyć z ćwiczących to co w nich siedzi, uświadomić im ich prawdziwe możliwości i zmusić do zwiększenia tych możliwości. pomijam tu tak oczywistą kwestję pokazania co i jak tzreba ćwiczyć - samemu się tego nie zgadnie.
nie zaniedbując treningu indywidualnego (ogólnorozwojówa) pozdrawiam L.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: aiki-jujutsu w Krakowie
Tak na marginesie dodam, że p. Jarek Jastrzębski przez 10 lat ćwiczył u p. Śliwki właśnie i pewnie było by tak do dziś, gdyby nie "niezgodność charakterów". Tak więc u obu panów ćwiczy się w zasadzie to samo, choć podobno u p. Śliwki treningi są cięższe.
  • 0

budo_kashira
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aiki-jujutsu w Krakowie
Nie wiem czy na codzien "Sliwkuje" ale jezdzi z nami na staze i zapierdziela jak wszyscy. Wiec ma duzego +
  • 0

budo_thomi
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska południowa

Napisano Ponad rok temu

Re: aiki-jujutsu w Krakowie
Myślę ,że wyciąganie brudów kto,gdzie i dlaczego ćwiczy to nie jest właściwe-to że ktoś ćwiczył u jednego instruktora a potem się odłączył o niczym nie świadczy .Mało kto z nas trenuje,trenował jeden i ten sam styl tylko u jednego instruktora.Każdy może dokonywać wyborów a jeśli chodzi gdzie się lepiej potrenuje,gdzie się więcej nauczy to nie jest tak do końca i dalej obstaję przy tym iż wiele zalezy od nas samych a określanie ,że ten czy tamten styl jest lepszy jest błędem.
  • 0

budo_thomi
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska południowa

Napisano Ponad rok temu

Re: aiki-jujutsu w Krakowie
W nawiązaniu do MKIMURA cytuję:Tak więc u obu panów ćwiczy się w zasadzie to samo, choć podobno u p. Śliwki treningi są cięższe.
Mam pytanie czy to wiesz z własnego doświadczenia czy też z niesprawdzonych zródeł.Jeśli mówisz że cięższe treningi są u pana Śliwki to z czego tak wnioskujesz?Pozdrawiam
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: aiki-jujutsu w Krakowie

W nawiązaniu do MKIMURA cytuję:Tak więc u obu panów ćwiczy się w zasadzie to samo, choć podobno u p. Śliwki treningi są cięższe.
Mam pytanie czy to wiesz z własnego doświadczenia czy też z niesprawdzonych zródeł.Jeśli mówisz że cięższe treningi są u pana Śliwki to z czego tak wnioskujesz?Pozdrawiam

Wnioskuję tak stąd, że dobrze znam pewnego pana, który ćwiczy u pana Śliwki, a na pewien okres przeniósł się do pana Jastrzębskiego, po czym powrócił do pana Śliwki z wymienionego przeze mnie powodu. Z trenujących w grupie zaawansowanej u pana Śliwki znam prawie wszystkich, a oni jak być może wiesz, w większości ćwiczyli już wtedy gdy uczniem pana Śliwki był jeszcze pan Jastrzębski. Sam zresztą miałem przyjemność w tych treningach brać udział. Nie do końca natomiast rozumiem, co miałeś na myśli w poprzednim niż cytowany poście, pisząc o jakichś brudach, więc wytłumacz. Jeżeli uważasz, że dla p. Jastrzębskiego fakt, że przez lata był uczniem p. Śliwki jest w jakikolwiek sposób niewygodny, to moim zdaniem się mocno mylisz. Gdyby tak było, zapewne nie traciłby ponad 10 lat na ćwiczenie u niego.
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: aiki-jujutsu w Krakowie
czy to prawda że u sensei Śliwki wykonuje sie techniki tylko na prawą rękę :?: :?: :?:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: aiki-jujutsu w Krakowie
A co to szkodzi jesli nawet na jedna strone ?
Niektorzy wykonuja na obie ale tylko na wlasnym uke w rzeczywistosci na rzadna nie potrafia ;)

A tutaj dalem temat do dyskusji "Techniki na jedna czy na dwie strony" [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_yoko
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aiki-jujutsu w Krakowie
Tak, na jedną rękę (prawą) tak przynajmniej było rok temu jeszcze. Wychodzono z założenia że jeśli na jedną potrafisz to na drugą nie powinno ci sprawiać to problemu.. Ja jednak muszę przyznać że mi to problem sprawia i często technika na jedną strone wychodzi mi bez problemu a na drugą dłuuuugo muszę sie uczyć. Co do tego u kogo treningi są cięższe nie da się DO KOŃCA obiektywnie odpowiedzieć gdyż dużo zależy od tego jaki ma wpływ instruktor na osobę trenującą. Różne działania są dla różnych osób inaczej motywujące. Ktoś może czuć się bardziej zmotywowany i ćwiczyć ostrzej u senseia Jastrzębskiego a ktoś u senseia Śliwki... A poza ostrością treningów i motywacją by "dać z siebie wszystko" ważny jest też sposób przekazywania wiedzy, lecz tu również dla jednej osoby przystępniejszy będzie on w jednej sekcji a dla innego w drugiej. Choć z dośw mogę stwierdzić że u senseia Jastrzębskiego sposób technik jest tłumaczony dokładnie , szczegółowo i... długo jeśli ktoś akurat tego potrzebuje :wink: w ogóle jest bardziej indywidualne i osobiste podejście do osoby trenującej.
Jeśli zaś chodzi o stosunki osobiste pomiędzy w/w senseiami to są one lepsze niż wiele osób sądzi...
  • 0

budo_thomi
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska południowa

Napisano Ponad rok temu

Re: aiki-jujutsu w Krakowie
W tym temacie chodziło o przedstawienie miejsc gdzie mozna trenować aikijujutsu a nie o to gdzie ,kto i ile ćwiczy- dodawane są opinie zasłyszane od kogoś sugerujące ze u tego czy tamtego ciężej się trenuje i lepiej,że ten robi to samo bo wcześniej to treniował itp. Osobiście jestem za tym aby kazdy spróbował gdzie jest lepiej i nic nie sugeruję na temat pana Jastrzębskiego-jego zapatrywań czy pogladów-BO MNIE TO NIE INTERESUJE.Oczywiście nie miałem zamiaru nikogo urazić /mówię to też do Mkimura/ a przechodzenie z klubów do klubów i sprawdzanie jak tam się cwiczy również przerabiałem,ale uwagi zostawiałem dla siebie ponieważ przekazywanie informacji po kilkunastu przebytych treningach mogło być z mojej strony nie dokońca prawdziwe/i takie coś nazywam brudami/.Pozdrawiam.
  • 0

budo_pierre
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: aiki-jujutsu w Krakowie

Gdzie w Krakowie znajdę szkoły aiki-jujutsu . Nie jestem pewna ale czy na Cechowej nie ma przypadkiem jakiejs sekcji?
Dzięki z góry za wszelkie info.

W Krakowie jest szkoła Aiki, która prowadzi Renshi Piotr Białas 4 Dan Ju Jutsu tradycyjnego bedąca pod patronatem Kokusai Aiki Jitsu Renmei Tokyo.
Os. Szkolne 27, treningi w środę i piątek o 19:30 W budynku ZPOW Nr1.
Oficjalna Nazwa Szkoły to EUROPEAN SCHOOL OF JU JUTSU.
sENSEI BIAŁAS JEST UCZNIEM MISTRZÓW 9 10 DAN ORAZ CZŁONKIEM EUROPEJSKIEGO INSTYTUTU ZEN HAKKO KAI, AMERYKAŃSKIEJ FEDERACJI JJ.
SERDECZNIE POLECAM!!!
ZAWSZE MOZNA PRZYJŚĆ POROZMAWIAĆ I POĆWICZYĆ ZA DARMO.
KONTAKT Z SENSEI- [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
  • 0

budo_pierre
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: aiki-jujutsu w Krakowie

Gdzie w Krakowie znajdę szkoły aiki-jujutsu . Nie jestem pewna ale czy na Cechowej nie ma przypadkiem jakiejs sekcji?
Dzięki z góry za wszelkie info.

Na Os. szkolnym 27 jest szkoła AiKi prowadzona przez Renshi Piotra Białasa Yondan.
Szkoła Kokusai AikiJitsu Kai Renmei Tokyo.
Sardecznie zapraszamy w środy i piatki o19:30. :D :) :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024