Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dla rozbawienia dzialu ju-jitsu ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Dla rozbawienia dzialu ju-jitsu ;)
oryginalny text [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Dział Nowy Sącz
Artykuł: Brązowy w ju-jitsu


Brązowy w ju-jitsu
W Kobyłce koło Warszawy zakończyły się Mistrzostwa Polski w ju-jitsu, podczas których sądeczanin Daniel Gondek w kategorii młodzików wywalczył brązowy medal. W Mistrzostwach startowało blisko 140 zawodników Z całej Polski.

- Ten sport jest obecny w Nowym Sączu od niedawna - stwierdził trener Stanisław Majchrzak. - Medal Daniela jest sporym sukcesem, a przy okazji pierwszym w historii Nowego Sącza w ju-jitsu. Daniel ma dopiero 14 lat i był to jego pierwszy start w tak poważnej imprezie. Może zaszedłby wyżej, ale w półfinale walczył z zawodnikiem starszym od siebie o dwa lata. Obecnie w klubie trenuje 28 osób. Jestem pewny, że już niedługo moi zawodnicy przywiozą do Nowego Sącza kolejne medale.

- Co to jest ju-jitsu?

- W naszym mieście tę dyscyplinę można trenować tylko w sekcji przy Szkole Podstawowej nr 3. Ju-jitsu to w przeciwieństwie do karate kyokushin bardzo kontaktowa walka, również z uderzeniami na głowę. Warto podkreślić fakt, że Polsce coraz popularniejsze stają się sporty walki, ale ekstremalne. Zresztą w Kobyłce był obecny pierwszy Polak, który walczył w klatce, Sławomir Zakrzewski. W maju wystąpi w Nowym Sączu.

- Skoro ju-jitsu jest takie kontaktowe, to chyba urazów nie brakuje?

- To prawda. Podczas mistrzostw Polski zanotowano wiele złamań kończyn i żeber. Nie brakowało uszkodzonych nosów. W tej dyscyplinie zwyciężają ci, którzy mają znakomitą technikę, popartą szybkością. Tacy zawodnicy rzadko dają się trafiać.

- Jakie plany ma sekcja w tym roku?

- Wzięliśmy udział w eliminacjach mistrzostw Polski (filipińskie systemy walki - na pałki) i kilku zawodników zakwalifikowało się do finałów. W maju i czerwcu wystartujemy w Pucharze Polski. Chcemy w Nowym Sączu zorganizować mały turniej w nunchaku. Udział zapowiedzieli uczniowie i mistrzowie z całego kraju.

- Jak długo zajmuje się pan sztukami walki?

- Już ponad 20 lat. To wciąż jest bardzo ciężki i wyczerpujący trening. W lutym, w Japonii, udało mi się pobić rekord w Tameshiwara. Jednym ciosem ręki rozbiłem 35 desek, po 2,5 cm każda. Otrzymałem za to kolejny stopień mistrzowski - 7 DAN. 1 maja w Siemiatyczach odbędzie się Wielka Gala, gdzie wezmę udział w pokazach obok japońskich mistrzów. (JEC)


Ja wysiadam ;) :) :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla rozbawienia dzialu ju-jitsu ;)
rotfl rotfl rotfl rotfl
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla rozbawienia dzialu ju-jitsu ;)
Chyba k.... nie warto komentować wypowiedzi tego debila...


R.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla rozbawienia dzialu ju-jitsu ;)
dupa :splat: :agrue: :fist: mam go gdzieś ale przez takie gadki środowisko i same sztuki walki ośmieszają się w oczach zwykłych, nie związanych z tematem ludzi
  • 0

budo_yawara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla rozbawienia dzialu ju-jitsu ;)

- Już ponad 20 lat. To wciąż jest bardzo ciężki i wyczerpujący trening. W lutym, w Japonii, udało mi się pobić rekord w Tameshiwara. Jednym ciosem ręki rozbiłem 35 desek, po 2,5 cm każda. Otrzymałem za to kolejny stopień mistrzowski - 7 DAN. 1 maja w Siemiatyczach odbędzie się Wielka Gala, gdzie wezmę udział w pokazach obok japońskich mistrzów. (JEC) :)


Tak długo szukałem... a mistrza mam w zasięgu ręki...
temu bym dał honorowego 7 dana !!

Wiecie, kiedyś też byłem dobry... mam na koncie 26 dachówek...jednym ciosem... dalej nie poszło, bo trafiła mnie od tyłu babcia... sztylem od miotły... za te dachówki... :(

ale dachówki zmiotłem....

:lol:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla rozbawienia dzialu ju-jitsu ;)
ja jezdem łot ciebie jesce lepsy :) łamałem nogom płot, połamałem jus spoly kawalek kiedy tu mnom i mojom kumplami staneli tacy niebiescy i pan majster s budowy - wrzasłem "nie złapiom nas tak łatwo" i dyla w nogi w nogi. Mianem wtedy 10 lat i jus bylem bobry, he :)
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla rozbawienia dzialu ju-jitsu ;)
Nie wiadomo czy sie :lol: czy :cry:
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla rozbawienia dzialu ju-jitsu ;)
Hihi, trochę ciężko wyobrazić mi sobie, że takich wypowiedzi udziela osoba zajmująca się SW ponad 20 lat. Trochę to dziwne 8O :blus:

Pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla rozbawienia dzialu ju-jitsu ;)
Martius a co to jest za gosc ten S.M. ? znasz go moze z zawodow, pokazow czy czegokolwiek?
acha i to nie moja rodzina zbieznosc nazwisk przypadkowa :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla rozbawienia dzialu ju-jitsu ;)

Martius a co to jest za gosc ten S.M. ? znasz go moze z zawodow, pokazow czy czegokolwiek?


Tak znam go. Bylem z nim na jednym seminarium . No coz widzialem tylko jak prowadzil zajecia z dziecmi za pomodza plastikowych nozykow, mieczykow i palek - dzieciom sie to podoba w szczegolnosci jak mysla ze na tym ma polegac nauka MA ;)

No coz czekalem na pokazy czy cos pokaze ale akurat chlopaki z glogowa pokazywali rozbijanie plyt chodnikowych ;) , Piech robil formy z bronia, ogolnie niezle pokazy byly i chyba sie troche obawial pokazywac swoje rozbijanie kija do bejzbola na glowie ;)

Nie wiem nic o technice bo tak naprawde nic nigdy nie pokazywal ;) dlatego nie wypowiadam sie na temat wiedzy ale na temat osoby duzo ten artykul mowi :) :)
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla rozbawienia dzialu ju-jitsu ;)
dziwi mnie tylko ze ktos kto "posiada" 7 dana w ju jitsu jest postacia tak malo znana...raczej mozna by sie sugerowac ze to czolowa postac w Polsce :) a artykul faktycznie pokazuje goscia jako oszoloma, kwestia wiarygodnosci zrodla i przedstawienia pewnych faktow przez prase...
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla rozbawienia dzialu ju-jitsu ;)
To ja coś od siebie na rozluźnienie. Plakat z centrum Wawki, można było go zobaczyć podczas ostatniej kapmanii przed wyborami prezydenta miasta.

D:\dzido.jpg

Związki samoobrony z japońską sztuką walki... niby oczywiste, a jednak... hmm, nieco zaskakuje. I do tego ta dzida :wink:

Pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla rozbawienia dzialu ju-jitsu ;)
niestety tu serwer nie zasysa zdjec a trzeba podawac do zdjecia umieszczonego gdzies w sieci linka
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla rozbawienia dzialu ju-jitsu ;)
Dołączona grafika

Ech, może teraz uda się wkleić...
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla rozbawienia dzialu ju-jitsu ;)
No, znaczy nauczyłem się wklejać :)

To jeszcze odrobinka humoru. Poniżej satyryczny rysunek R.Wallisa Millsa, zatytułowany: "Oto, czego możemy się spodziewać, gdy wszystkie nasze kobiety zostaną sufrażystkami Ju-Jutsu". Pierwotnie opublikowano go w pismach "Punch", a następnie "Health & Strength" z 1910 roku.

Dołączona grafika

Takie wizje mieli ludzie sto lat temu na temat kobiet ćwiczących jujitsu. Jak widać dzisiaj, potrafi im to wychodzić nieźle, a wszak niekoniecznie muszą być odstraszające :wink:

Pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla rozbawienia dzialu ju-jitsu ;)

1 maja w Siemiatyczach odbędzie się Wielka Gala, gdzie wezmę udział w pokazach obok japońskich mistrzów.

No i znów nic nie pokazał :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla rozbawienia dzialu ju-jitsu ;)

1 maja w Siemiatyczach odbędzie się Wielka Gala, gdzie wezmę udział w pokazach obok japońskich mistrzów.

No i znów nic nie pokazał :)


No coz nie moze pokazywac bo z wiedza jest jak z mydlem im sie wiecej uzywa tym sie zmniejsza :) :)

A co znowu sie stopniami przez pol godziny obdarowywali ??? :)
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla rozbawienia dzialu ju-jitsu ;)
Martius, tym razem obyło się bez obdarowywania. To bylo seminarium (prowadzone przez Takeuchi, Błażkiewicza i Piecha), połączone z zawodami, a wszystko to na cel charytatywny. A Majchrzak przyjechał tylko ze swoim sklepikiem :)
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla rozbawienia dzialu ju-jitsu ;)
A może po prostu do publikacji tego wywiadu wdarł si drukarski? i z tad ten 7 dan i 500 dachówk:)[/list]
  • 0

budo_plastus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pabianice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dla rozbawienia dzialu ju-jitsu ;)
Miałem na myśli chochlika drukarskiego[/list]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024