Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mam dylemat....chcę rozpocząć trenować a nie wiem co wybarać


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam dylemat....chcę rozpocząć trenować a nie wiem co wybarać
Kazda pliszka swoj ogon chwali :wink:
No to ja dorzuce cos od siebie: idz czlowieku na karate. Byle do doswiadczonego instruktora, ktory ma pojecie o tym, co robi i dobrze zna swoj styl. Mowia, ze najwszechstronniejszy jest Shidokan, ale inne style tez sa porzadne. Ja trenuje Shorin-Ryu u Dariusza Draspy (Grudządzki Klub Karate Shorin-Ryu). Karate daje duzo pewnosci siebie (czasem mam wrazenie, ze za duzo :) ) i jak dotad wynioslem z niego mnostwo korzysci.

No to zamieszalem, ale co tam :P
  • 0

budo_pak0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam dylemat....chcę rozpocząć trenować a nie wiem co wybarać
Chłopie nie poddawaj się namowom tutaj obecnych. Wszyscy chwalą swoje systemy. Jeżeli chcesz się obronić skutecznie to wybierz bjj, nie da ci 100% pewności, ale wypada o niebo lepiej w porównaniu z Aikido ( nie daj się zwieść filmom z Segalem). Napisałeś, że jesteś całkiem sprawny, a Aikido specjalnej sprawności nie wymaga. Jeżeli masz jeszcze jakieś systemy w mieście to napisz. I żebyście nie utyskiwali, że chwalę swój system to mówię, że trenuję TKD, a BJJ zaczynam od przyszłego roku.
  • 0

budo_pak0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam dylemat....chcę rozpocząć trenować a nie wiem co wybarać
:oops: ale się rozpędziłem, nawet jaki ten pos t jest stary.
Napisz co wybrałeś.
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam dylemat....chcę rozpocząć trenować a nie wiem co wybarać

Chłopie nie poddawaj się namowom tutaj obecnych. Wszyscy chwalą swoje systemy. Jeżeli chcesz się obronić skutecznie to wybierz bjj, nie da ci 100% pewności, ale wypada o niebo lepiej w porównaniu z Aikido ( nie daj się zwieść filmom z Segalem). Napisałeś, że jesteś całkiem sprawny, a Aikido specjalnej sprawności nie wymaga. Jeżeli masz jeszcze jakieś systemy w mieście to napisz. I żebyście nie utyskiwali, że chwalę swój system to mówię, że trenuję TKD, a BJJ zaczynam od przyszłego roku.


popieram

tez trenuje tkd :)
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam dylemat....chcę rozpocząć trenować a nie wiem co wybarać
Dobra spokoj juz bo ostremu namiesza sie w lepetynie. Niech najlepiej pojdzie na treningi, pocwiczy sobie i zobaczy, co mu pasuje. Inaczej to jest puste gadanie. Kazdemu kto sie kompletnie na MA nie zna mozna powiedziec, ze cos jst najlepsze, a on tego nie zweryfikuje, bo jak?
Dlatego mowie: DOSC tej agitacji :twisted:
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam dylemat....chcę rozpocząć trenować a nie wiem co wybarać

Dobra spokoj juz bo ostremu namiesza sie w lepetynie. Niech najlepiej pojdzie na treningi, pocwiczy sobie i zobaczy, co mu pasuje. Inaczej to jest puste gadanie. Kazdemu kto sie kompletnie na MA nie zna mozna powiedziec, ze cos jst najlepsze, a on tego nie zweryfikuje, bo jak?
Dlatego mowie: DOSC tej agitacji :twisted:

Dlatego wlasnie trzeba ludzia nie znajacym sie MA powiedziec jakie sa style i do czego sluza. Poczatkujacy nie wiedza co sie sprawdza na ulicy , nie wiedza co jest bezpieczne a co nie jest. Jesli kolega sie pyta jaki styl zapewni mi skutczna obrone na ulicy , to nie mozna mu powiedziec zeby sam sprawdzil poniewaz pojdzie na combat. tam mu wmowia ze ten styl jest najskuteczniejszy . Kolego przejdzie sie po zmieszchu ulica . dorwie go 3 dresikow i zamiast spieprzac , podejmie walke , co skonczy sie najlepiej wylondowaniem na intesywnej terapi.
Ja bym ci polecal : BJJ , MUAI THAI , BOKS , JUDO , ZAPASY .
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam dylemat....chcę rozpocząć trenować a nie wiem co wybarać
Dobra jesli juz koniecznie to ja jeszcze dorzuce kickboxing.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam dylemat....chcę rozpocząć trenować a nie wiem co wybarać
Ja ćwiczę kicka, ale zdecydowanie polecam Muai Thai. Naprawdę skuteczny styl uderzany. Ewentualnie BJJ. Naprawdę skuteczny styl chwytany. Tyle.
  • 0

budo_ngmui
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam dylemat....chcę rozpocząć trenować a nie wiem co wybarać
kolego... poprostu zobacz co masz w mieście - przejdź się na wszystko - na "próbny" trening zazwyczaj mozna się wbić - poczuj czy Ci to odpowiada co Ci tam pokazują i tyle...
na forum i tak każdy będzie zachwalał swoje

a ja polecam :D ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników])
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam dylemat....chcę rozpocząć trenować a nie wiem co wybarać
Toc to chyba najbardziej oklepany temat z mozliwych [no moze poza 'ktora MA jest najlepsza']. Az glupio sie powtarzac po raz czterdziesty. Poczytaj archiwum, takie pytania byly wielokrotnie zadawane.

A ja ze swojej strony polecam, z tego co wymieniles, judo.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam dylemat....chcę rozpocząć trenować a nie wiem co wybarać
A. Jestes z Tych. To poprawka. Macie tam dobra sekcje bjj.

Jak napisal NgMui - po prostu przejdz sie na 3-4 treningi roznych MA i zobacz, co ci najbardziej pasuje.
  • 0

budo_ostry17
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam dylemat....chcę rozpocząć trenować a nie wiem co wybarać
Naprawde dzięki za dobre rady........jak się na coś zdecyduje napewno wam napsze....jutro chce się przejść na trening capo....jak będzie ciekawie to może się skusze.... zawsze fascynowałały mnie takie akrobacje....:), z tego co napisaliście to prawda że mamy dobrą sekcje bjj....no ale jeszcze nie wiem na trening się przejde, tymbardziej że chyba miałbym z kim chodzić....kupel się na to pisze...no to nic kończe życzcie powodzenia...:)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam dylemat....chcę rozpocząć trenować a nie wiem co wybarać
nie patrxzn a to czy chodzą kumple, ja poszedłem do sekcji z 7 - mioma osobami, całą paczką, wkrótce chodziłem już tylko ja.
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam dylemat....chcę rozpocząć trenować a nie wiem co wybarać
nie bierz pod uwage z kim bedziesz chodzil na zajecia bo to jest bez sensu
Tym bardziej ze jesli znajomi przerwa treningi to tym samym bedzie ciebie to kusilo do zakonczenia przygody z MA
  • 0

budo_n0n4m3
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam dylemat....chcę rozpocząć trenować a nie wiem co wybarać
BJJ rulzzz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam dylemat....chcę rozpocząć trenować a nie wiem co wybarać
Ostry17 na treningu duzo nie zobaczysz na pokazach pokazywane sa akrobacje (trudno sie domyslic :D ). Zreszta capo jest wymagajace nie wiem czy po pierwszym treningu do domu dojdziesz :P A co do kompanii do cwiczen do SW trzeba naprawde samozaparcia i poswiecenia czasu a nie wszyscy moga sobie na to pozwolic albo im sie nie chce. Zreszta to widac po statystykach ile osob z poszczegolnych klas cos cwiczy. Coz powodzenia. Capo powinno ci sie spodobac chociaz sam to trenuje radze ci pojsc zobaczyc cos jeszcze zebys potem nie zalowal.
  • 0

budo_andy_hug
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam dylemat....chcę rozpocząć trenować a nie wiem co wybarać

Zauważyłem, że bjj jest modne i wszyscy o tym mówią i się zachwycają ale nie miałem przyjemności (lub nieprzyjemności) tego ćwiczyć.


nie miałes przyjemności...
bardzo przyjemne treningi, dające o niebo więcej niż udawane techniki aikido
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam dylemat....chcę rozpocząć trenować a nie wiem co wybarać
Witam!

Masz parametry podobne do mnie. Ja ćwiczyłem Aikido, Shotokan, Jujitsu, Kung Fu.
Teraz ćwiczę Ryu Te i naprawdę sobie chwalę. Rzuciłem Shotokan po 14 latach dla Ryu Te. Ale mój Shotokan nie był taki jak opisują laicy. Walczyliśmy pełnokontaktowo, dużo było utwardzania i co najważniejsze sztuki - technika i interpretacja form.
Ćwicze teraz Ryu Te, bo to prawdziwa wiedza, która zagineła w gdzieś w zawieruchach wojennych i przez brak zainteresowania azjatów w przekazywaniu jej dalej. Moim mistzrem jest Taika Seiyu Oyata (oczywiście ma 10 Dan, ale ich jest dużo).

Możesz spojrzeć na stronkę:


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam dylemat....chcę rozpocząć trenować a nie wiem co wybarać
ja ćwiczę shotokan podobnie jak ty, jest ciężko ale widzę efekty po 1,5 roku cwiczenia, mimo że wcześniej już ćwiczyłem coś innego to ten shotokan tak przez niektórych pogardzany dał mi najwięcej.
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam dylemat....chcę rozpocząć trenować a nie wiem co wybarać

bardzo przyjemne treningi, dające o niebo więcej niż udawane techniki aikido

uuu...andy_hug piszesz to z punktu swojego przeogromnego doświadczenia w aikido :?: pewnie tak skoro jesteś w stanie ocenić 'udawanie' techniki...z tym dawaniem o niebo więcej to trzeba by się spytać czego 'więcej' :?: Bjj to bardzo fajny i przyjemny styl...ale jak każdy styl ma swoje ograniczenia, a o innych stylach lepiej się wypowiadać, jak je się pozna :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024