Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kali Ilustrisimo - relacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kali Ilustrisimo - relacja

A kto powiedzial ze ja bylem w Australii???
Napisalem ze cwiczylem Ilustrisimo wg szkoly Floro, co nie znaczy ze bylem w jego szkole w Australii. To samo pytanie zadalem czlowiekowi ktory jezdzi do Floro do Australi (od ktorego ja sie ucze). Powiedzial ze na Filipiny poprostu boi sie jechac. A poza tym jak zaczynal to ani Diego ani Macapagal nie chcieli by z nim gadac bez rekomendacji. Co innego teraz. Teraz ma rekomendacje od Floro. Jednak mimo iz chcialby poznac Diego i Macapagala to "renoma" Filipin skutecznie powstrzymuje.


hmmmm, jaka "renoma"????? moj znajomy z ktorym sie wybieram byl iles razy za kazdym razem ponad miesiac i nie wspominal o zadnej "renomie"???? no chyba ze mowimy o panienkach :) , tego bylo a nawet duzo z prezentacja na video :) :twisted:
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kali Ilustrisimo - relacja
Powtarzam tylko co uslyszalem. Roy Harris takze narzekal ze jadac na PI trzeba mocno uwazac, zeby np nie podlozyli drugsow do bagazu. Na PI jest bardzo surowe prawo jesli chodzi o drugsy. Jak znajda - to nie ma tlumaczenia ze to nie moje tylko idzie sie na 60 lat do paki 8O .
Pewnie wiele tez w tym jest przesady. Ja tam nie bylem wiec nie wiem.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kali Ilustrisimo - relacja

Powtarzam tylko co uslyszalem. Roy Harris takze narzekal ze jadac na PI trzeba mocno uwazac, zeby np nie podlozyli drugsow do bagazu. Na PI jest bardzo surowe prawo jesli chodzi o drugsy. Jak znajda - to nie ma tlumaczenia ze to nie moje tylko idzie sie na 60 lat do paki 8O .
Pewnie wiele tez w tym jest przesady. Ja tam nie bylem wiec nie wiem.


nie umiem powiedziec, zapytam sie...
pozdrowionka
tomek
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kali Ilustrisimo - relacja

Cala walka w Ilustrisomo wlasnie bardziej jest szermierka niz tym do czego przyzwyczaily nas inne FMA. Nie ma blokow typowych dla FMA, nie ma trappingu. Kontry sa wyprowadzane poprzez roznego rodzaju odejscia jednak nie schodzenia z linii a raczej w tyl - takie "bujniecia".


Tak sie wlasnie zastanowilem, jak napisales "do czego przyzwyczaily nas FMA"... Mielismy na obozie yiquanowym w Gizycku Filipinczyka, ktory uczyl sie - a jakze - jednej z odmian FMA, nazywal to bodajze florette (on to tlumaczyl jako "kwiat"). I tez twierdzil, ze wszystko sprowadza sie do tego, zeby od razu w cialo, zadnych blokow i trapingu. I pokazywal jedno chodzenie/przejscie/technike (nawet nie wiem jak to nazwac) i twierdzil, ze niezaleznie od tego, czy walczymy jedna palka czy dwoma, to ruch w zasadzie jest indetyczny. Maksymalna prostota. Jak dla niego byl to wyroznik autentycznego kali. Pieknie skomentowal tez FMA "90 % tego, co jest pokazywane na pokazach, albo eksportowane, to cos, co my nazywamy "tic-tac arnis" - stukanie patykami. Nikt tego nie bierze na powaznie".
Niestety tylko raz zdazylismy cokolwiek pocwiczyc :(

K.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kali Ilustrisimo - relacja

albo eksportowane, to cos, co my nazywamy "tic-tac arnis" - stukanie patykami. Nikt tego nie bierze na powaznie".


Ray Floro tez tak twierdzi : "Americans like this fancy click clack, but this is all fancy shit..." :)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kali Ilustrisimo - relacja
hey Kenjiro,
popytalem sie i ludzie byli naprawde zdziwieni tym co napisales.... nie rozumieli jaki mialby byc sens tych podzutow.... ktos wspominal ze slyszal o czyms takim ale o Ekwadorze i PEru gdzie podobno prosza Cie o przewiezienie czegos a potem donasza ze masz narkotyki...

wiesz nie chce pisac niczego w zlym swietle o czym pojecia nie mam ale zdaniem moich znajomych cytuje: Twoi nauczyciele robia Cie w konia i pewnie innych uczniow tez zebys czasem sam tam nie pojechal bo oni twtedy raca kase ktora na was zarabiaja."
uslyszalem tez ze nie potrzebujesz zadnych listow polecajacych zeby sie uczyc... to sa ludzie ktorzy zyja z nauczania kali i mozesz wejsc z ulicy i beda Cie uczyc bo placisz kase i obcokrajowcy (szczegolnie biali) sa zawsze mile widziani
pozdrowionka
tomek
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kali Ilustrisimo - relacja
Zgadza sie akurat filipinczycy to chyba najbardziej zyczliwy w stosunku do bialych narod z tych azjatyckich.
Znajomy co roiku tam jezdi - zreszta ma zone filipinke. Zwiedzil cala azje i jakos jedynie ten kraj przypadl mu naprawde do gustu bo najmniej w nim szowinizmu narodowego.
Osobiscie interesowalem sie sciagnieciem z tamtad osoby z arnis ale wiadomo tamtej osoby nie stac na przeloty a mnie na 9 tysiecy na bilety tez nie za bardzo w kazdym razie pomysl upadl. A prawde mowiac Moglbym sciagnac bardzo znane osoby na filipinach ale cwiczace i nauczajace a nie zamerykanizowane i nauczajace tylko dla duzej kasy w duzych federacjach no ale to juz sa magicy ktorzy maja na tym biznez miedzynarodowy co nie znacyz ze sa tak naprawde dobrzy 8)
Ale wbrew pozorom mimo ze to narodowa sztuka walki duzo filipinczykow nie wie co to jest :) :) i ciezko znalezc dobra szkole.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kali Ilustrisimo - relacja
Na temat bezpieczenstwa na Filipinach wiecej nie bede sie wypowiadal poniewaz tam nie bylem. Czy jest bezpiecznie czy nie - jest to opinia subiektywna.
Co do cwiczenia z Romym Macapagalem albo Tony Diego - bo TYLKO o nich pisalem - to niech Twoi znajomi Tomek albo Ty Martius - sprobujcie z nimi pocwiczyc bez rekomendacji 8)
Kilka postow wyzej Seiken pisal ze cwiczyl z Diego po REKOMENDACJI Edgara Sulite. O rekomendacji mowil tez Roy Harris. Wybaczcie Tomek i Martius ale podejrzewam ze Ci dwaj ludzie ktorzy CWICZYLI z Diego czy z Macapagalem oraz moj instruktor ktory CWICZY z Floro sa dla mnie bardziej wiarygodni.
Poza tym Diego i Macapagal to nie sa JACYS ludzie z Arnis ktorzy stoja na czele oficjalnych Federacji. Taki gosc jak Roy Harris ktory zajmuje sie Kali/Arnis od 15 lat (!!!) dopiero jakies 3 lata temu spotkal Macapagala!. Dal wielu ludzi cwiczacych Kali/Arnis styl rodziny Ilustrisimo jest ZUPELNIE nie znany. Ilustrisimo Tatang zaczal nauczac dopiero w latach 80 i to zupelnie niewielu ludzi. Cala wiedze przekazal tylko 3 wspomnianym osoba. Jednak pod koniec swojego zycia wielu ludzi z MA mialo z nim kontakt. Jak mowia Floro i Diego - Tatang zrobil to dla pieniedzy. Jednakze byl to bardzo krotki okres i nikt z tych ludzi za wiele z tej nauki nie wyniosl.
Kurde znow sie rozpisalem...
Tomek - proponuje tak. Jak bedziesz na PI kiedys to sprobuj potrenowac z Diego lub Macapagalem i wtedy sprawa sie wyjasni.
Pozdrawiam
  • 0

budo_dohap
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kali Ilustrisimo - relacja
kenjiro - techniczna uwaga.
"defanging the snake" jest bardzo podstawową taktyką i w wielu innych systemach też sie tego nie robi.
pogadajmy na priv, będzie troszkę nowości.. :wink:
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kali Ilustrisimo - relacja
Oto klip z walki treningowej na noze w ktorej glowna role gra Ray Floro - ten po prawej.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Milego ogladania.

PS Ten smiech po trafieniu przeciwnika to normalna rzecz u Floro :)
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kali Ilustrisimo - relacja
sorka, poprawny link to:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Kali Ilustrisimo - relacja
...ucz sie ucz...a potem przekaz wiedze.. :wink:
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kali Ilustrisimo - relacja

Jak bedziesz na PI kiedys to sprobuj potrenowac z Diego lub Macapagalem i wtedy sprawa sie wyjasni.


I have something to say, I am very choosy about whom I share with


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Po pobieznym przejzeniu wywiadu stwierdzam, ze polubilem tego Macapagala :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024