Skocz do zawartości


Zdjęcie

Niezawodna parka...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Niezawodna parka...
Becker BK7 i Microtech SOCOM mini.....
Przez pewien czas kupowalem noze jak oszalaly, ale od dluzszego czasu reszta lezy w pudelkach a te dzialaja.
Sorry ze noze slabo widac, ale to zdjecie mi sie spodobalo i nie moglem sie powstrzymac...



Dołączona grafika
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niezawodna parka...
nowy sposob hartowania ? :) .....fajna fotka....tylko faktycznie czarny noz noca widac.....hmm
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Niezawodna parka...
Fotka :)

To ja się podzielę efektem spotkania z Cougarem ... i jego Buckiem Striderem

Dołączona grafika

To oczywiście "pełnowymiarowy" Buck Strider Spear Point, oraz AFCK mini combo z powłoką BT2

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niezawodna parka...
Ajajaj. Tez mialem (mam) zamiar taki sobie sprawic.
Gdzie kupiles Buck'a i za ile?
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Niezawodna parka...
Ekhm... ale żaden z tych noży nie jest mój :) Co prawda do zakupu AFCK mini przyłożyłem rękę dość istotnie (konkretnie to sam go sprowadziłem), ale jest to zabawka Mojej Piękniejszej Połowy. A Buck Strider jest Cougara (który o ile dobrze kojarzę sprowadził go przez Pitera, i zapłacił coś ze 700PLN).

A zdjęcie razem wynika z tego, żeśmy się wybrali do Trójmiasta w długi weekend.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niezawodna parka...
A no tak. Jak zwykle niedoczytalem...
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niezawodna parka...
Lo-Han:

Czy mozesz w kilku slowach opisac mi jak sie sprawdza Becker?
Za i przeciw?
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niezawodna parka...
Jest zajebisty, do wszystkiego oprocz precyzyjnych prac.
Naogol uzywam go jako siekierke, w rabaniu sprawdza sie lepiej niz moj kukri. Ostry, wytrzymaly itd. Nie uzywam go w zadnych ekstremalnych warunkach czy pracach, wiec tyle jedynie moge powiedziec.

Udalo mi sie kilka razy niefachowo rabac miekkie galezie i przy tym wbic go z duzo sila w ziemie pelna kamieni tuz przy powierzchni. Jedyne co mu sie stalo to lekkie zadrapanie czarnej powloki.

Za ta cene naprawde warto go miec, jesli wybywasz czasem w teren.
Na zdjeciu u gory g**no widac, wiec zrobie jutro jakies makro, teraz ide lulu.
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niezawodna parka...
Hmm....Pytam bo chce sobie sprawic jakis duzy noz survivalowy. Wpadl mi w oko 9'' Becker CMBK9 COMBAT BOWIE "desert series". Wyglada ladnie, troche kuchennie, ale ladnie i do tego stabilnie. No i tanio w miare! Daleko mu pewnie do osiagow Busse ale nie kosztuje 350$. Gdyby nie ta chujowa recesja to bym nabyl Battle Mistress, no ale jak Bog kaze cierpiec to sie cierpi. Acha i zastanawiajace ze 7'' noz o prostej klindze "przerabuje" skrzywione khukri. Male khukri ma ok. 9'', i w rabaniu jest calkiem niezle! Wiem, bo sam je mam.
Foteczka ponizej.

Dołączona grafika
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niezawodna parka...
Ladne zdjecie, wiec moze oleje wlasne.

Co do rabania to pewnie sprawa gustu i pracy do wykonania. Jak mowie nie narazam sie na ciezkie prace z nozem, wiec trudno mi o tym perorowac. Pozatym moj kukri jest sredniej wielkosci, uwazam ze nieporeczny, no i pewnie jakas sciema dla turystow bo ma na klindze napisane "Gorkha Army". Ale coz, to prezent i, jak wiadomo, darowanemu koniowi nie zaglada sie w zeby...
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niezawodna parka...
Ach...moj khukri jest ze stajni CS "mini ghurka khukri". No, powiem ci ze raz sie zakatowalem - 2 h rabania a potem reka w bandazach...Kraton nie jest najswietniejsza rekojscia na swiecie...

Tyle tylko ze ten becker wydaje mi sie nozem bardzoej uniwersalnym , do kuchni przeciez tez sie nada. Wyobrazasz sobie rabanie pomidorka za pomoca khukri?? Heh...Bach i nie ma reki...
  • 0

budo_surval
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 338 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Niezawodna parka...
Właśnie oczekuję na Beckera BK 7 ale w standardzie t.j. czarny a nie desert bo na pustynie sie nie wybieram narazie. Jak go dostane to przetestuje i pochwale sie jak mu poszło.
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niezawodna parka...

Tyle tylko ze ten becker wydaje mi sie nozem bardzoej uniwersalnym , do kuchni przeciez tez sie nada. Wyobrazasz sobie rabanie pomidorka za pomoca khukri?? Heh...Bach i nie ma reki...


Cos szwankuje powiadamianie o odpowiedziach bo dopiero dzisiaj przypadkiem zauwazylem ze byl tu ruch...

A co do powyzszego to dokladnie, kukri wisi u mnie kolo drzwi wejsciowych, tak na "wszelkij sluczen", bo robi spore wrazenie. Jako ze nie pochodze z okolic Nepalu i nie uzywam zbyt czesto nozy do innych niz biuropodobnych prac to prawde mowiac wogole nie widze sensu posiadania kukri, no oprocz czystej przyjemnosci posiadania..

Jak w temacie, BK7 jest dla mnie niezastapiony przy biwakowych okazjach, uzupelniony SOCOMem mini do precyzyjnych ciec itp. SOCOM mini nosze z reszta na codzien i jesli moim skromnym zdaniem mam komus doradzac kupienie tego slynnego "najlepszego" noza o ktory nowi na forum czesto pytaja to ja proponuje te dwa.... Za stosunkowo niewielkie pieniadze mozna miec komplecik na wszystkie niemal sytuacje. No, moze oprocz kompletnej samoobrony bo SOCOMA mini, ktory sila rzeczy ma w sie w takiej sytuacji do samoobrony nie wbije sie nikomu zeby zabic (poza tetnicami itp), ale o to tez mi chodzilo kiedy wybieralem pomiedzy mini a standartowym. Poza tym SOCOM mini jest maly i lekki a jednak bardzo solidnie wyprodukowany i po prostu piekny...
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niezawodna parka...
Moze wrzuce fotke...

Dołączona grafika
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niezawodna parka...
Brzytewka oczywiscie jest czarna a nie brazowa. Kolor zwalcie na lapme blyskowa i moje watpliwe umiejetnosci z zakresu fotografii...
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niezawodna parka...
Fakt, mnie tez czasem szwankuja powiadomienia...Ja w teren sie od czasu do czasu wybieram i oprocz ciezkawego khukri uzywam nabytego niedawno Nimravusa M2 HSSR, czego wyraz dalem w fotce w topicu "zdjecia". La griffe znalazl sie tam przyadkiem.

W teren akurat preferuje cos "fixed", wiesz...w bloto moze wpasc i sie nic nie stanie a i czyszczenie latwe.


Mini Socom - maly, niezadowdny i piekny to truzim. Ale warto przypomniec ze Microtech tu rzadzi :)

Mnie zawsze MT kojarzy sie z automatem, dlatego zamowilem wersje "auto"...dotrze niedlugo i bedzie to historyczny dzien.

BTW: Khukri na codzien wisi u mnie na scianie....wiec milo obserwowac mi twarze wchodzacych do mojego pokoju gosci :)
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niezawodna parka...
No tak, mimo ze to truizm to jednak nie powtarzany za innymi a moje wlasne, szczere odczucia.

Uspokoilem sie juz jesli chodzi o noze, mam ich wiecej niz powinienem. Nawet zaczalem sprzedawac, ATAC sprzedalem np prawie od razu po dostaniu w rece. A tez byl piekny...

W kazdym razie chodzi mi o to, ze mini SOCOM takie w dalszym ciagu na mnie robi wrazenie, ze od teraz mam plan ograniczyc sie tylko do okazyjnych zakupow nozy Microtech. Firma naprawde zasluguje na swoja renome...

Jak, jesli mozna wiedziec, zalatwiles kupno automata?? Masz licencje czy....? I jaki to bedzie nozyk? SOCOMow juz prawie nie mozna dostac... Hmmm... Pewnie LCC?
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niezawodna parka...
Tez sie uspokoilem - dawniej chcialem caly sklep wykupic. A teraz jest...w sam raz 8) Co do licencji to nie wiem o co pytasz....ja mieszkam w Polsce, nie w Stanach...A noz to Mini Socom Elite - co wyniklo z mojej poprzedniej wypowiedzi. Pozdr.
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Niezawodna parka...
Ach, och, nie zrozumialem jakos ze to mial byc mini SOCOM.

A co do licencji to nie wiedzialem ze tak mozna. Pamietam ze Lord v Banan musial przeslac kopie legitki policyjnej jakiemus sklepikowi w USA zeby kupic SOCOM Elite.
Ale ale, to oczywiscie Twoja sprawa... Ja sam niestety lamie szwedzkie prawo codziennie... Uwazam ze wszyscy powinnismy przeprowadzic sie masowo do Teksasu, kupic domki i wstawic wyrzutnie rakietowe w ogrodkach....
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Niezawodna parka...

A Buck Strider jest Cougara (który o ile dobrze kojarzę sprowadził go przez Pitera, i zapłacił coś ze 700PLN).
AdamD

takie drobne sprostowanie :
Piter na pewno by sprowadził Bucka bezproblemowo i w tej samej cenie ale nóz kupiełm u Wara.zreszta nie ostatni pewnie.

BK7 po analizach uważam ża nóż przynajmniej w parametrach bardzo dobry (ta cena coś koło 3 starych baniek) i....czekam na dostwae tego własnie nożyka.
surval .napisz o jego uzywaniu jak juz będziesz po testach a ja napisze o swoich wrażeniach jak już będe po testach ;) .
chciałem BK9 bo wiekszy ale...chyba za duzy jednak no i nie jest tak ładny jak siódemka.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024