Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobry motyl - klinga plomienista


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Dobry motyl - klinga plomienista
Czy ktos mial noz z klinga plomienista, a zwlaszcza balisonga? Ostatnio jakos sie przepraszam z balisongiem (nadal uwazam, ze wzgledu na szybkosc uzycia, jest duzo gorszy od nowoczesnych folderow, ale reszta to juz sam zalety).
No, moze z wyjatkiem noszenia - chyba tyko u Szabo widzialem motyla z klipem. U Szabo tez widzialem motyla z dziura na palca, ale nie moge jakos odnalezc tego obrazka. Jakby ktos znal sciezke do niego i podal, to... powiem serdeczne Bog zaplac!
PozdrawiamK_P
Ps. A jak "chodzi" motyl z rekojesciami z tytanu?
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry motyl - klinga plomienista

No, moze z wyjatkiem noszenia - chyba tyko u Szabo widzialem motyla z klipem.

Dobruski robi też z klipem i paru innych, np.

Fotki z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry motyl - klinga plomienista
Najbardziej spodobal mi sie ten:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Szkoda tylko, ze bez klipa. Ale jak zobaczylem cene, to szczeka opadla mi do samej ziemi.
Ciekawe jak sie takie klingi typu Kris ostrzy? Ma ktos doswiadczenia?
K_P
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry motyl - klinga plomienista
A ja zapyatm inaczej (i to kilka razy).
Czy ktos probowal zrobic nawierty w zwyklym balku i przykrecic klips?

Czy sa motyle ktore maja "latch gate" tak jak BM? Domyslam sie ze te z baaardzo wysokiej polki tak, ale czy sa jakies tansze? Np. Herbertz albo inszy wynalazek?

K_P. Skad sie wzielo to zainteresowanie kris'owatym ostrzem?
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry motyl - klinga plomienista

A ja zapyatm inaczej (i to kilka razy).
Czy ktos probowal zrobic nawierty w zwyklym balku i przykrecic klips?

Dumałem nad tym, to musi być bardzo krótka śruba (żeby Ci w środku ruchu ostrza nie blokowała) a klips z bardzo dobrego materiału. Może stara sprężyna od zegarka? Motyl swoje waży, zwłaszcza nie tytanowy :(
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry motyl - klinga plomienista
Przykrecanie klipsa? Ja probowalem, ale... Klips byl ch.. jakosci i sam balisong tez. Wiec jak "cos" sobie kupie lepszej jakosci (te na lozyskach to mnie rozlozyly, to musi latac dopiero!) i skombinuje lepszy klips (nie wiem jeszcze skad) ,to powtorze zabieg. Tymczasem szukam czegos grubo ponad 10 cm ostrza (no, moze byc juz 11,5 cm). (Te japonskie, z przedluzanym ostrzem niczym jeden z nozy Laci Szabo) sa "bajka". Jak znajde link to zapodam
Dlaczego kris? (Ale tylko taki w miare symetryczny, zwlaszcza czubek) - bo ladnie wyglada, robi niezle "wrazenie" (jeszcze lepiej wygladalyby tez raczki "kirsowate", no i zapewne niezle musi "kirsowaty" ciac!
K_P
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry motyl - klinga plomienista
Tez doszedlem do wniosku ze sruba musi byc kruciutenka. Problem z wytrzymaloscia raczki po nawierceniu 2-3 dodatkowych otworow raczej nie powinien wystapic... chyba.
Pytanie czy komus sie chcialo to zrobic i czy taki patent dziala?
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry motyl - klinga plomienista
Hehe. Kubus napisal posta jak ja pisalem mojego wiec jest (moj poprzedni post nieaktualny...

Z braku odpowiedzi wnioskuje ze nie macie pojecia o balku w rozsadnej cenie z "latch gate"em?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry motyl - klinga plomienista
Zywilem iluzje, ze markowy motylek, skoro jest mniej skomplikowany niz jakikolwiek markowy folder - bedzie tez tanszy niz markowe foldery. Mylilem sie.
K_P
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry motyl - klinga plomienista

Zywilem iluzje, ze markowy motylek, skoro jest mniej skomplikowany niz jakikolwiek markowy folder - bedzie tez tanszy niz markowe foldery. Mylilem sie.
K_P

Też uważam, że nóż który można budować jak klocki Lego, nie powinien być tak drogi jak u tych kolesi
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_santiago
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry motyl - klinga plomienista
Tak apropo tych "klockow lego" to czy jakas firma ma w ofercie balka do ktorego oferuje wymienne/zapasowe ostrza? Czy mozna takowe dostac np. bo BM? Mnie sie jakos wydaje ze nie bardzo bo rozkrecenie noza to utrata gwarancji.

A gdyby kupic klips od np. Emersona albo innej firmy? Tylko ze wtedy istnieje prawdopodobienstwo ze klips bedzie tworzyl znaczna czesc ceny noza...
  • 0

budo_lubomir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stolyca (zapraszamy uprzejmię)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry motyl - klinga plomienista
na początek proponuję odkręcić klips od jakiegoś ruskiego wynalazku z bazaru za 20 zl. nie oszukujmy się: jest to tylko kawałek blachy sprężynowej i nie musi być z kosmosu :D
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry motyl - klinga plomienista

na początek proponuję odkręcić klips od jakiegoś ruskiego wynalazku z bazaru za 20 zl. nie oszukujmy się: jest to tylko kawałek blachy sprężynowej i nie musi być z kosmosu :D

Widziałeś bazarowy z klipsem ??? Czy może mylisz klips z latchem (13 na tymże obrazku)
Dołączona grafika
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry motyl - klinga plomienista
Z tego co wiem to jedyny balek z clipem za w miare rozsadna cene to Cold Steel Arc Angel.
Co do wymieninia ostrzy w balisongach , mial to miec Tachyon Microtecha , jednka projekt cos nie wypalil.
Teretycznie istnieje taka mozliwosc w BM, ostrza sa przykrecane i mozna wymienic na tanto czy sper point , jednak problem jest jeden BM , nie sprzedaje osobno ostrzy , wiec tylko przekrety z gwarancja i wymiana na nowe ostrze.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry motyl - klinga plomienista

na początek proponuję odkręcić klips od jakiegoś ruskiego wynalazku z bazaru za 20 zl. nie oszukujmy się: jest to tylko kawałek blachy sprężynowej i nie musi być z kosmosu :D

Widziałeś bazarowy z klipsem ??? Czy może mylisz klips z latchem


Nie chcę się wtrącać, ale "ruski wynalazek" to może być chyba zwykły składak za 15PLN, byleby miał klips. A przecież nie musi być motylkowy, nie?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry motyl - klinga plomienista
Piekny ten Cold Steel - maly, bo maly, ale jest jelczyk, dyskretny klipsik, (bo juz u Benchmade wydaje mi sie, przynajmniej na zdjeciach, wydaj mi sie za dlugi). Mnie sie najbardziej podoba ten w kolorze zmatowionego metalu, ze sztyletowatym ostrzem. Choc moim faworytem nadal jest ten, ktory dwie wypowiedzi wczesniej wskazalem. Moglby miec tylko ponad (ostrze) 10 cm (najlepiej jakis 12,5 cm) i klipsik i bylo to o co chodzi. Miodzio.
K_P
PS. Zauroczylem sie znowu motylkami? Niemozliwe. Przeciez juz z 10 lat "nie krecilem" i juz nie wiem jak to sie robi. A wyroby Cold Steel cieplo wspominam.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry motyl - klinga plomienista
Adam! ja tu sobie uczte "okowa" uskuteczniam! My teraz mowimy o NOZACH! A TY o wynalazkach!
K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry motyl - klinga plomienista
A Ty Seiken, jakie motyle powazasz? Na razie teoretyzujemy, wiec nie miej skrupulow jesli chodzi o cene.
Klipa uwazasz za niezbednego, czy wolisz do motyli etui?
Napewno obil Ci sie o "oczy" bardzo ciekawy balisong, zdaje sie albo autorstwa Szabo, albo Perrina - mial zamiast jednego ramienia jelca dziure na palec. Szukalem dosyc dlugo jakiegos linka do tego wynnalazku, ale niestety mimo usilnych i rozpaczliwych prob nie znalazlem.
Pozdrawiam K_P
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry motyl - klinga plomienista
Tez lubie sobie pokrecic , na razie nie kupilem jeszcze tego o czym marze , i krece na codzien Jaguarami , a na swieta BM42 i BM44.
Clip cos mi nie pasuje to balka , wole edui z kydex i wywalenie latch.Co prawda ogranicza to noszenie noza tylko do pasa , ale co tam .
Co do moich wymazonych , to mam kilka , dobruskiego ( ale juz zapomnialem modelu ) , 29knives , khukuri i monster model G1 ( Kubus tobie to sie bedzie napewno podobalo) , dla przyjemnosci posiadania i tzw. visual pleasure zakupil bbym jeden ze "snake" Shimady Suguru.

Modelu Perrina i "uchem " niestety nie widzialem
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobry motyl - klinga plomienista

Nie chcę się wtrącać, ale "ruski wynalazek" to może być chyba zwykły składak za 15PLN, byleby miał klips. A przecież nie musi być motylkowy, nie?

To jest bardzo dobre wtrącenie :lol: Gdybym miał czas i moce przerobowe, zaraz bym poszedł sprawdzić ten pomysł.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024