Skocz do zawartości


Zdjęcie

W jakim stylu są stosowane kopnięcia z wyskoku?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W jakim stylu są stosowane kopnięcia z wyskoku?

Cwiczylismy to moze z 5 minut, nie wiecej.

Czyli norma 8)
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: W jakim stylu są stosowane kopnięcia z wyskoku?
A terez spójrzmy na całą sprawę z drugiej strony. Pytanie do czego używacie kopnięć w wyskoku? Bo kopnięcia w wyskoku stworzono przeciwko napastnikom poruszającym się na koniu. Właściwie dzisiaj można w razie czego użyć przeciwko motocyklistom. Ale gdzie jeszcze :?:
Pozdrawiam
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: W jakim stylu są stosowane kopnięcia z wyskoku?
Ooo to ja juz wiodz emotocykliste probojacego przejechac teakwondoke a tu dupa gosc wyskakuje i laduje z butem na jego paszczy 8)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: W jakim stylu są stosowane kopnięcia z wyskoku?
tak jak napisalem jest bardozej cwiczenie sprawnosciowe, koordynacyjne... niz element sluzocy eleminacji przeciwnika :wink:
  • 0

budo_etiopczyk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: W jakim stylu są stosowane kopnięcia z wyskoku?
Kopnięcia z wyskoku są również w Muay Thai, i nawet się ich używa.
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W jakim stylu są stosowane kopnięcia z wyskoku?
W KK też na zawodach wyższej rangi spotyka się mae tobi geri jodan,hiza tobi geri czy omawiane już niegdyś na forum kaiten geri.Ale takie "wielometrowe" yoko tobi geri i jemu podobne to raczej tylko na pokazach.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: W jakim stylu są stosowane kopnięcia z wyskoku?
Sepulka pooglądaj czasami Strażnika Teksasu - tam Norris je czasami pokazuje, ale ile w tym jest fantazji filmowej a ile prawdy to inna sprawa...
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: W jakim stylu są stosowane kopnięcia z wyskoku?
A czy to w ogole teraz leci? Musze sie przyrzec, bo juz ie pamietam, jak on to robil. Takie koniecia wygladaja fajnie i nie zaszkodzi umiec, ale w realnej walce to bym raczej na wysokosc glowy nie skakal :wink: Chociaz kumpel z sekcji potrafi zrobic uzytek i z kopniec z wyskoku podczas sparingow. I to z calkiem niezlym skutkiem.
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: W jakim stylu są stosowane kopnięcia z wyskoku?
Kopnięcia w wyskoku są wszędzie. Tylko jaki ich cel.
W RyuTe, które ćwiczę, stary okinawski system, nie służyły do machania nogami, ale zrównania się z punktem przeciwnika, na który uderzamy (jeśli jesteśmy niźsi). A wiadomo , że najsilniej uderza sie nie do góry tylko minimalnie w dół, albo II do ziemi.
W ten sposób kopiąc na nerki lub udo możemy unieszkodliwić każdego.

Warunek RyuTe:

jeśli akcja nie jest tylko nożna, ale łączy się z rękami.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: W jakim stylu są stosowane kopnięcia z wyskoku?

W ten sposób kopiąc na nerki lub udo możemy unieszkodliwić każdego.


Hehehehe, jak już se kogoś ustawie plecami do siebie i przyjebie mu buta to też pewnie go unieszkodliwie :) :) :)
A co do tych Twoich wywodów o unieszkodliwieniu każdego poprzez kopnięcie w udo to nie licz na to za bardzo :) :) :)

Innymi słowy - pierdoły napisałeś :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: W jakim stylu są stosowane kopnięcia z wyskoku?
Po pierwsze nie kopie sie z wyskoku dlatego, ze ktos jest "nizszy" i chce siegnac "wyzszego". Moj kumpel 168 cm z miejsca mawashi jest w stanie pocelowac w glowe goscia 2 m. Nie raz mierzylismy i sprawdzalismy.
Kopie sie z wyskoku np. w muy thai, zeby bylo szybciej, a nie wyzej. Dwoch dobrych zawodnikow rzadko wymienia sie kopnieciami z wyskoku, z prostej przyczyny - cel w powietrzu to latwy i nie mobilny cel.
Czy warto kopnac cos z wyskoku ja np. dawniej kopalem tobi mae geri w... korpus - ma moc, ale to tylko albo na bardzo wolnego przeciwnika, albo jak go juz "naruszylem" i byla to technika, ze tak powiem - dopelniajaca.
No, ale zaznaczam ja tam zaden mistrz nie jestem - cale zycie ledwo poczatkujacy, co tylko po pare lat liznal dwoch, czy trzech styli. A tu widze, ze oprocz Jarka i mnie zdaje sie, to sami eksperci.
K_P
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: W jakim stylu są stosowane kopnięcia z wyskoku?
ponadto stare powiedzenie karate mowi:
gdyby kozka nie skakala to by w....l nie dostala...:)
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: W jakim stylu są stosowane kopnięcia z wyskoku?
Kubus P. wypowiedzal sie madrze.
w Taichi sie tez kopie. Ale jakby mniej chetnie z obrotami:)
moje 2 grosze: Czasami z wlasnego doswiadczenia wiem ze z wyskoku kopie sie szybciej i czasem silniej bo jak przypuszczam odpada problem pracy noga podporowa. Niektore techniki zeby weszly na glowe tez musza miec wyskok takie ?twimyo tora yop chagi? albo yoko po obrocie co mi sie raz w zyciu udalo wlasnie kolesia kopnac na treningu w golwke ale to chyba dlatego ze zaspal:)
natomiast wszystkie techniki po obrocie 360 itd mozna sobie darowac
no chyba ze na pokaz.
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W jakim stylu są stosowane kopnięcia z wyskoku?
Timio tora yop chagi - technika ta to zdaje się coś w klimacie yoko tobi geri-co znaczy tora :?: Czyżby po obrocie :?:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: W jakim stylu są stosowane kopnięcia z wyskoku?
Twimyo tora yop chagi to najkrócej ujmując obrotowe kopnięcie boczne z wyskoku. Tora to faktycznie obrót.

Gizmo
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: W jakim stylu są stosowane kopnięcia z wyskoku?
Osu!Dzięki Gizmo!Dobrze,że jest tu "pomocna dłoń" z Taekwondo :D 8)
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: W jakim stylu są stosowane kopnięcia z wyskoku?

W ten sposób kopiąc na nerki lub udo możemy unieszkodliwić każdego.


Hehehehe, jak już se kogoś ustawie plecami do siebie i przyjebie mu buta to też pewnie go unieszkodliwie :) :) :)
A co do tych Twoich wywodów o unieszkodliwieniu każdego poprzez kopnięcie w udo to nie licz na to za bardzo :) :) :)

Innymi słowy - pierdoły napisałeś :)



Mój drogi!

Czytaj na przyszłość dokładniej:
- nerki, czy udo były przykładem

i

do końca:

jeśłi połączysz taką technikę z akcją rąk.


Poza tym nigdy chyba nie dostałeś porządnego low kick i chrzanisz.

W jednym przyznam Ci rację

zwierza ze zwolnioną reakcją na ból nie powalisz...

ale którz go powali, napisz coś to i ja pokrytykuję. O.K. :)
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: W jakim stylu są stosowane kopnięcia z wyskoku?
Poza tym Wy traktujecie kopnięcia strikte jako techniki uderzające - prawie kończące (nie wiem jak to nazwać, jak rozgraniczyć).

W wielu systemach służą do wypracowania pozycji, aby ustawić przeciwnika do wykonania swojej techniki. Popatrzcie na chińskie sztuki walki kopiące poniżej kolana (i nie chodzi o podcięcie) i w ten sposób stopujące przeciwnika. A RyuTe ma chiński rodowód, więc trochę inne spojrzenie na techniki niż systemy XX wieczne.

Pewnie znowu ktoś mnie oskarży o pierdoły, ale niech najpierw sprawdzi.

To co jest powszechnie znane jako Osoto Gari w Judo, na Okinawie było wykonywane jako kopnięcie poniżej kolana na punkt, kóry się tam znajduje i dzięki temu przeciwnik padał, a nie dzięki podcięciu. :) 8)
  • 0

budo_grzegorzg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: W jakim stylu są stosowane kopnięcia z wyskoku?
I jeszcze jedno. Jak już pisać to na całego.

Każdy system z kręgu karate (jeśli uczony dobrze) ma rzekłbym takie same podstawy. Albo wygłądają b. podobnie. Dopiero potem rozwija się je w kierunku w którym zmierzają nauki mistrza systemu. Nie można powiedzieć, że kopnięcie okrężne kopie się inaczej w Tae Kwon Do, inaczej w Karate, a inaczej w Muey Tai. Poprostu są tzry wersje tego kopnięcia i dobry instruktor omówi każdą. A zastosowanie zależy od celu jaki chcemy osiągnąć.

W Ryu Te także kopie się z wyskoku, ale jest to dla uczniów, nie dla czarnych pasów, ich techniki są już całkiem inne. Ale trzeba przejść program wszechstronny (jak napisał kiedyś Slasz, żeby być uniwersalnym w walce), by także łatwiej móc się uczyć nowych technik.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: W jakim stylu są stosowane kopnięcia z wyskoku?

Poza tym nigdy chyba nie dostałeś porządnego low kick i chrzanisz.


Leszczu pohamuj swoje słowa bo wdepnę do Ciebie i wyjebie Ci low kick i to centralnie w łeb.

Moje całe życie to praca z low kickami i wkurwiają mnie jelenie, którym się wydają, że całą wiedze posiedli. Chcesz sie czegoś o mnie dowiedzieć zapraszam, albo jak wolisz to spytaj Ludwika, mieliśmy przyjemność się poznać.

Nie można powiedzieć, że kopnięcie okrężne kopie się inaczej w Tae Kwon Do, inaczej w Karate, a inaczej w Muey Tai.


To już tylko oznacza, że pojęcia nie masz o czym piszesz. Te kopnięcia są podobe ale tylko ze wspólnej nazwy. Motoryka każdego z nich, wykonana zgodnie z kanonem tradycyjnego karate, nowoczesnego karate, TKD i Muay Thai jest całkiem inna.

W Ryu Te także kopie się z wyskoku, ale jest to dla uczniów, nie dla czarnych pasów, ich techniki są już całkiem inne.


A moje techniki są takie same jak dla całej gamy kolorów pasów moich "uczniów". Ma być skutecznie, jak złamać nogę to złamać nogę, jak szczękę to szczękę. Rozumiesz - pankration to nie moc tajemna to efektywny system walki.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024