Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Obrona] poczatukjaca osoba


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
189 odpowiedzi w tym temacie

budo_zla_karma
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocek

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba
Spojrzmy prawdzie w oczy: w Polsce nie ma zawodowych nozownikow :/, a ten ktory chocby potrafi noz chwycic moze Cie nim zabic. Pozdr
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba

zawodowiec.. to najlepsze co mogloby cie spotkac w takiej sytuacji.
(...)
majac przed soba zawodowca masz ta szanse ze jest on policzalny. sam trenujesz wiec wiesz jak panowac nad wlasna psyche czy np. przyjeac postawe do walki ten gosc wie to rowniez. wiec mysle ze jak oceni (przestepca) swoje szanse w konfrontacji z toba na co namniej rowne w polowie to sobie odpusci


W sumie - nigdy nie myslalem o tym oczami napastnika. Cos w tym jest.
Tak sobie bardzo luzno - za rada kogos tam wczesniej - z braciakiem zesmy sie "pobawili" i musze stwierdzic ze faktycznie ciezko bylo sie obronic. Chociaz moj braciak jest duzo, naprawde duzo wolniejszy i duzo mniej sparawny. A z drugiej strony kiedy ja mialem "noz" (robilem wszystko na 50% zeby mialo to jaki kolwiek sens) to bez znajomosci poslugiwania sie ta bronia bez problemu zrobil bym z nim co bym chcial. Wogole zastanawia mnie sens jakiej kolwiek obrony przed nozem. Przeciez jak "trenowalismy" konkretne uklady tak ze ja atakuje w jakis sposob a on ma przygotowana obrone to polowalem na nadgarstki i naprawde nie wyobrazam sobie tego jak mozna walczyc z poprzecianaymi sciagnami w dloni. Dzieki wszystkim teraz juz wiem jak sie bronic Dołączona grafika
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba

Spojrzmy prawdzie w oczy: w Polsce nie ma zawodowych nozownikow :/, a ten ktory chocby potrafi noz chwycic moze Cie nim zabic. Pozdr


Jak znam życie i niektórych ludzi to nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz w swoich przypuszczeniach. W Polsce są doskonali nożownicy, choć nazywanie ich zawodowcami nieca bym ostudził.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba

tak na moj rozum odpowiedz tkwi w twoim pytaniu. zawodowiec.. to najlepsze co mogloby cie spotkac w takiej sytuacji.
zaraz ci powiem dlaczego. na pozatku wiemy obydwaj dobrze ze w takiej sytuacji stres jest cholerny. dla ciebie jako potencjalnej ofiary dla przestepcy - strach przed opowiedzialnoscia, chce szybkiego wycofania sie. majac przed soba zawodowca masz ta szanse ze jest on policzalny.


To są bajki - pierwsze starcie z osobą wykwalifikowaną w nożu rozstrzya walkę, może nie przez czarny worek, ale dotkliwe cięcie bo kablach wystarczy do zastopowania pacjenta w dowolnej wielkości.

Zawsze zakładaj w momencie jak widzisz u typa nóż, że chce cie zabić - bo tak jest w istocie, choć on sam może mieć inny zamysł. Dla mnie wyciągnięcie noża na ulicy i zmuszenie mnie do podjęcia wyzwania to walka o życie. I tak to traktuje...
  • 0

budo_maneva
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba
jarku - to sie nie wyklucza. zgodze sie z twoim pierwszy akapitem wylacznie w przypadku gdy zostanie totalnie zaskoczony i nie mam zadnych szans na ocene sytuacji. wtedy TAK - podejmuje bezrefleksyjna walke korzystajac technik i przedmiotow dostepnych mi. jedna rzecz to policzalnosc przeciwnika a druga to wyciagniecie broni co jest jednoznaczne z przerodzenie konfliktu w walke o przezycie. z tym ze dalej sie upieram ze majac zawodowca przed soba mam w ogolnosci wieksze szanse wyjscia calo.
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba

jarku - to sie nie wyklucza. zgodze sie z twoim pierwszy akapitem wylacznie w przypadku gdy zostanie totalnie zaskoczony i nie mam zadnych szans na ocene sytuacji. wtedy TAK - podejmuje bezrefleksyjna walke korzystajac technik i przedmiotow dostepnych mi.


Jesli zostaniesz zaskoczony, jestes martwy.

jedna rzecz to policzalnosc przeciwnika a druga to wyciagniecie broni co jest jednoznaczne z przerodzenie konfliktu w walke o przezycie. z tym ze dalej sie upieram ze majac zawodowca przed soba mam w ogolnosci wieksze szanse wyjscia calo.


Gdybanie. Noza sie nie wyciaga, jezeli nie chce sie go uzyc. Jesli chce sie go uzyc, nie ujawnia sie, ze go masz.
Wojtek
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba

To są bajki - pierwsze starcie z osobą wykwalifikowaną w nożu rozstrzya walkę, może nie przez czarny worek, ale dotkliwe cięcie bo kablach wystarczy do zastopowania pacjenta w dowolnej wielkości.


Dokładnie! Bo jak pisałem wcześniej - fachowiec od noża wymuszający kasę ?! - bezsens (fachowiec wyciąga nóż - jak chce zrobić z Ciebie sałatkę mięsną na ostro :wink: ), amator wymuszający kasę z nożem - tak - i ten może Cię zabić - nawet "z rozpędu".

Zawsze zakładaj w momencie jak widzisz u typa nóż, że chce cie zabić - bo tak jest w istocie, choć on sam może mieć inny zamysł. Dla mnie wyciągnięcie noża na ulicy i zmuszenie mnie do podjęcia wyzwania to walka o życie. I tak to traktuje...


J.w.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba

Wogole zastanawia mnie sens jakiej kolwiek obrony przed nozem.


Sens? - próbować zawsze można!

Najlepiej mieć własny nóż, władać nim perfekt - większe szanse przeżycia. Nosić broń palną (nierealne dla ogółu) - wtedy szanse są duże...
(pod wieloma warunkami---)

jak mozna walczyc z poprzecianaymi sciagnami w dloni. Dzieki wszystkim teraz juz wiem jak sie bronic


Chyba masz na myśli żyły...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba

dalej sie upieram ze majac zawodowca przed soba mam w ogolnosci wieksze szanse wyjscia calo.


Widziałeś kiedyś "zawodowca" (trzeba by ustalić DEFINICJE i terminologię - wszystko uzgodnić bo są nieporozumienia) wymuszającego kasę?! Na ulicy? Co to jakiś dresik?!!

WAR ma rację - nic nie dodam :)
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba
Sciegna i zyly :-)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba
Patrzcie co znalazłem:

" nóż: bardzo niebezpieczny i wymagający od broniącego się dużej uwagi. Podstawą jest trzymanie atakującego na dystans - najlepiej za pomocą długich kopnięć w przód ( trzeba szybko cofać nogę aby uniknąć przechwycenia drugą ręką lub cięcia ). Jest wiele technik obronnych polegających na chwyceniu ręki trzymającej nóż, po czym wykręceniu jej lub rzucie przeciwnikiem. Jeżeli nie jesteś prawdziwym mistrzem w tego rodzaju technikach - trzymaj się z dala od ostrza. Pamiętaj: mocowanie się z ręką, w której napastnik dzierży nóż jest bardzo ryzykowne. Tak długo jak jesteś poza zasięgiem atakującego, tak długo jesteś bezpieczny. Jak zatem wytrącić nóż przeciwnikowi? To może nie być łatwe, zwłaszcza jeśli jest on bardzo szybki. Najlepiej stosować błyskawiczne kopnięcia do wewnątrz lub na zewnątrz w rękę trzymającą ostrze."

!!!!

Boże co za brednie!!!! Do znalezienia na portalu "konkurencyjnym" - lamerskim sfd :)

Brzmi to jak humor z zeszytów :) :lol: :lol: :lol: :lol: rotfl
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba
Ktos sie moze naczytal o Bruce. On faktycznie gdzies pokazywal blokowanie uderzen reka kopnieciami obkreznymi. :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba

kopnieciami obkreznymi. :)


To była literówka, prawda? Błagam, powiedz że to była literówka 8O

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

p.s.
Qrwa dlaczego na tym forum usuneli edycje postow? Czasami co sie zapomni to trzeba nowy post robic - ktos bardzo inteligentnie pomyslal :!:
  • 0

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba
Nie powaznie na jakims filmie z jego udzialem widzialem takie bajery ale tak jak mowie to byl film :) :) :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba
"Fajny" filmik pokazujący ... ściągnąłem, obejrzałem, i zaraz potem zadałem sobie pytanie: To "fajny" to czemu trafiło w cudzysłów? Bo jak ludzie używają takiej konstrukcji, to nigdy nie jestem do końca pewny o co chodzi :?
W każdym razie filmik pachnie trochę aikidockimi zagraniami. Niby wszystko pięknie jest, ale kłopot jest tylko w założeniu stawianym na samym początku - mianowicie że atakujący robi głęboki wypad z pchnięciem, i że ręka z nożem daje się przechwycić. Oszczędź Boże takim nawiedzonym "technikom" spotkania z nożownikiem... bo stając przed świętym Piotrem będą mieli kretyńską minę strasznie. Bo na treningu było inaczej. Bo na treningu działało... 8O

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba

Nie powaznie na jakims filmie z jego udzialem widzialem takie bajery ale tak jak mowie to byl film :) :) :)


Tak, ale tu mówimy o obronie przed nożem - boże i żeby było mało NIKT na tamtym forum nic nie zarzucił temu kolesiowi co opublikował tego posta... Szkoda że nie napisał tutaj - dowiedziałby się jaki świat jest brutalny i co może sobie zrobić z kopnięciami w rękę trzymającą nóż...

KOLEJNY cytat: "Oczywiście może się zdarzyć, że nie będzie czasu na wyprowadzenie ciosu i będziemy zmuszeni łapać za rękę dzierżącą nóż. Wtedy najważniejszy jest pewny chwyt, tak aby przeciwnik nie mógł manewrować ostrzem pomimo naszego trzymania. Jeżeli to się uda, trzeba szybko obrócić się do wewnątrz, plecami do przeciwnika i wzmocnić chwyt drugą ręką. W tej pozycji szansa przeciwnika na wyswobodzenie się lub zadanie cięcia jest w miarę niewielka. Gdy chwyt jest pewny, można zwolnić jedną rękę i zadać nią z całych sił ciosy łokciem w twarz lub w ciało, tak długo aż przeciwnik puści nóż i będzie niezdolny do walki.

Podczas walki z nożownikiem warto zwrócić uwagę, w jaki sposób trzyma on ostrze - czy jest ono skierowane w górę czy w dół. Jeśli w górę, najpewniej będzie on atakował ciosami i pchnięciami od dołu, w brzuch lub boki ciała. Jeśli w dół - może wykonywać obszerne ciosy z góry, na wyższe partie ciała. "

rotfl rotfl rotfl

WALKI Z NOZOWNIKIEM!!!! Ludzie - czytajcie bo to jest guru!!!
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

p.s.
Qrwa dlaczego na tym forum usuneli edycje postow? Czasami co sie zapomni to trzeba nowy post robic - ktos bardzo inteligentnie pomyslal :!:


Boże uchowaj przed takimi technikami w obronie przed nożem. Zresztą co mnie to obchodzi róbta co chceta...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba

kłopot jest tylko w założeniu stawianym na samym początku - mianowicie że atakujący robi głęboki wypad z pchnięciem, i że ręka z nożem daje się przechwycić.


że atakuje pojedycznym pchnięciem...
że nie robi zmyłek...
że nie porusza się...

że jest modelem - a nie przeciwnikiem :) :roll:

że neo też unikał kul 8) :wink: :lol:
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: [Obrona] poczatukjaca osoba
Heh...Ten filmik to dla mnie taka bajka dla duzych dzieci.

Mozna go puscic np. po wieczorynce kiedy male, grzeczne dzieciaczki ida juz spac :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024